Siódma ofiara

Aleksandra Marinina
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Siódma ofiara
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

Dwie śledcze na tropie seryjnego mordercy!

W transmitowanym na żywo programie telewizyjnym Kobiety niezwykłych profesji biorą udział dwie rosyjskie śledcze Anastazja Kamieńska i Tatiana Obrazcowa. Niedługo po jego emisji na ulice Moskwy pada blady strach.

Jedni po drugich zaczynają umierać ubodzy mieszkańcy Moskwy, a obok zwłok tajemniczy morderca zostawia wiadomości, których nie sposób rozszyfrować. Do kogo są adresowane? Tatiany czy Anastazji?

I przede wszystkim kto będzie następną ofiarą?

Anastazja Kamieńska powraca w kolejnej zagadce kryminalnej!

Data wydania: 2020-07-15
ISBN: 978-83-66553-98-9, 9788366553989
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Stron: 540
dodana przez: katapika

Autor

Aleksandra Marinina Aleksandra Marinina
Urodzona 16 czerwca 1957 roku na Ukrainie (Lwów)
Rosyjska pisarka, autorka powieści kryminalnych. Do 1971 mieszkała w Leningradzie, potem przeniosła się do Moskwy. Pochodziła z rodziny prawników, sama również ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Moskiewskim w 1979. W latach 1979-1998 praco...

Pozostałe książki:

Gra na cudzym boisku Ukradziony sen Śmierć i trochę miłości Harmonia zbrodni Kolacja z zabójcą
Wszystkie książki Aleksandra Marinina

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kryminalna Moskwa

{} WYBÓR REDAKCJI
11.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Rzadko czytam książki, których fabuła rozgrywa się w Rosji. I to bynajmniej nie dlatego, że od nich stronię. Po prostu niewielu autorów wybiera naszego wschodniego sąsiada jako tło dla swoich powieści. Może właśnie dlatego, z ciekawości, sięgnęłam po „Siódmą ofiarę”. Anastazja Kamieńska i Tatiana Obrazcowa pracują w rosyjskiej policji. W związk... {} Recenzja książki Siódma ofiara

Niesamowite śledztwo z Anastazją Kamieńską.

{} WYBÓR REDAKCJI
27.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Co to był za kryminał! Niesamowity klimat, bohaterowie i akcja! W dodatku ta akcja dziejąca się w Moskwie, jestem oczarowana... Tak ciężko mi będzie coś napisać bez spoilerowania! Ale spróbuję! W transmitowanym na żywo programie telewizyjnym „Kobiety niezwykłych profesji” biorą udział dwie rosyjskie śledcze – Anastazja Kamieńska i Tatiana Obrazco... {} Recenzja książki Siódma ofiara

@karolcik@karolcik {}× 5

Siódma ofiara

18.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Aleksandra Marinina ( Marina Anatolyevna Alekseeva) ma znakomite przygotowanie do tego by pisać kryminały. Pochodzi z prawniczej rodziny, studiowała na Wydziale Prawa Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego. Jest kryminologiem, emerytowanym podpułkownikiem milicji. Ponieważ "Siódma ofiara" to pierwsza książka jaką przeczytałam tej autorki, przejr... {} Recenzja książki Siódma ofiara

@Wiesia@Wiesia {}× 28

Do siedmiu razy sztuka

22.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Zbrodnia w Moskwie jest zawsze okraszona niebywałym klimatem. Często Rosja jest kojarzona z największymi psychopatami, kanibalami, a mi wciąż brakuje lektur, które uchwycą atmosferę strachu i tamtejszej kultury. Zawsze oczekuje od książek tego, aby dosłownie przenosiły czytelnika do innego świata. Miejsce akcji powinno coś znaczyć, nie być nic nie... {} Recenzja książki Siódma ofiara

Moja opinia o książce

Opinie

@Betsy59
2020-10-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane 2020

Początkowo książka podobała mi się. Najbardziej, jak zwykle, realia życia w Rosji w okresie pierestrojki. Akcja również rozwijała się obiecująco. Lecz później rozmyła się w pseudofilozoficznych rozważaniach śledczej Nastii i, naprzemiennie, seryjnego mordercy. W drugiej połowie książki kartkowałam je w oczekiwaniu na dalszy rozwój akcji. Znów irytujaca maniera, stosowana ostatnio nagminnie przez autorów kryminałów, powiększania objętości na siłę.

Główna bohaterka też już zaczyna mnie denerwować. Jej skłonność do samooskarżania się, kajania, uległośc wobec autorytetów (męża, szefa). W ogóle kobiety u Marininy są całkowicie zależne od mężczyzn. Być może tak kiedyś było ( książka była pisana w latach 90-tych), lecz Nastia Kamieńska nie zmieniła się z wiekiem. Czytałam późniejsze książki z major Anastazją i choć przybyło jej lat, nie przybyło pewności siebie i mądrości życiowej.

Widzę, że muszę sobie zrobić od twórczości Marininy dłuższą przerwę. Teraz zaczynam czytać coś zupełnie innego :)

{}× 15 | Komentarze (1) | link |
@kryminal_na_talerzu
2020-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

„Siódma ofiara” Aleksandy Marininy to 21 tom cyklu o Anastazji Kamieńskiej. Mimo to było to moje pierwsze spotkanie z prozą tej autorki i muszę przyznać, że mimo iż zaskakujące, to też całkowicie udane – nie miałam problemów, by połapać się w zależnościach i relacjach bohaterów serii. Nie jest to krwawy, mroczny i brutalny kryminał. To ciekawa zagadka kryminalna przedstawiona w lekkim, swojskim stylu. To pełni bohaterowie mający życie poza pracą i świetny obraz psychologiczny mordercy. To też trochę przemyśleń na temat człowieka, ludzkiej natury i samej śmierci, ale podanych w sposób nienachalny, dobrze wpasowanych w dialogi i przemyślenia postaci. To również ciekawe przedstawienie życia w Rosji pod koniec lat 90tych XX wieku, a i zaskakujący przejaw feminizmu w podejściu obydwu głównych kobiecych bohaterek. Całość czytało mi się bardzo przyjemnie, zagadka jest mądra i zaskakująca. To naprawdę dobre wytchnienie od współczesnych mrocznych i dusznych kryminałów. Polecam tym, którzy nie potrzebują morza krwi, by uznać lekturę kryminału za satysfakcjonującą.

{}× 5 | link |
CZ
2020-07-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam

"Siódma ofiara" - książka miała niedawno swoją premierę, poznajemy tu seryjnego mordercę. To moje kolejne spotkanie z twórczością tej autorki.

Dwie rosyjskie śledcze biorą udział w telewizyjnym programie "Kobiety niezwykłych profesji" - Anastazja Kamieńska i Tatiana Obrazcowa. Wkrótce po emisji programu zaczynają umierać ubodzy mieszkańcy Moskwy, a obok zwłok morderca zostawia tajemnicze wiadomości, nie wiadomo czy do Tatiany czy do Anastazji. Czy jedna z nich jest na liście mordercy? Czy major Kamieńska znajdzie go?

Dla mnie to ciekawa historia (ponad 500 stron, ale czyta się szybko). Dobrze ukazana psychika zabójcy, mroczny klimat Moskwy lat dziewięćdziesiątych. Kilkuosobowa narracja - poznajemy historię z punktu widzenia Anastazji Kamieńskiej oraz Tatiany, a także samego mordercy, przez co poznajemy jego motywy postępowania. Książka bardzo wciąga, podoba mi się styl autorki. Ciekawie przedstawiła pracę rosyjskiej milicji oraz problemy mieszkańców ówczesnej Moskwy.

Autorka ukończyła studia prawnicze, pochodzi z rodziny prawników, pracowała w milicji, zrezygnowała z niej i zajęła się pisarstwem.

Polecam przeczytać!

{}× 1 | link |
@czytanie.na.platanie
2020-08-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Współpraca Przeczytane 2020 Posiadam

Po tylu przeczytanych książkach Aleksandry Marininy z Nastią Kamieńską już dobrze wiem czego mogę się spodziewać. Ciekawej, nieszablonowej fabuły, intrygującej zagadki kryminalnej i silnej postaci kobiecej, która mnie urzekła sposobem bycia, ale przede wszystkim swą przenikliwą, analityczną naturą.
Tylko czy i tym razem będzie tak silna? Czy potrafi odsunąć na bok emocje i działać równie sprawnie, gdy chodzi o nią samą?
A wszystko zaczyna się od programu telewizyjnego prezentującego kobiety niezwykłych profesji, do którego zostają zaproszone Nastia, oficer wydziału kryminalnego i jej przyjaciółka Tatiana, śledcza i autorka kryminałów. I to w trakcie audycji na żywo otrzymują pogróżkę. I to ich pojawienie się na wizji rozpoczyna serię morderstw i specyficzną grę, którą prowadzi z nimi sprawca. Czy któraś z nich będzie następna?
Muszą odkryć tożsamość zwyrodnialca nie tylko dla swojego bezpieczeństwa, ale by ratować honor milicji. Czy jednak strach przed śmiercią nie zadziała na nie paraliżująco? Czy okażą się godne genialnego przeciwnika?
Poznajemy poczynania Nastii i wydziału kryminalnego, ale również otoczenie sprawcy, jego życie. Wnikamy mocno w jego psychikę, przemyślenia i plany. Czy jednak informacje, które stopniowo zdobywamy nakierują nas na osobę sprawcy? Wierzcie mi, nie będzie tak łatwo.
Kto z Was miał już okazję poznać Anastazję Kamieńską? Jeśli jeszcze jej...

{} | link |
@visa77
2020-11-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Czwarta strona Posiadam
@Zaneta
2020-10-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2020 PAŹDZIERNIK
TO
2020-09-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@withwords_alexx
2020-09-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@szpaczek444
2020-09-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
@dominika.nawidelcu
2020-08-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@powiescidlo
2020-08-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@lukrecja84
2020-07-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@karolcik
2020-07-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Wiesia
2020-07-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Thriller / kryminał 🕵️‍♂️ przeczytane w 2020 Posiadam 📚 Recenzenckie
@Beksinska
2020-07-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Siódma ofiara. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl