Kolejna część sagi Joanny Jax przenosi nas we wczesne lata 60 dwudziestego wieku. Są to lata komunizmu, który głęboko odcisnął się na życiu bohaterów. Polską rządzi wschodni sąsiad a partia może wszystko i otwiera każde drzwi.
Szymek Wielopolski, wykonuje zawód adwokata. Nela Domasławska rozpoczyna pracę korespondentki zagranicznej. Błażej Piotrowski dzięki znajomości otrzymuje stanowisko dyrektora, z którego później sam dobrowolnie zrezygnuje. Kuba wyjeżdża do Anglii, a później do Stanów Zjednoczonych i wydaje swą upragnioną płytę. Hanka nadal jest popularna, daje koncerty i jest szczęśliwa z Igorem Łyszkinem. Jej córce Nadii los stawia na drodze Nelę. Nadia jest tównież nieszczęśliwie zakochana w Kubie, któremu nie powiedziała, że mają malutką córeczkę. Alicja mieszka z rodziną w Anglii, a jej przybrany syn Mateusz Rosiński podejmuje pracę dla izraelskiego wywiadu.
Książkę czyta się dobrze i nie brakuje w niej emocji, niespodzianek i zwrotów akcji. Losy bohaterów przeplatają się. W książce były momenty dramatyczne, ale była też opowieść o miłości, radościach, smutku i kłopotach. Postaci jest tak dużo, że każdy czytelnik może w niej odnaleźć coś co go wciągnie. Szkoda tylko, że w opowieści znikła praktycznie Nina i jej mąż.