Białe róże z Petersburga

Joanna Jax
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów
Białe róże z Petersburga
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów

Opis

 Schyłek carskiej Rosji. Lena i Aleksander pochodzą z różnych światów, a ich losy zdają się przesądzone. Dziewczyna, wychowywana przez ojca alkoholika i brutala, ucieka z domu i tuła się po niebezpiecznych i ubogich zakątkach Petersburga, by zapewnić byt sobie i młodszemu bratu. Aleksander pochodzi z bogatej arystokratycznej rodziny i robi karierę wojskową. Pewnego dnia drogi tych dwojga przecinają się w dramatycznych okolicznościach, a wybuch rewolucji październikowej zmienia losy nie tylko ich, ale i całego kraju.
 
 "Białe róże z Petersburga" to opowieść o miłości, wplątanej w wielką historię i silniejszej od wyznawanych zasad. Kiedy dobro i zło zamieniają się miejscami, a człowieczeństwo wystawione jest na trudną próbę, pozostaje wiara, że jedynie miłość może ocalić prawdziwe wartości. 
 

Data wydania: 2020
ISBN: 978-83-7835-735-3, 9788378357353
Wydawnictwo: Videograf
Stron: 482
dodana przez: monica
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Joanna Jax Joanna Jax
Urodzona 26 listopada 1969 roku w Polsce (Olsztyn)
Joanna Jax, wł. Joanna Jakubczak - polska pisarka, specjalizuje się w powieściach historycznych. Mieszka w Olsztynie. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przez lata pracowała w dużych korporacja finansowych, a od 2018 r. zrezygnowa...

Pozostałe książki:

Dziedzictwo von Becków Milczenie aniołów Białe róże z Petersburga Rzeka tęsknoty Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny Głód Nowe życie Otchłań nienawiści Syn zakonnicy Wojna Dolina spokoju Narodziny gniewu Bezkres nadziei Morze kłamstwa Piętno von Becków Czas pokuty Exodus Podróż do krainy umarłych Rozdzieliła nas wojna Drugi brzeg Wojenna miłość Druga strony nocy Ziemia ludzi zapomnianych Krzyk zagubionych serc Śpiew bezimiennych dusz Nadzieja w spiżarni ukryta Córka fałszerza, tom 1 Długa droga do domu Jesienne pożegnanie Miłość w prezencie Powiew nadziei Wiosenne przebudzenie Córka fałszerza, tom 2 Córka fałszerza, tom 3 Trzy kobiety Letnie przesilenie Smak wolności W pogoni za nazistą. Tom I Bliski koniec W pogoni za nazistą. Tom II Zabójczy pocisk. Dziedzictwo Zimowy sen Czas cudów, czyli opowieści pod jemiołą Epilog 1920 Nadzieja nie umiera nigdy O północy w Berlinie
Wszystkie książki Joanna Jax

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dzisiaj, jutro, zawsze

WYBÓR REDAKCJI
20.12.2019

"Białe róże z Petersburga" to moje drugie spotkanie z piórem Joanny Jax. Pierwsze wspominam bardzo dobrze, a powieść "Syn zakonnicy" jest jedną z lepiej ocenionych przeze mnie powieści współczesnych polskich pisarek. Czytałam ją z wielkim zainteresowaniem, z podobnym przyjęłam zapowiedź kolejnej książki pisarki, tym razem z akcją osadzoną w realia... Recenzja książki Białe róże z Petersburga

× 12

"Dzisiaj, jutro, zawsze"

WYBÓR REDAKCJI
3.01.2020

"Białe róże z Petersburga" to romans historyczny, który rozgrywa się w Rosji z początku XX wieku. Poznajemy w nim równolegle losy dwojga młodych ludzi o jakże różnym pochodzeniu - Aleksandra i Leny. Przypadek, a może przeznaczenie, sprawia, że ich losy się przecinają i owocują miłością. Jednak, zarówno pochodzenie obojga, jak też losy ich kraju, ... Recenzja książki Białe róże z Petersburga

Miłość w cieniu rewolucji

30.05.2020

" Prawdziwa miłość nie podda się żadnym intrygom". (str.170) Carska Rosja Romanowów, w której arystokracja bawi się, a biedota przymiera głodem. Nowe reformy niosące powiew nowoczesności nie odpowiadają starszemu pokoleniu bo "przywiązanie do tradycji i historii jest gwarantem przetrwania starego porządku świata. (str.13) Dwa światy jeden pełen p... Recenzja książki Białe róże z Petersburga

@asach1@asach1 × 10

Czy biała róża też ma kolce?

3.12.2019

Jak tylko usłyszałam, że Joanna Jax znowu zaszczyciła nas czymś nowym, to od razu ogarnęła mnie niesamowita radość. Liczyłam, że po raz kolejny mnie zaskoczy i zauroczy, i się nie zawiodłam. Jest jedyna w swoim rodzaju, każdy jej nowa powieść to perełka. Ależ one się u niej mnożą w zastraszającym tempie. Nie wiem, jak długo autorka będzie nas rozp... Recenzja książki Białe róże z Petersburga

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@rudemysli71
@rudemysli71
2020-02-02
10 /10
Przeczytane

 
"Dzisiaj, jutro, zawsze."

Po raz drugi mam zaszczyt pisać rekomendację do powieści Joanny Jax, której książki uwielbiam i to nie tylko ze względu na tematykę, którą się zajmuje, ale także za lekkość pióra i fabułę, która porywa i wciąga od pierwszej strony. U autorki w każdej książce widać ogrom pracy włożony w pisanie,a to za sprawą rzetelności i prawdy historycznej, w której osadza swoje powieści.
W Białych różach z Petersburga Pani Joanna Jax zabiera nas do carskiej Rosji, która stoi u progu rewolucji październikowej . Autorka jak zwykle z niebywałą precyzją ukazuje nam świat oczami bohaterów tych z nizin społecznych i tych wysoko urodzonych. Po jednej stronie blichtr i przepych,a po drugiej nędza i obawa przed jutrem.
Aleksander Fiodorowicz Obleński to przedstawiciel arystokracji, który dorastał w bogactwie, w otoczeniu kochających rodziców i siostry. Od najmłodszych lat wiadomo było jak potoczą się jego losy: będzie służył wiernie imperium rosyjskiemu i carowi, jego przyszłością była kariera wojskowa.
Iwan Draganow, chłopak ze wsi Mikołajewo podległej rodzinie Aleksandra. Po raz pierwszy ich drogi skrzyżowały się, gdy obaj byli małymi chłopcami, ale przecież panicz z bogatego domu nie mógł zadawać się z niepiśmiennymi prostakami. Iwan od najmłodszych lat odznaczał się bystrością umysłu i niesłychaną przebiegłością co skrzętnie wykorzystał w późniejszym dorosłym życiu.
Elena Siergiejewna Wo...

× 4 | link |
EK
@EwaK.
2022-05-18
6 /10
Przeczytane

Zachęcona świetnymi wrażeniami z lektury powieści „Długa droga do domu” sięgnęłam po drugą dla mnie książkę Joanny Jax. Powieść składa się, jak to najczęściej bywa, z dwóch przenikających się warstw : romans i tło historyczne. Oczekiwania po „Długiej drodze” miałam wysokie. Miało być tak pięknie… ale nie było.

Wątek główny - przesłodzona historia o miłości z mezaliansem na okrasę. On - ledwie ją ujrzał - już pokochał, Ona - gdy tylko ujrzała - szaleńczo pokochała, choć nie wierzyła, że coś z tego będzie. I do tego jest Drugi On, który kocha Ją też po tym, jak pierwszy raz zobaczył. Jeszcze gdzieś na obrzeżach tej miłości pojawia się Druga Ona. Wiadomo, że w Krainie Miłości dojdzie do konfliktu i kogo Pierwsza Ona wybierze. Zakończenia można się domyślić po pierwszych 100 stronach. Sztampowo, przewidywalnie, niewiarygodnie. Może tak krytycznie piszę, bo jestem rozczarowana, nie lubię prostych romansów, a poza tym oczekiwałam jakichś fajerwerków, zaskoczeń, zwrotów akcji, wielowymiarowych postaci.

A na czym się nie zawiodłam? Na podróży do carskiej Rosji, do klimatycznego Petersburga, do parków, skwerów, pałaców, do miasta cara Mikołaja II, carycy Aleksandry, Rasputina. Do miasta kontrastów , skrajnego ubóstwa oraz niewyobrażalnego bogactwa i próżniaczego życia bawiącej się arystokracji. W czasy I wojny światowej, upadku starego porządku, w czasy Czerwonej Gwardii, eserowców i białogwardzistów. Dzięki tej historycznej warstwie książki - to nie był stracon...

| link |
@asiazaleska
2023-06-14
8 /10
Przeczytane

Piękna i wciągająca opowieść o miłości,której nie jest w stanie zdławić nawet szalejąca rewolucja i różnice klasowe.Główni bohaterowie Lena i Aleksander będą musieli pokonać wiele przeszkód by móc być razem.
Joanna Jax ma niebywały dar do tworzenia pięknych powieści z historią w tle.Polecam!

| link |
@reniarenia
2020-11-22
6 /10
Przeczytane

Książki Joanny Jax kocham. Ale ta powieść nie do końca mnie pochłonęła, jak poprzednie. Opisów historycznych jest sporo, na ich tle ognisty romans. Zakończenie raczej przewidywalne. Mimo to powieść godna polecenia.

| link |
@gabi_feliksik
@gabi_feliksik
2023-12-30
9 /10
@dvdevil_2
2023-10-12
5 /10
Przeczytane
@ksiazkowafantazja
@ksiazkowafantazja
2023-04-08
10 /10
Przeczytane
@m_opowiastka
2022-02-26
6 /10
Przeczytane
@renata181075
@renata181075
2021-09-29
7 /10
Przeczytane
@Klementynka
2021-06-12
9 /10
Przeczytane fikcja historyczna literatura polska szlachta, arystokracja
@Anjanka
2021-05-02
7 /10
Przeczytane ✅Historia ✅Literatura obyczajowa, romans.
@Remma
2021-01-14
8 /10
Przeczytane powieści historyczne Rosja/ZSRR
@Lirith
@Lirith
2020-09-27
9 /10
Przeczytane
@alinaz5
2020-09-12
8 /10
Przeczytane
@eciesla1986
@eciesla1986
2020-08-28
9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Białe róże z Petersburga. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl