Zapasy z życiem Schmitt Eric-Emmanuel

Okładka Zapasy z życiem
autor:
Schmitt Eric-Emmanuel
wydawnictwo:
Znak
data wydania:
2010
ISBN:
9788324013845

Opis

Jun jest zbuntowanym nastolatkiem żyjącym na ulicach Tokio, z dala od rodziny, o której nie chce rozmawiać. Jego życie zmienia się, gdy spotyka mistrza sumo, który zdaje się nie zauważać jego drobnej postury i ciągle powtarza, że "widzi w nim grubego gościa". Upór mistrza sprawia, że Jun odwiedza szkołę sumoków, w której zapoznaje się z tajemniczymi praktykami sztuk walki. Dzięki nim odkryje w sobie siłę oraz zyska wiarę we własne możliwości. I może nawet sam zostanie mistrzem.... Poznając prawdę.. o sobie, chłopiec odnajdzie również harmonię oraz dostrzeże miłość życia.Nowa powieść Erica-Emmanuela Schmitta wpisuje się w cykl Opowieści o Niewidzialnym, który tworzą m. in. Oskar i pani Róża, Pan Ibrahim i kwiaty Koranu oraz Dziecko Noego.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Przyznaję, miałam pewne obawy przed lekturą tej mikropowieści. Spotkałam się wcześniej z kilkoma niepochlebnymi jej recenzjami i nie byłam pewna, czego się spodziewać. I może to oznaka naiwności - ale naprawdę zostałam pochłonięta i oczarowana. Jakiś czas temu pokochałam 'Oskara i Panią Różę',... więcej »
Krótka, dowcipna,a zarazem mądra opowieść o walce o dobry byt, po której prędzej czy później dostanie się to, na co się zasłużyło. Lekki wątek miłosny, szczegóły urozmaicającące ważne mądrości życiowe i niepotrzebny upór, którego cząstka kryje się w każdym z nas więcej »
Tyle pochlebny opinii słyszałam o tym autorze, aż wreszcie zdecydowałam się na spotkanie z nim. Eric-Emmanuel Schmitt urzekł mnie swoim językiem, alegoryczną istotą jego wypowiedzi . Niestety w świecie stworzonym przez Schmitt’a nie byłam długo, jednak z pewnością w najbliższym czasie to powtórzę... więcej »
Zapasy
Recenzent: anciaa
Eric Emmanuel Schmitt jest dla mnie pisarzem, którego bardzo cenię. Dlatego też, gdy zobaczyłam kolejną jego książkę na bibliotecznej półce, nie zastanawiałam się ani chwili i nawet nie sprawdzając o czym dokładnie jest, wypożyczyłam ją. Po prostu dobra marka. W powieści na pierwszy plan wysuw... więcej »
Po koszmarnej sesji zimowej, którą jakimś cudem zdałam przyszedł czas na odwiedzenie biblioteki i wyszperanie czegoś co skutecznie wypłucze mi zbędną wiedzę (wszystko co związane z literaturą zostało, reszta – out!) po całych dniach intensywnego kucia. Z biblioteki wypożyczyłam kilka powieści i ... więcej »
Dodali do kolekcji
angela21
Nyx
rosamund
Lady_Renegade
mozartiwieloryb
milagros
arwenka2222
landrusk
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!