Dom na skraju

Kasia Bulicz-Kasprzak
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Dom na skraju
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.1 /10
Ocena 7.1 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Rodziny się nie wybiera. Czasem się lubimy, czasem nie, ale gdy dzieje się coś złego, staramy się wspierać naszych bliskich. Ulica Różana to spokojny zakątek ze starymi domami i wspaniałymi ogrodami. Tutejsi mieszkańcy są jak rodzina – lubią się i nienawidzą, intrygują i plotkują, kłócą się i godzą, poszukują miłości i szczęścia. Ciche wille na przedmieściu niewielkiego miasteczka pulsują emocjami mieszkających w nich kobiet. Maria, żyjąca wspomnieniami młodzieńczego uczucia, w tajemnicy przed matką pisze płomienne poezje. Leokadia, która wiele lat temu straciła ukochanego męża, teraz usiłuje ratować małżeństwo wnuka. Marta już nie potrafi rozmawiać z Olgierdem, ale trudno jej żyć bez niego. Agata zakochuje się w żonatym mężczyźnie. Karolina, nie umiejąc się odnaleźć w roli żony i matki, postanawia odmienić swoje życie. W dodatku po wielu latach nieobecności na Różaną wraca Wanda, a jej przyjazd może bardzo skomplikować sytuację dawnych przyjaciółek. Każda z tych kobiet jest inna, łączą je marzenia o szczęściu i miłość do ogrodnictwa. Co łatwiej pielęgnować – róże czy uczucia?
Data wydania: 2015-03-17
ISBN: 978-83-7961-177-5, 9788379611775
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: Po sąsiedzku, tom 1
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 416

Autor

Kasia Bulicz-Kasprzak Kasia Bulicz-Kasprzak
Urodzona 20 marca 1976 roku w Polsce (Lubań)
Katarzyna Bulicz-Kasprzak - choć dziś mieszka w mieście, od lat jest związana ze wsią; od pokoleń chłopka, właścicielka niewielkiego gospodarstwa na Zamojszczyźnie. Potrafi doić krowy, prowadzić ciągnik. Odróżnia zboża jare od ozimych i zna tajniki ...

Pozostałe książki:

Spadek Magiczna podróż Skrawek pola Gościniec Zielone pastwiska
Wszystkie książki Kasia Bulicz-Kasprzak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ulica Różana

WYBÓR REDAKCJI
6.09.2021

"Dom na skraju" Kasi Bulicz-Kasprzak, to pierwsza część sagi "Po sąsiedzku". Wysłuchałam audiobooka, gdyż nie mogłam akurat czytać, ale to może nawet dobrze się stało, gdyż głos Pani Donaty Cieślik bardzo dobrze wpasował się w klimat tej książki i dalsze części tez raczej wysłucham... Bo życie jak rzeka – płynie tylko w jedną stronę i nie sposó... Recenzja książki Dom na skraju

@maciejek7@maciejek7 × 18

Po sąsiedzku

28.05.2015

"Dbałość, cierpliwość, praca, staranie, z tego właśnie zbierasz plon. Tak w ogrodzie, jak i w życiu". Jesteś kobietą, posiadasz swój ogród i kochasz uprawiać róże? Najnowsza książka Kasi Bulicz-Kasprzak jest więc dla Ciebie. Nie masz ogrodu, ale o nim marzysz i nie obce są ci codzienne, ludzkie problemy – to książka również dla Ciebie. Autorka trz... Recenzja książki Dom na skraju

@awiola@awiola × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@maciejek7
2021-09-04
8 /10
Przeczytane literatura piękna Legimi

Wysłuchałam audiobooka, bardzo mi się podobało. Mnóstwo opisów róż, porad ogrodniczych i splątane losy mieszkańców ulicy Różanej w Rubinie... a do tego jeszcze rozmyślanie kota Konstantego.

× 13 | link |
@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
8 /10
Przeczytane Odwiedzamy Polskę ❤ 2015 ❤

Niewielkie dolnośląskie miasteczko Rubiń, któremu uroku dodaje mała, spokojna rzeczka Młynówka wraz z Panią Kasią Bulicz - Kasprzak zapraszają czytelnika do spędzenia tu niezapomnianych wakacji w towarzystwie mieszkańców ulicy Różanej. Małe domy otoczone pięknymi ogrodami są dumą miasta, a ich właściciele rywalizują w konkursie na najpiękniejszy ogródek.

W takich okolicznościach poznajemy kilka rodzin zamieszkujących ulicę Różaną w Rubiniu, którzy od dawna żyją ze sobą w sąsiedztwie, spotykają się, pomagają sobie, ale przede wszystkim plotkują i snują intrygi.

Pani Kasia Bulicz - Kasprzak stworzyła interesującą powieść z całą gamą ludzkich charakterów. Każdy bohater jest inny, niepowtarzalny, ma własne problemy i niełatwą przeszłość za sobą. Jedni wracają do Rubinia po latach nieobecności, aby właśnie tu rozpocząć nowe życie, inni mieszkają tu od zawsze, znają się, odwiedzają, a mimo to ulica Różana pełna jest skrywanych przez lata sekretów i tajemnic, które (jak łatwo się domyślić) wychodzą wreszcie na jaw. Lekiem na smutki i problemy tutejszych mieszkańców jest uprawianie ogrodu. Sianie, sadzenie, pielenie i podlewanie koi duszę, rozjaśnia myśli, pozwala zapomnieć i znaleźć rozwiązanie. Wyrazem niespełnionej miłości jest poezja pisana do szuflady, sposobem na nieudane życie staje się ucieczka w alkohol, zdrady są lekiem na samotność... W Rubiniu wiele się dzieje, a wszystko pod okiem mniej lub bardziej życzliwych sąsiadów. Nie sposób tu również nie wspomni...

× 1 | link |
@annagrochala
2021-10-23
8 /10
Przeczytane
@malgosia311
2021-05-16
7 /10
Przeczytane
@kamila763
2020-09-27
8 /10
Przeczytane
JO
2020-07-12
6 /10
Przeczytane
@nellik29
2019-11-18
8 /10
Przeczytane
@BagatElka
2019-11-13
3 /10
Przeczytane ZZZ....oddane

Cytaty z książki

“- Ludzie się nie zmieniają, to życie ich zmienia. Radość, smutek czy cierpienie otwierają drzwi do tych miejsc w naszej naturze, których istnienia sami nie podejrzewaliśmy.”
× 1
#
“Bo życie jak rzeka – płynie tylko w jedną stronę i nie sposób go zawrócić.”
× 1
#
“Problem z życiem polega na tym, że bezustannie pędzie do przodu. Ani się człowiek obejrzy, a już dostaje się w jego tryby. Pozwala się nieść falom jak papierowa łódeczka nurtowi rzeki. Zgadza ...”
× 1
#
“Szczęście to nie stan duszy, tylko umysłu i można się go nauczyć.”
× 1
#
“Nieważne, jak bardzo byłybyśmy mądre, sprytne, inteligentne, zawsze trafi się facet, który znajdzie sposób, by nam tę naszą mądrość odebrać. I jeszcze wydaje się nam, że on jest wspaniały, na ...”
× 1
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Szlachetne pobudki
Szlachetne pobudki
Kasia Bulicz-Kasprzak
7.3/10
Powracają bohaterki książki „Dom na skraju”, o której czytelniczki pisały, że „podbiła ich serca, je...
Uzasadnione wątpliwości
Uzasadnione wątpliwości
Kasia Bulicz-Kasprzak
7.4/10
Skończyło się lato, w ogrodach zakwitają zimowity. Lecz choć w powietrzu czuje się jesienny chłód, s...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl