Wilczyca

8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 23 ocen kanapowiczów
Książka Wilczyca
Książka Wilczyca
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 23 ocen kanapowiczów

Opis

Powieść Wilczyca Katarzyny Bereniki Miszczuk trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Niebezpieczne projekty tajnej grupy genetyków, zagrożenie życia głównych bohaterów, eksperymenty na ludziach, wyścig z czasem i FBI, nie wspominając o grupie młodzieży, której członkowie pod pewnym wzglę...

Powieść Wilczyca Katarzyny Bereniki Miszczuk trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Niebezpieczne projekty tajnej grupy genetyków, zagrożenie życia głównych bohaterów, eksperymenty na ludziach, wyścig z czasem i FBI, nie wspominając o grupie młodzieży, której członkowie pod pewnym wzglę... przeczytaj pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-237-7948-3 ( 9788323779483 )
Stron: 440

Autor

Katarzyna Berenika Miszczuk - (ur.2 września 1988) - ukończyła w 2013 r. studia medyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Debiutancką powieść p...

Inne książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.
Moja Biblioteczka
Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wilczyca- recenzja

Pani Katarzyna Berenika Miszczuk zadebiutowała powieścią „Wilk”, którą napisała w wieku piętnastu lat. Książka została wydana trzy lata później (2006). „Wilczyca” jest jej kontynuacją i ukazała się w 2009 roku. Dzięki tej książce autorka została nominowana do nagrody Nautilus. „Wilczyca” rozpoczyn... czytaj dalej »

Nie zawsze ten kto podaje się za naszego przyjaciela nim jest.

Katarzyna Berenika Miszczuk nie jest mi obcą pisarką. Przeczytałam wszystkie jej powieści i obecnie czekam na kolejną - "Ja, potępiona". Jak wcześniej pisałam, zadebiutowała będąc uczennicą liceum, obecnie studentka medycyny na Uniwersytecie Warszawskim. "Wilczyca" to kontynuacja "Wilka",... czytaj dalej »

Katarzyna Berenika Miszczuk - Wilczyca

Po przeczytaniu pierwszej części, posiadałam już drugą, jednak musiałam zrobić sobie małą przerwę – obawa, że następna książka będzie tak samo słaba ja poprzednia, rozsiała we mnie wiele obaw. Dziś po skończeniu „Wilczycy” mogę śmiało powiedzieć, że moje wygórowane obawy okazały się bezpodstawne, ks... czytaj dalej »

Twoja Opinia
Opinie
@Rebellish
@Rebellish 2010-05-21
Przeczytane (2009-06-14)
Słyszałam wiele opinii, że niby ta część jest lepsza od pierwszej. Cóż, nie mogę się zgodzić, bo moim zdaniem obie są na tym samym poziomie. Fajne, ciekawe, ale szału nie ma. Czytało się naprawdę przyjemnie, co prawda poziom onetowskich blogów został zachowany, ale jednak czytało się szybko i nawet przyjemnie. Nie zaliczyłabym tej książki do ulubionych, bo zdecydowanie na to nie zasługuje. Jest to zwykła, lekka lekturka na poprawę nastroju i oderwanie się trochę od rzeczywistości. Plus, że przynajmniej to potrafi. No i jeszcze plus za to, że nie przypomina Zmierzchu, gdzie Wilk ewidentnie nim zajeżdżał - niezależnie, która książka wyszła wcześniej, bo to nie ma znaczenia.
serce
@natkawes
@natkawes 2010-07-24
Przeczytane (2010-01-01)
Musiałam przeczytać tę książkę. Poprzednia mnie niesamowicie wciągnęła i tutaj było identycznie. Nie mogłam się od niej oderwać. Akcja, napięcie. Szkoda, że książka jest przewidywalna. Ja bym na końcu wprowadziła jakiś zwrot akcji. Ale przymknęłam na to oko. Max jest moim ulubionym bohaterem. Cieszę się, że nie zawsze był tutaj idealny. To jest wielki plus. Ta część jest zdecydowanie lepsza od poprzedniej. Zauważyłam, że językowo nastąpiła poprawa. Autorka pisała już bardziej dojrzalej. Z epilogu stwierdziłam, że musi być kontynuacja i nie mogę się jej doczekać. I wreszcie będzie się coś działo w Polsce. Dobrze, że autorka wreszcie przeniesie książkę na ziemie ojczyste.
serce
@Loli14
@Loli14 2010-11-05
Przeczytane (2010-11-05)
Od razu po przeczytaniu Wilka zabrałam się za Wilczycę. Już gdzieś w połowie miałam uczucie, że czytam jedną i tę samą książkę. Dalej była pisana beznadziejnym językiem, typowo młodzieżowym. I to wielki minus. Bo gdyby nie to książka mogłaby być jeszcze lepsza. No i szybko mi się ją czytało, czasu nie uważam za zmarnowany. Przyznam, że nie wiedziałam, kto jest wtyką i to mnie zaskoczyło, jak się okazało kto nim jest. No, ale zawsze uknuje to ktoś, kto jest najbliżej. Pod koniec mnie zadziwiła, ale i tak nie podobała mi się ta książka. ;d
serce
@Kiiriana
@Kiiriana 2010-02-15
Przeczytane (2010-01-01)
Przed przeczytaniem, a w ogóle zaczęciem czytania Wilczycy, po opiniach innych myślałam, że będzie o wiele lepsza od Wilka, jednak nie. Wszystko było jakby przesadzone, a czytając czułam się jakbym oglądała marny film science-fiction. Akcję z włamywaniem się do całego tego instytutu, przeprowadzone w ten sposób są raczej nie możliwe, nie wspominam już o szpitalu. Bo wielu niedociągnięciach ze strony autorki i tak podobała mi się, jednak Wilk o wiele lepiej wypadł. Polecam.
serce
@Astrum
@Astrum 2012-07-28
Przeczytane (2012-07-10) wilki
Nie zwykła książka pochłania już od pierwszej strony. Jak dla mnie dużo porywających akcji. Bardzo lubię takie książki, które pozwalają człowiekowi odpłynąć. Tą książką nie można się znudzić można ja czytać kilka razy. Historia wymyślona przez tak młodą autorkę podbiła moje serce i myślę że nie tylko moje, ale większości osób.A więc polecam ją wszystkim :)
serce
@Kiniaa
@Kiniaa 2009-10-09
Przeczytane (2009-06-14)
Zgadzam się z Invisible, co do wzmianki o Zmierzchu. podobieństwa są moim zdaniem zbędna. Jestem wielką fanką sagi Meyer, ale 'Wilka' jaki i 'Wilczycę' pokochałam tak samo. Kto czytał już drugą część? Chyba będziemy się spodziewać trzeciej część! Mam nadzieje, że pojawi się wcześniej niż to było z wilczycą którą wydano dopiero po trzech latach
serce
@blondevil
@blondevil 2011-03-19
Przeczytane (2011-03-19)
Książka na prawdę dobra. Spodobała mi się, mimo prawie braków jakiś zwrotów akcji. Podobało mi się, to jak autorka ukazała postacie, jak barwnie opisywała każde zdarzenie. Potrafiłam przenieść się do książki i wszystko widzieć jej oczyma. Coś niesamowitego. Jak najbardziej polecam. ;)
serce
@Ridmania
@Ridmania 2010-05-03
Przeczytane (2010-05-03)
A mi się właśnie wydaję, że ta część jest lepiej napisana. W Wilczycy często pojawiały się te same zwroty, co mnie strasznie irytowało. W tej części było ich zdecydowanie mniej. Niektóre wydarzenia wydawały mi się nieprawdopodobne, lecz mimo tego książka mnie wciągnęła.
serce
@rockaga
@rockaga 2010-06-03
Przeczytane (2010-06-03)
Moim skromnym zdaniem książka jest równie dobra jeśli chodzi o fabułę co część pierwsza. Jest również pisana równie blisko na granicy grafomanii co część pierwsza. Trzeba jednak przyznać że pisarka ma spory talent do wymyślania zaskakujących końców.
serce
@Canis_Luna
@Canis_Luna 2010-01-30
Przeczytane (2009-06-14)
Podeszłam do tej książki z pewną rezerwą.....ponieważ mojej koleżance się nie podobała. Jednak przekonałam się że nie miała racji. Książka mnie wciągnęła i bardzo mi się spodobała. Nie czytałam Wilka.....ale szybko muszę to nadrobić.
serce
@ttruskafka
@ttruskafka 2012-10-01
Przeczytane (2012-08-22) ;D
Książka bardzo wciąga można ją wręcz pochłonąć. Jest oderwaniem od wampirów bo w końcu takich książek jest niewiele. Mimo bardzo młodego wieku autorki ksiażka jest naprawdę interesująca. POLECAM
serce
@Micki
@Micki 2010-04-04
Przeczytane (2010-05-20)
Nie! Stanowcze nie. W porównaniu z pierwszą częścią ta część spadła poniżej krytyki. Już w pierwszych zdaniach doszukałam się wielu błędów, które mnie swoją zwyczajnością po prostu wkurzają.
serce
@curel
@curel 2010-01-17
Przeczytane (2009-06-14) Na półce
Fajna i wciągająca od samego początku. Chyba nawet lepsza od ''Wilka''. Zakończenie mnie zaskoczyło; nie sądziłam, że akcja tak się rozwinie i skomplikuje! Polecam.
serce
@possession-girl
@possession-girl 2010-03-13
Przeczytane (2010-01-01)
Dużo ciekawsza od "Wilka". Akcja z włamaniem do Instytutu świetnie napisana. I kto by pomyślał, że taka pewna osoba jest tą wtyczką oO Bardzo mi się podobało.
serce
@Adrienne
@Adrienne 2009-07-21
Cud, miód i orzeszki. Takiego obrotu wydarzeń bym się nie spodziewała. Wilczyca jest cudowna, lepsza nawet od Wilka. Koooocham ;) Polecam!
serce
Tagi

twórcy strony

puchar @Adrienne @Adrienne pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.