Wilczyca

Katarzyna Berenika Miszczuk
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 41 ocen kanapowiczów
Wilczyca
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 41 ocen kanapowiczów

Opis

Powieść Wilczyca Katarzyny Bereniki Miszczuk trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Niebezpieczne projekty tajnej grupy genetyków, zagrożenie życia głównych bohaterów, eksperymenty na ludziach, wyścig z czasem i FBI, nie wspominając o grupie młodzieży, której członkowie pod pewnym względem znacznie różnią się od innych ludzi, nie pozwalają czytelnikowi odetchnąć ani na chwilę. Sensacja dynamicznie splata się z thrillerem medycznym. Elementy horroru przenikają świat sennego amerykańskiego miasteczka. Ale to nie bogactwo gatunkowe czy fabularne czyni tę książkę wyjątkową. Sprawia to postać głównej bohaterki Margo, której osobowość, poczucie humoru słabość do dzikich zwierząt tworzą piorunującą mieszkankę. Wilczyca jest kontynuacją wydanej 3 lata temu powieści Wilk. W obu książkach młoda autorka po mistrzowsku zmierzyła się ze światem własnej wyobraźni, a stworzony przez nią cykl ma szansę stać się równie wielkim hitem jak bestsellerowa saga Stephanie Meyer.
Data wydania: 2009-05-13
ISBN: 978-83-237-7948-3, 9788323779483
Wydawnictwo: Egmont Polska
Stron: 440
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Katarzyna Berenika Miszczuk Katarzyna Berenika Miszczuk
Urodzona 2 września 1988 roku w Polsce (Warszawa)
Katarzyna Berenika Miszczuk ukończyła w 2013 r. studia medyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Debiutancką powieść pod tytułem Wilk napisała w wieku piętnastu lat, a wydała trzy lata później (2006). Została za nią nominowana do Nagrody Naut...

Pozostałe książki:

Noc Kupały Szeptucha Jaga Ja, anielica Ja, diablica
Wszystkie książki Katarzyna Berenika Miszczuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wilczyca

{} WYBÓR REDAKCJI
3.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Temat wilkołaków, wampirów itp, najczęściej wiązany jest z legendami, wierzeniami jakiegoś plemienia, przekazywaniem wadliwego genu z pokolenia na pokolenie. Jednak nie u Katarzyny Bereniki Miszczuk. Ja cały czas mam w głowie, to że autorka pisząc pierwszą i drugą część swoich powieści miała "naście" lat i też zdaję sobie sprawę, że książka ma już... {} Recenzja książki Wilczyca

Wilczyca- recenzja

10.07.2013

Pani Katarzyna Berenika Miszczuk zadebiutowała powieścią „Wilk”, którą napisała w wieku piętnastu lat. Książka została wydana trzy lata później (2006). „Wilczyca” jest jej kontynuacją i ukazała się w 2009 roku. Dzięki tej książce autorka została nominowana do nagrody Nautilus. „Wilczyca” rozpoczyna się w małym odstępie czasu po zakończeniu „Wilka... {} Recenzja książki Wilczyca

Nie zawsze ten kto podaje się za naszego przyjaciela nim jest.

20.11.2011
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Katarzyna Berenika Miszczuk nie jest mi obcą pisarką. Przeczytałam wszystkie jej powieści i obecnie czekam na kolejną - "Ja, potępiona". Jak wcześniej pisałam, zadebiutowała będąc uczennicą liceum, obecnie studentka medycyny na Uniwersytecie Warszawskim. "Wilczyca" to kontynuacja "Wilka", opowiada o dalszych losach nastoletniej Margo i j... {} Recenzja książki Wilczyca

Katarzyna Berenika Miszczuk - Wilczyca

12.02.2012
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Po przeczytaniu pierwszej części, posiadałam już drugą, jednak musiałam zrobić sobie małą przerwę – obawa, że następna książka będzie tak samo słaba ja poprzednia, rozsiała we mnie wiele obaw. Dziś po skończeniu „Wilczycy” mogę śmiało powiedzieć, że moje wygórowane obawy okazały się bezpodstawne, książka mimo iż nie powala na kolana wciąga niesamow... {} Recenzja książki Wilczyca

Moja opinia o książce

Opinie

@Rebellish
2010-05-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Słyszałam wiele opinii, że niby ta część jest lepsza od pierwszej. Cóż, nie mogę się zgodzić, bo moim zdaniem obie są na tym samym poziomie. Fajne, ciekawe, ale szału nie ma. Czytało się naprawdę przyjemnie, co prawda poziom onetowskich blogów został zachowany, ale jednak czytało się szybko i nawet przyjemnie. Nie zaliczyłabym tej książki do ulubionych, bo zdecydowanie na to nie zasługuje. Jest to zwykła, lekka lekturka na poprawę nastroju i oderwanie się trochę od rzeczywistości. Plus, że przynajmniej to potrafi. No i jeszcze plus za to, że nie przypomina Zmierzchu, gdzie Wilk ewidentnie nim zajeżdżał - niezależnie, która książka wyszła wcześniej, bo to nie ma znaczenia.

{} | link |
@natkawes
2010-07-24
Przeczytane

Musiałam przeczytać tę książkę. Poprzednia mnie niesamowicie wciągnęła i tutaj było identycznie. Nie mogłam się od niej oderwać. Akcja, napięcie. Szkoda, że książka jest przewidywalna. Ja bym na końcu wprowadziła jakiś zwrot akcji. Ale przymknęłam na to oko. Max jest moim ulubionym bohaterem. Cieszę się, że nie zawsze był tutaj idealny. To jest wielki plus. Ta część jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej. Zauważyłam, że językowo nastąpiła poprawa. Autorka pisała już bardziej dojrzalej. Z epilogu stwierdziłam, że musi być kontynuacja i nie mogę się jej doczekać. I wreszcie będzie się coś działo w Polsce. Dobrze, że autorka wreszcie przeniesie książkę na ziemie ojczyste.

{} | link |
@Loli14
2010-11-05
Przeczytane

Od razu po przeczytaniu Wilka zabrałam się za Wilczycę. Już gdzieś w połowie miałam uczucie, że czytam jedną i tę samą książkę. Dalej była pisana beznadziejnym językiem, typowo młodzieżowym. I to wielki minus. Bo gdyby nie to książka mogłaby być jeszcze lepsza. No i szybko mi się ją czytało, czasu nie uważam za zmarnowany. Przyznam, że nie wiedziałam, kto jest wtyką i to mnie zaskoczyło, jak się okazało kto nim jest. No, ale zawsze uknuje to ktoś, kto jest najbliżej. Pod koniec mnie zadziwiła, ale i tak nie podobała mi się ta książka. ;d

{} | link |
@Kiiriana
2010-02-15
Przeczytane

Przed przeczytaniem, a w ogóle zaczęciem czytania Wilczycy, po opiniach innych myślałam, że będzie o wiele lepsza od Wilka, jednak nie. Wszystko było jakby przesadzone, a czytając czułam się jakbym oglądała marny film science-fiction. Akcję z włamywaniem się do całego tego instytutu, przeprowadzone w ten sposób są raczej nie możliwe, nie wspominam już o szpitalu. Bo wielu niedociągnięciach ze strony autorki i tak podobała mi się, jednak Wilk o wiele lepiej wypadł. Polecam.

{} | link |
@Astrum
2012-07-28
Przeczytane wilki

Nie zwykła książka pochłania już od pierwszej strony. Jak dla mnie dużo porywających akcji. Bardzo lubię takie książki, które pozwalają człowiekowi odpłynąć. Tą książką nie można się znudzić można ja czytać kilka razy. Historia wymyślona przez tak młodą autorkę podbiła moje serce i myślę że nie tylko moje, ale większości osób.A więc polecam ją wszystkim :)

{} | link |
@Kiniaa
2009-10-09
Przeczytane

Zgadzam się z Invisible, co do wzmianki o Zmierzchu. podobieństwa są moim zdaniem zbędna. Jestem wielką fanką sagi Meyer, ale 'Wilka' jaki i 'Wilczycę' pokochałam tak samo. Kto czytał już drugą część? Chyba będziemy się spodziewać trzeciej część! Mam nadzieje, że pojawi się wcześniej niż to było z wilczycą którą wydano dopiero po trzech latach

{} | link |
@blondevil
2011-03-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Książka na prawdę dobra. Spodobała mi się, mimo prawie braków jakiś zwrotów akcji. Podobało mi się, to jak autorka ukazała postacie, jak barwnie opisywała każde zdarzenie. Potrafiłam przenieść się do książki i wszystko widzieć jej oczyma. Coś niesamowitego. Jak najbardziej polecam. ;)

{} | link |
@Ridmania
2010-05-03
Przeczytane

A mi się właśnie wydaję, że ta część jest lepiej napisana. W Wilczycy często pojawiały się te same zwroty, co mnie strasznie irytowało. W tej części było ich zdecydowanie mniej. Niektóre wydarzenia wydawały mi się nieprawdopodobne, lecz mimo tego książka mnie wciągnęła.

{} | link |
@rockaga
2010-06-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Moim skromnym zdaniem książka jest równie dobra jeśli chodzi o fabułę co część pierwsza. Jest również pisana równie blisko na granicy grafomanii co część pierwsza. Trzeba jednak przyznać że pisarka ma spory talent do wymyślania zaskakujących końców.

{} | link |
@Canis_Luna
2010-01-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Podeszłam do tej książki z pewną rezerwą.....ponieważ mojej koleżance się nie podobała. Jednak przekonałam się że nie miała racji. Książka mnie wciągnęła i bardzo mi się spodobała. Nie czytałam Wilka.....ale szybko muszę to nadrobić.

{} | link |
@ttruskafka
2012-10-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane ;D

Książka bardzo wciąga można ją wręcz pochłonąć. Jest oderwaniem od wampirów bo w końcu takich książek jest niewiele. Mimo bardzo młodego wieku autorki ksiażka jest naprawdę interesująca. POLECAM

{} | link |
@Micki
2010-04-04
Przeczytane

Nie! Stanowcze nie. W porównaniu z pierwszą częścią ta część spadła poniżej krytyki. Już w pierwszych zdaniach doszukałam się wielu błędów, które mnie swoją zwyczajnością po prostu wkurzają.

{} | link |
@curel
2010-01-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Na półce

Fajna i wciągająca od samego początku. Chyba nawet lepsza od ''Wilka''. Zakończenie mnie zaskoczyło; nie sądziłam, że akcja tak się rozwinie i skomplikuje! Polecam.

{} | link |
@possession-girl
2010-03-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Dużo ciekawsza od "Wilka". Akcja z włamaniem do Instytutu świetnie napisana. I kto by pomyślał, że taka pewna osoba jest tą wtyczką oO Bardzo mi się podobało.

{} | link |
@Adrienne
2009-07-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Cud, miód i orzeszki. Takiego obrotu wydarzeń bym się nie spodziewała. Wilczyca jest cudowna, lepsza nawet od Wilka. Koooocham ;) Polecam!

{} | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Czy was też tak strasznie wkurzają optymiści? Chodzi taki dookoła ciebie i ciągle się uśmiecha, a ty masz ochotę go udusić.”
{}× 1
#
“Co miało się stać.to się stało,a co ma się dopiero stać , też nadejdzie,niezależnie od twoich zmartwień.”
{}× 1
#
“Na matmie napisałam do Maksa SMS, żeby nie wpuszczał do siebie Carol, a jeśli się pojawi, od razu wzywał ochronę. Odpisał, że gdyby chciała podejść do niego bliżej niż na pięć kroków, to rzuci...”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Wilk
Wilk
Katarzyna Berenika Miszczuk
{}7.1/10
Margo Cook to zwyczajna nastolatka. Pewnego dnia przenosi się razem z rodzicami z Nowego Jorku do mi...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl