Samotność w Sieci

Janusz L. Wiśniewski
7.0 /10
Ocena 7.0 na 10 możliwych
Na podstawie 204 ocen kanapowiczów
Książka Samotność w Sieci
Książka Samotność w Sieci
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.0 /10
Ocena 7.0 na 10 możliwych
Na podstawie 204 ocen kanapowiczów

Opis

To powieść tak współczesna, że bardziej nie można: z Internetem, pagerem, elektronicznymi biletami lotniczymi, dekodowaniem genomu i SMS-ami. A przy tym tak tradycyjna jak klasyczna historia miłosna. Powieść o miłości w Internecie. Tej ostatecznej, tej o której się marzy. Wiśniewski analitycznie i urzekająco relacjonuje tę miłość wprowadzając na przemian nastrój to niemal uroczystej czułości, aby kilka linijek dalej zadziwić odważnym erotyzmem. To także hołd składany wiedzy - splecione z wątkiem miłosnym historie o molekułach emocji, o tym, kto odkrył DNA, i co się stało z mózgiem Einsteina. Laureat Plebiscytu As EMPiKu 2006.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7648-561-4, 9788376485614
Wydawnictwo: Prószyński Media
Stron: 349
Mamy 8 innych wydań tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Samotność w Sieci

Obserwując w ostatnich latach rynek wydawniczy, jednoznacznie mogę stwierdzić, iż jest on bardzo bogaty, nowość niemal goni nowość. Niestety należy przyznać, iż oferowane książki nie zawsze reprezentują wysoki poziom, lecz oczywiście czasem wśród nich zdarzają się prawdziwe brylanty. Takowym klejno... czytaj dalej »

EG
@et1978

Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie...

Znacie to cudowne, niepowtarzalne uczucie, kiedy pierwszy raz czytacie książkę, która natychmiast staje się ulubioną? Wracamy do niej z nadzieją, że równie mocno nas zachwyci, ale nigdy nie jest tak samo jak za pierwszym razem. Książka, którą za chwilę przedstawię jest jak dotąd jedyną, po którą się... czytaj dalej »

@malaM @malaM

"Samotność w Sieci"

Przeglądając recenzje tej książki, byłam ciekawa jakie będą moje odczucia po przeczytaniu "Samotności w sieci". Bestseller ostatnich lat, więc mogłoby się wydawać, że ta książka to prawdziwy hit. Doczekała się także ekranizacji, której nie miałam okazji obejrzeć. „Słowami też można dotykać. Nawet ... czytaj dalej »

@natkawes @natkawes
Zobacz wszystkie · {} Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
MA
@magda206 2008-01-05
Przeczytane (2008-01-04)
a ja pochłonęłam ją już parę ładnych lat temu - jak tylko się ukazała i bardzo się identyfikowałam z wieloma rzeczami...i zdecydowanie nie zgodzę się że tylko "grafomańska" ponieważ ja w tym grafomaństwie odnajdywałam dużo głębszych rzeczy; autor jest dla mnie niesamowitym obserwatorem - spostrzega świat w specyficzny sposób ale i zauważa wiele rzeczy których większość osób nie widzi i pewnie dlatego ich to nie bierze...ja wielokrotnie zauważam podczas czytania że "właśnie tak to widzę, czuję, myślę" a on tak dobrze ubrał to w słowa...
serce  1 Polubienie | link |
@Nadwrazliwa
@Nadwrazliwa 2011-06-22
Przeczytane (2011-06-22)
Moja książkowa miłości! Każdy wyraz, zdanie, wers było dla mnie kwintesencją ideału. Temat tak bliski, jako że wszystko kręci się wokół Internetu, choć nie to wzbudziło we mnie największe poruszenie. Ich korespondencja-zbiór pogawędek, refleksji, rozmyślań. Blisko, a jednak daleko. Trudno było mi skończyć tą książkę, tak jak jedna z moich poprzedniczek przez kilka kolejnych dni chodziłam przybita, bo chyba również brakowało mi Natalii i Jakuba. Film równie cudowny...
serce  1 Polubienie | link |
@Kasiuniunia
@Kasiuniunia 2009-05-07
Przeczytane (2009-05-07)
I film, i książka doprowadziły mnie do łez. Moim zdaniem, warto przeczytać."Jestem jeszcze trochę zakochana resztkami bezsensownej miłości i jest mi tak cholernie smutno teraz, że chcę to komuś powiedzieć. To musi być ktoś zupełnie obcy, kto nie może mnie zranić. Nareszcie przyda się na coś ten cały Internet. Trafiło na Ciebie. Czy mogę Ci o tym opowiedzieć?"
serce  1 Polubienie | link |
HE
@HenriettaCorleone 2010-08-21
Przeczytane (2010-08-21)
Właściwie z pewnym zażenowaniem przyznaję, że przeczytałam tę książkę... Na moje usprawiedliwienie mogę jedynie powiedzieć, że musiałam jakoś odreagować po super-wymagającej prozie Grassa. A moja jedyna refleksja po przeczytaniu jest następująca: nigdy nie jesteś za stary, aby być EMO. Gdy około dwustetnej strony po raz CZWARTY doszło do przejechania kogoś jakimś pojazdem, myślałam, że padnę. Autor widocznie naprawdę lubi takie klimaty. Historia Natalii może nie powinna prowokować do żartów, ale zapoznawając się z nią czułam się trochę jak za czasów panowania upadłych aniołów na blogach. Zakończenie i niesamowity zbieg okoliczności związany z wypadkiem samolotu, kolokwialnie mówiąc, dobiło m...
serce | link |
AL
@aliteracja 2007-12-20
Książkę tę zaliczyłabym do zupełnie nowej kategorii, a mianowicie do literatury zgrozy. Kwalifikacja powyższa wynika z faktu, że lektura nawet krótkiego fragmentu omawianego dzieła budzi u czytelnika zgrozę, mdłości, rwanie włosów z głowy i jęki, bynajmniej nie z rozkoszy. Jest to książka grafomańska do porzygu (nie mogę pohamować negatywnych emocji, stąd takie subtelne określenia) i pełna kunsztownych zdań, o następującym, dźwięcznym i bezsensownym brzmieniu: „Wszystko się z nim zgadzało ze sobą. Zapach wody kolońskiej pasował do koloru krawata, kolor krawata pasował do koloru kamieni w złotych spinkach przy mankietach nieskazitelnie błękitnej koszuli. [...] A zegarek pasował do pory dnia”....
serce | link |
@independent
@independent 2015-02-26
Przeczytane (2015-02-26)
Książka jest świetna. Chociaż nie ma "akcji" i przez to małymi momentami zanudzała mnie, ale momenty, które zachwycały pokrywają i wynagradzają ten defekt. OD TERAZ SPOILER ! Na koniec 3 elementy zaskoczenia, które uratowały tą książkę od wystawienia jej oceny 3,4. Ciąża, element zaskoczenia, ale popsuty tym, że dowiadujemy się czyje najprawdopodobniej jest dziecko. Byłoby ciekawiej, gdyby ukryto ten fakt. Jednak największe zaskoczenie sprawiła mi informacja, nie podana wprost, że mąż Jej wiedział ! O Boże on na prawdę wiedział ! Byłam nieco zszokowana. Trzeci: to krok do podjęcia samobójstwa przez Jakuba, bardzo smutne. Dobrze, że nie zostało opisane to dalej.
serce | link |
@pannaxprym
@pannaxprym 2012-01-07
Przeczytane (2012-01-07)
i tutaj pewnie nie skusiłabym się na przeczytanie , gdyby nie fakt że jako miłośniczka polskiej , wspólczesnej literaturki temat z nią związany do matury wewnętrznej wybrałam przez wzgląd na rekomendację bibliotekarki. Przeczytałam. Na początku mnie zafascynowała, ale z każdą kartką było gorzej . Ostateczny werdykt - czytadełko dla niedocenionych małżonek, które miały pecha trafić na "zwykłego" męża. Sam autor na zarzuty, że umieszczając tyle cierpienia w jednej powieści odpowiada, że wszystkie przykłady są z życia wzięte, ale przecież to głupie pisać książkę z historii 10 niezwiązanych ze sobą osób. Nieszczęśliwych , skrajnie tragicznych historii.
serce | link |
@justyna.parda
@justyna.parda 2011-08-22
Przeczytane (2011-08-22)
Nie lubię Wiśniewskiego i nie rozumiem jego fenomenu. A już na pewno nie zrozumiem jego fenomenu wśród mężczyzn. Kobiety uwielbiają czytać o mężczyznach, którzy są delikatni i nigdy nie zasypiają po seksie, ale mężczyźni... Wiśniewski pisze ckliwie i odrobinę pretensjonalnie, gra na emocjach czytelnika, próbuje zrobić majstersztyk próbując zagłębić się w ludzkich uczuciach i emocjach, a wychodzi mu to, jak wychodzi. A muszę dodać, że książkę czytałam parę lat temu zachęcana historią (na tamte czasy) nową, w dobie dopiero raczkującego internetu w Polsce i niestety mnie to nie przekonuje.
serce | link |
MZ
@Ciamciaramcia 2012-03-31
Przeczytane (2012-01-01)
Za dużo smutku, jak na jedną książkę. Poza tym pomieszanie z poplątaniem. Gdy poznamy co nieco losy bohaterki, bohatera, męża żony, przyjaciółki, pracownika hotelu, matki, sprzątaczki, każda, nawet najmniejsza wzmianka o życiorysie innych, niż głównej pary, budzi potężną irytację. Nieraz miałam ochotę rzucić książką o ścianę. Całość czytałam nieco bez emocji. Jak dla mnie zbyt wiele patetyczniej gadki o wszystkim i niczym. Jako całkowita pesymistka wzruszyłam się zakończeniem i za to ostatecznie 3/5
serce | link |
@AureliaJ
@AureliaJ 2009-07-04
Przeczytane (2009-07-04)
Nie udało mi się przeczytać jej całej za jednym zamachem. Czytałam początek, potem dopadało mnie lekkie zmęczenie tą książką, więc wertowałam strony, poszukując co ciekawszych fragmentów i tak dobrnęłam chyba do końca, składając całą historię w jedną całość...Nie jest to moja ulubiona pozycja i po części zgadzam się z niezbyt pochlebnymi opiniami poniżej, jednak ma coś w sobie i, paradoksalnie, dosyć często do niej wracam, aby przypomnieć sobie właśnie te ów "ciekawe fragmenty".
serce | link |
@Eleazar
@Eleazar 2011-02-06
Przeczytane (2011-01-01) Książki: Polscy autorzy
Książka dla mnie, choć interesująca, była nudna przez długi czas. Tak naprawdę dopiero końcówka mnie poruszyła, wreszcie coś zaczęło się dziać. Denerwowały mnie ciągłe retrospekcje, choć te o Natalii były ciekawe :) Czytając mini bigrafię Wiśniewskiego na okładce... Autor naprawdę dużo włożył z siebie w Jakuba. Te same inicjały, zainteresowania, doktoraty... Spodziewałem się czegoś troszkę lepszego, ale mimo to książkę zaliczę jak najbardziej do tych "niezłych".
serce | link |
@zosogirl
@zosogirl 2010-12-13
Nie wiem, nie wiem. Żadna książka dotychczas nie wywołała we mnie tak mieszanych uczuć. Jestem co prawda dopiero w połowie, ale emocje towarzyszą mi najróżniejsze. Czasem się uśmiechnę, bo znajdę coś miłego sercu z czym mogę się utożsamić. Ale sama historia wydaje mi się dość ckliwa, jak również sposób pisania autora. Najbardziej jednak rozłożyła mnie "rozmowa serca z rozumem" nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać.
serce | link |
@kreska
@kreska 2013-08-15
Przeczytane (2013-08-15)
Wszystko to postawione tak bardzo nienaturalnie, nie ma grama ciepła i wiatru normalności. Bohaterka niezmiernie mnie denerwowała swoim zachowaniem, ale to jeszcze było do przeżycia. Jedynie opowieść o Natalii jako tako ratowała lekturę. Myślało się. Czuło się. A tak... hm, trudno powiedzieć. Nie, kłamię, nie trudno. Bardzo łatwo. Książka nie przypadła mi do gustu. Wyłączę zaraz Internet.
serce | link |
@Annie
@Annie 2008-05-18
Przeczytane (2008-05-18)
Może i trąci romansidłem, ale jest taka smutna i przerażająca w ogromie bólu, że czytałam ją z trudem. To jest ta romantyczna książka, którą zaczytywały się polskie dziewczyny?! Do cholery! Ja ryczałam przez całą książkę z bólu, jakim moim zdaniem obciążony był Jakub. A ta kobieta? Dla mnie była pusta. Kompletnie inaczej odebrałam tę książkę. Może to i dobrze.
serce | link |
@open_your_eyes
@open_your_eyes 2010-08-25
Przeczytane (2010-08-24)
Smutna , ale piękna. Być może banalna. Współczesna 'do szpiku kości' . Podobała mi się bardzo. Natomiast film to totalne dno. Obsada mi jakoś nie psuje, chociaż nie mam nic do Cieleckiej i Chyry. Po prostu całkiem inaczej wyobrażałam sobie bohaterów, czytając 'Samotność...' . Poza tym film jakoś straszliwie się dłuży, itd. Jestem na 'nie'.
serce | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Uważaj na siebie uważnie. Wie pan, nawet fuck nie znaczy już dzisiaj tego, co kiedyś. Szkoda w zasadzie. Ze wszystkich rzeczy wiecznych miłość trwa najkrócej. Życie przeważnie jest smutne. A z...
Kiedyś pytałeś, co to znaczy „tęsknić za Tobą”. W przybliżeniu to taka hybryda zamyślenia, marzenia, muzyki, wdzięczności za to, że to czuję, radość z tego, że jesteś i fal ciepła w okolicach ...
Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez Ciebie.
Samotnym jest się tylko wtedy, gdy ma się na to czas.
Boże dopomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.

Kategorie

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się