Diabeł na wieży

autor: Anna Kańtoch
Diabeł na wieży
4.32
Ocena 4.32 na 5 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów
Troje dzieci wymyka się w środku nocy, by spotkać diabła, który wciąż wraca d...
Troje dzieci wymyka się w środku nocy, by spotkać diabła, który wciąż wraca do starej wieży, szukając chętnych do sprzedania duszy. Czy udało mu się dobić korzystnego targu, skoro tylko jedno z dzieci wychodzi z tego spotkania cało? Nikt nie wie, co wydarzyło się w opuszczonej pracowni alchemika....
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788375741025
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Recenzje

"Dr Jordan używa rozumu na równi ze szpadą i...wodą święconą"
Spotkanie z „Diabłem na wieży” było moim drugim spotkaniem z panią Anną Kańtoch i za pewne nie ostatnim, bowiem autorka ta należy do takiej grupy, po której dzieła sięgam w ciemno i wiem, że się nie zawiodę. Może to zbyt górnolotne słowa w stosunku do ilości przeczytanych przeze mnie książek tej ...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Maynard
@Maynard 2010-04-13
Przeczytane (2008-08-18)
Opowiadania zaiste z ciekawą fabułą, detektywistycznym smaczkiem, fantastycznymi i mroczno-gotyckimi bohaterami i "świeżym powiewem" jaki wnosi do polskiej fantastyki Pani Kańtoch. Małe minusy za chaotyczność niektórych opowiadań, zbyt małe zapoznanie czytelnika z wymyślonym światem i regułami w nim panującymi oraz zbyt dużą przewidywalność niektórych wątków. Czytałem dość dawno temu, ale pamiętam że opowiadania, które najbardziej utkwiły mi w pamięci to: "Długie noce" i "Pełnia lata" więc te rekomenduje.
@ida
@ida 2007-05-28
Znakomity debiut. Domenic jest niezwykle ciekawym i barwnym bohaterem - nie ma nic wspólnego z rąbiącym mieczem mistrzem magii.... Po prostu używa rozumu.W moich wyobrażeniach nieodmiennie ma twarz Johny'ego Depp'a w roli dochodzeniowca z "Jeźdźcy bez głowy". Ubrany zawsze na czarno, tajemniczy (niwiele dowiadujemy się o jego przeszłości), trzeźwo myślący, rozwiązujący zagadki dla innych zbyt przerażające, by wogóle do nich podejść.Czyta się bardzo przyjemnie.
@calamitas
@calamitas 2011-03-25
Przeczytane (2011-03-25)
Interesująca i zdecydowanie godna uwagi pozycja. Groza i kryminał czyli dokładnie to połączenie, które lubię najbardziej. Ciekawy i dość tajemniczy bohater jest bez wątpienia dużym atutem tej książki: pobudza wyobraźnię czytelnika i sprawia, że ma się ochotę na więcej. Ja w każdym razie mam:)
@Askadasuna
@Askadasuna 2013-12-08
Książkę czytałam ponad 1,5 roku temu. Zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, przygody Jordana, choć związane z magią i fantastyką były opisany w taki sposób, że całość stawała się lekka, łatwo przyswajalna i dobra dla każdego, nawet dla osób, które nie lubią fantasy.
@frodo
@frodo 2008-03-04
Przeczytane (2008-03-04)
Niezła rzecz. "Szkiełko i oko" rozwiązują nadprzyrodzone, a może tylko tak wyglądające zagadki. Polecam.
@black_rose
@black_rose 2008-08-31
Przeczytane (2008-08-31)
Świetna książka ciekawa i wciągająca.Charakterystyczny główny bohater.Warto przeczytać
@SaucerheadTharpe
@SaucerheadTharpe 2009-10-06
Chcę przeczytać (2007-07-28)
Narobiliście mi smaka! A właśnie zerknąłem, że będzie wznowienie
Diabeł na wieży

Troje dzieci wymyka się w środku nocy, by spotkać diabła, który wciąż wraca do starej wieży, szukając chętnych do sprzedania duszy. Czy udało mu się dobić korzystnego targu, skoro tylko jedno z dzieci wychodzi z tego spotkania cało? Nikt nie wie, co wydarzyło się w opuszczonej pracowni alchemika. Nikt nie wie też czego pragnie nawiedzający okolice duch. Czy aby na pewno nikt? W mieście, które uchodzi za oazę spokoju w tajemniczych okolicznościach ginie szlachcic, zamordowany przez człowieka pozbawionego wszelkich pozorów człowieczeństwa. Czy owa śmierć ma coś wspólnego z makabrycznymi dokonaniami Upiora, który nim sam zginął, pozbawił życia dziesiątki dzieci? Małe i wielkie tragedie, znaczące i błahe wydarzenia, mrożące krew w żyłach historie i stare legendy. Kto zdoła z niezliczonych okruchów ułożyć skomplikowana mozaikę i odkryć prawdę? Opowiadania zebrane w tomie ?Diabeł na wieży? to nowatorskie połączenie fantasy i powieści detektywistycznej, tej czerpiącej z najlepszych tradycji klasycznego, angielskiego kryminału. Domenic Jordan, medyk i detektyw w jednej osobie staje naprzeciw mocy nadprzyrodzonych, ale też i ludzi, częstokroć gorszych i podlejszych od demonów. A wszystko to dzieje się w świecie, przywodzącym na myśl dumasowskie opowieści płaszcza i szpady, czy wiktoriańską powieść. Jeśli dotąd nie było w Polsce ?salonowej fantasy? to teraz niewątpliwie nurt ten zdobędzie sobie licznych wielbicieli.

Autorzy
Anna Kańtoch
Anna Kańtoch urodziła się 28 grudnia 1976 roku w Katowicach. Studiowała orientalistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku arabistyka. Jest polską pisarką fantasy, znaną również pod pseudoni...
Inne książki:
Książka Księga strachu 2
Książka Epidemie i zarazy
Książka Przedksiężycowi, t.1
Książka Jeszcze nie zginęła
Książka Księga strachu 2
Współtworzący tą stronę
puchar @ida @ida pierwsza opinia