Kłamca. Tom 2. Bóg marnotrawny

autor: Jakub Ćwiek
Kłamca. Tom 2. Bóg marnotrawny
4.08
Ocena 4.08 na 5 możliwych
Na podstawie 61 ocen kanapowiczów
Loki - dawniej bóg kłamstwa, obecnie najemnik na żołdzie aniołów - powraca, b...
Loki - dawniej bóg kłamstwa, obecnie najemnik na żołdzie aniołów - powraca, by znów na rozkaz Nieba tropić ukryte demony i niedobitki starych, pogańskich bóstw. Uzbrojony w izraelskie pistolety o jakże biblijnej nazwie Jericho oraz własną przebiegłość rusza do walki z siłami Zła.Ono jednak nie ty...
Pełny opis
Data wydania: 2006
ISBN: 9788360505069
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Recenzje

Bóg kłamstwa.
"Kłamca 2. Bóg marnotrawny" jest drugą częścią serii "Kłamca", która opowiada o nordyckim bogu - Loki'm. Loki pracuje u archaniołów. Zabija demony, innych bogów lub wykonuje inne polecenia w zamian za anielskie pióra. W tej części są przedstawione jego dalsze losy. Poznamy nowe postacie, które ju...
Kłamca 2, Jakub Ćwiek
Kwestią czasu było, kiedy sięgnę po drugą część historii z Lokim w roli głównej. Obowiązki nie pozwalały, ale książka kusiła. W końcu pokusa, żeby zobaczyć, co tam słychać u boga kłamstwa, zwyciężyła. Przeczytałem i stwierdzam, że jest równie dobrze jak w poprzednim tomie, ani lepiej, ani gorzej ...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Rebellish
@Rebellish 2010-06-18
Przeczytane (2007-08-07)
Ode mnie wielki plus dla tej książki za to, że tak szybko się czyta - zaledwie w kilka godzin. Pierwszą część czytałam bardzo dawno temu i muszę przyznać, że ona bardziej mi się podobała od tej. Jednak mimo wszystko 2 tomem jestem równie zachwycona, bardzo mi się podobał. Pojawiły się nowe, cudowne postacie, w szczególności chodzi mi o Erosa i Bachusa. Wraz z Lokim (który, szczerze mówiąc, skradł moje serce w innym znaczeniu, niż można by się spodziewać) tworzą świetny zespół. Loki naprawdę nie jest postacią, do której można wzdychać. Koleś bez grosza subtelności, któremu w głowie tylko rozróba. Ale to sprawia, że od razu można go polubić i czytelnik już po chwili pała do niego wielką sympatią. Uwielbiam go. Ja z miejsca zachęcam wszystkich do przeczytania Kłamcy, naprawdę warto.
@Aiwlys
@Aiwlys 2010-06-28
Przeczytane (2010-06-28)
Mówią, że po pierwszym tomie kolejne są gorsze. Nie odczułam tego. Według mnie każdy tom opowiada inną historię i dzięki temu wszystkie są równie ciekawe. Wprowadzenie greckich bogów do gry jest świetnym posunięciem. Osobiście od małego mam słabość do greckiej mitologii i ten zabieg wzbudził tylko moją sympatię. Zwłaszcza, że ci bogowie nie są przedstawieni jako widmo przeszłości, ale to prawdziwe postacie przetłumaczone na nasze czasy. Pan Ćwiek doskonale radzi sobie z zabawnym i trochę ironicznym przedstawieniem wszelkich demonów i bogów. To właśnie w jego książkach kocham. Oczywiście postać tytułowa - Loki, jest moim faworytem. Zwłaszcza jego stosunek do aniołów, tutaj można się zdrowo uśmiać. Ale za to kochamy Kłamcę ;)
@Goszka
@Goszka 2013-03-16
Przeczytane (2013-03-15)
Autor należy chyba do tych pisarzy, którzy rozkręcają się z książki na książkę :) "Kłamca 2" zdecydowanie jest lepszy niż pierwsza część i to na wszelkie możliwe sposoby. Ostrzegam - czytanie grozi niekontrolowanymi wybuchami śmiechu, bo humor Ćwieka zdecydowanie się wyostrzył. Błyskotliwe połączenie mitologii z religią chrześcijańską tylko to podkreśla. Ciężko nie kochać bohaterów, naprawdę. Mam zastrzeżenia jedynie do Jenny, ale nawet nie potrafię powiedzieć dlaczego. Czyta się błyskawicznie, stylistycznie duży krok na przód i moim życzeniem jest, by trójka była równie udana!
@TiTiUu
@TiTiUu 2012-02-05
Przeczytane (2012-02-05)
Bardzo dobrze się czyta – ciekawie skonstruowana fabuła, barwne postaci. Trochę tylko mam wątpliwości co do tego czy autor naprawdę sam to wszystko wymyślił – za dużo w ‘Kłamcy’ podobieństw do ‘Amerykańskich bogów’ Gaimana. Główny zarys jest oczywiście inny, ale samo tło opowieści - kwestia funkcjonowania starożytnych bóstw w czasach współczesnych, niektóre wątki poboczne, a nawet główny bohater zaczerpnięty z mitologii nordyckiej - to punkty zbieżne.
@Maynard
@Maynard 2013-06-11
Raczej nie dla mnie. Mało inteligentna, brutalna, naiwna i płaska. Główny bohater pojawia się zdawkowo, nie wzbudza sympatii, bije, strzela i nie daje pardonu jak przeciętny twardziel z giwerą o którym zapominamy po kilku chwilach. Nic ciekawego... skończyłem czytanie po kilkudziesięciu stronach. Anioły i demony mieliśmy już dużo lepszym wydaniu u Pani Kossakowskiej więc po co się powtarzać?
@Salama
@Salama 2012-12-28
Przeczytane (2012-01-01)
Popieram przedmówców - lepsza niż pierwsza. Czyta się świetnie, Ćwiek ma znakomity styl, dzięki któremu baaardzo trudno się oderwać od lektury. Również sama koncepcja połączenia postaci z różnych mitologii jest istnym majstersztykiem. Dodać do tego jeszcze specyficzne poczucie humoru - takiego układu życzyłabym sobie w każdej czytanej książce! ;)
@ida
@ida 2007-05-24
Przeczytane (2007-08-07)
Wydaje mi się dużo bardziej przemyślane niż tom 1. Tak jakby autor pisał opowiadania z tomu pierwszego bez większego celu ani widoków na przyszłość i dopiero zaskoczony zainteresowaniem czytelników przemyślał konstrukcję, sens, wytyczył cele i jasno do nich zmierza.Widzę większą ciągłość i zamysł. Polecam :-)
@Thomash
@Thomash 2008-05-22
Przeczytane (2008-05-22)
zwykle bywa tak, że cześć druga czy tez kolejna kontynuacja jest dużo słabsza.ale tu zdziwienie roku, Ćwiek trzyma poziom.Loki jak był zabawny ( ze sporą domieszką sarkazmu), tak pozostał.czyta się to z przyjemnością i bez zbędnych "dołów egzystencjalnych":-)
NU
@Nump 2011-02-02
Zdecydowanie lepsza od pierwszego tomu. Łatwa, lekka i przyjemna, przyjemnie się również do niej wraca, choć nie budzi głębszych emocji.
@evvi
@evvi 2009-01-28
Przeczytane (2009-01-28)
Loki się wyrobił ale i ubrał domowe papucie - brakuje mi świeżości i pazura z części pierwszej ale Ćwieka lubię i książka warta uwagi.
Autorzy
Jakub Ćwiek
Urodzony w roku premiery Blade Runnera i ekranizacji Conana Barbarzyńcy. Pierwszą próbę literacka popełnił w wieku lat siedmiu. Wtedy jednak nie myślał jeszcze o publikowaniu. Zainteresowania rozwi...
Inne książki:
Książka Kłamca
Książka Kłamca 1
Książka Epidemie i zarazy
Książka Kłamca 3. Ochłap sztandaru
Książka Kłamca 3. Ochłap sztandaru
Współtworzący tą stronę
puchar @ida @ida pierwsza opinia