Avatar @Ive.Vivrebien

@Ive.Vivrebien

12 obserwujących. 12 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj 39 minut temu.
Napisz wiadomość
Obserwuj
12 obserwujących.
12 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj 39 minut temu.
środa, 11 maja 2022

Zaangażowanie w czytanie.

Cześć!

Kocham książki. Kocham poznawać nowe historię i choć na moment wejść w cudze buty lub odkrywać inne światy. Interesuje mnie samo słowo ale też to co się za nim ukrywa – symbole. Kiedyś nie byłam zupełnie świadoma kosmosu który kryje się za słowem. Przez to, byłam pewnego rodzaju ignorantką… Na szczęście! Dzięki łaskawemu losowi, kilku książkom i osobom otworzyłam oczy i dostrzegłam cudowność znaczenia symboli.

Wiem, że czasem biały to po prostu biały i nie wszędzie trzeba doszukiwać się ukrytych znaczeń ale muszę przyznać, że czytając książki lubię czasem przyjrzeć się znaczeniu imion lub skupić na roślinności opisywanej przez autora.

Od czego zaczynacie czytanie? – ja prawie zawsze od dokładnego poznania się z okładką. Lubię  zatrzymać się przez chwilę nad grafiką. Czasem potrafi nam ona dużo powiedzieć lub przyjemnie zmylić nasze neurony, które przeciągu milisekund podrzucają skojarzenia związane z zarejestrowanym obrazem. Najbardziej tajemnicze i ekscytujące są „puste” okładki lub zupełnie minimalistyczne. – Jak Wam się wydaje?

Dzisiaj przyszła do mnie paczka skrywająca w swoim wnętrzu „Noc przed festynem” autorstwa Sasa Stanisica. Szczerze mówiąc, sama pewnie bym sobie tej pozycji nie wybrała ale za tydzień właśnie tę książkę będziemy omawiali podczas spotkania z Dyskusyjnym Klubem Książki… Jest to moje pierwsze spotkanie z dziewczynami więc postanowiłam podejść do sprawy bardzo ambitnie.

Sami zobaczcie co uchwyciłam na początek 😉

× 2
Komentarze
@Vernau
@Vernau · 17 dni temu
Dyskusyjny Klub Książki, to jest bardzo fajna rzecz 👍
Spotkanie osobiste, czy online ?
@Ive.Vivrebien
@Ive.Vivrebien · 16 dni temu
Na szczęście osobiste :) te spotkania przez szklany ekran wcale nie są zabawne...
× 1
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl