Ostra jazda

Ryszard Ćwirlej
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Ostra jazda
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Jest rok 2015. Cały kraj szykuje się do wyborów parlamentarnych, a Europą wstrząsa kryzys uchodźczy. W Poznaniu niedaleko szkoły oficerskiej żołnierze znajdują zwłoki swojego kolegi. Podoficer został zastrzelony. Żandarmeria Wojskowa rozpoczyna śledztwo, ale jest ono prowadzone tak nieudolnie, że większość śladów, które mogłyby pomóc w odnalezieniu mordercy, zostaje zatarta i dosłownie zadeptana. Kilka tygodni później pewien grzybiarz natrafia w lesie na zwłoki młodej kobiety. Dziewczyna została zabita strzałem w głowę z bliskiej odległości. Wkrótce okazuje się, że była jedną z prostytutek pracujących przy drodze. Śledztwo w sprawie prowadzą policjanci z komendy w pobliskich Szamotułach, a Komenda Wojewódzka w Poznaniu przysyła im do pomocy młodą policjantkę. Dziewczyna z zapałem bierze się do pracy i wkrótce odkrywa, że z tą zbrodnią powiązani są handlarze żywym towarem. Czy te trzy sprawy mają ze sobą coś wspólnego? Tego właśnie będzie musiała się dowiedzieć sierżant Aneta Nowak, policjantka i jednocześnie studentka prawa. Nie będzie osamotniona. W tym trudnym śledztwie pomogą jej starzy znajomi: Mirosław Brodziak (obecnie dyrektor Banku Ziemskiego, którego właścicielem jest Ryszard Grubiński, przyjaciel z dzieciństwa), podinspektor Mariusz Blaszkowski (zastępca Marcinkowskiego), a także dawny milicjant Teofil Olkiewicz (teraz właściciel pijalni Świat Wódek).  
Data wydania: 2019-06-05
ISBN: 978-83-287-1188-4, 9788328711884
Wydawnictwo: Muza
Cykl: Aneta Nowak, tom 2
Stron: 512
dodana przez: Mirko
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Ryszard Ćwirlej Ryszard Ćwirlej
Urodzony 1 listopada 1964 roku w Polsce (Trzcianka)
Polski dziennikarz telewizyjny i pisarz. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W latach 1996-1997 pracował w TVP Katowice, w latach 1997-2010 w poznańskim oddziale TVP, gdzie m.in. był szefem redakcji Teleskopu. W latach 2010-2...

Pozostałe książki:

Upiory spacerują nad Wartą Jedyne wyjście Szybki szmal Wszyscy słyszeli jej krzyk Niebiańskie osiedle
Wszystkie książki Ryszard Ćwirlej

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

STARY DIABEŁ POWRÓCIŁ

1.04.2022

Słyszycie ryk motocyklowego silnika? To przyjemne dudnienie? Jeśli tak, to może to oznaczać, że do akcji wkracza, czy raczej wjeżdża Aneta Nowak. Może, ale nie musi, bo przecież ten dźwięk równie dobrze może pochodzić zza Waszych okien. Tak czy inaczej, chciałem Wam trochę opowiedzieć o Ostrej jeździe, czyli drugim tomie cyklu z Anetą Nowak, będąc... Recenzja książki Ostra jazda

Naprawdę ostra jazda 🙀

14.06.2019

Niedaleko szkoły oficerskiej w Poznaniu zostają znalezione zwłoki młodego żołnierza. Ale to nie jedyny trup, jaki zakłóci spokój tamtej okolicy😨Kilka tygodni później grzybiarz znajduje ciało młodej kobiety. Pierwszą sprawę prowadzi Żandarmeria Wojskowa i to tak nieudolnie, że większość śladów zostaje zatartych 😒 Drugie śledztwo zostaje oddane w rę... Recenzja książki Ostra jazda

Moja opinia o książce

Opinie

@beata87
2021-01-06
10 /10
Przeczytane Doskonała

Doskonały, wielowątkowy kryminał. Genialnie łączące się wątki, a dużo tego, handel żywym towarem, morderstwa, możliwość ataku terrorystycznego, zaginione materiały wybuchowe, odstrzeleni żołnierze... I autor rewelacyjnie to wszystko połączył. Cała plejada znanych już bohaterów.
Ale najbardziej cenię u autora jego wnikliwe obserwacje polityczno-obyczajowej polskiej rzeczywistości. Rok 2015 był rokiem wielu przemian i to wszystko doskonale przedstawione zostało w powieści, zmiany kulturowo-polityczne, zmiany w świadomości społecznej, rozgrywki "prawdziwych patriotów" przeciwko reszcie kraju i świata. Początki tego bagienka, w którym taplamy się do dziś.
Pan Ćwirlej pisze rewelacyjnie - lekko, wciągająco i błyskotliwie. A Jego komizm i spojrzenie na świat doskonale wpisuje się w moje rozumienie rzeczywistości i poczucie humoru

× 14 | link |
@WolneLitery
2019-07-05
8 /10

To moje drugie spotkanie z Panem Ryszardem Ćwirlej i zdecydowanie jest ono jeszcze bardziej udane niż poprzednie! Kryminał wielowątkowy, rozbudowany i posiadający ponad 500 stron! Czego chcieć więcej?
Ta książka już się mocno zaczyna. Po pierwszych 30 stronach mamy już dwie mocno zbrodnie i dwie ofiary. Obie osoby zostały zastrzelone w lesie i jest to podoficer oraz prostytutka. Czy te zbrodnie są ze sobą powiązane? Za rozwikłanie ich bierze się pobliska komenda policji, sierżant Aneta Nowak, która została tutaj oddelegowana będzie próbowała dowiedzieć się kto za tym wszystkim stoi i jak wiele ma do ukrycia.
Autora cenie sobie za to, że momentalnie na scenę potrafi wprowadzić wielu bohaterów! Każdy ma swój własny charakter, przeszłość i historię. W jego książkach naprawdę wiele się dzieje i trudno jest się od nich oderwać. Ja bardzo polubiłam sierżant Anetę Nowak i ciesze się, że jej obraz został właśnie tak zbudowany. To właśnie ona, zdobi okładkę tej książki. Przebojowa, rudowłosa i z miłością do motocykli. Żadna sprawa nie może pozostać nierozwiązana i po raz kolejny nam to udowodni. Jestem zdecydowanie na tak i z miłą chęcią sięgnę po kolejne książki autora. Jego książki to świetne połączenie kryminału z działaniami obecnej policji, sporo tutaj zarówno bieżących wydarzeń polski, jak i historii, która ją kreowała!

× 3 | Komentarze (1) | link |
@Betsy59
2019-11-03
6 /10
Przeczytane 2019

To chyba najlepszy kryminał Ćwirleja (a czytałam wszystkie). I najbardziej poważny i brutalny. Bo żarty się skończyły. Z PRL-u można się było podśmiewywać, bo taki był zabawny (przynajmniej z perspektywy czasu)... Ale jesteśmy już we współczesności a powiązania polityczno- mafijno-ubeckie nadal mają się świetnie. Z zakłamanych oszołomów można by się śmiać, gdyby nie mieli oni coraz większej władzy w naszym kraju. A polowania na czarownice trwają w najlepsze...

× 3 | Komentarze (1) | link |
@sandrajasona
2019-11-02
10 /10
Przeczytane Przeczytane w 2019

2015 rok niedaleko szkoły oficerskiej koledzy znajdują zabitego żołnierza, kilka tygodni później grzybiarz natrafia na zwłoki młodej kobiety. Pierwsze śledztwo prowadzi Żandarmeria Wojskowa całkowicie zacierając ślady, drugie Aneta Nowak nowa podopieczna Marcinowskiego. Dodatkowo ktoś oskarża Marcinkowskiego o kontakty z SB. Sprawy się komplikują, a rozwiązanie zagadki jest dość zaskakujące.
Nie ukrywam biorę autora wszystko w ciemno, tym razem nocka nieprzespana była, musiałam dokończyć, czwarta nad ranem. Uwielbiam styl autora, bohaterów których wykreował, mamy wszystkich (mojego kochanego Teosia), chociaż już część nie pracuje w policji, ale wspólnie zabierają się za rozwiązanie zagadki – nieźle im to wychodzi. Tym razem spina wszystko Aneta – nie ukrywam, chociaż zadziorna i pyskata, polubiłam ją, mam nadzieję, że będzie się pojawiać w następnych częściach. Wartka akcja, doskonała fabuła, czasami sarkastyczny język, dobre tło obyczajowe i postaci z krwi i kości – styl za który kocham pisarza.
„Ostra jazda” była jak na tytuł przystało, tym czego wymaga czytelnik i ja to dostałam.

× 2 | Komentarze (1) | link |
@NieTylkoBestsellery
2019-12-26
7 /10
Przeczytane

Mimo że w książce przewija się kilka wątków, to Ćwirlej świetnie je ze sobą połączył. Główną bohaterkę, Anetę polubiłam od pierwszych stron: mądra, zadziorna babeczka, która doskonale radzi sobie w świecie zdominowanym przez mężczyzn.
Chociaż książka ma ponad 500 stron, to nie wiadomo kiedy przelatują przez ręce —  przyjemny styl autora sprawiają, że nie chce się książki odkładać. Mimo że — jak już wspomniałam — bohaterowie przewijali się w poprzednich tytułach spod pióra Ćwirleja, to nie potraktował ich tu po macoszemu: są doskonale opisani i nie można przejść obok nich obojętnie. Akcja z każdą stroną nabiera tempa, a poszczególne wątki stopniowo się splatają. Zarwana nocka murowana!

× 1 | link |
@mrocznestrony
2022-03-31
7 /10
Przeczytane Posiadam
@hag
2021-12-21
7 /10
@anu_histeria
2020-12-28
7 /10
Przeczytane Polskie kryminały
GA
2020-10-10
8 /10
Przeczytane
GA
2020-07-31
6 /10
Przeczytane
@e-ela55
2020-05-23
7 /10
Przeczytane F/audiobook
KS
2019-07-01
10 /10
@Sargento_Garcia
2019-11-01
8 /10
Przeczytane
@Beata_
2019-11-01
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Jak to jest, do cholery, że tacy dobrzy ludzie jak twoja żona odchodzą, a największe kreatury łażą po świecie zadowolone z życia.”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Jedyne wyjście
Jedyne wyjście
Ryszard Ćwirlej
7.1/10
Jest rok 2012. W małym sennym miasteczku porwany zostaje 17-letni syn miejscowego biznesmen...
Szybki szmal
Szybki szmal
Ryszard Ćwirlej
7.7/10
Precyzyjnie skonstruowana intryga kryminalna, wielowątkowe śledztwo oraz akcja ani na moment niezwa...
Naga prawda
Naga prawda
Ryszard Ćwirlej
7.7/10
Martwa kobieta w łóżku prominentnego urzędnika, zatopiony samochód ze zwłokami trzyosobowej rodziny...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl