Dwie lewe ręce

Olga Rudnicka
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów
Dwie lewe ręce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów

Opis

Matylda ma dość pracy u Salomei Gwint. Odchodzi z agencji i rozpoczyna działalność na własny rachunek. Pierwsze zlecenie wydaje się proste. Ma odnaleźć eksmęża klientki.

Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że jej klientką została Salomea Gwint. Matylda jest pewna, że sprawa ma drugie dno, nie przypuszcza jednak, że była szefowa wepchnie ją pod rozpędzony pociąg. Ale, jak od dawna wiadomo, pieniądze nie śmierdzą…

Kolejna opowieść o losach eksbibliotekarki, obecnie przyciągającej wszelkie komplikacje prywatnej detektyw Matyldy Dominiczak.
Data wydania: 2021-11-23
ISBN: 978-83-8234-321-2, 9788382343212
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: Detektyw Matylda na tropie, tom 5
Kategoria: Komedia kryminalna
Stron: 360
dodana przez: Vernau

Autor

Olga Rudnicka Olga Rudnicka
Urodzona 22 września 1988 roku w Polsce (Śrem )
Absolwentka Pedagogiki w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu, autorka powieści kryminalnych: „Martwe Jezioro”, „Czy ten rudy kot to pies?”, „Zacisze 13” „Zacisze 13 Powrót” i "Lilith" Pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych w ...

Pozostałe książki:

Natalii 5 Oddaj albo giń ! Zacisze 13 Były sobie świnki trzy Martwe jezioro Lilith Granat poproszę To nie jest mój mąż Czy ten rudy kot to pies? Drugi przekręt Natalii Cichy wielbiciel Do trzech razy Natalie Diabli nadali Zabójczy pocisk Zacisze 13. Powrót Życie na wynos Zbyt piękne Rączka rączkę myje Fartowny pech Na własną rękę Nieszczęście w szczęściu Byle do przodu Dwie lewe ręce Zgiń, przepadnij Miłe Natalii początki Między młotem a imadłem Wadliwy klient Na psa urok, ości śledzia Pocisk, nr 7/8 lipiec-sierpień 2017 Cichy wielbiciel. Część I Cichy wielbiciel. Część II
Wszystkie książki Olga Rudnicka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Dwie lewe ręce" Olga Rudnicka

WYBÓR REDAKCJI
20.10.2023

Matylda Dominiczak ma dość pracy u Salomei Gwint, pracodawczyni, że tak to delikatnie ujmę, nie najłatwiejszej w pożyciu. Odchodzi z agencji i rozpoczyna działalność na własny rachunek. Pierwsze zlecenie, które otrzymuje, wydaje się raczej proste - ma odnaleźć eksmęża klientki, z którym ta nie miała kontaktu od wielu, wielu lat. Problem w tym, że... Recenzja książki Dwie lewe ręce

@S.anna@S.anna × 17

Początek własnej działalności Matyldy.

12.01.2022

Podczas układania puzzli postanowiłam sobie umilić czas słuchaniem kolejnej części przygód detektyw Matyldy Dominiczak. Tym razem Matylda zaczyna znów od początku. Postanowiła rzucić pracę dla Salomei Gwint i rozpoczyna działalność na swój rachunek. Wynajęła nawet lokal na swoje biuro, jednak wymaga on generalnego remontu, więc tymczasowo biuro ma... Recenzja książki Dwie lewe ręce

@maciejek7@maciejek7 × 29

Dwie lewe ręce

28.12.2021

Serię o Matyldzie Dominiczak bardzo lubię - chyba nie muszę rozpisywać się na ten temat szerzej po raz kolejny. Kiedy ujrzałam w zapowiedziach wydawnictwa nadchodzącą kolejną powieść o tej dość zwariowanej bohaterce – nie powiem, sama zaczęłam wariować, ale tylko z niecierpliwości. Bardzo pragnęłam tego momentu, gdy będę trzymać tę książkę już w s... Recenzja książki Dwie lewe ręce

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Eli1605
2024-04-24
6 /10
Polscy autorzy 2024 2024

Jak mam ochotę na lekka rozrywkę i terapie śmiechem to sięgam po książkę Pani Olgi Rudnickiej. Nieustannie i cały czas tok myślowy i wypowiedzi detektyw Matyldy Dominiczak bawią mnie chwilami do łez. Matylda zwolniła się z poprzedniej pracy i otworzyła własne biuro detektywistyczne. Trudno mi9 sobie to wyobrazić ale tak się stało. Pierwsze zlecenie otrzymała od osoby, od której nigdy się spodziewała. Oczywiście podejrzewała jakiś przekręt ale trzeba zarabiać. Super zabawa.

× 21 | link |
@maciejek7
2022-01-12
8 /10
Przeczytane z humorem kryminał Legimi

To kolejna już część o przygodach Matyldy Dominiczak, byłej bibliotekarki, która zaczyna działalność detektywistyczną na własny rachunek.

× 14 | link |
@daka_portal
2022-01-01
7 /10
Przeczytane

Z historiami Olgi Rudnickiej opisującymi przygody niemożliwej Matyldy Dominiczak mam taki problem, że albo od pierwszych stron startuję z nimi i czuje, że jest nam po drodze, albo męczę się przez kilkanaście stron i zniechęcona odkładam. I nie wiem, z czego to wynika. Być może z nastroju czytelniczego, ale podejrzewam też, że pani Olga pisze bardzo nierówno. Ta część jest w mojej opinii świetna. Połknęłam ją w dwa dni bez popitki. Być może rolę odgrywa też ilość przydługich monologów wewnętrznych głównej bohaterki. Tutaj jest ich zdecydowanie mniej i są dobrze umotywowane akcją. Mimo że właściwie od początku domyślamy się, na czym polega przekręt, naprawdę jesteśmy ciekawi, jakimi pokrętnymi ścieżkami doprowadzi autorka bohaterkę do szczęśliwego rozwiązania zagadki. Bo, że jej się uda, jest pewne. Tylko tak dziwni ludzie mogą rozwiązać tak dziwne zagadki.

× 6 | link |
ME
@menia71
2021-12-13
8 /10
Przeczytane

Jedenaście dni z życia i pracy detektyw Matyldy Dominiczak, która jest już na swoim. Odeszła z agencji i prowadzi własne biuro (może to trochę zbyt szumnie nazwane).

Dostała za to zlecenie od swojej byłej szefowej Salomei Gwint. Wyjechała do Cichej Wólki i zamieszkała na prawdziwej plebanii, gdzie prowadzona jest agroturystyka.

Swoimi sposobami (jak zwykle) rozpoczęła obserwację obiektu. Okazało się jednak, że nie tylko ona jest nim zainteresowana. W tym samym miejscu mieszka i działa inny detektyw – Hubert.

Czy możliwa jest ich współpraca?

Dwaj emerytowani policjanci – Tomczak i Kotek dzielnie pomagają i szukają informacji gdzie tylko mogą. Wykorzystują swoje znajomości i wejścia. Skutecznie.

Co ukrywa Salomea?

Do jakich wniosków dojdzie Matylda?

Przemyślenia i wewnętrzne, prywatne rozmowy Matyldy z Matyldą jak zawsze były przezabawne i wprowadzały mnóstwo zamętu w jej głowie i w mojej głowie, czytającej o nich. Jej niekonwencjonalne metody działania również. Do tego cały czas nieogarnięty, chociaż w tej opowieści zazdrosny mąż Roman.

Dobra komedia obyczajowo-kryminalna.


× 1 | link |
@anna.szmelak
@anna.szmelak
2022-01-12
7 /10
Przeczytane

Nowy Rok kończyłam i zaczynałam z Matyldą Rudnicką. Przeczytałam wszystkie książki z serii i szczerze polecam ją wszystkim wielbicielom komedii kryminalnych.

Jak w poprzednich tomach, tak i teraz bawiłam się znakomicie. Bibliotekarka, a następnie Pani detektyw skradła moje serce i czasem się zastanawiam… może by tak wszystko rzucić i zostać Matyldą!
Tyle wspaniałych przygód mnie omija siedząc za biurkiem, a kto wie, może i moja była (obecna) szefowa dałaby mi jakieś zlecenie?

A teraz w skrócie kilka zdań o samej historii, Matylda Dominiczak postanawia założyć swoją własną działalność, odchodzi z biura detektywistycznego Salomei i o dziwo to właśnie ona staje się jej pierwszą Klientką. Jakby kłopotów było mało to mąż Matyldy (który żyje w innym świecie i od pierwszego tomu podziwiam Matyldę za jej cierpliwość) rozpoczyna remont.
Pierwsze zlecenie wydaje się niezbyt skomplikowane, Solomea chce się rozwieźć i potrzebuje znaleźć jakieś obciążające materiały na swojego męża. Wszystko niby proste, ale komu warto zaufać i czy aby napewno Solomea mówi prawdę? Matylda wyjeżdża do Cichej Wólki i rozpoczyna śledztwo! Niespodziewanie dowiaduje się, że nie tylko ona jest zainteresowana tym mężczyzną.

Książkę czyta się jednym tchem i chętnie sięga się po kolejne części! Ja uwielbiam i polecam, dawka dobrego humoru zwłaszcza w takie szare dni, to zbawienie.

| link |
@guzemilia2
2022-04-24
8 /10
Przeczytane kryminaly i komedie kryminalne

Matylda ma dość pracy u Salomei Gwint. Odchodzi z agencji i rozpoczyna działalność na własny rachunek. Pierwsze zlecenie wydaje się proste. Ma odnaleźć eksmęża klientki.Kolejny tom przygód detektyw Domniczak. Kryminał komediowy po który bardzo chętnie ostatnio sięgam. Zdecydowanie jedna z lepszych książek Pani Olgi.

| link |
@z_ksiazka_mi_po_drodze
2023-12-26
7 /10
Przeczytane
@Vernau
2023-12-02
7 /10
Przeczytane Komedia kryminalna
@S.anna
2023-09-11
5 /10
Przeczytane Kryminał Kryminał, chociaż niezupełnie Literatura polska Pożyczone
@m.lesz
2023-03-11
8 /10
Przeczytane 2023 Rudnicka Olga Detektyw Matylda na tropie
@KingaP
@KingaP
2022-06-27
8 /10
Przeczytane
@Marguerita
2022-03-21
6 /10
Przeczytane
@ornitorinco_czyta
2022-03-02
7 /10
Przeczytane
@Kamik
2022-02-19
8 /10
Przeczytane
@oksiazkami
2022-02-02
7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Największe osiągnięcie diabła to przekonanie ludzi, że nie istnieje.
Dawna szefowa zachowywała się jak nie ona. Bredziła jak potłuczona. Matylda czuła się, jakby rozmawiała z... samą sobą.
Podświadomie czuła, że to kolejny gwóźdź do trumny, którym było jej małżeństwo.
Trzy osoby mogą dochować tajemnicy, pod warunkiem że dwie z nich nie żyją.
Okłamywanie księdza wydało się jej większym występkiem niz okłamywanie innych ludzi, a to przecież też człowiek, tyle, że w sukience.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Oddaj albo giń !
Oddaj albo giń !
Olga Rudnicka
7.2/10
A podobno nie ma nic nudniejszego niż praca w bibliotece! Takie spostrzeżenie pojawiło się w głowie...
To nie jest mój mąż
To nie jest mój mąż
Olga Rudnicka
7.2/10
Bibliotekarka Matylda Dominiczak spełnia swoje marzenie i zostaje licencjonowanym prywatnym detekty...
Rączka rączkę myje
Rączka rączkę myje
Olga Rudnicka
7.4/10
Od kilku miesięcy rodzinne ogródki działkowe padają ofiarą wandali. Ktoś niszczy altanki, okrada do...
Na własną rękę
Na własną rękę
Olga Rudnicka
7.1/10
Komisarz Tomczak zaginął. Nowa partnerka policjanta Mareckiego nie zamierza współpracować z prywatn...
Wadliwy klient
Wadliwy klient
Olga Rudnicka
7.8/10
Nie ma głupich zleceń, są tylko wadliwi klienci. Detektyw Dominiczak jedzie na spotkanie z kolejnym...
Między młotem a imadłem
Między młotem a imadłem
Olga Rudnicka
7.3/10
Matylda Dominiczak zapadła się pod ziemię. Komisarz Marecki wszczyna poszukiwania, choć główny pode...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl