Królowa Śniegu nie żyje

Iwona Banach
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów
Królowa Śniegu nie żyje
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów

Opis

W luksusowym ośrodku wypoczynkowym w Zmorzynie trwają gorączkowe przygotowania do Bożego Narodzenia. Wśród gości, spodziewanych i niespodziewanych, znajdują się znana i zamożna pisarka wraz ze swoją świtą, para młodych ludzi na tropie miejscowego oszusta matrymonialnego oraz ich nad wyraz energiczne babcie w obstawie podstarzałego kolekcjonera broni.

Nie jest im jednak dane zakosztować magicznej świątecznej atmosfery. W wigilijny wieczór ekscentryczna autorka zostaje odnaleziona martwa u stóp… to znaczy kopyt plastikowego renifera. Nóż porzucony w saniach mikołaja nie pozostawia wątpliwości, że było to morderstwo. Kto zabił? Pracownicy pisarki, którzy nie dostali wolnego nawet w Boże Narodzenie? Prawdopodobnie niewierny mąż? Zazdrosna siostra? A może w zbrodni maczały palce siły nadprzyrodzone?

W końcu w święta może się wydarzyć wszystko…

Data wydania: 2021-10-13
ISBN: 978-83-8172-909-3, 9788381729093
Wydawnictwo: Dragon
Kategoria: Komedia kryminalna
Stron: 352
dodana przez: Vernau

Autor

Iwona Banach Iwona Banach
Urodzona w 1960 roku w Polsce (Bolesławiec)
Pisarka i tłumaczka, ukończyła filologię romańską na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz resocjalizację na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Tłumaczy literaturę z języków francuskiego i włoskiego, autorka 10 powieści ( tym sześciu komedii kryminal...

Pozostałe książki:

Niedaleko pada trup od denata Głodnemu trup na myśli Stara zbrodnia nie rdzewieje Do zakopania jeden trup Lokator do wynajęcia
Wszystkie książki Iwona Banach

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Żyjemy w głęboko zakorzenionym stereotypie z kiepskich filmów. Jak zły, to musi być brzydki,...

WYBÓR REDAKCJI
3.02.2022

"Od czasu morderstwa wszyscy chodzili spięci, zdenerwowani, skołowani i odminowani. W końcu świadomość, że gdzieś tu czai się morderca, nie pomaga spokojnie zasypiać. Inna sprawa, że wszyscy to sobie racjonalizowali - Marlena była wredna, miała wiele na sumieniu, a jeszcze więcej za uszami, toteż ten morderca w jakiś sposób się jej należał. Jej, i... Recenzja książki Królowa Śniegu nie żyje

Niesamowite święta

22.12.2021

"Królowa śniegu nie żyje", to chyba pierwsza świąteczna i zimowa książka, którą przeczytałam tej zimy. Wybrałam ją równocześnie jako grudniowe wyzwanie LC "Przeczytam książkę z motywem śniegu", zwłaszcza, że lubię komedie kryminalne a komedie Iwony Banach zawsze mnie wprowadzały w dobry humor. Ostatnio mam bardzo trudny czas związany z chorobami, ... Recenzja książki Królowa Śniegu nie żyje

@maciejek7@maciejek7 × 24

Bardzo zabawna historia

22.11.2021

W ośrodku wypoczynkowym w Zmorzynie trwają przygotowania do Bożego Narodzenia oraz do przyjęcia gości. Cała miejscowość jest udekorowana świątecznymi dekoracjami, dosłownie jak w filmie. Poznajemy Zuzannę oraz Dominika, którzy szukają oszusta matrymonialnego. Sądzą, że chce oszukać ich ciotkę i wyłudzić od niej pieniądze. Kolejnymi bohaterami są C... Recenzja książki Królowa Śniegu nie żyje

@kicia1914@kicia1914 × 3

"Królowa Śniegu nie żyje" Iwona Banach - opinia

18.07.2022

Czytanie powieści, których akcja dzieje się w zimie ma swój specyficzny urok, szczególnie gdy sięgamy po nie w pełni lata. Gdy żar leje się z nieba, gdy najchętniej człowiek zdjąłby skórę, bo tak mu gorąco, a na kartach książki śnieg i zawierucha. Oczywiście analogiczna sytuacja jest w odwrotną stronę, gdy czytamy zimą książki, których akcja dziej... Recenzja książki Królowa Śniegu nie żyje

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2021-11-21
6 /10
Przeczytane Kryminał 2021 2021 zakupy Mam

Tym razem autorka stworzyła zdecydowanie bardziej realistyczne tło do wydarzeń, niż w swojej poprzedniej powieści. Zarówno koszmarna pisarka, jak i naiwna ciotka - są osobami, które nie tylko mogą, ale z pewnością istnieją w rzeczywistości, dzięki czemu lepiej mi się czytało. Historia oczywiście jest ubarwiona siłą nadprzyrodzoną, tym razem w postaci zmora, ale akurat w tej książce w bardzo odpowiedniej proporcji. Uśmiałam się serdecznie czytając o znudzonych staruszkach uciekających z luksusowego domu starców, rozbawił mnie przedziwny seans spirytystyczny, a jedyny rozsądny - czyli miejscowy policjant - w bardzo udatny sposób sprowadzał całość na ziemię, na tyle, na ile mógł.
Ogólnie - lektura była udana.

× 10 | link |
@dorotab
2021-11-19
5 /10
Przeczytane

W porównaniu do poprzednio czytanych "Wakacji z truchłami" jest zdecydowanie lepiej, temat ma trochę sensu (choć jak w każdym ostatnio produkcie musi być coś nadprzyrodzonego, tym razem mamy zmora), ale Zuzanna przypomina Magdę (nawet zainteresowanie policjantem podobne), część gagów mocno przesadzona.... Tym niemniej, przeczytać się dało i nawet nie będę odradzać, bo można się pośmiać.

× 2 | link |
@ewfor
2021-12-15
7 /10
Przeczytane

Kiedy w opisie książki czytam, że jedną z bohaterek jest jakaś przebojowa babcia, to wiem, że przy takiej lekturze nudzić się nie będę. A tu mamy nie tylko jedną taką bohaterkę, ale kilkoro seniorów, którym znudziło się przebywanie w luksusowym domu opieki i zatęsknili za ryzykiem normalnego życia. Gwarantuję, że polubicie tych żywotnych staruszków.

Książka ma jakby dwie fabuły, a właściwie jedną, trochę rozszczepioną na dwa wątki, ale część bohaterów zaangażowana jest i w jednym i w drugim.

Niby coś tam jest przewidywalne, niby coś tam jest nazbyt infantylne, niby jest nieco groźnie, ale z całą pewnością jest bardzo zabawnie. Mnie przynajmniej w trakcie czytania uśmiech nie schodził z twarzy.

Ciekawi i dość nietuzinkowi bohaterowie, których autorka „zaangażowała” do swojej fabuły, są z całą pewnością mocnym dodatkiem do całości, a właściwie to głównym dodatkiem, bo bez nich zapewne byłoby nieciekawie i z całą pewnością bardziej poważnie.

Rozplanowałam sobie czytanie tej książki na cztery dni, zamierzając czytać około 90 stron dziennie. Niestety moje plany poszły w zapomnienie, gdy na drugi dzień zorientowałam się, że właśnie kończę czytać. To chyba wielki plus dla tej powieści.

I chociaż mamy tutaj poważne morderstwo (tak wiem, morderstwo zawsze jest poważne) i bardzo poważny problem dotyczący oszusta matrymonialnego, to lektury tej do poważnych zaliczyć nie można, poniew...

| link |
@Katarzyna_Wasowicz
2022-07-18
6 /10
Przeczytane
@malgosia311
2022-04-23
3 /10
Przeczytane
@lilalunaxx1
2022-04-14
7 /10
Przeczytane
@Zwiazana_z_ksiazkami
2022-02-03
5 /10
Przeczytane
@kama.1979
2022-01-14
4 /10
Przeczytane
@hej_tu_malami
2022-01-09
7 /10
Przeczytane
@maciejek7
2021-12-21
7 /10
Przeczytane Legimi kryminał
@izuu_i_ksiazki
2021-12-04
9 /10
Przeczytane Recenzenckie
@kicia1914
2021-11-22
8 /10
Przeczytane
@gdzie_ja_tam_ksiazka
2021-11-08
6 /10
Przeczytane
@Danuta_Chodkowska
2021-10-30
7 /10
Przeczytane Poszukuję do swojej biblioteczki Święta Bożego Narodzenia Kryminał z przymrużeniem oka
@hag
2021-10-28
9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Było pięknie i to chyba było w tym wszystkim najgorsze.”
× 1
#
“Królowa Śniegu czuła się bardziej dobroczyńcą niż pracodawcą, była zatem przekonana, że wolno jej wiele, a może nawet wszystko.”
× 1
#
“jak wiadomo, miłość oślepia, ogłusza a często pozbawia zdrowego rozsądku...”
× 1
#
“Mimo to zdawała sobie sprawę, że ludzie są różni i czasami warto mieć obok siebie kogoś, kto w odpowiednim momencie da po ryju odpowiedniemu (a właściwie nieodpowiedniemu) facetowi, który zacz...”
× 1
#
“Nudziła się, a życie przepływało obok.”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl