Diabeł na wieży

Anna Kańtoch
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 33 ocen kanapowiczów
Diabeł na wieży
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 33 ocen kanapowiczów

Opis

Zbiór sześciu nastrojowych opowiadań, które łączy osoba tajemniczego Domenica Jordana. Z zawodu medyk, z zamiłowania – tropiciel magii, zagadek i spraw nierozwiązanych. Wciągające i mroczne kryminalne intrygi, błyskotliwy, inteligentny detektyw i tajemnice przyprawiające o dreszcz grozy, czyli Anna Kańtoch w najlepszym wydaniu!
Data wydania: 2018-07-11
ISBN: 978-83-64384-77-6, 9788364384776
Wydawnictwo: Powergraph
Cykl: Domenic Jordan, tom 1
Stron: 328
dodana przez: bookkeeper
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Anna Kańtoch Anna Kańtoch
Urodzona 28 grudnia 1976 roku w Polsce (Katowice)
Polska pisarka, autorka powieści i opowiadań fantastycznych i kryminałów, znana również pod pseudonimem Anneke. Wczesne utwory zaczęła pisać w szkole podstawowej, a sama przyznała „...to naprawdę słabe teksty były”. Ukończyła orientalistykę (spec...

Pozostałe książki:

Wiosna zaginionych Lato utraconych Łaska Pokuta Jesień zapomnianych Harda Horda Samotnia Wiara Diabeł na wieży 13 anioł Zabawki diabła Tajemnica diabelskiego kręgu Inne Światy Harde Baśnie Przedksiężycowi, tom I Miasto w zieleni i błękicie Tajemnica Nawiedzonego Lasu Inne nieba Jeszcze nie zginęła Czarne Niepełnia Tajemnica godziny trzynastej Bajki dla dorosłych (Antologia opowiadań) Epidemie i zarazy Księga strachu 2 Diabeł w maszynie Przedksiężycowi, tom III Światy Dantego Geniusze fantastyki Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2014: Antologia utworów nominowanych za rok 2013 Przedksiężycowi, tom 2 Pożądanie. Antologia opowiadań miłosnych, zmysłowych, erotycznych i dziwnych Rok po końcu świata Science fiction po polsku Majstersztyk Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2008 Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2009 Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2010 Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2011 Ostatni dzień pary Pięć dziwnych nocy wigilijnych Science fiction po polsku 2 Czwarta nad ranem Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2006 Nagroda im. Janusza A. Zajdla 2013
Wszystkie książki Anna Kańtoch

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Domenic Detektyw

17.04.2022

||Zbiór sześciu nastrojowych opowiadań, które łączy osoba tajemniczego Domenica Jordana. Z zawodu medyk, z zamiłowania – tropiciel magii, zagadek i spraw nierozwiązanych. Wciągające i mroczne kryminalne intrygi, błyskotliwy, inteligentny detektyw i tajemnice przyprawiające o dreszcz grozy, czyli Anna Kańtoch w najlepszym wydaniu!|| Domenic Jordan... Recenzja książki Diabeł na wieży

"Dr Jordan używa rozumu na równi ze szpadą i...wodą święconą"

23.07.2013

Spotkanie z „Diabłem na wieży” było moim drugim spotkaniem z panią Anną Kańtoch i za pewne nie ostatnim, bowiem autorka ta należy do takiej grupy, po której dzieła sięgam w ciemno i wiem, że się nie zawiodę. Może to zbyt górnolotne słowa w stosunku do ilości przeczytanych przeze mnie książek tej pani, ale uważam, że mogę tak śmiało powiedzieć, poni... Recenzja książki Diabeł na wieży

@littlecuteangel@littlecuteangel

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Siostra_Kopciuszka
2022-11-09
4 /10
Przeczytane 👨 autor : Kańtoch Anna 📚Bieżące :)

Nie porwała mnie pani Anna swoimi opowiadaniami. No nie porwała i co ja na to poradzę? Już wiem, że zdecydowanie bardziej zjadliwa jest dla mnie w formach dłuższych niż opowiadania. Ja się zwyczajnie wynudziłam jak przysłowiowy mops. Te postacie jakieś takie płaskie. Domenic Jordan, mało sympatyczny i też prócz gburowatości i znajomości z wysoko postawionymi kościelnymi, jednowymiarowy.

Również "czasy" mi nie odpowiadały. Magicy, uroki, czarownice, demony, jasnowidzące, jakoś to mocno wydumane, a jednocześnie zupełnie mnie, nieprzekonujące.

Jedyne opowiadanie, które trochę zwróciło moją uwagę i nawet mnie trochę zaciekawiło, to opowiadanie trzecie w kolejności pt."Damarinus", ale pewnie dlatego, że "złoczyńcą" nie okazał się żaden stwór dziwacznie nadprzyrodzony.

× 15 | link |
@jatymyoni
2020-06-20
4 /10
Przeczytane Czytadła Audiobook L. polska Fantastyka

Sześć opowiadań, a raczej sześć zagadek kryminalnych i nie tylko ,które rozwiązuje Domenic Jordan. Prawdopodobnie szlachcic, z zawodu medyk, a z zamiłowania detektyw, tropiciel niewyjaśnionych zagadek. Czasami wysłannik władz kościelnych do rozwikłania spraw trudnych. Wszystkie jego sprawy związane są z magią,demonami i różnego rodzaju zjawiskami paranormalnymi. Taki jest świat, w którym żyje Domenic, gdzie obok realnego świata jest też magiczny. Widać fascynację autorki klasycznym angielskim kryminałem. Domenico jest racjonalny, bez emocji i posługująć się dedukcją rozwiązuje najtrudniejsze sprawy. Jednak potrafi też posługiwać się bronią i pięścią. Jest jednak w tych opowiadaniach jakiś schematyzm, warsztatowo poprawne, ale tylko poprawne, nic ponad to. Ot takie sobie słuchadło przy obieraniu ziemniaków.

Czyta Roch Siemianowski.

× 5 | link |
@eR_
2019-12-19
7 /10
Przeczytane Posiadam Współpraca

„Diabeł na wieży”, to zbiór opowiadań Anny Kańtoch. Tej książki nie można nazwać nowością, gdyż jest to wznowienie kolejne już. Jednak jak dla mnie nie ma to znaczenia. Lubię kryminały, a opowiadania-w których intryga jest rozwiązywana znacznie prędzej niż w jakiejś grubej powieści- nawet bardziej przypadają mi do gustu. Księga zawiera aż sześć historii, które łączy postać głównego bohatera, jakim jest szlachcic i medyk Domenic Jordan. Bohater ten-oprócz zajmowania się sprawami związanymi ze swoim zawodem-jest swego rodzaju detektywem, który tropi sprawy niezwykłe i paranormalne.

Jordan pozornie jest zwykłym medykiem. Jednak jego postać wyróżnia się niebanalną osobowością i wrażliwością na niezwykłe zjawiska, których jest świadkiem. Można by rzec nawet, że w jakiś sposób przyciąga je do siebie. W tytułowym opowiadaniu nasz przyjaciel wyjaśnia sprawę pewnych dziwnych zjawisk na wieży. Sprawa jest jednak trochę bardziej skomplikowana, niż można by się spodziewać. W kolejnym Jordan pomaga kobiecie, którą ściga demon, usiłujący ją zabić i eliminując wszystkich w jej otoczeniu. Jednak i tutaj, nie wszystko jest takie proste jakby się mogło wydawać. Zachęcam do lektury.

Widać tutaj uwielbienie autorki do klasycznych opowieści kryminalnych, w których napięcie budowane jest stopniowo, a rozwiązanie zagadki, praktycznie zawsze zaskakuje czytelnika.
Istotnym motywem tych opowiadań jest także to, że praktycznie każde ma jakieś nawiązanie do zjawisk uznawanych pows...

× 1 | link |
@Maynard
@Maynard
2010-04-13
5 /10
Przeczytane Fabryka Słów Natura Daemonum Fantastyka patosu, wydumania i napuszenia Worek z gnomami - fantastyka w opowiadaniu i miniaturze

Opowiadania zaiste z ciekawą fabułą, detektywistycznym smaczkiem, fantastycznymi i mroczno-gotyckimi bohaterami i "świeżym powiewem" jaki wnosi do polskiej fantastyki Pani Kańtoch. Małe minusy za chaotyczność niektórych opowiadań, zbyt małe zapoznanie czytelnika z wymyślonym światem i regułami w nim panującymi oraz zbyt dużą przewidywalność niektórych wątków. Czytałem dość dawno temu, ale pamiętam że opowiadania, które najbardziej utkwiły mi w pamięci to: "Długie noce" i "Pełnia lata" więc te rekomenduje.

× 1 | link |
@beata87
2019-11-17
10 /10
Domowa biblioteczka

Genialne opowiadania fantasy. Ja przeczytałam 2 tomy zbiorów w odwrotnej kolejności i stwierdzam, że lepiej jest je czytać w prawidłowej numeracji. Zbyt szybko dowiedziałam się, jakie tajemnice ma Domenic Jordan, ekscentyryczny i intrygujący bohater walczący z niespotykanymi istotami, demonami, wilkołakami itd., wyjaśniający dziwne zjawiska i wydarzenia. Pokochałam ten niesamowity klimat opowiadań, zaskakujące wyjaśnienia i samego Domenika, tak różnego od typowych bohaterów fantasy.

× 1 | link |
@guzemilia2
2022-04-17
8 /10
Przeczytane Fantastyka

"Diabeł na wieży" to dobrze skrojony zbiór opowiadań fantasy z silnym wątkiem kryminalnym które zdecydowanie przypadły mi do gustu.Czytając ten zbiór miałam wrażenie ze czytam kolejne części sherlocka.

× 1 | link |
@frodo
2008-03-04
8 /10
Przeczytane

Niezła rzecz. "Szkiełko i oko" rozwiązują nadprzyrodzone, a może tylko tak wyglądające zagadki. Polecam.

× 1 | link |
@janusz.szewczyk
2021-11-21
5 /10
Przeczytane Zbiory opowiadań Posiadam 2018

Wydawnictwo Powergraph wydało opowiadania Anny Kańtoch w twardych okładkach na porządnym kredowym papierze, dzięki czemu skłoniło mnie do nabycia kilku jej książek, na co nie mogłem się zdobyć widząc poprzednie szmatławe paperbacki Fabryki Słów. Pierwszy tom opowiadań o Domenicu Jordanie zawiera sześć niezbyt długich tekstów, połączonych osobą głównego bohatera, smętnawym nastrojem i alternatywną Europą, w której obok szpad i broni palnej funkcjonuje magia, pojawiają się wróżki, demony, wilkołaki i istoty przenikające przez bariery wymiarów. Główny bohater jest niezbyt intensywnie praktykującym lekarzem, naukowcem badającym magię (z opowiadań wynika, że zdecydowanie preferuje badania terenowe niż siedzenie za biurkiem) a przede wszystkim człowiekiem nie potrafiącym powściągnąć swojej ciekawości. Treść opowiadań stanowią próby rozwikłania różnych tajemnic łączących elementy typowe dla opisywanych w literaturze grozy, kryminałach, fantastyce i utworach obyczajowych. Obecność diabła w tytule książki oraz demonów i wilkołaków w fabułach opowiadań sugerują, że stylistyka horroru jest dominująca, ale to nieprawda. Elementy typowe dla horrorów są obecne w treści większości tekstów, ale są one opisane przez autorkę z dystansem pozbawiającym je cech potencjalnie mogących wywołać przerażenie u czytelników. Świat z utworów Kańtoch wydaje się wyblakły, odległy, pozbawiony emocji i ponury. Nie jestem całkiem pewien, czy był to zamierzony przez pisarkę efekt. Ogranicza on jednak dość mocno...

| link |
@ida
@ida
2007-05-28
8 /10

Znakomity debiut. Domenic jest niezwykle ciekawym i barwnym bohaterem - nie ma nic wspólnego z rąbiącym mieczem mistrzem magii.... Po prostu używa rozumu.W moich wyobrażeniach nieodmiennie ma twarz Johny'ego Depp'a w roli dochodzeniowca z "Jeźdźcy bez głowy". Ubrany zawsze na czarno, tajemniczy (niwiele dowiadujemy się o jego przeszłości), trzeźwo myślący, rozwiązujący zagadki dla innych zbyt przerażające, by wogóle do nich podejść.Czyta się bardzo przyjemnie.

| link |
@calamitas
@calamitas
2011-03-25
8 /10
Przeczytane Świat zbrodni Fantasy z przyległościami

Interesująca i zdecydowanie godna uwagi pozycja. Groza i kryminał czyli dokładnie to połączenie, które lubię najbardziej. Ciekawy i dość tajemniczy bohater jest bez wątpienia dużym atutem tej książki: pobudza wyobraźnię czytelnika i sprawia, że ma się ochotę na więcej. Ja w każdym razie mam:)

| link |
@Askadasuna
@Askadasuna
2013-12-08
10 /10

Książkę czytałam ponad 1,5 roku temu. Zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, przygody Jordana, choć związane z magią i fantastyką były opisany w taki sposób, że całość stawała się lekka, łatwo przyswajalna i dobra dla każdego, nawet dla osób, które nie lubią fantasy.

| link |
@black_rose
@black_rose
2008-08-31
8 /10
Przeczytane

Świetna książka ciekawa i wciągająca.Charakterystyczny główny bohater.Warto przeczytać

| link |
@SaucerheadTharpe
@SaucerheadTharpe
2009-10-06
10 /10
Chcę przeczytać

Narobiliście mi smaka! A właśnie zerknąłem, że będzie wznowienie

| link |
@KazikLec
2023-10-26
6 /10
Przeczytane 2023
JT
@jan.t.w-cki
2021-10-15
7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Nie trzeba wcale diabła, by stworzyć sobie piekło na ziemi.
Jordan należał do rzadkiego typu ludzi, którzy równie dobrze czują się w towarzystwie, jak i bez niego.
Czasem w momencie triumfu życia pojawia się myśl o śmierci. Bo przecież logiczne następstwo pełni, momentu, gdy niemożliwy jest dalszy rozwój, to regres.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Zabawki diabła
Zabawki diabła
Anna Kańtoch
8.4/10
Zbiór nastrojowych opowiadań, które łączy osoba tajemniczego Domenica Jordana. Z zawodu medyk, z zam...
Majstersztyk
Majstersztyk
Anna Kańtoch
6/10
Anna Kańtoch powraca do swojego debiutanckiego cyklu, dając kolejną mroczną zagadkę do rozwiązania D...
Diabeł w maszynie
Diabeł w maszynie
Anna Kańtoch
7.6/10
Premierowy zbiór opowiadań niesamowitych, pełnych tajemnic, mrocznych kryminalnych zagadek i niezwy...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl