Szelest

Małgorzata Oliwia Sobczak
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 60 ocen kanapowiczów
Szelest
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 60 ocen kanapowiczów

Opis

Dziennikarka Alicja Grabska dostaje zlecenie przetestowania mobilnej aplikacji „Place to Rest”, prowadzącej do zagadkowych miejsc na mapie Trójmiasta. W czasie jednego z "wypadów" natyka się na ciało zamordowanej kobiety. Śledztwo prowadzone przez detektywa Oskara Kordę wiedzie do mrocznego, pełnego tajemnic świata, w którym przeszłość nigdy nie daje o sobie zapomnieć.
Data wydania: 2021-11-10
ISBN: 978-83-280-9096-5, 9788328090965
Wydawnictwo: W.A.B.
Cykl: Granice ryzyka, tom 1
Stron: 352
dodana przez: Vernau

Autor

Małgorzata Oliwia Sobczak Małgorzata Oliwia Sobczak Małgorzata Oliwia Sobczak – mieszkanka Sopotu. Na co dzień zajmuje się badaniami naukowymi oraz pracami rozwojowymi w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. Ukończyła kulturoznawstwo i dziennikarstwo. Jest członkinią Stowarzyszenia Kochamy Żu...

Pozostałe książki:

Wigilijne opowieści Biel Czerń Czerwień Szum
Wszystkie książki Małgorzata Oliwia Sobczak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Szelest

14.06.2022

Jest to moje pierwsze spotkanie z powieściami autorki. Opinie o trylogii "Kolory zła" były w większości określane w samych superlatywach. Ze względu na trzy tomy zaległości postanowiłam sięgnąć najpierw po jednotomowy "Szelest". Akcja książki dzieje się w dwóch płaszczyznach czasowych w Sopocie. Pierwszą są wydarzenia z 1999 roku opisujące towarz... Recenzja książki Szelest

@Logana@Logana × 29

„Tylko wzmagający się szelest…”

27.02.2022

Po wspaniałej trylogii „Kolorów zła” z przyjemnością sięgnęłam po kolejną książkę autorki. „Szelest” to połączenie thrillera i kryminału z domieszką erotyki. Wydarzenia teraźniejsze przeplatane są reminiscencjami wydarzeń sprzed dwudziestu lat. Główna fabuła „Szelestu” osnuta jest wokół tajemniczej aplikacji „Place to Rest” i dziennikarki Alicj... Recenzja książki Szelest

@landrynkowa@landrynkowa × 12

Szelest

11.02.2022

Małgorzata Sobczak to autorka wysoko ocenianych kryminałów. Najbardziej znane to "Czerń", "Czerwień" i "Biel". Książka pt. "Szelest" zainteresowała mnie opisem i matową, szeleszczącą okładką. Alicja jest kobietą po przejściach. Jej wieloletni związek właśnie się rozpadł. Kobieta szuka swojego miejsca, podejmuje nową pracę. Szef znanego magazynu p... Recenzja książki Szelest

Szelest

27.11.2021

Można śmiało powiedzieć, że Małgorzata Oliwia Sobczak miała mocne wejście jeśli chodzi o rodzimy rynek wydawniczy. Już pierwsza część jej trylogii Kolory Zła "Czerwień" spotkała się z dużym zainteresowaniem czytelników i pochlebnymi opiniami recenzentów i kolegów po piórze. Było wiadomo, że jest to nowe nazwisko, które należy obserwować z uwagą, b... Recenzja książki Szelest

@Jezynka@Jezynka × 6

Moja opinia o książce

Opinie

@beata87
2022-05-04
9 /10
Przeczytane

Rewelacyjny thiller obyczajowy. Szczególnie w postaci dobrze zrobionego słuchowiska.
Mnóstwo rozmaitych namiętności: seksu, miłości, zdrady, pożądania, obsesji oraz niesamowicie zaplątana intryga. Akcja poprowadzona w dwóch planach czasowych, teoretycznie pomaga rozwikłać intrygę, ale autorka wodzi nas po manowcach. Dość wcześnie zaczęłam domyślać się motywów, ale do końca nie rozszyfrowałam kto:)

× 17 | link |
@Eli1605
2023-06-23
6 /10
Przeczytane Polscy autorzy 2023 2023

Kolejna książka autorki, którą przeczytałam i jestem zadowolona, że ta pozycja trafiła w moje ręce. To dobry, solidny kryminał gdzie mamy trupa, mroczną atmosferę, wyczuwalne napięcie, tajemnice i oryginalnych bohaterów. Główna bohaterka jest nieobliczalną seksoholiczką, która uprawia seks z kim popadnie i gdzie popadnie ale między tymi zabawami potrafi uruchomić zakamarki swojego umysłu aby wspólnie z detektywem Oskarem Kordą rozwiązać zagadkę kryminalną, w którą została uwikłana. Nie polubiłam bohaterki ale ale doceniam jej dociekliwość i zaangażowanie, umiejętność logicznego myślenia i budowanie napięcia. A przeszłość zawsze upomni się o prawdę, o ujawnienie tajemnicy. Na pewno sięgnę po kolejne książki z cyklu aby śledzić dalsze poczynania tej pary.

× 15 | link |
@WystukaneRecenzje
2021-11-13
6 /10

"Szelest" jest książką, o której było głośno już kiedy była zapowiadana, a im bliżej premiery, tym coraz więcej pojawiało się opinii i to pozytywnych, wręcz zachwytów. Dla mnie to czwarta powieść spod pióra autorki, jaką miałam okazję przeczytać. Po serii z kolorami spodziewałam się, że może to być coś genialnego, a czy się nie pomyliłam?

Ta książka dosłownie od pierwszych czytanych słów powoduje ciarki na całym ciele i ogromny niepokój. Czytając można odnieść wrażenie, że gdzieś z tyłu głowy gra melodia, która w ekranizacjach z reguły zwiastuje, że zaraz zdarzy się coś strasznego i to właśnie to uczucie towarzyszy podczas czytania od początku do końca.

Tym razem autorka zaserwowała coś nieco innego niż jej cała seria z kolorami i mimo, że to miał być kryminał z thrillerem pomieszany, to raczej powiedziałabym, że więcej tu thrillera psychologicznego niż kryminału. Wadzi mi również to, że bardzo mocno autorka poszła w wątek romansu, erotyzmu, choć w zasadzie nie było potrzeby wkładania w treść aż takiej ilości seksu. Po co? Żeby podkreślić pewne decyzje, pewne momenty, które powinny jeszcze mocniej wstrząsnąć czytelnikiem? Być może.

Myślę, że jeśli podobały się komuś poprzednie książki autorki, to i ta również się spodoba choć mam obawy, że za moment wejdzie bardziej w erotyki... oby nie. Czyta się szybko, bo w pełnym napięciu, temat jest bardzo aktualny, ale czegoś mi zabrakło.

Podsumowując, to dobry thriller, ale jednak odczuwa...

× 10 | link |
@kasiarz1983
2021-12-16
5 /10
Przeczytane

"Szelest" to świetna, trzymająca w niepewności powieść kryminalna. Nie czytałam wcześniej ksiazek pisarki, ale teraz po nie sięgnę. Znalazłam tu wszystko co powinno znaleźć się w książce tego gatunku. Główna bohaterka, kobieta po rozwodzie, dostaje zlecenie. Musi przetestować tajemniczą aplikacje. Przekonajcie się, co z tego wyniknie.Zdradzę tylko, że w tej historii pojawi się ciało pewnej kobiety. Polecam, nie oderwiecie się od lektury!

× 9 | link |
@Bookmaania
2021-11-28
7 /10
Przeczytane Wydawnictwo WAB Przeczytane w 2021 Współpraca

Alicja Grabska jest dziennikarką, która otrzymuje od szefa zlecenie przetestowania nowej mobilnej aplikacji "Place to Rest". Kiedy ta zostaje już zainstalowana od razu przesyła lokalizację do zagadkowych miejsc, tak więc Alicja rozpoczyna zlecenie. Aplikacja kieruje ją do kolejnego miejsca, a tam odkrywa zwłoki młodej kobiety..
W międzyczasie detektyw Oskar Korda bada sprawę śmierci innej kobiety, która jak się okazuje jest połączona ze znalezionymi zwłokami..

Zaczyna się niecodziennie, dostajemy jedno wspomnienie nie wiedząc w zupełności o co chodzi, przyznam, że zachęcająco do dalszej lektury. Przenosimy się w czasie o dziewietnascie lat i znowu autorka rozbudziła moją ciekawość. Kiedy jednak bardziej zagłębiałam się w tę historię, postać głównej bohaterki niestety przez jej zachowanie gasiła moją sympatię. Bardzo chciałam przeczytać najnowszą książkę autorki, gdyż tyle dobrego o niej słyszałam, jestem zadowolona z powstałej fabuły, jednak brak sympatii do bohaterów robi również swoje. Jestem jednak ciekawa serii kolorów i przy najbliższej okazji się z nią zapoznam.

Największym atutem jest tutaj nieprzewidywalność i przedstawianie fabuły, gdzie jesteśmy w centrum wydarzeń z nieznaną nikomu aplikacją oraz wspomnieniami i powrotem do młodości, przez co jeszcze bardziej tajemnica miesza nam w głowie.

Zachęcam do wyrobienia własnego zdania na temat książki.

× 7 | link |
@testerka_ksiazek
2022-01-02
8 /10
Przeczytane Egzemplarze do recenzji Posiadam

"Szelest", to pozycja, której byłam niezmiernie ciekawa. Nazwisko Małgorzaty Oliwii Sobczak jest już dość znane na polskim rynku książkowym za sprawą jej trylogii "Kolory zła", która przyjęta została bardzo pozytywnie przez czytelników. Mi niestety nie było jeszcze dane się z nią zapoznać, ale po przeczytaniu "Szelestu" jeszcze bardziej czuję, że muszę to jak najszybciej nadrobić.

Najnowsza książką Sobczak to thriller przeznaczony zdecydowanie dla dorosłego czytnika. W książce zetkniemy się z dość sporą jak na ten gatunek dawką erotyzmu, co dodaje tej pozycji nieco pikanterii, może to jednak również zniechęcać odbiorców, którzy stronią od tego typu treści w literaturze, zwłaszcza popularnej.

Główna bohaterka "Szelestu" Alicja Grabska zostaje poproszona przez swojego przełożonego o przetestowanie nowej aplikacji, która niedawno trafiła na rynek nowych technologii. Aplikacja „Place to Rest” służy do poznawania przez użytkowników nowych i inspirujących miejsc na mapie ich najbliższej okolicy. Gdy Grabska za sprawą geolokalizacji trafia w miejsce, w którym odnajduje zwłoki zamordowanej, młodej dziewczyny aplikacja przestaje być dla niej już niewinną zabawą, a staje się mrocznym narzędziem w rękach grasującego w Trójmieście mordercy.

Thriller Sobczak czyta się z zapartym tchem, nie sposób się od niego oderwać. Zakończenie i rozwikłanie całej zawartej w nim zagadki również satysfakcjonuje. Nie brakuje w nim logiki, a wszystkie elementy układanki traf...

× 5 | link |
@WolneLitery
2022-01-08
8 /10

Kryminał, który pochłonęłam w dwa dni i od którego nie mogłam się oderwać. Jest to moja pierwsza książka autorki, która całkiem niedawno debiutowała i zdecydowanie po tej książce chce nadrobić jej poprzednią publikację!

'Szelest" spodobał mi się głównie dlatego, że ja widzę w nim świetny pomysł na książkę! Wcześniej nie czytałam thrillera, gdzie główną rolę odgrywałaby aplikacja na telefon i dla mnie zdecydowanie jest to co innowacyjnego i ciekawego. Nasza główna bohaterka, Alicja Grabska jest dziennikarką i jako zadanie dostanie przetestowanie aplikacji Place to Rest. Jest to innowacyjna apka na telefon, która pozwala nam na trochę adrenaliny i przy okazji zobaczenie czegoś ciekawego. Aplikacja algorytmem wybiera nam miejsce, do którego powinniśmy się udać. Kobieta podchodzi do zadania dość sceptycznie, robi się jednak poważnie, gdy okazuje się, że sztuczna inteligencja prowadzi ją na miejsce zbrodni! Dochodzenie w tej sprawie prowadzić będzie Oskar Korda. Faktów jest mało, czasu jeszcze mniej, a niebawem dochodzi do kolejnego morderstwa. W książce całość mamy pokazaną w dwóch perspektyw czasowych, kilka razy cofniemy się do odległego 1999 roku i zobaczymy, co wtedy wydarzyło się w życiu kobiety.

Mnie samo zakończenie książki zaskoczyło, chociaż bardzo żałuje, że całość była tak szybko i jak dla mnie dość mocno urwana. Chciałabym tam jeszcze zobaczyć kilka zdań na temat całej historii!! Poza tym małym mankamentem książka jest świetna! Trzyma w napięciu...

× 4 | link |
@czytanie.na.platanie
2021-12-09
8 /10
Przeczytane Przeczytane 2021 Posiadam

Pióro autorki miałam okazję poznać już w znakomitej trylogii pod intrygującym tytułem „Kolory zła”. I z niekłamaną przyjemnością przyznaję, że w przypadku „Szelestu” jeszcze wyżej oceniam zarówno pomysł na fabułę, wykreowaną postać kobiecą, jak i znakomity warsztat autorki. Powieść jest również dużo bardziej klimatyczna, niepokojąca i przesycona mrocznym erotyzmem, który jednak nie przytłacza stanowiąc dopełnienie wątku kryminalnego.

Gdy Alicja Grabska w ramach pracy dziennikarskiej dostaje do przetestowania aplikację wskazującą ciekawe miejsca w okolicy, nie spodziewa się, że ta doprowadzi ją do zwłok młodej kobiety. Śledztwo w sprawie prowadzi detektyw Korda, ale dziennikarka nie zamierza odpuścić, tym bardziej że ma wrażenie, że sprawca chce jej coś przekazać. Z każdym kolejnym niepokojącym zdarzeniem zbliża się do wyjaśnienia sprawy, ale i zagłębia w te z przeszłości. Te, które pamięta i te, które wyparła zacieśniają się wokół niej, dławiąc swobodny oddech.

Stopniowo poznajemy historię pewnej sylwestrowej nocy sprzed niemal dwudziestu lat, której widmo podąża za Alicją w każdym odgłosie pękającego patyka, w każdym szeleście, który wywołuje gęsią skórkę i sprawia, że z obawą spogląda przez ramię.

Bohaterka jest postacią złożoną. Z jednej strony podziwiamy jej upór w dążeniu do wyjaśnienia sprawy, z drugiej niektóre jej ryzykowane i autodestrukcyjne działania budzą naturalny sprzeciw. Czy wszystko można zrzucić na skomplikowaną i traumatyczną...

× 3 | link |
@zaczytanaangie
2022-03-10
7 /10
Przeczytane

Sceny erotyczne w kryminałach i thrillerach - jedni je lubią, inni uważają za zbędne. Ja nie przepadam, ale w niektórych fabułach odgrywają one ważną rolę i nawet jeśli są wyjątkowo wulgarne, to jestem w stanie zrozumieć wizję autora. Cenię przede wszystkim umiar, po kilku takich scenach mogę przemknąć oczami, ale gdybym pragnęła zbliżeń co parę stron, sięgnęłabym po erotyk.
Słyszałam mnóstwo pochwał pod adresem Małgorzaty Oliwii Sobczak i bez wahania zaopatrzyłam się w jej książki, "Szelestu" postanowiłam jednak wysłuchać. Fajne są te produkcje z podziałem na głosy, choć akurat w tym przypadku dobrani lektorzy byli raczej neutralni i niewiele wnieśli do czytanego tekstu, dlatego mogę w pełni skupić na treści.
Spodobał mi się styl autorki. Naprawdę ma w sobie pazur i świetnie knuje intrygę. Po "Wizjerze" nie byłam zachwycona tym, że znowu dostaję "technologiczną" fabułę, ale na szczęście szybko okazało się, że aplikacja "Place to Rest" to tylko część czegoś większego. Konstrukcyjnie było idealnie - teraźniejszość przeplatana przeszłością, a dodatkowo różne perspektywy.
Wielkim atutem jest kreacja głównych postaci, czyli Alicji Grabskiej i Oskara Kordy. Oboje są dość wyraziści i zupełnie nie wpisują się w stereotypy związane z ich zawodami. Cieszę się, że autorka pracuje nad kontynuacją ich losów, bo stanowią bardzo nieoczywisty duet i chętnie ponownie spotkam się z nimi na kartach powieści.
Fabularnie też trudno się do czegoś przyc...

× 2 | link |
@aellirenn
2022-04-11
10 /10
Przeczytane

Dziennikarka Alicja Grabska ma przetestować nową aplikację mobilną, prowadzącą do tajemniczych miejsc na mapie Trójmiasta. Z pozoru niewinna zabawa staje się niebezpieczną grą.

Uwielbiam pióro Sobczak. Po raz kolejny zachwyciłam się jej dbałością o każdy szczegół.

Fabuła - absolutnie genialny pomysł. Wciągnęłam się od razu i umierałam z ciekawości co wydarzy się na kolejnej stronie. Dlatego ostrzegam, że to jedna z tych książek, przy których zdanie „a jeszcze rozdział” czytelnik powtarza sobie tak długo, aż nie dotrze do do ostatniej strony.
Napięcie i klimat - tu trzeba przyznać, że autorka potrafi zbudować taki nastrój, że ja końcówkę czytałam na bezdechu. Byłam tak spięta, że zapomniałam o oddychaniu.
Zakończenie - do końca nie wiedziałam kto stoi za zbrodnią i jakie ma motywy. Podejrzenia były różne, ale pewności zero. Koniec końców okazało się, że wszystkie moje typy były błędne. No tu się kłaniam autorce w pas.
Postaci - fantastycznie skonstruowane! Szczególnie postać Alicji. Nie musimy pochwalać jej zachowań, ale naprawdę trudno nie wykazać zrozumienia dla tej kobiety. Sobczak mocno tutaj poszła w psychologiczną stronę i zrobiła to bardzo umiejętnie. Nie będę zdradzać szczegółów, ale to jest majstersztyk.
Coś osobistego - tak, znalazłam tu coś osobistego, bo zaliczyłam sentymentalny powrót do przeszłości. Miejsca opisywane przez autorkę (szczególnie okolice wieży widokowej ...

× 2 | link |
DA
2022-01-28
7 /10

"Szelest" to pierwsza powieść Małgorzaty Oliwii Sobczak po którą sięgnęłam. Początek wydawał mi się chaotyczny, nie mogłam się odnaleźć w fabule, w skokach między współczesnością a przeszłością. Jednak stopniowo wszystko zaczęło się klarować i książka bardzo mnie wciągnęła. Pomysł fabuły oparty na dziwnej aplikacji mobilnej o nieznanym pochodzeniu jest bardzo interesujący i odzwierciedla dzisiejsze czasy. Wokół Akcji - atrakcyjnej dziennikarki zaczynają się dziać podejrzane rzeczy, a demony przeszłości zmuszają ją do przypomnienia sobie tajemnic sprzed lat by rozwiązać zagadkę morderstw młodych dziewczyn.
"Szelest" jest ciekawą książką. Momentami męczyło mnie zbyt wiele nawiązań do seksu, odnosiłam chwilami wrażenie jakby wszystko toczyło się tylko wokół tego. Jednak sam pomysł na ten thriller postrzegam jako bardzo intrygujący, a powieść szybko się czyta.

× 2 | link |
@Kasia92s
2023-02-27

Małgorzata Oliwia Sobczak jest zdecydowanie moim odkryciem roku 2022. Czytelnicy pokochali książki Autorki za sprawą serii KOLORY ZŁA: Czerwień, Czerń i Biel. Chociaż trylogia czeka już w mojej biblioteczce to przygodę z książkami Autorki rozpoczęłam od serii GRANICE RYZYKA i to od tomu drugiego SZUM. Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie pod wieloma względami: bohaterów, akcji, kryminalnych historii, ciekawostek, dopracowanych szczegółów. Postanowiłam nadrobić tom pierwszy czyli SZELEST.
W książce szeleści bardzo dużo, zaczynając od kartek, aż po okładkę, ale również myśli bohaterów, patyki, gałęzie, liście, wiatr… . Główne postaci tej serii to dziennikarka Alicja Grabska i detektyw Oskar Korda. O ile o tej pierwsze dowiadujemy się bardzo dużo, szczegółowe opisane są lata dzieciństwa, szkoły, pierwsze miłości, kontakty z matką i mężczyznami. O tyle o detektywie wiemy nie wiele, podkreślona wielokrotnie zostaje szrama jaką ma na twarzy. Tych dwoje zaczyna łączyć pewna sprawa kryminalna, ale i coś więcej… . Alicja pracuje w redakcji gazety i dostaje zlecenie przetestowania aplikacji Place to Rest, która prowadzi do tajemniczych, ale i dziwnych miejsc na mapie Trójmiasta. Wkrótce kobieta natrafia na ciało zamordowanej nastolatki. Detektyw Korda łączy śmierć dziewczyny z wcześniejszym zabójstwem młodej dziennikarki. Co ciekawe obie kobiety wizualnie podobne są do Alicji. Czy Grabskiej grozi niebezpieczeństwo?
Autorka podobnie ja...

× 1 | link |
@kachna.janisz
2021-11-22
10 /10


Spotkałyśmy się pierwszy raz z Panią Sobczak i to będzie początek pięknej znajomości!

Wiele razy czytałam ochy i achy na temat poprzednich dzieł autorki, ale nie było nam po drodze. Nie jestem wielką fanką historii kryminalnych, gdy przeczytałam opis najnowszej książki i zaczął mi dźwięczeć thrillerem, to podskoczyłam z radości!

"Szelest" daje nam odgłos mrocznego lasu, tajemnicza aplikacja kieruje w inspirujące miejsca, ale ta forma aktywności okazuje się śmiertelnie poważna. Trochę trupów, bez przesady w ilości, w sam raz na książkę takich rozmiarów. Podoba mi się podejście autorki do opisu denatek, ciekawie odsłania karty z ich życia, plącze fakty, podrzuca poszlaki, a na koniec oczywiście śmieje się w głos z triumfem. Nie rozgryzłam tej zagadki. I fantastycznie!

Warstwy psychologiczne układają się w spójną całość, prawie jak wa...

× 1 | link |
@aniabex
2022-12-02
8 /10

,,Wszystko to, co mroczne, złe i brzydkie, czai się w nas uśpione, i wychyla w najmniej oczekiwanym momencie, jakby coś je przywołało”.
Alicja Grabska, charyzmatyczna, rasowa dziennikarka z misją, by „zmienić świat, obnażać fałsz, weryfikować rzeczywistość”, po bolesnym zderzeniu marzeń i oczekiwań z realiami oraz trudnych osobistych przejściach, nadal jest u szczytu formy. Jej najnowsze zlecenie to przetestowanie mobilnej aplikacji Place to Rest, która niedawno weszła na rynek. Działanie tego produktu polega na prowadzeniu użytkownika do miejsc, w których ma on doświadczyć czegoś „inspirującego”.
Gdy na wyświetlaczu telefonu wyskakuje komunikat: "Masz nową lokalizację" – zwiastuje to niezapomnianą przygodę.
Podczas kolejnej z takich „przygód”, w lesie nieopodal sopockiej Łysej Góry, Alicja natyka się na ciało brutalnie zamordowanej młodej kobiety. I tu dopiero zaczyna się prawdziwa historia, gra w której stawką jest ludzkie życie, w której rzeczywistość traci kontury, wibruje, szeleści, tajemnice mnożą się na pniu, a mroczna przeszłość ospale budzi się ze snu.
Wspólne śledztwo dziennikarki Alicji Grabskiej i detektywa Oskara Kordy przyniesie im obojgu wiele niezapomnianych emocji. Tym bardziej, że morderca nie zostawia żadnych śladów, a jedynie subtelne znaki układające się w tajemniczy szyfr. Próżno też szukać jego odbicia w martwych źrenicach ofiar..
„Szelest” to mroczny thriller kryminalny z ciek...

× 1 | link |
@uczyrwik
2022-01-06
7 /10

Bardzo lubię dobre, wciągające kryminały i ciesze się, że sięgnęłam po „Szelest” Małgorzaty Sobczak, bo książka ta spełniła moje oczekiwania. Od pierwszych stron czujemy wzrok mordercy, z niepokojem obserwujemy poczynania głównej bohaterki i mamy ochotę krzyknąć: nie idź tam dziewczyno! To się źle skończy!
Alicja młoda dziennikarka marzy o pisaniu artykułów na poważniejsze tematy niż „10 modowych porad na lato” i kiedy dostaje zlecenie na napisanie tekstu o nowej aplikacji Place to Rest postanawia zając się tym tematem. Aplikacja ta ma wskazywać użytkownikom ciekawe miejsca w okolicy. Niczego nie podejrzewająca Alicja rusza na wskazane współrzędne, ale to co odkrywa na miejscu raczej nie jest tym czego się spodziewała…
Bardzo podoba mi się w tej książce wykorzystanie nowoczesnych technologii. To jest coś co zdecydowanie odróżnia „Szelest” od reszty i jest świezym pomysłem. Sama korzystam z podobnej aplikacji, więc teraz będę pewnie miała trochę pietra szukając wskazanego przez nią miejsca.
Jedynym minusem dla mnie w tej książce było jej przeerotyzowanie. Wiem, że Alicja ma za sobą ciężkie małżeństwo z przemocowym człowiekiem i chce odreagować, ale trochę spotykające ja sytuacje były dziwne. Każdy mężczyzna z jakim miała kontakt miał na jej punkcie obsesję seksualną i prędzej czy później lądowali w łóżku. Najczęściej prędzej. Moim zdaniem lepiej by to wyszło gdyby niektóre jej znajomości nie opierały się tylko na chuci. Tutaj ostrzegam osoby wrażliwe na przemo...

× 1 | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Dziwne, jak działa pamięć. Wspomnienia są jak zmieniająca swój kształt ameba. Nigdy nie stają w miejscu. I nigdy nie przestają nas pochłaniać.”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Szum
Szum
Małgorzata Oliwia Sobczak
8.2/10
Nowa powieść autorki serii Kolory zła, która sprzedała się w ponad 100 tys. egzemplarzy! To tylko ...
Szrama
Szrama
Małgorzata Oliwia Sobczak
7.7/10
Trzeci tom bestsellerowej serii granice ryzyka Drgnij, a zginiesz Sopot. Noc. W jednym z domó...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl