Próba miłości

Mirosława Kareta
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Próba miłości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Zranione uczucia, niepewna przyszłość i miłość, która może ocalić
Podczas gdy Maksymilian Petrycy toczy własną wojnę z demonami przeszłości, jego żona Maria prowadzi szczęśliwe i ustabilizowane życie. Przynajmniej tak się wydaje. Udane małżeństwo, kochające dzieci, nabierająca tempa kariera. I nagle te twarde słowa, które zmieniają wszystko. Nawet mąż nie daje jej wsparcia. Tylko czy on kiedykolwiek ją rozumiał? Stał się wrogiem właśnie wtedy, gdy najbardziej go potrzebowała.

Gdy Maria poznaje przeszłość swojej rodziny, zaczyna inaczej patrzeć na to, co ją spotyka. Historia zatacza koło. Czy to, czego tak bardzo się lęka, może stać się dla niej nowym początkiem?

Próba miłości to kolejna część bestsellerowej sagi rodu Petrycych, w której autorka w mistrzowski sposób opisuje, jak budowane przez lata szczęście rozpada się w jednej chwili przez ślepe zrządzenie losu. Najtrudniejsze wydarzenia przychodzą niespodziewanie. I odmieniają nas na zawsze.
 
Data wydania: 2019-02-13
ISBN: 978-83-277-1638-5, 9788327716385
Wydawnictwo: WAM
Cykl: Saga Rodu Petrycych, tom 4
Stron: 495
dodana przez: ksiazkowyregal

Autor

Mirosława Kareta Mirosława Kareta
Urodzona w 1973 roku w Polsce (Kraków)
Studiowała historię i dziennikarstwo, pracowała jako reporter w gazecie codziennej oraz redaktor niemieckojęzyczny, nagrywała i pisała książki. Jej motto: „To, co swojskie, zwyczajowe, daje nam fałszywe pokrzepienie. Większość z nas na stałe się w ...

Pozostałe książki:

Pokochałam wroga Bezimienni Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny Kolorowe szkiełka Gorzej urodzona
Wszystkie książki Mirosława Kareta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Próba miłości aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@andzelikajaczynska
2020-07-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

https://czytamdlaprzyjemnosci.blogspot.com/2020/04/3120-proba-miosci-mirosawa-kareta.html
Tak jak i w poprzednich tomach, rozdziały przeplatają czas teraźniejszy z przeszłością. Każdy z rozdziałów rozpoczyna się jak bajka o tajemniczej rodzinie leśniczego, która została zesłana na Syberię. Przez długi czas nie potrafiłam tej historii powiązać z losami Petrycych. Dopiero samo zakończenie wyjaśnia istotę tej historii.
W powieści zostały też poruszone takie tematy jak aborcja, badania prenatalne, opieka nad osobami niepełnosprawnymi oraz depresja. Każdy z tych tematów może stanowić odrębną powieść, która dostarczy czytelnikowi wiedzę na ten temat.

Opisanie strajków, zamieszek, kupczenie teczkami agentów SB, obalenie rządu Olszewskiego stanowi główny wątek powieści. Wśród tych zawirowań politycznych i społecznych jest zwykły obywatel, który musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, gdzie prawda nie zawsze znaczy to samo dla każdego.

Uważam, że "Próba miłości" znajdzie zainteresowanie wśród miłośników historii, z uwagi na liczne odniesienia do prawdziwych wydarzeń i osób. Autorka zadbała o liczne przypisy oraz biografię. Natomiast zwolennicy powieści obyczajowych mogą się poczuć trochę zawiedzeni. Akcja książki podąża niespiesznie. Brakuje mi emocji, które trzymałyby czytelnika w stanie zaciekawienia. Jak dla mnie ten tom był mniej i...

{} | link |
KS
2019-07-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Książka nie należy do moich ulubionych w serii, ale warta uwagi. Nie przepadam za książkami z uwzględnieniem polityki w takim stopniu, ale poza tym ok. Porusza kilka ważnych problemów. Czyta się dość szybko. I czekam na ostatnio tom i rozwiązanie.

{} | link |
@MalaMi_2
2019-07-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Próba miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe