Miłość silniejsza niż śmierć

Danielle Steel
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Miłość silniejsza niż śmierć
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

"Titanic", luksusowy transatlantyk - gigant, wyrusza w dziewiczy rejs. Wśród jego pasażerów znajdują się Kate i Bertram Winfieldowie, którzy po ogłoszeniu w Anglii zaręczyn najstarszej córki, Edwiny, z Charlesem Fitzgeraldem wracają razem z nim do San Francisco, gdzie niebawem młodzi mają wziąć ślub. Jednakże radosny sen o szczęściu przemienia się w koszmar, gdy pierwszy rejs statku okazuje się ostatnim. Ponieważ dla mężczyzn nie ma miejsc w łodziach ratunkowych, Kate, wierna przysiędze małżeńskiej, pozostaje z mężem. Razem z bliskimi Edwiny umierają w morskiej toni jej marzenia, ona zaś, obarczona brzemieniem tragicznych wspomnień, musi żyć, by wypełnić obietnicę złożoną matce.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-7132-504-5, 9788371325045
Wydawnictwo: Książnica
Kategoria: Romans
Mamy 4 inne wydania tej książki

Autor

Danielle Steel Danielle Steel
Urodzona 14 sierpnia 1947 roku w USA (Nowy Jork)
Danielle Steel, właśc. Danielle Fernande Dominique Schuelein-Steel – powieściopisarka amerykańska, popularna autorka przeszło stu książek z gatunku literatury dla kobiet, z których duża część doczekała się adaptacji filmowych. Wydała też własne wier...

Pozostałe książki:

Album rodzinny Kalejdoskop Sekrety Chata Anioł Johnny
Wszystkie książki Danielle Steel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Miłość silniejsza niż śmierć nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Booka
2021-10-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Posiadam Literatura obyczajowa i romans

Widziałam kilka wersji filmów o tematyce poświęconej katastrofie "Titanica" (także tych dokumentalnych). Za każdym razem, kiedy je widziałam, sytuacje w nich pokazywane wywoływały wiele różnych emocji. Jednak nigdy nie przeczytałam żadnej książki, która opisywałaby słowami tą katastrofę. Owszem artykuły w gazetach/magazynach tak, ale żadne suche fakty nie mogą równać się z opisem uczuć pasażerów, którzy byli świadkami tej katastrofy.

Przyznam szczerze, że książka Danielle Steel odczekała długo na półce zanim po nią sięgnęłam. Coś zawsze mnie od niej odpychało. Nie wiem, może obawa przed tym, że Steel (która mi się kojarzy raczej z romansidłami) opisze całą historię pokrótce, a reszta będzie banalną historią okraszoną ckliwymi romansowymi wątkami.

W książce poznajemy rodzinę Winfieldów, którzy po odwiedzinach u rodziny w Anglii wracają do domu całkiem nowym statkiem, o którym głośno się mówi, że jest "niezatapialnym cudem". "Titanic" wyrusza w swój dziewiczy rejs i po 4 dniach podróży uderza w górę lodową. W nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku, na dno wraz ze statkiem idzie ponad 1500 ludzkich istnień, a tylko ponad 700 zostaje uratowanych (głównie kobiet i dzieci).

Jeżeli chodzi o opis samej katastrofy (jej przebiegu od początku do końca) jestem pod wrażeniem sposobu, w jaki pani Steel to opowiedziała. Poświęca na to kilka rozdziałów na początku książki, gdzie oprócz opisów tonięcia statku w doskonały sposób opisuje właśnie to, o czym zawsze chc...

{}× 3 | link |
@Lalka1
2020-07-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

"Miłość silniejsza niz śmierć" top ksiażka do której lubie wracać. Po raz pierwszy przeczytana dawno temu . Oparta na historii Titanica. Edwina wraz z rodzicami i narzeczonym płynie luksusowym Titaniciem. Katastrofa sprawia że traci rodzinę i ukochanego. Musi zaopiekowac sie młodszy rodzeństwem. Historia poruszająca , wywołująca łzy. To była pierwsza ksiażka tej autorki , kóra zapadłą mi w pamięć. Hisotria inna , to nei typowy romans gdzie żyli długo i szczęścliwie . Polecam

{} | link |
@Ponurak
2010-10-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
EW
2015-09-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Katee
2011-03-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@wankle7201
2009-07-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Moja biblioteka

Cytaty z książki

“Dlaczego oni umarli? - zapytał Edwinę któregoś dnia. - Bo Pan Bóg tak bardzo ich kochał, że chciał ich mieć blisko siebie - odpowiedziała. Teddy pokiwał ze zrozumieniem główką, po czym spojrza...”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl