Polowanie na psy

Mieczysław Gorzka
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Polowanie na psy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

Komisarz Marcin Zakrzewski, bohater bestsellerowego cyklu kryminalnego „Cienie przeszłości“ powraca! Kilka dni przed stanem wojennym w grudniu 1981 roku we Wrocławiu zostaje brutalnie zamordowane starsze małżeństwo. Sprawę prowadzi doświadczony oficer MO kapitan Marek Piekło wraz z sierżantem Tadeuszem Majerem. Piekło to alkoholik i początkowo niełatwe śledztwo jest ostatnią rzeczą, którą chce się zajmować. Kiedy wprowadzony zostaje stan wojenny, wszystko się zmienia. Do śledztwa wtrąca się służba bezpieczeństwa, na jego przebieg coraz większy wpływ mają doraźne korzyści i prywatne interesy. Kapitan Piekło nie daje sobie niczego narzucić i jako jedyny próbuje złapać prawdziwego zabójcę. Niestety, konflikty z sierżantem Majerem, stan wojenny i alkoholizm skutecznie mu w tym przeszkadzają. W śledztwie panuje chaos, tymczasem morderca uderza ponownie. Współcześnie komisarz Marcin Zakrzewski i policjanci z jego ekipy prowadzą śledztwo w sprawie zabójstw policjantów. Morderca ogłosił, że nie zatrzyma się tak długo, aż policja odnajdzie mordercę z początku lat osiemdziesiątych. Od samego początku Zakrzewski jest w trudnej sytuacji. Zabójca nie zostawia śladów i właściwie żaden policjant nie może czuć się bezpiecznie. Na Zakrzewskiego naciskają przełożeni, pojawiają się oskarżenia o nieprzestrzeganie procedur i zarzuty, że sobie nie radzi. Zakrzewski próbuje rozwiązać równocześnie dwie sprawy, tę sprzed lat i obecną, zanim pojawią się kolejne ofiary. Jeszcze nie wie, że gra idzie o wielką stawkę, a prawda jest bardzo niebezpieczna.

Pierwsza powieść z nowego cyklu Mieczysława Gorzki „Wściekłe psy“
Data wydania: 2021-05-19
ISBN: 978-83-8074-299-4, 9788380742994
Wydawnictwo: Bukowy Las
Cykl: Wściekłe psy, tom 1
Stron: 488
dodana przez: Vernau

Autor

Mieczysław Gorzka Mieczysław Gorzka Urodził się w Środzie Śląskiej, ale od trzydziestu lat mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia ekonomista, prowadzi własną firmę zajmującą się podatkami i księgowością. Z zamiłowania piwowar i astronom amator, interesuje się fizyką kwantową i kosmolog...

Pozostałe książki:

Martwy sad Iluzja Totentanz Dziewięć
Wszystkie książki Mieczysław Gorzka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zakrzewski wraca do gry 😁

{} WYBÓR REDAKCJI
9.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Po krótkiej przerwie wracam do komisarza Zakrzewskiego. Kiedy skończyłam czytać trylogię Cienie przeszłości, żal było mi się rozstać z bohaterem, którego bardzo polubiłam. Ale jak we wszystkich recenzjach poczytałam, że Zakrzewski wraca do gry ucieszyłam się jak dziecko 😅 W miejscowości Cieszyce dochodzi do podwójnego morderstwa. Ofiarami są cz... {} Recenzja książki Polowanie na psy

@magdag1008@magdag1008 {}× 1

Polowanie na psy

9.01.2022
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Była to moja najdłużej czytana książka w ciągu ostatnich kilku lat. Tylko przez pryzmat wzbudzanych emocji potrafię ją ocenić. Powieść nie wywołała we mnie zaciekawienia, niepokoju, napięcia, natomiast doprowadziła do uczucia niechęci do twórczości tego autora. Liczyłam na dogłębniejsze ukazanie socjalistycznych realiów, wprowadzenia stanu wojenne... {} Recenzja książki Polowanie na psy

@Logana@Logana {}× 30

Uwaga Zły Pies

8.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Polowanie na psy" rozpoczyna całkiem nowy cykl zatytułowany "Wściekłe psy" z tak dobrze nam znanym z poprzedniego cyklu "Cienie przeszłości", komisarzem Marcinem Zakrzewskim. Kto jeszcze nie zna, niech szybciutko nadrabia, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by tę znajomość zacząć od tej pozycji. "Zabi­ja­jąc poli­cjanta, sprawca musiał wie­dzieć... {} Recenzja książki Polowanie na psy

@coolturka104@coolturka104 {}× 7

Dwa śledztwa, dwóch stróżów prawa, jedna tajemnica łącząca przeszłość i teraźniejszość

7.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dwa śledztwa, dwóch stróżów prawa, jedna tajemnica łącząca przeszłość i teraźniejszość. Wrocław, lata 80. Zostaje popełnione brutalne morderstwo, w którym ginie dwoje starszych ludzi. Sprawę tego zabójstwa prowadzą oficer MO kapitan Marek Piekło i sierżant Tadeusz Majer. Kapitan Piekło nie należy do idealnych stróżów prawa: pije, nie przykłada s... {} Recenzja książki Polowanie na psy

@m_mikos@m_mikos {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

@Vernau
2021-07-10
Przeczytane Kryminał

Co mają ze sobą wspólnego morderstwa z czasów stanu wojennego i te popełniane obecnie ?

Kto zabija policjantów ? Czy to zemsta za zbrodnię sprzed lat i nie wykrycie sprawcy ?

To trudne śledztwo prowadzi komisarz Marcin Zakrzewski, bohater debiutanckiej trylogii Mieczysława Gorzki „Cienie przeszłości”: „Martwy sad”, „Iluzja”, „Totentanz”.

Akcja powieści dzieje się dwutorowo. Obserwujemy śledztwo z czasów stanu wojennego prowadzone przez kapitana milicji Marka Piekło i drugie współczesne, w sprawie zabójstw policjantów, które nadzoruje prokurator, jego syn.

Autor umiejętnie wplata w swoją powieść fakty, np. handlowanie przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa dziełami sztuki. Ci którzy interesują się historią powojennej Polski i jej tajnych służb na pewno znają termin „Afera Żelazo”.

„Polowanie na psy” to bardzo dobra powieść pod względem warsztatowym, z przemyślaną wielowarstwową intrygą kryminalną, wywołująca prawdziwe emocje u czytelnika podobnie, jak świetny film sensacyjny. Dobrze pokazano Polską z lat osiemdziesiątych i tą współczesną, gdzie wielkie pieniądze i układy polityczne przegrywają ze sprawiedliwością.

Komisarz Zakrzewski i jego zespół walczy z naprawdę z potężnym przeciwnikie...

{}× 16 | link |
@Malwi
2021-08-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Ostatnio trafiam na rozwlekłe , ciągnące się w nieskończoność książki. Lubię grube powieści ale tylko wtedy gdy fabuła mnie pochłonie. Jak było tym razem?

Początek dobry, nawet bardzo. Podobał mi się pomysł na fabułę. Akcja toczy się w środowisku policyjnym i nawiązuje do wydarzeń z 1981/1982 roku. Bardzo ciekawe śledztwo i wydaje mi się wiarygodne odzwierciedlenie rzeczywistości milicyjnej z okresu stanu wojennego.

Niestety podczas czytania, pomimo w/w zalet, książka bardzo szybko mnie znużyła. Powieść dość monotonna. Brakuje zwrotów akcji i napięcia a postępowanie policjantów/milicjantów przewidywalne.

Zakończenie intrygujące. Zachęca do sięgnięcia po kolejną część.

{}× 7 | link |
@andrzej.trojanowski
2021-06-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Jak wspomniałem w ostatnim wpisie, że jestem w trakcie powieści, przy której rozdziawiłem gębę. Ba, teraz to mogę śmiało napisać, że nie jeden raz. Ktoś napisał, że petarda. Pani Katarzyna Bonda, że najlepsza książka autora. Dlaczego tylko tego autora? Rozumiem, że Pani Kasia poczuła się zagrożona, podzielam te obawy. Tak, Mieczysław Gorzka „Polowaniem na psy” udowodnił, że facet po czterdziestce debiutując na rynku kryminalnym może odnieść sukces. Tym bardziej, że ja autora postrzegam jako pisarza hobbystę. Ot, facet, który postanowił urzeczywistnić chłopięce marzenia. Hobbysta, przy którym niejeden zawodowiec mógłby się czegoś nauczyć. Miałem pewne obawy jak dalej potoczą się losy Marcina a tym samym w jakim kierunku pójdzie autor. Szczerze, nie zazdrościłem autorowi, sam nie miałem pomysłu na miarę dotychczasowego sukcesu. Mistrzowsko autor prowadzi czytelnika po dwóch planach, współczesnym jak i tym PRL-owskim. Planach esbecko-milicyjno-policyjnych na towarzyskich kończąc. Nie gubiłem się w postaciach i wątkach. Ba, nawet smak Carmenów poczułem. Do dzisiaj pamiętam te opowieści dorosłych, żeby nie palić Carmenów bo … (śmiech). Przekonywująco też wybrzmiewa rola kpt. Piekły, alkoholika do szpiku wątroby, wiem, że ciężko było ale udało się autorowi wejść i w te buty. Iluż to Jurków Ostaszewskich było i jest? Zemrze bez rozliczenia, mam nadzieję, że chociaż z wyrzutami sumienia. A tymczasem martwiąc się o zdrowie Marcina czekam na kolejny tom Panie Mieczysławie.

{}× 1 | link |
@aellirenn
2022-01-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Komisarz Zakrzewski powraca. Tym razem ma do rozwiązania nie tylko sprawę aktualną, ale i taką z początku lat osiemdziesiątych.

Nawet nie wiem co napisać o tej książce. To było tak dobre, a tak trudno coś powiedzieć nie zdradzając fabuły.

Fabuła biegnie dwutorowo - mamy teraźniejszość i wydarzenia z czasów tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego. Klimat PRLu Gorzka oddał idealnie. Co najlepsze, tamten klimat wcale nie odszedł tak do końca w zapomnienie, bo wiele podobieństw możemy znaleźć i dziś.

To była arcyciekawa sprawa. Autor dał czadu i tak wywiódł mnie w pole, że muszę od razu złapać za kolejny tom, bo teraz to ja nie wiem jak wrócić z tego pola. Zakończenie rozłożyło mnie na łopatki. To jest jawne torturowanie czytelnika 😉 Naprawdę. Kiedy już myślałam, że to koniec książki, Gorzka postawił mnie do pionu, zaśmiał się szyderczo i szepnął, że nigdy nie przewidzę jego pomysłów na rozwiazanie zagadki. No dobra, tak to wyglądało w mojej głowie 😉

Kreacja Zakrzewskiego jest genialna! To nie jest typowy policjant znany z 90% powieści kryminalnych. Autor pozwolił komisarzowi na rozwój w bardzo ciekawym kierunku i to mi się podoba.

A co ja Wam będę mówić, czasu nie mam, bo muszę czytać „Dziewięć” ☺️ Krótko zatem podsumuję: to jest jedna z najlepszych serii kryminalnych, z jakimi miałam do czynienia. Czytajcie!

{} | link |
@Logana
2022-01-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
@Balbina64
2022-01-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Kryminał/sensacja/triller Literatura polska Mam w biblioteczce
@w.moich.kregach
2021-12-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
MA
2021-10-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@monika_kaczmarczyk3
2021-10-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@magdag1008
2021-09-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@withwords_alexx
2021-08-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
BT
2021-07-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@coolturka104
2021-07-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@hag
2021-07-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@elutka_a
2021-07-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Krawiec nie znał policjanta, który by nie przeklinał albo nie pił. W przyrodzie takie zjawiska jak niepijący i nieprzeklinający policjant nie istniały, to byłby cud na miarę spaceru po wodzie ...”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Dziewięć
Dziewięć
Mieczysław Gorzka
{}6.6/10
Porwanie, wyścig z czasem, walka o okup i nieobliczalny zabójca. Komu naprawdę zależy na ocaleniu o...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl