Szlachetne pobudki

Kasia Bulicz-Kasprzak
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Szlachetne pobudki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Powracają bohaterki książki „Dom na skraju”, o której czytelniczki pisały, że „podbiła ich serca, jest przepiękna i taka prawdziwa – życiowa i lekko melancholijna”. Maria spełniła swoje marzenie i wydała tomik wierszy. Teraz, gdy wody Młynówki opadają, kobiety z Różanej zaczynają rozumieć, jak prawdziwe jest przekleństwo „oby spełniły się twoje marzenia”. Agata uratowała Karolinę i jej dzieci przed powodzią, a teraz musi chronić swoje małżeństwo, gdyż ukochany mąż zbyt wiele uwagi poświęca byłej żonie. Janina przez wiele lat myślała przede wszystkim o rodzinie, a obecnie będzie musiała zadbać o siebie. W czasie porządkowania domu po powodzi Wanda odkrywa, że bliscy ją okłamywali. Leokadia dostrzega, że są sytuacje, z którymi nie zdoła sobie poradzić, mimo całej swej mądrości. Teresa poznaje gorzki smak życia. Niestety, zbyt późno zdaje sobie sprawę, że to właśnie przeciwności losu czynią nas silniejszymi.  
Data wydania: 2015-09-15
ISBN: 978-83-8069-070-7, 9788380690707
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: Po sąsiedzku, tom 2
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 424
dodana przez: Mirko

Autor

Kasia Bulicz-Kasprzak Kasia Bulicz-Kasprzak
Urodzona 20 marca 1976 roku w Polsce (Lubań)
Katarzyna Bulicz-Kasprzak - choć dziś mieszka w mieście, od lat jest związana ze wsią; od pokoleń chłopka, właścicielka niewielkiego gospodarstwa na Zamojszczyźnie. Potrafi doić krowy, prowadzić ciągnik. Odróżnia zboża jare od ozimych i zna tajniki ...

Pozostałe książki:

Spadek Magiczna podróż Skrawek pola Gościniec Zielone pastwiska
Wszystkie książki Kasia Bulicz-Kasprzak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Różana po powodzi.

12.09.2021

"Szlachetne pobudki" Kasi Bulicz-Kasprzak, to drugi tom sagi "Po sąsiedzku", ja znów nie czytałam, ale wysłuchałam tej książki, bo miałam audiobooka. Kto czytał część pierwszą z pewnością zabierze się do czytania i tej, gdyż o losach mieszkańców z ulicy Różanej w Rubinie czyta się z przyjemnością. Poprzednia książka "Dom na skraju" zakończyła się ... Recenzja książki Szlachetne pobudki

@maciejek7@maciejek7 × 17

Moja opinia o książce

Opinie

@maciejek7
2021-09-12
8 /10
Przeczytane Legimi saga

Bardzo mi się podobała ta książka, bardzo dużo w niej się działo, zacznę teraz trzecią część. Najbardziej podobają mi się opisy róż i ogrodów, kilka wskazówek zastosowałam nawet u siebie.
Polecam.

× 12 | link |
@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
7 /10
Przeczytane ❤ 2015 ❤ Odwiedzamy Polskę

Powrót do małego Rubinia na Dolnym Śląsku, gdzie niepozorna i leniwa na co dzień rzeczka Młynówka wyrządziła wiele szkód, dość niespodziewanie występując z brzegów i zalewając część domostw na ulicy Różanej, dostarczył mi kolejnej porcji ciekawych wrażeń. Bo oto po powodzi mieszkańcy muszą usunąć szkody. Najbardziej ucierpiały, niestety, przydomowe ogrody, choć i niektóre budynki nie oparły się wodzie i teraz należy je wyremontować. A konkurs na najpiękniejszy ogród zbliża się wielkimi krokami...

W takiej sytuacji zastajemy bohaterów ulicy Różanej - sąsiadów, którzy przez lata dobrze się znają, sympatyzują lub konkurują ze sobą, przyjaźnią się, albo po prostu tolerują z racji wieloletniego sąsiedztwa. Wkraczając ponownie w ich życie pełne rozterek, kłopotów, plotek i pomówień czujemy się jak w dużej rodzinie, gdzie każdy miewa lepsze i gorsze dni. Każdy z bohaterów to prawdziwe indywiduum, inny charakter i różne podejście do życia. Ale znów lekarstwem na wiele smutków codzienności staje się oczyszczająca myśli i duszę praca w ogrodzie. Na Różanej domy mienią się przeróżnymi barwami, a zniewalający zapach roślin rozchodzi się daleko przenoszony przez wiatr.

Taka mnogość postaci wpływa na wielowątkowość tej historii. Przez moment zastanawiałam się, czy na pewno nadążę za wszystkimi bohaterami i czy nie będę musiała wspomóc się pierwszą częścią powieści. Na szczęście nie było to konieczne, choć wydarzenia opisane w drugim tomie znacznie posuwają się do przodu. ...

| link |
@annagrochala
2021-10-23
8 /10
Przeczytane
@malgosia311
2021-06-20
7 /10
Przeczytane
JO
2020-07-12
6 /10
Przeczytane
@nellik29
2019-11-18
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Nieważne, jak bardzo byłybyśmy mądre, sprytne, inteligentne, zawsze trafi się facet, który znajdzie sposób, by nam tę naszą mądrość odebrać....”
× 1
#
“Dlatego trzeba być czujną, bo katastrofa przychodzi niezapowiedziana.”
× 1
#
“Bywają dni, które wyobrażamy sobie zupełnie inaczej, niż one w rzeczywistości przebiegają. Wtedy każda różnica między wyobrażeniem a realnością irytuje. Jeśli nie potrafimy nad tym zapanować, ...”
× 1
#
“Cóż, tym, czego na pewno się w życiu nauczyła, jest prawda, że nie uda się uciec przed bólem. Trzeba go przyjąć mężnie i uśmiechać się, mimo zaciśniętych zębów.”
× 1
#
“Czasem myślę, że pamięć podobna jest do wiadra, a wspomnienia do kropli wody. Na początku, kiedy tych kropli jest mało, bez problemu się tam mieszczą. Z czasem ich przybywa, a w końcu zaczynaj...”
× 1
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Dom na skraju
Dom na skraju
Kasia Bulicz-Kasprzak
7.1/10
Rodziny się nie wybiera. Czasem się lubimy, czasem nie, ale gdy dzieje się coś złego, staramy się ws...
Uzasadnione wątpliwości
Uzasadnione wątpliwości
Kasia Bulicz-Kasprzak
7.4/10
Skończyło się lato, w ogrodach zakwitają zimowity. Lecz choć w powietrzu czuje się jesienny chłód, s...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl