Imię wroga

Mirosława Kareta
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Imię wroga
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Ostatnia część sagi rodu Petrycych. Cienie przeszłości, walka o prawdę i miłość, która przetrwa wszystko. Niezagojone rany, największa zagadka i tajemnicze morderstwo.
Maksymilian Petrycy w końcu odkrywa, co naprawdę jest w życiu ważne. Ten pozorny spokój nie trwa jednak długo. Nieoczekiwanie w krakowskim domu doktora i jego żony Marii zjawiają się niezapowiedziani goście.
Jednym z nich jest tajemniczy Hersz Morgenstern, który przyjechał z Izraela, by opowiedzieć mieszkańcom Krakowa o swoim ocaleniu z Holokaustu. Choć jego podejście do przeszłości wzbudza w słuchaczach sprzeciw, nic nie wskazuje na to, że sprawy potoczą się w tak dramatyczny sposób. Z biegiem czasu okazuje się, że stary Żyd ma więcej sekretów, niż ktokolwiek przypuszczał. Co łączy jego historię z tajemnicą, którą od dawna próbuje wyjaśnić Petrycy? Maksymilian i jego najbliżsi stają przed kolejną próbą.
„Imię wroga” to ostatnia część cieszącej się niezwykłą popularnością sagi. W wyjątkowy sposób przeplatają się w niej skomplikowane rodzinne losy, miłość i wielka, często budząca kontrowersje historia. Jak zakończy się ta trzymająca w napięciu opowieść?
Data wydania: 2020-09-03
ISBN: 978-83-277-2247-8, 9788327722478
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: WAM
Cykl: Saga rodu Petrycych, tom 5
Stron: 512
dodana przez: Jagrys
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Mirosława Kareta Mirosława Kareta
Urodzona w 1973 roku w Polsce (Kraków)
Studiowała historię i dziennikarstwo, pracowała jako reporter w gazecie codziennej oraz redaktor niemieckojęzyczny, nagrywała i pisała książki. Jej motto: „To, co swojskie, zwyczajowe, daje nam fałszywe pokrzepienie. Większość z nas na stałe się w ...

Pozostałe książki:

Gorzej urodzona Kolorowe szkiełka Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny Pokochałam wroga Niespełniona miłość Bezimienni Tajemnice z przeszłości Najkrótsza noc Teczka Próba miłości Imię wroga Raj od kuchni
Wszystkie książki Mirosława Kareta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Imię wroga

11.05.2022

"Może tak już jest, że trzeba dosięgnąć dna, żeby się odbić. Może dopiero wtedy człowiek zaczyna doceniać małe rzeczy." (str.35) Jest to piąta i ostatnia część historii rodziny Petrycych. Życie ich boleśnie doświadczyło, wiele przeszli. Teraz panuje względna stabilizacja. Wiele rzeczy wróciło do normy, wiele się wyjaśniło, ale nad niektórymi trze... Recenzja książki Imię wroga

@asach1@asach1 × 8

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@reniarenia
2022-04-08
8 /10
Przeczytane

Ostatnia i zarazem najlepsza część, w mojej ocenie, sagi rodu Petrycych. Wspomnienia z czasów wojny są momentami przerażające, jednak prawdziwe, oparte na faktach. Autorka umieszcza w fabule wiele faktów i prawdziwych postaci historycznych, co czyni książkę bardzo wartościową. Doskonała lekcja historii, szczególnie Krakowa i okolic. Polecam

× 5 | link |
@andzelikajaczynska
@andzelikajaczynska
2020-07-10
8 /10
Przeczytane

http://czytamdlaprzyjemnosci.blogspot.com/2020/05/4420-imie-wroga-mirosawa-kareta.html
"Imię wroga" to wielowątkowa powieść, w której każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ tutaj łączą się wątki obyczajowe, historyczne i sensacyjne.

Po przeczytaniu wszystkich tomów Sagi rodu Petrycych stwierdzam, że "Imię wroga" jest najlepszą historią o Petrycych. Kunszt literacki autorki porywa czytelnika z każdą stroną. Fabuła jest bardzo ciekawa. Gdyby nie fragmenty o holokauście Żydów, to książkę można przeczytać szybko. Ale właśnie wydarzenia, które miały miejsce w czasie II wojny światowej, skłaniają do refleksji nad historią naszego kraju. Każą zastanowić się, co powoduje, że ludzie stają się bestiami w ludzkiej skórze i czerpią trudną do zrozumienia satysfakcję z mordowania ludzi.
Uważam, że ta saga jest znakomitym materiałem na film. Skomplikowane losy bohaterów i tło historyczne budzą ciekawość w czytelniku.
Polecam całą serię każdemu, kto chce przeczytać ciekawą powieść, popartą dowodami historycznymi. To tutaj bohaterowie zmagają się z przeszłością swojej rodziny, rozwiązują tajemnice sprzed lat, ale też żyją problemami dnia codziennego, których im nie brakuje.

× 1 | link |
@asach1
2022-05-11
7 /10
Przeczytane
KS
@ksiazkowyregal
2021-01-25
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Imię wroga. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Pokochałam wroga
Pokochałam wroga
Mirosława Kareta
7.4/10
To był związek nie do pomyślenia. Dla otoczenia, dla rodziny i dla samej Jadwigi. Podczas wojny naw...
Bezimienni
Bezimienni
Mirosława Kareta
7.5/10
Heroiczna miłość, polskie podziemie i walka o pamięć Nikt nie mógł się o nim dowiedzieć. Odkrycie p...
Teczka
Teczka
Mirosława Kareta
8/10
Poświęcenie dla drugiego człowieka i wierność etosowi lekarza kosztowały Benedykta Petrycego utratę...
Próba miłości
Próba miłości
Mirosława Kareta
6.6/10
Zranione uczucia, niepewna przyszłość i miłość, która może ocalić Podczas gdy Maksymilian Petrycy t...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl