Stażystka

Alicja Sinicka
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 117 ocen kanapowiczów
Stażystka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 117 ocen kanapowiczów

Opis

 Zakazany układ i seria tajemniczych zbrodni.
 Wciągający thriller psychologiczny Alicji Sinickiej.
 Marek Skalski szuka stażystki. Pomaga mu w tym Ewa Skalska, która bardzo dobrze zna swojego męża. Wie, która kandydatka go zaintryguje. Wie, jakie będzie miała włosy i kolor oczu. Wie, że Marek ponownie ją zdradzi.
 Klaudia Neter nie ma wątpliwości, że ten staż jest jej szansą na lepszą przyszłość. Z czasem odczuwa jednak coraz większy niepokój. Zostaje uwikłana w niebezpieczny trójkąt, lecz zamierza się z niego wycofać.
 W Oławie zostaje znalezione ciało jednej z dwóch zaginionych młodych kobiet. Każda z nich wcześniej odbywała staż u Skalskiego. Klaudia zaczyna obawiać się o własne życie. Nie wie jednak, z której strony może nadejść niebezpieczeństwo. 
Data wydania: 2020-01-15
ISBN: 978-83-66436-57-2, 9788366436572
Wydawnictwo: Kobiece
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 432
dodana przez: ejwa1960

Autor

Alicja Sinicka Alicja Sinicka
Urodzona 15 kwietnia 1987 roku w Polsce (Oława)
Polska pisarka. Ukończyła Stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Zarządzanie i Inżynierię Produkcji na Politechnice Wrocławskiej. Od ponad ośmiu lat związana jest z amerykańską korporacją, gdzie pracuje jako analityk...

Pozostałe książki:

Oczy wilka W jego oczach Służąca Będziesz tego żałować Uwikłana
Wszystkie książki Alicja Sinicka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bardzo dobry thriller psychologiczny

{} WYBÓR REDAKCJI
17.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Klaudia Neter chce otworzyć z koleżanką klub fitness we Wrocławiu i tym samym rozpocząć nowe życie. Ma jej w tym pomóc dobrze płatny staż w firmie Marka Skalskiego. Stanowisko stażystki, które obejmuje i powierzane jej zadania sprawiają, że relacja łącząca ją z przełożonym staje się coraz bardziej elektryzująca, a bohaterka zaczyna sukcesywnie prz... {} Recenzja książki Stażystka

Ups, coś nam nie poszło tym razem

23.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Po Stażystkę sięgnęłam zaraz po przeczytaniu Służącej, której to treścią byłam i jestem zachwycona. I cieszę się ogromnie, że zaczęłam w tej kolejności, bo pewnie gdyby moja przygoda czytelnicza z autorką rozpoczęła się właśnie od stażystki to pewnie nie wyrywałabym się tak bardzo do kupienia kolejnych książek Pani Alicji. Nie chodzi mi o to, że b... {} Recenzja książki Stażystka

@Ewelina229@Ewelina229 {}× 12

"Stażystka"

25.01.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jest to moje kolejne już, bardzo udane spotkanie z autorką. Ponownie zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. Autorka dała nam rewelacyjny thriller psychologiczny. Nerwowe napięcie wibruje przez całą powieść, emocje, zaskoczenie, niepewność… „Za najbardziej obiecującym doświadczeniem może kryć się mrok i zło”. Akcja powieści toczy się do... {} Recenzja książki Stażystka

Stażystka

5.01.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dzisiaj przychodzę do Was z fantastycznym thrillerem od Alicji Sinickiej. Już na wstępie chwalę, bo warto po nią sięgnąć. Książka przyjechała do mnie dzięki uprzejmości wydawnictwa Kobiece, za co bardzo dziękuję, bo to jeden z lepszych ostatnio egzemplarzy recenzenckich, jakie otrzymałam. Od razu muszę zaznaczyć, że to nie jes... {} Recenzja książki Stażystka

Moja opinia o książce

Opinie

@gala26
2020-11-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2020 Audiobooki Thriller, sensacja, kryminał Wyzwanie czytelnicze 2020

Namiętność. Tajemnica. Zbrodnia. Zemsta. Nieoczekiwane i trochę naciągane zakończenie. Cała reszta do przyjęcia.

{}× 18 | link |
@kryminal_na_talerzu
2020-03-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

Książkę czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Miałam jednak wrażenie, że to taka trochę 'grzeszna przyjemność', ot, taka lekturka z romansem i tajemnicą w tle. Trochę to nie mój gatunek, wolałabym większy nacisk na zbrodnię niż na romans, chociaż nie mogę powiedzieć, że akcja była poprowadzona źle, bo nie była – było wciągająco. Myślę, że dla tych, który sięgają zarówno po thrillery jak i romanse lektura będzie zadowalająca.

{}× 7 | link |
@rudemysli71
2020-02-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

 " Symetria stanowi istotę wszechświata (...) Jest jego fundamentem. Gdy jej nie zachowujesz, wszystko ulega wynaturzeniu. To może być niebezpieczne zarówno dla ciebie, jak i dla ludzi z twojego otoczenia"


Wpiszcie sobie koniecznie ten tytuł w Waszych planach czytelniczych na przyszły rok, bo ta książka jest rewelacyjna, Ja musiałam się dosłownie zmuszać, żeby jej nie czytać, bo nie wiem co byśmy jedli na święta :) ale za to wczoraj po uroczystej, wigilijnej kolacji zasiadłam z kubkiem herbaty i nie odłożyłam dopóki nie skończyłam. Co prawda potem długo zbierałam szczękę z podłogi, bo takiego zakończenia zupełnie się nie spodziewałam.
Co mówi okładka?
" Zakazany układ i seria tajemniczych zbrodni.
Wciągający thriller psychologiczny Alicji Sinickiej.
Marek Skalski szuka stażystki. Pomaga mu w tym Ewa Skalska, która bardzo dobrze zna swojego męża.Wie,która kandydatka go zaintryguje.Wie, jakie będzie miała włosy i kolor oczu. Wie, że Marek ponownie ją zdradzi.
Klaudia Neter nie ma wątpliwości, że ten staż jest jej szansą na lepszą przyszłość. Z czasem odczuwa jednak coraz większy niepokój. Zostaje uwikłana w niebezpieczny trójkąt, lecz zamierza się z niego wycofać.
W Oławie zostaje znalezione ciało jednej z dwóch zaginionych kobiet. Każda z nich wcześniej odbywa staż u Skalskiego. Klaudia zaczyna obawiać się o własne życie. Nie wie jednak, z której strony może nadejść niebezpieczeństwo."
...

{}× 6 | link |
@Wiejska_biblioteczka
2021-03-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Idąc do swojej pierwszej pracy, nie mając doświadczenia, obycia, towarzyszy nam pewien strach przed tym co nieznane. W końcu niby mamy ustalony swój zakres działań, jednak i on może się nagle zmienić. Wszystko zależy od pracodawcy i jego wymagań. Najważniejsze, by nie kalał on naszej godności, ciała i duszy.
"Stażystka" Alicji Sinickiej to opowieść o młodej, ambitnej i pracowitej dziewczynie, której trafiła się wymarzona praca. Ma ona odbyć staż w pewnej renomowanej firmie. Początkowo wszystko wydaje się być idealne. Niestety, już po chwili coś się zmienia. Ktoś złapał ją w swoje sidła i nie zamierza wypuścić. Wplątana w przedziwny trójkąt miłośny, coraz trudniej znosi prośby, polecenia i towarzystwo swojego szefa. Przystojnego szefa. Jej naiwność, potrzeba pieniędzy, bezpruderyjność doprowadzają do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Albowiem komuś ewidentnie przeszkadza to, co robi.
Poprzednie dwie powieści Sinickiej bardzo mi się spodobały. Ta już była znacznie słabsza. Fabuła choć intrygująca, w znacznej mierze była żmudna i monotonna. Jednak najgorsza była jej główna bohaterka. Naiwna, nieokrzesana, bez zahamowań, pusta- nie byłam w stanie ani na moment zapałać do niej jakąkolwiek sympatią, nawet na koniec tej historii. Jednakże sam finał tej powieści okazał się na prawdę dobry i ekscytujący, bowiem takiego obrotu spraw się nie spodziewałam. Całościowo była to jedynie średnia książka, która w jednym momencie mnie nawet ciekawiła, a już po chwili ogr...

{}× 6 | link |
@Iwona_Nocon
2020-03-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Jeżeli jesteście na bieżąco z moimi recenzjami, dobrze pamiętacie, że moje pierwsze spotkanie z panią Alicją nie należało do udanych. Oczy wilka nie sprostały moim oczekiwaniom. To poniekąd spowodowało, że nie bardzo miałam ochoty sięgać po Stażystkę, mimo iż mówiło się o niej dobrze. W podjęciu decyzji pomógł mi niemiecki pisarz. Jemu też po dość słabej historii dałam drugą szansę i nie żałuję. A jak było tym razem? Bez dwóch zdań dawanie drugich szans się opłaca.

Klaudia Neter potrzebuje w dość krótkim czasie odłożyć sporą sumę pieniędzy potrzebną na rozkręcenie siłowni. Przeglądając oferty pracy natrafia na ciekawy staż w Oławie w firmie Marka Skalskiego. Spore wynagrodzenie, dość niecodzienne wymagania jednocześnie kuszą i niepokoją dziewczynę, która w ostateczności decyduje się na tę pracę. Podczas pierwszych tygodni odbywania stażu Klaudia odkrywa, że jej poprzedniczki nie żyją. Ich śmierć wg policji była przypadkowa, jednak kobieta zaczyna obawiać się o swoje życie. Znaleziony zakrwawiony łańcuszek w biurze, głuche telefony, anonimy z groźbami - to wszystko powoduje, że Klaudia zaczyna się bać. Kto chce ją przestraszyć? Zazdrosna żona szefa, współpracownik zabiegający o jej względy, a może sam szef, który chętnie zaopiekuje się wystraszoną pracownicą.


Czytanie tej książki sprawiło mi sporo radośni. Dawno, a nawet zaryzykowałabym stwierdzenie, że nigdy nie spotkałam się z takim progresem jaki zauważyłam między jedną a drugą przeczy...

{}× 5 | link |
AB
2020-02-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Wszyscy się nią zachwycali. Czy ja też się zachwyciłam? No cóż... Nie do końca.
Klaudia to piękna, młoda i przekonana o swej inteligencji dziewczyna, która wie jak działa na mężczyzn. By zarobić na nowy start zaczyna pracę jako #Stażystka. Jednak nie tyle praca ją interesuje co jej szef. Żonaty, inteligentny i intrygujący. Żonaty. Ale to nie jest przeszkodą... w końcu to nie byłby pierwszy raz. Panna K nie zdaje sobie jednak sprawy, że to nie ona tutaj rozdaje karty. To nie ona zarzuca sidła...
Zacznijmy od tego, co mi się podobało. Książkę czyta się szybko. Przyjemny i prosty styl autorki nam to ułatwia. Koniec, to, kto tak na prawdę był śmiertelnym zagrożeniem również mnie zaskoczył. A to się rzadko zdarza.
Minusy? Strasznie, ale to strasznie irytowała mnie Klaudia. Życzyłam głównej bohaterce źle. Serio. Dla mnie to pusta, głupia lafirynda. Już prędzej rozumiałam postępowanie Skalskiego. Miał swoje demony, obsesję, która kierowała nim. I wątek tej postaci, jego obsesji na punkcie symetrii również bardzo mi się podobał. Jednak książka w większości mnie irytowała właśnie przez Klaudie. W końcu to ona była główną bohaterką.
Książka jest jednak świetnym obrazem tego, jak destrukcyjnie zdrada działa na związek. Na człowieka. Jak podczas takiej traumy, gdy nasz umysł chce sobie z nią poradzić, może rozwinąć się w nas obsesja na jakimś punkcie. I do jakiego stopnia m...

{}× 5 | link |
@evela_reads
2020-03-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Książka jest naprawdę bardzo dobra. Wciagający thriller psychologiczny. Cały czas jest budowane napięcię. Autorka przedstawia historię z perspektywy dwóch bohaterek. Miałam swój typ, który byłam prawie pewna, że to ta osoba stoi za morderstwami dwóch kobiet. Jednak co do Swojego typu się myliłam nie spodziewałam się, że mogłaby być właśnie ta niepozorna osoba. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło. Jesli chcecie poznać historię i jej zakończenie to zdecydoewanie warto przeczytać książkę jest warta Swojej uwagi POLECAM

{}× 3 | link |
@maczek89
2020-03-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Trzymająca w napięciu opowieść . Od początku do końca myślałam , że wiem jak zakończy się akcja. Zakończenie nieprzewidywalne . Polecam

{}× 3 | link |
@o_mamo_i_corko
2020-02-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

"Stażystka" od kilku tygodni jest na ustach wszystkich. Jej recenzje są czarno-białe, bo czytelnicy albo się nią zachwycają, albo uważają książkę za przereklamowaną. A jakie ja mam zdanie?
Ponoć dzieci są odzwierciedleniem swoich rodziców. Nic więc dziwnego, że Klaudia, gdy dorosła i została całkiem sama na tym świecie, postanowiła zacząć zarabiać w taki sposób, w jaki zarabiała jej ukochana mama - sypiając ze starszymi, bogatymi mężczyznami. Niestety, szybko się okazało, że nobliwi mężczyźni potrafią mieć ciężką rękę i dziewczyna zdecydowała się znaleźć normalną pracę. Pech chciał, że trafiła do firmy Skalskiego.
Skalski teoretycznie był filantropem, wspaniałym szefem, zakochanym w żonie mężem, opiekuńczym ojcem, gwiazdą niewielkiego miasteczka, w którym mieszkał. W praktyce jednak uwodził zatrudniane przez siebie stażystki i to nawet nie po to, żeby zaspokoić swoje fizyczne potrzeby, ale po to, by zdenerwować Ewę, swoją żonę. Dziwaczne, prawda?
Przez pierwsze rozdziały nie potrafiłam zrozumieć postępowania Skalskiego. I zachowania Ewy, która od niego nie odeszła, chociaż doskonale wiedziała o zdradach, ale tkwiła przy nim, dając się wciągnąć w tą abstrakcyjną grę. Patrzyła jak co kilka miesięcy wybiera kolejną dziewczynę, jak zaczyna się do niej zalecać, jak zabiera ją na wycieczki, upewniając się jednocześnie, że jego żona doskonale o wszystkim wie. Smaczku całej tej mistyfikacji dodaje fakt, że dwie poprzednie stażystki zginęły tragicznie, co sprawia, że ...

{}× 2 | link |
PA
2020-03-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

„Pokusa, strach i tajemnica. Uczucia, które oplatają jak pnącza róż.”

„Symetria musi być zachowana”

Klaudia to młoda dziewczyna z niełatwą przeszłością, która postanawia rozpocząć nowe życie i otworzyć z koleżanką klub fitness. Najpierw jednak musi na niego zarobić. W tym celu aplikuje na dobrze płatne stanowisko stażystki w firmie Marka Skalskiego. Mimo spóźnienia na rozmowę kwalifikacyjną, dziewczyna otrzymuje posadę. Wcześniej na jej stanowisku pracowały Weronika i Daria. Klaudia wkrótce dowiaduje się, że obydwie zginęły w tajemniczych okolicznościach, a zakrwawiony łańcuszek jednej z nich znajduje w biurze. Pierwsza stażystka straciła życie na przejeździe kolejowym, zaś ciało drugiej wyłowiono z Odry niedługo po rozpoczęciu przez Klaudię pracy. Przystojny szef szybko budzi zainteresowanie młodej dziewczyny, co sprawia, że Klaudia wplątuje się w nietypowy układ. Okazuje się, że Marek Skalski poszukuje stażystek o konkretnym typie urody z zamiarem wejścia z nimi w intymną relację. Jego żona, Ewa Skalska, zdaje sobie sprawę z tego, że mąż ją zdradza i godzi się na to. Wie, że Marek kocha tylko ją, a to co robi, że stażystkami to tylko gra, która ma pomóc ich małżeństwu przywrócić symetrię. Krótko po wejściu w romans z szefem dziewczyna zaczyna otrzymywać listy z groźbami…

Czy Klaudii grozi niebezpieczeństwo? Czy ktoś zamordował poprzednie stażystki? Co dzieje się w małżeństwie Skalskich? Co znaczy, że sym...

{}× 2 | link |
@mrs.caddick
2020-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Witajcie kochani dziś przychodzę do was z recenzję książki "Stażystka" napisaną przez Alicja Sinicką.

Nie jestem zwolenniczką pisania streszczeń książek z którymi się spotykam, dlatego opowiem wam o moich odczuciach.

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką. Jestem pod ogromnym wrażeniem jej kunsztu pisarskiego, który nie ukrywam na początku zaskoczył mnie dużą ilością długich opisów miejsc i wydarzeń. Przez chwilę wydawały mi się one zbędne lecz później w trakcie treści książki odkryłam jak ich skrupulatne detale wpływały na fabułę.

Historia bardzo ciekawa intrygująca i zmuszająca do refleksji. Każda z nas w trakcie swojego życia mogłaby się w pewnym momencie utożsamić z naiwnością i otwartością głównej bohaterki. Równomiernie niejedna z nas marzyła pewnie skrycie o romansach i intrygach przedstawionych w książce. Jestem również przekonana że wiele z nas mogłaby zauważyć jak bliskie naszemu sercu mogą być rozterki małżeńskie bohaterów powieści.

Dosyć wolny start rozwinął się w intrygującą historię zaskakujące zakończenie. Polecam na jesienno - zimowe wieczory.

{}× 2 | link |
@Emma81
2020-07-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane E-booki Kryminały, thrillery

"Stażystka" dostarcza mnóstwo emocji, przyprawia o szybsze bicie serca i trzyma w nieustającym napięciu. Autorka umiejętnie żongluje akcją. W tej książce ciągle coś się dzieje!
Propozycja stażu za pięć tysięcy to dla Klaudii - wrocławskiej studentki, marzącej o własnej siłowni, jakby dar z nieba. Niestety w firmie Skalski sp. z o.o. nic nie jest takie, na jakie wygląda. A przede wszystkim obowiązki stażystki nieco wykraczają poza zwyczajowe normy. Ciekawość czytelnika rozbudzają domysły, dotyczące poprzednich dziewcząt, odbywających staż w firmie. Co się z nimi stało? Czy Klaudii grozi jakieś niebezpieczeństwo?

{}× 2 | link |
@kasiahe78
2020-08-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 2 /10
Przeczytane

Harlekin ubrany w pozory kryminału. Charaktery sztuczne, opisy infantylne. Nikły realizm w opisie pracy bohaterki. Ale jak widać jest sporo odbiorców, którzy kupują takie teksty

{}× 2 | link |
@paulina.wozna91
2020-05-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

„Stażystka” Alicji Sinickiej już na długo przed premierą zaczęła zbierać wiele pozytywnych recenzji. Zaintrygowała mnie, opis powieści przypadł mi do gustu, zatem nie mogłam przejść obojętnie obok tej pozycji.
Już wiem o co tyle szumu! Jednak czy książka na pewno potrafi zachwycić?

Klaudia, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego, rozpoczyna staż w oławskiej firmie produkcyjnej na stanowisku recepcjonistki. Pragnie odłożyć trochę pieniędzy, by z czasem móc otworzyć z przyjaciółką siłownię.
Jej szefem jest wymagający Marek Skalski, który już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej zdominował jej myśli. Mężczyzna ma idealną żonę oraz dwójkę synów. Dlaczego więc poświęca zwykłej stażystce tyle swojej uwagi?

Z czasem Klaudia dowiaduje się, że dziewczyny zajmujące wcześniej to stanowisko zginęły w tajemniczych okolicznościach. Zaczyna się niepokoić o własne bezpieczeństwo.
Nie chcę Wam zdradzać więcej szczegółów. Fabuła książki jest zdecydowanie bardziej rozbudowana niż jej opis. Przebieg zdarzeń poznajemy z dwóch perspektyw, Klaudii oraz Ewy Skalskiej, żony Marka.

Z początku miałam wrażenie, że mam do czynienia z erotykiem z delikatną domieszką thrillera. Marek Skalski kojarzył mi się z takim oławskim Christanem Greyem. Bogaty, atrakcyjny perfekcjonista, cieszący się wśród społeczności ogromnym poważaniem. W dodatku posiadający sekrety oraz nietypowe obsesje. Podchodziłam do tej książki sceptycznie, jednak skutecznie i szybko pochłonął mnie wi...

{} | link |
MA
2020-02-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Klaudia Neter szybko wdraża się w obowiązki. Z czasem podstępnie zostaje uwikłana w miłosny trójkąt. Informacje o tragicznych losach jej poprzedniczek budzą obawy. Zachwyt pracą mija. Rośnie niepokój. Klaudia zaczyna drżeć o własne życie. Nie wie, kto jej zagraża... Nową stażystką jest zafascynowany Marek Skalski. Z czasem okiełzna ją grą psychologiczną jak żonę, którą zdradza. Jego małżeństwo z pozoru jest wzorowe. Stłamszona Ewa zgadza się na realizację pewnego planu, choć będzie to dla niej bolesne. Bohaterowie codziennie zmagają się ze swoimi demonami, a czytelnik jest tego świadkiem.
Portrety psychologiczne bohaterów zasługują na szczególną uwagę. Autorka stworzyła pogłębione charakterystyki wszystkich bohaterów. Klaudia i Ewa to dwie naprzemienne pierwszoosobowe narratorki. Ujawniają swoje myśli, emocje, przeszłość, swoje prawdziwe JA. Z ich opowieści wyłania się obraz Marka Skalskiego. To władczy mężczyzna, znakomity strateg, przenikliwy obserwator, wytrawny gracz psychologiczny. Etapy jego mistrzowskiej rozgrywki z niesłabnącym zainteresowaniem obserwuje się na każdym kroku. Psychopata ma obsesję na punkcie symetrii, porządku, perfekcji. Opisy jego szału mogą przerazić.
Książka od razu wciąga i pochłania. Czuć, że na coś się zanosi. Autorka wykorzystała stary mechanizm zrobienia z mózgu papki. Akcja toczy się własnym rytmem, nie brak jej nagłych zwrotów. Napięcie stale rośnie. Emocje gwarantują rollercoaster. Skalski bawi się w kotka i myszkę ...

{} | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Ludzka pamięć jest zawodna, nigdy nie stanowi wiernego odbicia przeszłości. W naszym umyśle nie ma raz na zawsze utrwalonych fotografii czy nagrań tego, co się wydarzyło. Wspomnienia to jedyni...”
{}× 1
#
“Pamięć jest zawodna. Za każdym razem, kiedy wracamy do wspomnień, one piszą się na nowo.”
{}× 1
#
“- Ty jesteś spokojna, Ewo, ciężko ci zrozumieć człowieka, który taki nie jest. Ludzie jednak mają swoje problemy, one nimi rządzą. Nie rozmawiałaś z tą kobietą, rozmawiałaś z jej zmartwieniami.”
{}× 1
#
“- Czy wiesz, że pytania, które zadajesz są najlepszymi informacjami na twój temat? Zdradzają cię. Zdradzają twoje ukryte cele.”
{}× 1
#
“Symetria jest równie ważna, jak przestrzeń. Gdy ją tracisz, wszystko zaczyna cię draznić, niepokoić.”
{}
#
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe