Próba miłości

Mirosława Kareta
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Próba miłości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Zranione uczucia, niepewna przyszłość i miłość, która może ocalić
Podczas gdy Maksymilian Petrycy toczy własną wojnę z demonami przeszłości, jego żona Maria prowadzi szczęśliwe i ustabilizowane życie. Przynajmniej tak się wydaje. Udane małżeństwo, kochające dzieci, nabierająca tempa kariera. I nagle te twarde słowa, które zmieniają wszystko. Nawet mąż nie daje jej wsparcia. Tylko czy on kiedykolwiek ją rozumiał? Stał się wrogiem właśnie wtedy, gdy najbardziej go potrzebowała.
Gdy Maria poznaje przeszłość swojej rodziny, zaczyna inaczej patrzeć na to, co ją spotyka. Historia zatacza koło. Czy to, czego tak bardzo się lęka, może stać się dla niej nowym początkiem?
Próba miłości to kolejna część bestsellerowej sagi rodu Petrycych, w której autorka w mistrzowski sposób opisuje, jak budowane przez lata szczęście rozpada się w jednej chwili przez ślepe zrządzenie losu. Najtrudniejsze wydarzenia przychodzą niespodziewanie. I odmieniają nas na zawsze.
Data wydania: 2019-02-13
ISBN: 978-83-277-1638-5, 9788327716385
Wydawnictwo: WAM
Cykl: Saga rodu Petrycych, tom 4
Stron: 504
dodana przez: ksiazkowyregal
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Mirosława Kareta Mirosława Kareta
Urodzona w 1973 roku w Polsce (Kraków)
Studiowała historię i dziennikarstwo, pracowała jako reporter w gazecie codziennej oraz redaktor niemieckojęzyczny, nagrywała i pisała książki. Jej motto: „To, co swojskie, zwyczajowe, daje nam fałszywe pokrzepienie. Większość z nas na stałe się w ...

Pozostałe książki:

Gorzej urodzona Kolorowe szkiełka Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny Pokochałam wroga Niespełniona miłość Bezimienni Tajemnice z przeszłości Najkrótsza noc Teczka Próba miłości Imię wroga Raj od kuchni
Wszystkie książki Mirosława Kareta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Próba miłości

19.04.2022

"Każdy widzi rzeczywistość przez pryzmat swoich własnych doświadczeń." (str.109) Kolejna część historii rodziny Petrycych. Maksymilian po bolesnych odkryciach prawdy z przeszłości ojca i ojczyma, powoli dochodził do siebie. Jednak przeżycia z tym związane odbiły się na jego zdrowiu. Postanowił zadośćuczynić ludziom skrzywdzonym przez donosy przyb... Recenzja książki Próba miłości

@asach1@asach1 × 9

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@reniarenia
2022-04-03
6 /10
Przeczytane

Akcja rozgrywa się w kilku horyzontach czasowych, ale losy bohaterów układają się w całość, co oceniam bardzo dobrze. Denerwował mnie jednak główny bohater Maksymilian, koniecznie chciał przepraszać nie za swoje błędy...nie znając drugiego dna różnych spraw. Ale ogólnie na plus.

× 4 | link |
KS
@ksiazkowyregal
2019-07-03
7 /10
Przeczytane

Książka nie należy do moich ulubionych w serii, ale warta uwagi. Nie przepadam za książkami z uwzględnieniem polityki w takim stopniu, ale poza tym ok. Porusza kilka ważnych problemów. Czyta się dość szybko. I czekam na ostatnio tom i rozwiązanie.

× 1 | link |
@andzelikajaczynska
@andzelikajaczynska
2020-07-10
6 /10
Przeczytane

https://czytamdlaprzyjemnosci.blogspot.com/2020/04/3120-proba-miosci-mirosawa-kareta.html
Tak jak i w poprzednich tomach, rozdziały przeplatają czas teraźniejszy z przeszłością. Każdy z rozdziałów rozpoczyna się jak bajka o tajemniczej rodzinie leśniczego, która została zesłana na Syberię. Przez długi czas nie potrafiłam tej historii powiązać z losami Petrycych. Dopiero samo zakończenie wyjaśnia istotę tej historii.
W powieści zostały też poruszone takie tematy jak aborcja, badania prenatalne, opieka nad osobami niepełnosprawnymi oraz depresja. Każdy z tych tematów może stanowić odrębną powieść, która dostarczy czytelnikowi wiedzę na ten temat.

Opisanie strajków, zamieszek, kupczenie teczkami agentów SB, obalenie rządu Olszewskiego stanowi główny wątek powieści. Wśród tych zawirowań politycznych i społecznych jest zwykły obywatel, który musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, gdzie prawda nie zawsze znaczy to samo dla każdego.

Uważam, że "Próba miłości" znajdzie zainteresowanie wśród miłośników historii, z uwagi na liczne odniesienia do prawdziwych wydarzeń i osób. Autorka zadbała o liczne przypisy oraz biografię. Natomiast zwolennicy powieści obyczajowych mogą się poczuć trochę zawiedzeni. Akcja książki podąża niespiesznie. Brakuje mi emocji, które trzymałyby czytelnika w stanie zaciekawienia. Jak dla mnie ten tom był mniej i...

| link |
@asach1
2022-04-19
7 /10
Przeczytane
@MalaMi_2
2019-07-30
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Próba miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Pokochałam wroga
Pokochałam wroga
Mirosława Kareta
7.4/10
To był związek nie do pomyślenia. Dla otoczenia, dla rodziny i dla samej Jadwigi. Podczas wojny naw...
Bezimienni
Bezimienni
Mirosława Kareta
7.5/10
Heroiczna miłość, polskie podziemie i walka o pamięć Nikt nie mógł się o nim dowiedzieć. Odkrycie p...
Teczka
Teczka
Mirosława Kareta
8/10
Poświęcenie dla drugiego człowieka i wierność etosowi lekarza kosztowały Benedykta Petrycego utratę...
Imię wroga
Imię wroga
Mirosława Kareta
7.3/10
Ostatnia część sagi rodu Petrycych. Cienie przeszłości, walka o prawdę i miłość, która przetrwa wsz...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl