Siostra Burzy

Lucinda Riley
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 37 ocen kanapowiczów
Siostra Burzy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 37 ocen kanapowiczów

Opis

Druga część cyklu Siedem Sióstr – nastrojowej, pełnej magii sagi rodzinnej.

Wszystkie książki zaczynają się w tym samym momencie, dlatego można je czytać w dowolnej kolejności.Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości Atlantis na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. Każda ułożyła sobie życie po swojemu i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list i wskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. I w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało z siódmą siostrą.

Ally długo będzie sobie wyrzucać to, że kiedy ojciec umierał, spędzała upojne chwile z ukochanym. Intryguje ją wprawdzie zagadka związana z jej pochodzeniem, ale na razie musi się skupić na regatach żeglarskich, na których wystartuje u boku swojego mężczyzny.

W najczarniejszej godzinie podąży jednak za wskazówkami Pa Salta i pozna historię fascynującej kobiety, która żyła przed ponad wiekiem. Historię Anny Landvik, dziewczyny z norweskiej wsi, mającej niebiański głos, który znali tylko ludzie z miejscowego kościoła i… krowy na pastwisku.

Dopóki nie odkrył jej „łowca talentów” i nie zabrał do Christianii – dzisiejszego Oslo – by zaśpiewała na premierze Peer Gynta z muzyką Edwarda Griega. Im więcej Ally dowiaduje się o Annie, tym bardziej desperacko chce odkryć własne korzenie. Zwłaszcza że ma ku temu nowy powód
Data wydania: 2021-01-20
ISBN: 978-83-8215-298-2, 9788382152982
Wydawnictwo: Albatros
Cykl: Siedem sióstr, tom 2
Stron: 576
dodana przez: mewaczyta
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Lucinda Riley Lucinda Riley
Urodzona w 1967 roku w Irlandii
W dzieciństwie sporo podróżowała, głównie na Bliski Wschód. Po przeprowadzce do Londynu została aktorką, występowała w filmach, teatrze i telewizji. Jako pisarka zadebiutowała w wieku dwudziestu czterech lat powieścią Lovers and Players. W 2011 roku...

Pozostałe książki:

Siedem sióstr Siostra Cienia Siostra Burzy Sekret Heleny Pokój motyli
Wszystkie książki Lucinda Riley

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Siostra Burzy

10.06.2021

"Dopóki człowiek sam nie doświadczy prawdziwego bólu i straty, nie może odczuwać empatii." (str.150) Ta część poświęcona jest drugiej według starszeństwa siostrze, miłośniczce żeglarstwa i muzyki. Oparta jest na historycznych faktach z Norwegii. Autorka wprowadziła autentyczne postaci znakomitych twórców kultury. By to uczynić, a także by rozwiną... Recenzja książki Siostra Burzy

@asach1@asach1 × 5

Siostra Burzy

5.05.2019

Druga książka z serii o siostrach, które zostały adoptowane przez PaSalta. Każda ułożyła sobie życie i rzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Niestety do rodzinnego domu ściąga je niespodziewana śmierć przybranego ojca. Druga część z tej sagi to historia Ally, która nie może sobie wybaczyć, że kiedy ukochany tata umierał, ona spędzała up... Recenzja książki Siostra Burzy

Historia Ally

10.09.2021

Siostra Burzy to historia Ally. Ally znalazła miłość, która przyszła nieoczekiwanie. Nie potrafiła sobie odmówić tego szczęścia i przyjęła do swojego serca ukochanego Theo. Oboje brali udział w regatach żeglarskich, była to pasja obydwojga. Po zawodach, które wygrali, wypłynęli na otwarte morze, żeby odreagować stres. Spędzili cudownie czas koł... Recenzja książki Siostra Burzy

Moja opinia o książce

Opinie

@Eli1605
2020-10-17
7 /10
Przeczytane 2020

To pozycja obyczajowa z rozbudowanym wątkiem romantycznym. Druga z sióstr podejmuje się znaleźć swoje korzenie. I znowu wątek historyczny mnie bardzo wciągnął. Tajemnice i niedopowiedzenia mocno się w tej serii rozpychają. Teraz poznaliśmy tajemnice Ally. A jest ich jeszcze kilka. Nie jestem utalentowana muzycznie, zupełnie nie mam bladego nawet pojęcia o żeglarstwie więc chwilami ciężko czytało mi " Siostrę burzy". Nie mniej jednak jestem gotowa zrezygnować z kryminałów i thrillerów aby doczytać ten cykl. A to dużo znaczy. Polecam.

× 17 | link |
@Nina
2021-07-11
6 /10
Przeczytane E-book 2021

Druga część cyklu „Siedem sióstr” za mną. Chociaż nieco słabsza od części pierwszej, to wciąż niezła. Tym razem poznajemy bliżej drugą z sióstr: Ally, która, tak jak pozostałe siostry, otrzymała wskazówki od swojego nieżyjącego przybranego ojca. Czy zechce z nich skorzystać? Czy czuje się na siłach poznać swoje korzenie?

Ally nie może pogodzić się z tym, że kiedy umierał jej ojciec, ona pławiła się w szczęściu i rozkoszy ze swoim mężczyzną. Nie ma w tej chwili ochoty na rozgrzebywanie przeszłości, jedyną rodziną, jaką zna i kocha, jest ta przybrana. Nie chce innej. Kiedy jednak życie daje jej kolejnego kopniaka, Ally zmienia zdanie i wyrusza śladem swoich przodków do Norwegii. Czeka ją niezwykła przygoda i spotkania z ludźmi, którzy wędrówkę w przeszłość uczynią łatwiejszą i bardzo fascynującą. Nasza bohaterka cofnie się o ponad sto lat wstecz, pozna historię Anny Landvik, dziewczyny o najczystszym anielskim głosie, a w tej wędrówce będzie jej towarzyszyć muzyka Griega, którą Wy, czytelnicy, jeśli dobrze się skupicie, też będziecie mogli usłyszeć.

Muszę być szczera, historia Anny Landvik uratowała tę książkę. Była fascynująca i pochłonęła mnie całkowicie. Wątek współczesny był w najlepszym razie „taki sobie”, nie zapałałam do Ally taką sympatią, jaką miałam dla bohaterki pierwszej części, Mai. Być może przyczyną tego stanu rzeczy był fakt, że wiedziałam czego się spodziewać. Pierwsza część cyklu była dla mnie prawdziwą niespodziank...

× 16 | link |
@coolturka104
2021-07-10
8 /10
Przeczytane

Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się wbajecznej posiadłości Atlantis na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad.

Każda ułożyła sobie życie po swojemu irzadko mają okazję spotkać się wszystkie razem. Do domu ściąga je niespodziewana śmierć ojca, który zostawił każdej list iwskazówki mogące im pomóc w odkryciu własnych korzeni. Iwodnalezieniu odpowiedzi na pytanie, co się stało zsiódmą siostrą.

"Siostra burzy" opowiada oAlly, czyli Alkione. Wmitologii greckiej jest przywódczynią, opiekuje się Morzem Śródziemnym ipilnuje, by było spokojne ibezpieczne dla marynarzy. Ally to profesjonalna żeglarka obdarzona talentem muzycznym. Jest dzielna isilna.
Historia Ally zaczyna się wtym samym czasie co opowieść oMai - kiedy dowiaduje się ośmierci Pa Salta. Tak jak najstarsza siostra, dostaje wskazówki na temat swoich przodków. Prowadzą one do Norwegii. Ally dowiaduje się oAnnie Landvik, dziewczynie zmałej wioski wgórach, która otrzymuje szansę wyjazdu do Christianii, aby śpiewać na premierze poematu Henrika Ibsena Peer Gynt, do muzyki, skomponowana przez samego Edvarda Griega.

Chcąc poznać historię swojej rodziny, Ally musi się cofnąć bardzo daleko wprzeszłość – aż do roku 1875, czyli osto czterdzieści lat. Inspiracją dla powieści była wielka miłość autorki do Norwegii ijej życzliwych, pięknych mieszkańców, no ioczywiście muzyka Griega. Pi...

× 7 | link |
@deana
2019-04-28
7 /10
Przeczytane

,,Siostra burzy" to drugi z zapowiedzianych siedmiu cyklu ,,Siedem sióstr." Ponownie wracamy do tajemniczej posiadłości Atlantis na brzegu Jeziora Genewskiego. Akcja ponownie powraca do punktu wyjścia jakim jest śmierć Pa Salta. Teraz kolejna z jego córek musi zmierzyć się ze swoją przeszłością by znaleźć drogę ku przyszłości.

Ally, druga sióstr ma uporządkowane, zaplanowane życie. Utalentowana żeglarka, odnosząca sukcesy, która właśnie spotkała na swojej drodze miłość życia. Wydaje się jej, że ostatnią rzeczą jaką potrzebuje jest rozgrzebywanie przeszłości. Los jest jednak przewrotny i krótka chwila radykalnie zmienia jej spojrzenie na świat i wywraca do góry nogami to co było uporządkowane. Ally próbując na nowo się odnaleźć wyrusza za wskazówkami ojca do Norwegii i tam poznaje historię żyjącej pond sto lat wcześniej Anny oraz powoli odkrywa swoją własną przeszłość.

,,Siostra burzy" trochę mnie zaskoczyła. Spodziewałam się podobnego schematu jak w pierwszym tomie, czyli odkrywanie przeszłości połączone z wątkiem romansowym. I niby wszystko jest ale zupełnie inaczej poprowadzone, a przez to pokazujące zupełnie inne oblicze miłości oraz pokazujące przy okazji całą gamę innych emocji i uczuć. Nadal jest to baśniowa, wręcz magiczna opowieść, do której przekrada się ból, poczucie straty, żałoba a co za tym idzie także smutek i później próba pogodzenia się z rzeczywistością wraz z przebaczeniem. W opowieści Riley wszystko jest złagodzone, okraszone magią zwykłyc...

× 3 | link |
@mrsbookbook
2019-05-05
10 /10
Przeczytane Na mojej półce

Po skończeniu pierwszej części z tej serii od razu sięgnęłam po drugą. Ta historia jest równie wspaniała co poprzednia. Książka jest godna polecenia i wcale nie trzeba tej serii czytać całej. Książki są napisane tak, że można po nie sięgać w różnej kolejności. Każda do zupełnie inna historia.

× 2 | link |
@jusztuczka
2020-10-14
8 /10
Przeczytane

To dopiero druga część z cyklu "Siedem sióstr", a już jestem zakochana. Pierwsza część od samego początku mocno mnie wciągnęła, czytało się ja fantastycznie, mimo że była pozbawiona wątku kryminalnego, czy fantastycznego. Autorka doskonale połączyła fakty z fikcją literacką.
"Siostra burzy" początkowo mnie wciągnęła, jednak po jakimś czasie zaczęłam się nudzić. Przerwałam czytanie po pierwszych akapitach historii Anny. Nie od razu mnie wciągnęła. Po przeczytaniu dwóch innych powieści, postanowiłam dać tej powieści drugą szansę. Dobrze zrobiłam, a nawet bardzo dobrze. Po kilku rozdziałach historia zaczęła się rozkręcać, coraz bardziej mnie wciągać, żyłam ta historią. Razem z bohaterką zastanawiałam się nad jej powiązaniami z norweską rodziną, a jestem z siebie szczególnie dumna, bo sama przewidziałam kilka rzeczy naprzód. Nie zraziło mnie to, choć przecież książka powinna wciągać i zaskakiwać. Autorka jednak dodała na koniec kąsek, który zwalił mnie z nóg. Dlatego właśnie pokochałam tę serię, a w najbliższej przyszłości chętnie sięgnę po trzecią część.

× 1 | link |
@twoj.emil
2020-03-13
9 /10
Przeczytane Zagraniczne Obyczajowe/Romans E-booki

Dziejąca się współcześnie część tej książki,podobała mi się bardziej, niż ta z pierwszego tomu. Była dużo ciekawsza i wydaje mi się, że też lepiej napisana. Jeśli chodzi o tę dziejącą się w przeszłości, to na początku wykorzystano te same motywy, co w poprzednim tomie: bohaterka jest zaręczona, chociaż tak naprawdę tego nie chce, ale później poznaje innego i się w nim zakochuje. Jednak potem, na szczęście, wszystko potoczyło się zupełnie inaczej. Tutaj bardziej podobała mi się historia z pierwszego tomu, ale tylko dlatego, że w tamtej było, po prostu coś, czego tej brakowało.
Nigdy wcześniej nie czytałam książki dziejącej się w Norwegii i myślę, że najlepsze w tej powieści były opisy różnych miejsc i wydarzeń, które naprawdę miały kiedyś miejsce.

× 1 | link |
@ksiazkirabe
2020-07-17
7 /10
Przeczytane Posiadam 2020

Ta część serii "Siedem sióstr" podobała mi się bardziej niż pierwsza. Może to dlatego, że Ally jest ciekawszą bohaterką niż Maja.
Przyjemnie mi się czytało tę historię, jak zwykle u pani Riley, napisaną dwutorowo. W tym przypadku fragmenty z przeszłości i te ze współczesności bardzo dobrze ze sobą współgrały i były równie porywające. Nie jestem to może książka bardzo realna czy życiowa, ale niewątpliwie bardzo wciągająca i przyjemna w odbiorze.


Przeczytana w ramach Olimpiady Czytelniczej

× 1 | link |
DA
2022-03-12
7 /10
Przeczytane
@Karola
2022-02-21
10 /10
Przeczytane
AN
2021-12-30
10 /10
Przeczytane
@Faustyna
2022-01-02
6 /10
Przeczytane
PO
2021-10-16
7 /10
Przeczytane
@magdag1008
2021-09-10
10 /10
Przeczytane
@mol.nad.molami
2021-09-06
8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Siostra Burzy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Siedem Sióstr
Siedem Sióstr
Lucinda Riley
7.7/10
Porywająca epicka opowieść o miłości i stracie – pierwsza z wyjątkowej serii siedmiu książek, osnuty...
Siostra cienia
Siostra cienia
Lucinda Riley
8.0/10
Nastrojowa, pełna magii saga rodzinna. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wyc...
Siostra Perły
Siostra Perły
Lucinda Riley
7.3/10
Ekskluzywne wydanie książki, którą pokochały Polki! Czwarta część cyklu Siedem Sióstr – nastrojowe...
Siostra księżyca
Siostra księżyca
Lucinda Riley
7.9/10
Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości na pr...
Siostra Słońca
Siostra Słońca
Lucinda Riley
7.3/10
Wyjątkowa opowieść – po części saga rodzinna, po części baśń – która zręcznie wciąga nas w zawikłan...
Zaginiona siostra
Zaginiona siostra
Lucinda Riley
7.9/10
Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl