Tam gdzie pada cień

Ewelina Miśkiewicz
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Tam gdzie pada cień
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Od zawsze miała jedno pragnienie: stworzyć rodzinę. Kiedy na jej drodze stanął Wojtek i jego rodzice, od razu wiedziała, że zamieszka z nimi. Bez względu na wszystko, za wszelką cenę. Wielopokoleniowy dom – obrazek, jaki marzył się jej od dawna – był na wyciągnięcie ręki. Skrywana tajemnica z dzieciństwa stawała się coraz bledsza, a nowe życie umacniała wiara w to, że o wszystkim da się zapomnieć.

Gdy nagle umiera matka, budowane misternie szczęście zaczyna się sypać jak domek z kart. Na jaw wychodzą brak zaufania, dawne żale i nierozwiązane konflikty. W dodatku nakręca się spirala kłamstw, w którą uwikłani są wszyscy domownicy.

Ale zanim odeszła matka, zniknął ktoś jeszcze.

Zajrzyj za zasłony domu, który miał być spełnieniem marzenia z dzieciństwa, a stał się przystanią, którą nie tak łatwo opuścić.

Nowa powieść Eweliny Miśkiewicz to niepokojący thriller psychologiczny w klimacie domestic noir, przy którym zaczniesz uważniej patrzeć na każdy cień rzucany przez okna. Przyglądają się tobie, kiedy myślisz, że nikt cię nie obserwuje.

Data wydania: 2024-05-22
ISBN: 978-83-67545-82-2, 9788367545822
Wydawnictwo: Initium
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 296
dodana przez: Vernau

Autor

Ewelina Miśkiewicz Ewelina Miśkiewicz Absolwentka filologii polskiej ze specjalizacją krytyczno-literacką, która przez dłuższy czas była odzwierciedleniem jej największej pasji, czyli czytania i recenzowania książek. Wiele zmieniło się, kiedy postanowiła zostać pisarką. Odtąd nie wyobra...

Pozostałe książki:

Każdy nowy dzień Wszystko pod kontrolą Nagła zmiana planu Tam gdzie pada cień Sen przychodzi nad ranem Pora na przyszłość Na karuzeli spojrzeń Nasza pierwsza piosenka
Wszystkie książki Ewelina Miśkiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

“Tam gdzie pada cień” Eweliny Miśkiewicz, to wciągający do mrocznego umysłu ludzkiego thrille...

11.06.2024

🅐🅤🅣🅞🅡 𝐄𝐖𝐄𝐋𝐈𝐍𝐀 𝐌𝐈Ś𝐊𝐈𝐄𝐖𝐈𝐂𝐙 𝐓𝐚𝐦 𝐠𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐩𝐚𝐝𝐚 𝐜𝐢𝐞ń 🅦🅨🅓🅐🅦🅝🅘🅒🅣🅦🅞 𝐈𝐍𝐈𝐓𝐈𝐔𝐌 @Obrazek “Tam gdzie pada cień” Eweliny Miśkiewicz, to wciągający do mrocznego umysłu ludzkiego thriller psychologiczny - domestic noir. Od pierwszych stron było niepokojąco. Dom, rodzina, która ma być ostoją, bezpieczeństwem w tym przypadku była zbiorem kłamstw i intryg. Aut... Recenzja książki Tam gdzie pada cień

@g.sekala@g.sekala × 10

„Gdy ktoś umiera lub odchodzi, zostawia puste miejsce, ale bliscy, którzy zostali, wypełniają...

30.06.2024

Tam, gdzie pada cień to thriller połączony z dramatem. Książka wpasowuje się w także w styl domenstic noir. Mam za sobą wiele powieści w tym gatunku i dosyć ciężko mnie nim zachwycić, ale po obiecującym opisie postanowiłam dać jej szansę. Od zawsze miała jedno pragnienie: stworzyć rodzinę. Kiedy na jej drodze stanął Wojtek i jego rodzice, od razu... Recenzja książki Tam gdzie pada cień

Thriller psychologiczny w klimacie domestic noir

23.05.2024

"Tam, gdzie pada cień" to nie jest pierwsza powieść Eweliny Miśkiewicz, autorki z której twórczością ja spotkałam się po raz pierwszy. Jej najnowsza powieść to thriller psychologiczny w klimacie domestic noir, który zyskuje na popularności dzięki swojej kameralnej, dusznej atmosferze i głębokiemu wglądowi w ciemne zakamarki ludzkiej natury. Głó... Recenzja książki Tam gdzie pada cień

Destrukcyjna potrzeba miłości...

12.07.2024

Skrzywdzić bezbronne i delikatne dziecko można na wiele rozmaitych sposobów. Przemoc fizyczna zostawia rany oraz siniaki, które dość szybko potrafią się zagoić. Jednak ciosy zadane kruchej, wrażliwej psychice pozostawiają po sobie szereg blizn, obrażeń mogących dosłownie w każdej chwili otworzyć się na nowo, kładąc się cieniem nie tylko na teraźni... Recenzja książki Tam gdzie pada cień

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@aniabex
2024-05-27
8 /10

Wielopokoleniowy dom. Dziadkowie, dzieci, wnuki. Wszyscy szczęśliwi, spełnieni, kompletni. Obrazek idealnej rodziny na nieco rozmazanym tle, oprawiony w ramy konwenansów, wzorców, założeń.. Aż nagle, ktoś wytarł kogoś gumką.. A potem okazało się, że nic tu nie jest taki, jak się wydaje. Idealna rodzina rzuca cień, którego zasięg i kształt intryguje, niepokoi, przeraża.. Tu każdy kłamie. Każdy ma jakiś sekret. Nikt nikomu nie ufa. Trzeba mieć się na baczności, w każdej, nawet najbardziej błahej sytuacji. I to nie jest tak, że nagle coś się zaczęło psuć.. Tu wszystko było popsute od samego początku. Wszyscy jednak, mniej lub bardziej, zgodzili się wziąć udział w tej wyreżyserowanej pokazówce. Tylko, że gdy nagle zabrakło jednego aktora, cały scenariusz zaczął się złośliwie sypać..

„Tam gdzie pada cień” to klimatyczny, nieprzewidywalny i pełen napięcia thriller psychologiczny z gatunku domestic noir. O budzącym grozę domu, gdzie zło znalazło swoją przystań. I nawet jeśli przez jego okna wciąż wpadało słońce, całą przestrzeń wnętrz pochłaniały cienie rzucane przez zakorzenione w jego fundamentach kłamstwa, sprzeczności, niedopowiedzenia, tajemnice z przeszłości i te tragedie dziejące się tu i teraz, zapisane w DNA każdego z jego mieszkańców zniszczenie.

„Tam gdzie pada cień” to książka o emocjach, trudnych, skomplikowanych, wieloelementowych. O zaburzeniach postrzegania świata i poważnych brakach emocjonalnych. O niewidzialnej klatce stworzonej z więzów krw...

× 2 | link |
@Bibliotecznie
2024-05-22
Przeczytane

"Tam gdzie pada cień" to dziesiąta powieść Eweliny Miśkiewicz. Nie znałam wcześniej pióra autorki, ale cieszę się, że jej najnowsza książka trafiła w moje ręce. Kiedy przeczytałam w opisie, że jest to thriller w klimacie domestic noir, wiedziałam, że muszę poznać tę historię.

Czym jest domestic noir? W skrócie to rodzaj powieści kryminalnej lub thrillera psychologicznego, w którym muszą zostać spełnione pewne warunki. Ich akcja jest kameralna, rozgrywa się głównie za zamkniętymi drzwiami mieszkania lub miejsca pracy bohaterów, a traktują między innymi o przemocy, obsesjach, manipulacjach czy toksycznych relacjach. Ciśnienie podnoszą skrajne uczucia, narastający niepokój i duszna atmosfera.

Główna bohaterka i równocześnie narratorka tej opowieści od zawsze pragnęła mieć prawdziwą, idealną rodzinę. Kiedy na horyzoncie pojawiła się taka możliwość, nie wahała się ani chwili. Zamieszkała z mężem Wojtkiem i rodzicami. Wkrótce na świecie pojawił się syn Paweł, a następnie córka Karolinka. Idylla, ale czym okupiona? Czy warto spełniać marzenia za wszelką cenę? Jak bardzo kłamstwa i tajemnice sprzed lat wpłyną na teraźniejszość tych ludzi?

W dniu, w którym seniorka zostaje zabrana do szpitala, a zamiast niej rodzinie zostaje zwrócony worek z jej rzeczami, wszystko zaczyna się sypać. Nagle okazuje się, że każdy w tej rodzinie coś ukrywa i mija się z prawdą. Czy na śmierć matki miało wpływ wcześniejsze zniknięcie kogoś je...

× 1 | link |
@z_ksiazka_w_plecaku
2024-05-31
10 /10

„Tam gdzie pada cień” to książka, która wciąga od pierwszych stron. To thriller napisany w klimacie domestic noir. Czuć tutaj niepokój powiązany z tajemnicami i kłamstwami z przeszłości.

Pod jednym dachem mieszkają trzy pokolenia. Umiera mama głównej bohaterki. I jej śmierć napędziła spirale kłamstw. Wszystko o czym marzyła bohaterka runęło jak domek z kart. Ale zanim odeszła babcia, zniknęła Karolinka. Rodzina przestaje być idealna. Wkrada się brak zaufania. Na jaw wychodzą stare żale i nierozwiązane konflikty. A żeby tego było, przeszłość zaczyna dawać o sobie znać.

To co najbardziej spodobało się w tej książce to styl, jakim została napisana. Z jednej strony lekki, a z drugiej skłaniający do refleksji nad relacjami w rodzinie. Akcja nie pędzi tu na łeb i szyje. Jest raczej wolna, ale nie znaczy to, że nudna. Pani Ewelina poprzez takie tępo sprawiła, że czytelnik wręcz czuje się jakby był w domu tej rodziny. Jakby przeżywał żałobę, stratę i dzieciństwo, które nie tak powinno wyglądać. Nic w tej historii nie jest oczywiste i przewidywalne. Dzięki czemu czuć cały czas napięcie oraz gęstą atmosferę, która zagęszcza się z każdym kolejnym rozdziałem. Sami bohaterowie są postaciami niebanalnymi, tworzącymi dość specyficzną rodzinkę. Natomiast zakończenie tej historii potrafi zaskoczyć.

Jeśli szukacie ciekawego, niepokojącego thrillera w klimacie domestic noir to bardzo polecam „Tam gdzie pada cień”. Dla mnie to było...

| link |
@patrycja.lukaszyk
2024-06-12
7 /10

Pierwsza rzeczą, na którą zwraca się uwagę w tej książce jest obezwładniająca atmosfera niepokoju i napięcia. Od samego początku wyczuwalne są w tej rodzinie zgrzyty na wielu płaszczyznach. Wyraźny brak zaufania, sekrety, specyficzne zachowania i brak szczerości prowadzą nas przez całą historię, w której kolejne strzępy prawdy są coraz bardziej szokujące.
Wchodzenie kolejno przewracanymi stronicami książki do tego brudu i niepokoju momentami wprost wywołuje dreszcze. Od początku udzielała mi się nieufność i słusznie nie okazywałam sympatii żadnej postaci, bo to, co miały za uszami wstrząsało. W czasie lektury poczujecie się dziwnie, z pewnością doznacie wielu nieprzyjemnych emocji i nie polubicie bohaterów. I o to właśnie tu chodzi, bo ta historia ma zapadać w pamięci i pozostawiać po sobie dający do myślenia osad.

Zdecydowanie nie jest to rodzina, do jakiej chcielibyście należeć, ale opowieść o niej zapadnie Wam w pamięci i będzie męczyć jeszcze długo. Warta przeczytania!

| link |
@Amarisa
2024-05-28
Przeczytane

👀 coś czuję, że tą recenzją wsadzę kij w mrowisko 🫣
https://magicznyswiatksiazki.pl/recenzja-tam-gdzie-pada-cien-ewelina-miskiewicz/

#ewelinamiśkiewicz #tamgdziepadacień #wydawnictwoinitium

| link |
@whitedove8
2024-07-12
8 /10
Przeczytane
@withwords_alexx
2024-06-30
5 /10
WK
@w_ksiazkowym_zaciszu
2024-06-26
8 /10
@g.sekala
2024-06-11
8 /10
@maitiri_books_2
2024-05-23
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Odpowiedni dobór słów, ton głosu i wyczuwam w nim dawną czułość, którą mnie do siebie przywiązał. Potrafię wtedy wybaczyć mu wszystko i chcę przed wszystkim go chronić. Dobrze wiem, jak to działa - jak system nagród i kar. Kiedy bywa dla mnie niedobry, nienawidzę go z całych sił, a gdy przychodzi nagroda, gotowa jestem dla niego zrobić wszystko.
Wciąż stanowimy rodzinę i jesteśmy gotowi zrobić dla siebie wszystko, nawet krzywdzić się nawzajem, byleby tylko w tym wytrwać.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl