Avatar @Ive.Vivrebien

@Ive.Vivrebien

5 obserwujących. 9 obserwowanych.
Kanapowicz od 5 miesięcy. Ostatnio tutaj około 3 godziny temu.
{} Napisz wiadomość
5 obserwujących.
9 obserwowanych.
Kanapowicz od 5 miesięcy. Ostatnio tutaj około 3 godziny temu.
wtorek, 24 marca 2020

Bookcrossing i akcja charytatywna? Poproszę!

Hej, hej!

Ostatnio przeczytany przeze mnie artykuł o typach książkowych zbieraczy i komentarz pod nim natchnęły mnie do tego wpisu.
Każdy z nas ma w domową biblioteczkę. Może być ona bardzo niewielka lub może zajmować całe pomieszczenie. Ale zawsze w domu znajdzie się kilka książek, prawda? I czasem niestety wśród nich są takie których w zasadzie już nie chcemy... Ale przecież nie wyrzuca się od tak- książek! Więc jeśli biblioteka ich nie chce to co nam pozostaje? Możemy skorzystać z bookcrossingu.. co zresztą jest możliwe na tej stronie. Ale! Możemy też zrobić coś dobrego i oddać takie pozycje osobom które same po książkę sobie nie pójdą. Jak? Już spieszę z wytłumaczeniem.
Cudowna fundacja zaczytani.org organizuje już po raz trzeci zbiórkę książek wydanych po 2000r. Książki te zostaną przekazane do szpitali, hospicjów i miejsc tego typu. Zostaną utworzone biblioteki tak aby osoby przebywające tam również mogły czerpać przyjemność ze słowa pisanego. :) zbiórka ruszyć miała w kwietniu, niestety przesunięto ją na wrzesień.
Kochani, jeżeli macie ksiazki w bardzo dobrym stanie i możecie je oddać- zachęcam do udziału w akcji! Poszukajcie. Może ktoś w waszym mieście już stworzył punkt zbiorki- jeśli nie, wy to możecie zrobić... wszystkie informacje na zaczytani.org

Pozdrawiam!
{}× 2
Komentarze
{}