Moje Ewangelie Schmitt Eric-Emmanuel

Okładka Moje Ewangelie
autor:
Schmitt Eric-Emmanuel
wydawnictwo:
ZNAK
data wydania:
2010
ISBN:
9788324007042

Opis

Dwaj protagoniści, Jezus i Piłat, nie są przygotowani na to, co ich spotyka: obaj myślą racjonalnie, chcą widzieć świat taki, jakim go poznali, bez obszarów cienia i światła, uporządkowany przez wiedzę, tradycję, praktykę. Z początku odrzucają tajemnicę. Zostaną bowiem zderzeni z czymś wielkim, niepojętym, z dwoma wydarzeniami, których nie są w stanie ogarnąć rozumem: dla Piłata będzie to zmartwychwstanie, dla Jezusa jego mesjańskość.
Eric-Emmanuel Schmitt

Słowa kluczowe

Czytałam kilka książek tego autora i muszę przyznać, że całkiem go sobie cenię. Jego powieści zawsze pozostawiają po sobie wiele pytań, poruszają istotne zagadnienia, są ciekawie napisane. “Moje ewangelie” nie są wyjątkiem. Składają się z dwóch części “Nocy w Ogrodzie Oliwnym” oraz “Ewangelii ... więcej »
Religia...
Recenzent: Samash
"Moje ewangelie" są druga książką Erica-Emmanuela Schmitta, którą przeczytałam. Francuski filozof w tej książce zawarł sowje rozważania na teamt religii, a szczególnie chrześcijaństwa. Pierwsza część książki to "Noc w Ogrodzie Oliwnym”. Akcja książki toczy się wokół, najpierw małego chłopca, n... więcej »
Dodali do kolekcji
nadrektor
Shimmering
arwen
boonia
karolka47
Paulina_Fox
Offca
enga
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!