Punkt widzenia

Małgorzata Rogala
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów
Książka Punkt widzenia
Książka Punkt widzenia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów

Opis

 estsellerowa kryminalna seria!
 
 Sędzia orzekający w sprawach karnych odbiera przerażającą wiadomość. Jego córka została zgwałcona i brutalnie zamordowana. Wyjaśnienie tej zbrodni staje się priorytetem dla policji, dlatego Agata Górska musi przerwać urlop i pilnie wrócić do Warszawy. Gdy śledcza zagłębia się w sprawę, odkrywa gęstą sieć zależności i tajemniczych koneksji. Jaką rolę w sprawie odegra przeszłość jej partnera – Sławka Tomczyka? Czy Agata będzie mogła nadal mu ufać?
 
 Mistrzyni kryminału psychologicznego powraca! 
Data wydania: 2019-01-30
ISBN: 978-83-7976-131-9, 9788379761319
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykl: Agata Górska i Sławek Tomczyk, tom 6
Stron: 335
dodana przez: monica

Autor

Małgorzata Rogala Małgorzata Rogala Entuzjastka słowa pisanego, nie ulega nakazom mody i autorytetów; w swoich czytelniczych wyborach kieruje się intuicją i emocjami. Lubi książki Bernarda Miniera i Marca Levy'ego. Autorka powieści obyczajowej „To, co najważniejsze” (2012) oraz powieś...

Książki Małgorzata Rogala

Wszystkie książki Małgorzata Rogala

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Przeszłość i tak cię dopadnie

8.12.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wydawałoby się, że każda seria ma swój koniec, przynajmniej takie można było odnieść wrażenie, bo „ Grzech zaniechania” był niejako podsumowaniem całego cyklu. Sądzę, że czytelnicy nigdy nie będą mieli dość czytania o perypetiach niezwykłej pary policjantów Agaty i Sławka, więc ku ich zadowoleniu a także mojemu, powstał kolejny szósty tom. Choci... {} Recenzja książki Punkt widzenia

@gala26@gala26 {}× 9

Zbrodnia i kara

17.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Szósta część z serii z Agatą Górską i Sławkiem Tomczykiem i tym razem mnie nie zawiodła. Autorka poruszyła bardzo ważny problem przemocy seksualnej i jakże mylnego i okrutnego przekonania, że dziewczyna, która zachowuje się swobodnie, otrzymuje to co chciała... czyli gwałt. Sędzia Skowroński orzekający w sprawach karnych otrzymuje emailem przeraża... {} Recenzja książki Punkt widzenia

{}× 3

"Punkt widzenia"- Małgorzata Rogala

25.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Niemal każdego dnia media przekazują nam sporo tragicznych wiadomości z kraju i za granicy. Przestępstwa, zaginięcia, morderstwa, konflikty zbrojne i konsekwencje żywiołów. Póki nas to osobiście nie dotyczy, jesteśmy spokojni i bezpieczni. Jednak gdy nieszczęścia dosięgną kogoś z naszych bliskich, wówczas tracimy cały zapał, pojawiają s... {} Recenzja książki Punkt widzenia

Dobra, jak zawsze

31.10.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Seria kryminalna Małgorzaty Rogali zdobyła moją sympatię od pierwszej części. Delikatne kryminały obyczajowe, bez rozlewu krwi, be makabrycznych opisów, zawsze poruszające ważki temat. Tym razem - gwałt. Nie jest łatwo o tym czytać, szczególnie kobiecie, a tym razem autorka zaznajamia nas również z komentarzami internautów na ten temat. I wiecie c... {} Recenzja książki Punkt widzenia

@Nina@Nina {}× 2

Moja opinia o książce

Opinie

@sandrajasona
2019-11-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Przeczytane w 2019

Sędzia odbiera wiadomość, to, co zobaczył na filmiku spowoduje, że przeszłość go dopadnie. W miedzy czasie policja odnajduje zwłoki młodej dziewczyny, potem ginie nastolatek, czemu wszystkie tropy prowadzą do sędziego i łączą się z wydarzeniami z przeszłości??
Tak jak w poprzednich tomach pisarka zajęła się trudnym tematem – gwałtem i jego konsekwencjami, odpowiedzialnością sędziów i sposobami śledztwa. Niestety tytuł odzwierciadla adekwatnie to, co jest komplikuje wszystko, ja bym dodała jeszcze „zależy od punktu siedzenia”. Podjęta tutaj jest również sprawa ludzi, którzy sądzą, że są ponad prawem i dlatego dla kariery, ale też i rodziny mogą wszystko, niestety wszystko obraca się przeciwko nim, doprowadzając do tragedii. Morał jest adekwatny, że zło wraca, ale czy na pewno tak miało być to już czytelnik osadzić musi sam. Mam nadzieję, że, mimo iż wątek obyczajowy dotyczący Agaty i Sławka jakby uległ zakończeniu pisarka nie skończyła serii i zaskoczy nas w następnym tomie nową sprawą.

{}× 2 | link |
@daka_portal
2020-01-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

 Już chyba ktoś to napisał, ale zgadzam się, więc powtórzę. Szósta część tej kryminalnej serii Małgorzaty Rogali - mimo, że wszystkie są świetnie napisane - wydaje się być najdojrzalsza. A może jest po prostu najbardziej przemyślana jeśli chodzi o tło społeczno-obyczajowe. Podsumowanie, gdzie autorka daje swoje osobiste uwagi dotyczące tematu głównego, też na to wskazuje.
 Bardzo polubiłam głównych bohaterów, więc z radością odkrywam, ze pod koniec października ma wyjść kolejny tom serii. Cudnie! Ogromnie się cieszę, bo przy książkach Małgorzaty Rogali, mimo, że poruszają trudne tematy, zwyczajnie odpoczywam. 

{}× 2 | link |
@beata87
2019-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Doskonała powieść kryminalno-obyczajowa dotycząca gwałtu, morderstwa i internetowej, anonimowej swobody wypowiedzi. Autorka wzięła na tapetę problematykę wyroków sędziowskich, często nieadekwatnych do skali wykroczenia, społecznego przyzwolenia na gwałt, nienawiści i bezkarności w wypowiedziach internetowych. Poza tym uczestniczymy w zawiłościach związku Sławka i Agaty.
Ogólnie - powieść rewelacyjna, dobrze napisana, o wartkiej, wciągającej akcji, ale sprawcę wytypowałam w 2/3 książki.

{}× 2 | link |
@gala26
2019-11-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Wypożyczone z biblioteki Thriller, sensacja, kryminał 2019


Małgorzata Rogala w „ Punkcie widzenia „ jak zwykle stworzyła nie tylko ciekawą zagadkę kryminalną, ale także dała czytelnikom wiele tematów do rozważań. Poruszyła niezwykle ważną kwestię dotyczącą gwałtów i rażąco niskich wyroków dla sprawców. Wskazała także na fakt, że ofiary gwałtów często są wyszydzane i osądzane. Zgwałcona kobieta bardzo często doznaje kolejnej krzywdy ze strony otoczenia, rodziny, bliskich. Wmawia się im, że same swoim zachowaniem czy też strojem dały przyzwolenie na to, co je spotkało. Obok problemu gwałtów i cichego pozwolenia społeczeństwa na przemoc seksualną, autorka poruszyła także sprawę hejtu, bezmyślnych internetowych komentarzy, gdzie tchórze ukrywający się za monitorem komputera pozwalają sobie na osądzanie i bezkarne obrzucanie błotem innych.

 Książka ma zdecydowanie głęboki przekaz. Kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na jaw a to, co uczyniliśmy w przeszłości wróci pewnego dnia niczym bumerang i dopadnie w chwili, kiedy tego najmniej się spodziewamy. 
Uwielbiam styl pisania Małgorzaty Rogali. Autorka potrafi budować napięcie i tworzy niesamowity klimat swoich powieści, sprawia, że nie można oderwać się od czytania. Mam nadzieję, że jeszcze nie jeden raz będę miała okazję spotkać się z Górską i Tomczykiem. Polecam gorąco. 


{}× 1 | link |
@wiedzma.sol
2019-12-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Biblioteczne Wyzwanie 52 książki w 2019

Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy.
Małgorzata Rogala finiszuje z klasą i przytupem.
Czemu myślę, że to tom ostatni, musicie dowiedzieć się sami. Z jednej strony chciałabym się mylić, ale z drugiej właśnie jak kończyć, to tylko tak.

Strona kryminalna jest bardzo mocna. Temat gwałtu to nie jest fraszka igraszka, zawsze robi wrażenie, a wplecenie tego jeszcze w całą intrygę, zbudowanie na tak okropnej krzywdzie fascynującej fabuły to sztuka. Skończyłam 'Punkt widzenia' już kilka dni temu, ale jego treść nie tak szybko paruje z głowy, wręcz utrzymuje się nadal w niezmienionej poruszającej formie.
Rogala satysfakcjonuje zagadką, a sprawcę odnalazłam niemal równo z Górską i Tomczykiem. A wiecie, że w tej kwestii często narzekam, że mój radar mi wszystko psuje. Rogala go tym razem przechytrzyła.

Ci co czekają na rozwój strony obyczajowo-romansowej też się tego i owego doczekają. I myślę, że będą usatysfakcjonowani ;)

'Punkt widzenia' jest najlepszym tomem w serii. Najlepszym na tyle, że warto było na niego tyle czekać i przymknąć oko na jedno czy dwa potknięcia. Bo u Rogali im dalej tym lepiej

{}× 1 | link |
@andzelikajaczynska
2020-07-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

https://czytamdlaprzyjemnosci.blogspot.com/2020/06/4720-punkt-widzenia-magorzata-rogala.html
Jeżeli macie ochotę na kryminał, który trzyma w napięciu do ostatniej strony, to czym prędzej sięgnijcie po "Punkt widzenia". Lekki styl pisarski autorki, dynamiczna akcja sprawiają, że książkę czyta się szybko. Natomiast wątek obyczajowy dotyczący gwałtu, postrzegania ofiary i sprawcy powoduje, że czytelnik weryfikuje swoje poglądy. Konfrontuje je z powszechną opinią i w tym momencie powinno w nim zawrzeć na bezmyślność ludzi, którzy bardzo łatwo osądzają ofiarę stwierdzeniami typu: "Jak się ledwo tyłek zakrywa i świeci cyckami, to do siebie pretensje" czy też "Mężczyzna ma swoje potrzeby, a baby są od tego, żeby mógł sobie ulżyć." Powiem tylko jedno, te cytaty to tylko jedne z tzw. lżejszych, z którymi spotkacie się w "Punkcie widzenia".
Ja polecam wam nie tylko "Punkt widzenia", ale całą serię o Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku.

{} | link |
@Monika_Bocwinska
2019-08-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Żal‼️ To czuję po przeczytaniu książki. Czuję niedosyt i chcę więcej 😭. Uwielbiam tę serię i nie mogę się doczekać 7 tomu 🙊. A najlepiej jakby było od razu parę części więcej 😂. I jak mam żyć 😉.
.
Jeśli lubicie kryminał z wątkiem miłosnym to jest to seria dla Was. Ja zostałam przez nią pożarta i nie mogłam się od niej oderwać. A styl autorki jest prosty i lekki, przez co książkę czyta się błyskawicznie. A o to chodzi, żeby się nie męczyć. Tą serią autorka skradła moje serce i tym samym zalicza się do moich ulubionych pisarzy. 

{} | link |
@Vernau
2020-05-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@portana36
2020-01-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
MO
2020-01-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
ST
2019-12-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Górska i Tomczyk
@Wiejska_biblioteczka
2019-11-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@ejwa1960
2019-11-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Sensacja, thriller, horror,kryminał 2019 ebook/legimi
@Betsy59
2019-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2019
@Nina
2019-10-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2019 E-book
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Punkt widzenia”- Małgorzata Rogala

Książka Zastrzyk śmierci
Zastrzyk śmierci Małgorzata Rogala
{}7.7/10
Morderca już wydał wyrok. Zostało niewiele czasu. Ewa Frydry...
Książka Zapłata
Zapłata Małgorzata Rogala
{}7.1/10
Pierwszy tom bestsellerowej serii mistrzyni kryminału psycho...
Książka Kiedyś cię odnajdę
Kiedyś cię odnajdę Małgorzata Rogala
{}6.8/10
Czy jeden koszmar to za mało? Weronika miała dziewiętnaście...
Książka Dobra matka
Dobra matka Małgorzata Rogala
{}7.3/10
Czy wiesz, co może się stać, gdy nie pilnujesz swojej prywat...
Książka Cenny motyw
Cenny motyw Małgorzata Rogala
{}7.3/10
Zdrada małżeńska, zbrodnia, cenny pierścionek spływający krw...

Cytaty z książki

“„ Ten dzień na zawsze podzielił moje życie. Nie mają państwo pojęcia, ile bym oddał żeby cofnąć czas” ”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Książka Zapłata
Zapłata Małgorzata Rogala
{}7.1/10
Wciągająca powieść kryminalna rozgrywająca się we współczesn...
Książka Dobra matka
Dobra matka Małgorzata Rogala
{}7.3/10
Czy wiesz, co może się stać, gdy nie pilnujesz swojej prywat...
Książka Ważka
Ważka Małgorzata Rogala
{}7.0/10
Starsza aspirant Agata Górska rozpoczyna prywatne śledztwo w...
Książka Zastrzyk śmierci
Zastrzyk śmierci Małgorzata Rogala
{}7.7/10
Morderca już wydał wyrok. Zostało niewiele czasu. Ewa Frydry...
Książka Grzech zaniechania
Grzech zaniechania Małgorzata Rogala
{}7.6/10
Jesteś chory na to, w co uwierzysz. Pracownica ośrodka terap...
Książka Cicha noc
Cicha noc Małgorzata Rogala
{}7.4/10
Podczas przyjęcia, na którym świętowano sukces re...
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe