Grzech zaniechania

Małgorzata Rogala
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 43 ocen kanapowiczów
Grzech zaniechania
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 43 ocen kanapowiczów

Opis

Jesteś chory na to, w co uwierzysz. Pracownica ośrodka terapeutycznego znajduje leżące na posadzce, zakrwawione zwłoki swojej szefowej – psychiatry Antoniny Brzozowskiej. Na miejsce zbrodni wezwani zostają starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk. Sprawa z pozoru prosta komplikuje się wraz z przeglądaniem kolejnych akt pacjentów Brzozowskiej. Rozszerza się krąg podejrzanych i trudno jest policjantom znaleźć punkt zaczepienia. Dochodzenie dodatkowo utrudnia fakt, że Michała Stępnia, byłego partnera Agaty, zamordowano. Policjantka zostaje uwikłana w grę, której reguł nie zna i w której nie obowiązują żadne zasady fair play. Czy parze śledczych uda się wyjść z kryminalnych porachunków bez szwanku? Czy zdołają złapać mordercę, nim dla wszystkich będzie za późno? Mistrzyni kryminału psychologicznego powraca!
Data wydania: 2018-02-12
ISBN: 978-83-7976-822-6, 9788379768226
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykl: Agata Górska i Sławek Tomczyk, tom 5
Stron: 344

Autor

Małgorzata Rogala Małgorzata Rogala Małgorzata Rogala – polska pisarka współczesna, autorka powieści kryminalnych i powieści obyczajowej. Zadebiutowała jako pisarka powieścią obyczajową To, co najważniejsze (2012), której wydanie było wynikiem udziału w konkursie literackim. Następni...

Pozostałe książki:

Milcząc jak grób Kiedyś cię odnajdę Zapłata Dobra matka Ważka Grzech zaniechania Punkt widzenia Kopia doskonała Cicha noc Za cenę śmierci Zastrzyk śmierci Zabójcze święta Kwestia winy Balladyna Zabójczy pocisk Krzyk za oknem Przerwany pokaz Niezbity dowód Ostatni skok Na wieczne potępienie Awers Cenny motyw Nic o tobie nie wiem Niebezpieczna obsesja Opowiem ci bajkę Zbrodnia przed północą To, co najważniejsze Zabójczy pocisk. Dziedzictwo Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe
Wszystkie książki Małgorzata Rogala

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Grzech zaniechania"- Małgorzata Rogala

3.08.2019

Idąc za ciosem, tuż po lekturze "Dobrej matki", sięgnęłam po kolejną część przygód Agaty Górskiej i Sławka Tomczyka. A więc czas na "Grzech zaniechania" Małgorzaty Rogali. @Obrazek Ciało znanej i szanowanej psychiatry, Antoniny Brzozowskiej, szefowej prywatnego ośrodka terapeutycznego, znajduje jedna z jego praco... Recenzja książki Grzech zaniechania

Grzech zaniechania

25.05.2020

#recenzja #grzechzaniechania #małgorzatarogala "Grzech zaniechania" Małgorzata Rogala „Łzy uporu i kaprysu – to łzy niemocy i buntu, rozpaczliwy wysiłek protestu, wołanie o pomoc, skarga na niedbałą opiekę, świadectwo, że nierozumnie krępują i zmuszają, objaw złego samopoczucia, a zawsze cierpienie.” Janusz Korczak "Grzech zaniechania" to piąty... Recenzja książki Grzech zaniechania

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Rudolfina
2020-01-20
7 /10
Przeczytane Jest w tym coś!

KIEDY RECENZENT DAJE PLAMĘ DUBELTOWO
Nazwisko Małgorzaty Rogali nic mi nie powiedziało. Po ostatnich przygodach z polskimi autorami, którym publikuje się książki „jak leci”, bez żadnej kontroli jakości, na wszelki wypadek, sprawdziwszy wcześniej, że autorka ma na swym koncie kilka powieści sięgnęłam od razu po ostatnią, mając nadzieję, że zdołała już przy okazji wcześniejszych publikacji nauczyć się pisać.
 
I to była moja pierwsza wtopa. Powieść okazała się bezbłędna. Idealna. Akcja rozkręca się od pierwszej strony, intryga poprowadzona logicznie, ciekawa para bohaterów - policjantów, których poznajemy również od prywatnej strony, żadnych niedokończonych wątków, żadnych nieprawdopodobnych „ubarwiaczy” w stylu ucieczki z najbardziej strzeżonego rosyjskiego więzienia, temat zdokumentowany rzetelnie. Naprawdę, wszystko tak jak trzeba.
 
Natychmiast postanowiłam sięgnąć po następną książkę autorki, tym razem pierwszą z cyklu: Agata Górska i Sławek Tomczyk. Chociaż każda z powieści opowiada odrębną historię, to jednak prywatne losy bohaterów również odgrywają niebagatelną rolę, więc warto je śledzić chronologicznie. Podobny zabieg stosują w swych w powieściach Camilla Läckberg i Lisa Marklund, do których to pisarek śmiało można naszą autorkę porównać; zgoda, trochę na wyrost, ale jestem przekonana, że Małgorzata Rogala będzie się rozwijać w dobrym kierunku. 
 
Zaczęłam czytać „Zapłatę”, i to była moja drug...

× 6 | link |
@Zuell_Zuell
2019-11-12
7 /10
Przeczytane

Dobry polski kryminał. Rasowy.
Są morderstwa. Są inteligentni policjanci i ich błyskotliwe śledztwa. Znajdzie się też "zły" policjant oraz wadliwy system (naiwna prokuratura, która podejmuje kluczowe decyzje bez merytorycznego podparcia). Jest wreszcie ciekawy główny wątek – tragedia z freudowską psychoanalizą w tle.
Przy czym rozwiązując zagadkę kryminalną, poznajemy problem tendencyjnie diagnozowanych dzieci, widzimy ich toksycznych rodziców oraz bezdusznych – ukierunkowanych na zysk osobisty – lekarzy.

Niby najważniejsze cechy dobrej powieści kryminalnej są obecne: zagadkowa zbrodnia, ciekawa fabuła, postaci z osobowością, napięcie; niby jestem zadowolona, że intryga zarysowuje się stopniowo, nie przytłacza tempem, nie gubię się w natłoku zdarzeń i opisów; niby dwuwarstwowa, wartka akcja nie pozwala na nudę...
Jednakże. Jakoś to wszystko zbyt proste.
Nie ma widowiskowego zwrotu, intrygującego odkrycia w trakcie śledztwa, nie ma fascynującej postaci o moralnej dwuznaczności. Wreszcie nie ma zaskakującego zakończenia. Zdarzenia są przewidywalne, a sama zagadka nie okazuje się najtrudniejsza do rozwikłania. Jak dla mnie trochę mało trudu zadała sobie autorka w kwestii podrzucania mylących tropów, fałszywych dowodów, czy poszlak.
Taaak... trochę sobie ponarzekałam. A co! :)
Tak naprawdę spędziłam z książką naprawdę miłe chwile. Bez nadmiernych wyzwań intelektualnych. Relaks i odprężenie. I emocje również.
A sympatycy gatunku będą bardzo usa...

× 6 | link |
@beata87
2019-11-17
10 /10
Przeczytane Najukochańsze

Kolejna rewelacyjna powieść p. Rogali. Kryminalna sprawa jest tylko kanwą, na której osnuty jest dramat współczesnych dzieci i rodziców. Rodzice, z różnych powodów, ciągają dzieci po terapiach, szukają wytłumaczenia nagannego zachowania ich dzieci, zamiast poświęcić im nieco czasu na rozsądną rozmowę, zabawę, okazanie im odrobiny szczerego zainteresowania. Jestem nauczycielem oraz, przede wszystkim, matką dwojga dorosłych już dzieci i potwierdzam, że u większości zdiagnozowanych dzieci problemem jest przede wszystkim brak dobrego wychowania oraz prawdziwej więzi i kontaktu z rodzicami. Dzieci najczęściej stosują odzywkę "co mi pani zrobi... jestem chory", gdy zwraca się im uwagę na niegrzeczne bądź agresywne zachowanie. Współczuję rodzicom, którzy chowają swoje dzieci (celowo użyłam tego słowa, bo nie jest to wychowywanie) w przekonaniu, że diagnoza ADHD, autyzmu i innych dysfunkcji, jest usprawiedliwieniem każdego wybryku, bowiem czym cebulka za młodu...
Dochodzi jeszcze jeden ważki problem obecnych czasów, poruszony w powieści, postawa lekarzy "Każdy orze, jak może". Najważniejsze jest, by przywiązać pacjentów na wiele lat do swoich klinik i czerpania z tego korzyści. To nieetyczne i niedopuszczalne. Książka ta jest najbardziej dojrzałą spośród powieści pani Rogali, a przeczytać powinni ją wszyscy... ku przestrodze.

× 5 | link |
@sandrajasona
@sandrajasona
2019-11-02
7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2019

Na terenie ośrodka medycznego znalezione zostają zwłoki psychiatry Antoniny Brzozowskiej. Na miejsce zostają wezwani Agata Górska i Sławomir Tomczyk. Winnych jest coraz więcej, na jaw wychodzą też sprawy nadużyć. Dodatkowo Agata zostaje oskarżona o zamordowanie Michała Stępnia.
Lubię tę serię, nie ma w niej krwawych sens, zaskakujących zwrotów akcji czy spektakularnych zabójców. Cenię ją przede wszystkim za tematy, które autorka porusza. Tym razem to przede wszystkim nieuczciwość, tzw. terapii, nadopiekuńczych matek, obojętności otoczenia i poczucia niektórych, że są lepsi od innych w ferowaniu wyroków. Niestety to co autorka tutaj napisała, zgadza się, czytałam artykuły, niestety mało dostępne, że już lekarze są przeciwko tak ogólnemu diagnozowanie ADHD, a Ci, którzy „stworzyli” tę chorobę zostali oskarżeniu o nadużycia, tak samo jeśli chodzi o tzw. wspomnienia. Niestety przykro mi to pisać, ale rodzicom w niektórych przypadkach łatwiej wysłać dziecko po opinię niż się nim zająć. Bolesna prawda....

× 5 | link |
@Nina
2019-11-17
7 /10
Przeczytane E-book 2018

To się porobiło u naszej Agaty :) Całe szczęście, że Sławek, partner w pracy, partner w życiu, jak zwykle staje na wysokości zadania.
Bardzo lubię takie lekkie kryminały, gdzie krew nie leje się litrami, gdzie nie wzdragam się z obrzydzenia, gdzie co krok to trup. Może i wątek kryminalny nie jest zbyt wyrafinowany ale Pani Rogala nadrabia to, zawsze poruszając w swoich książkach jakiś ważny wątek społeczny. Tak było i tym razem, i to podoba mi się bardzo.
Jako lekką lekturę, oderwanie od krwawych kryminałów, polecam bardzo.

× 5 | link |
@Eli1605
2019-11-19
6 /10
Przeczytane 2018

Kolejna książka Pani Małgorzaty, którą przeczytałam z przyjemnością. Team Górska - Tomczyk rozwiązują kolejną zagadkę mimo, że Agata zostaje podejrzaną. W sumie to przeraża karierowiczostwo i chęć brylowania Pani prokurator, która bez dowodów zgadza się wystawić nakaz aresztowania. I kolega z komisariatu prowadzący śledztwo i jednocześnie pałający nienawiścią do aspirant Górskiej która nie pozwoliła mu na macanki.

× 5 | link |
@Betsy59
2019-11-06
7 /10
Przeczytane 2018

Najlepsza,jak dotąd, z książek Małgorzaty Rogali. Widać, że autorka się rozwija. Dwa zabójstwa, dwa śledztwa, aresztowanie Agaty... Mnie jednak najbardziej poruszył wątek matki z zastępczym zespołem Munhausena dręczącej swoją córkę. Małgorzata Rogala strzeże swojej prywatności, lecz przypuszczam, że musi być z zawodu psychologiem lub pedagogiem szkolnym, bo zna się na rzeczy...

× 3 | link |
@gala26
2019-11-30
8 /10
Przeczytane Thriller, sensacja, kryminał Wypożyczone z biblioteki 2018

Dobro pacjentów czy biznes ?

„ Życie zatoczyło krąg” – myśli Agata Górska na zakończenie powieści, a my jesteśmy świadkami ostatecznego rozrachunku bohaterek ze swoją przeszłością i traumami. Powoli układają sobie życie i wszystko wskazywało na to, że będzie to koniec cyklu, który opowiada o perypetiach niezwykłej pary sympatycznych policjantów Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku. Jeszcze miesiąc temu tak bym pomyślała, ale wiadomo już, że Małgorzata Rogala nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, wkrótce ukaże się kolejna część „ Punkt widzenia, „ z czego ogromnie się cieszę. Przykro by było rozstawać się na dobre z duetem, który na stałe zagościł w moim sercu. "Grzech zaniechania" jest gratką dla czytelników zwłaszcza całej serii, albowiem na kartkach powieści powracają wspomnienia i bohaterowie z poprzednich książek. Autorka pisze coraz lepiej i ta powieść moim zdaniem jest najbardziej dojrzała i przemyślana ze wszystkich części.

Agata Górska zostaje oskarżona o morderstwo Michała Stępnia, o śmierci, którego dowiedziała się pod koniec poprzedniego tomu. Jej były chłopak nie potrafił pogodzić się z faktem, że dziewczyna wybrała kogoś innego i ciągle jej się naprzykrzał. Kiedy został zamordowany we własnym mieszkaniu podejrzenie padło na Agatę. Dla niektórych nie ma znaczenia czy jest winna czy nie, bo wykorzystują sprawę, aby zaistnieć medialnie i się wybić. Oprócz tego toczy się drugie śledztwo w sprawie zabójstwa psychiatry Antoniny ...

× 2 | link |
@wiedzma.sol
@wiedzma.sol
2019-12-14
8 /10
Przeczytane Wyzwanie 52 książki w 2019 Biblioteczne

Dwie sprawy. Dwa morderstwa. Dwójka policjantów i dwojące się problemy.
Czyli Rogala nadal w pełni sił twórczych nie zwalnia nawet na moment.

Tom poprzedni, czyli 'Zastrzyk śmierci' zostawił mnie w stanie zaskoczenia i niepewności co do dalszych losów Agaty Górskiej. Tu sprawa ma swoją kontynuację i na szczęście finał. Ale to tylko połowa problematyki książki, chociaż nie ukrywam, że moja uwaga skupiona była przede wszystkim własnie na tym śledztwie.
Druga - morderstwo pani psychiatry jest również interesująco i zaskakująco prowadzone, może nie w osobie mordercy, bo obaj, oboje, obie (specjalnie motam ;) ) dla mnie byli/były łatwi(e) do przewidzenia gdzieś tak od połowy. Myślę, że to przez to, że autorka sporo czasu 'antenowego' poświęca im. Ale sam motyw, przebieg śledztwa, sposób rozwiązania zagadki - bomba. Dlatego nawet nie zaczynam się czepiać, że mój radar zadziałał bezbłędnie :P

Agata i Sławek jak zawsze przecudowni, do pokochania i już za nimi tęsknię, mimo, że wiem o jeszcze jednym czekającym nas spotkaniu.
Pojawia się też Szymon Pawelec znany z innej książki autorki, a to dla mnie plus - lubię take przenikanie się historii.

Rogala mnie znów zachwyciła. 'Ważkę' puszczam w niepamięć i wybaczam, za dobre rzeczy czekają w innych jej książkach, żeby nie czytać.
Stąd też, czytać bardzo polecam.

× 1 | link |
@_books_and_dog_
2023-02-10
9 /10
Przeczytane 2023

Książka „Grzech zaniechania” autorstwa Małgorzaty Rogali to moje już piąte spotkanie z Agatą Górska i Sławkiem Tomczykiem. Z każdą kolejna częścią lubię tę dwójkę coraz bardziej ☺.
W ośrodku terapeutycznym znalezione zostają zwłoki jednej z właścicielek, a mianowicie psychiatry Antoniny Brzozowskiej. W tej sprawie nic jednak nie jest takie proste jak mogło by się wydawać. Sprawy nie ułatwia fakt, że Antonina diagnozowała pacjentów tak żeby jak najwięcej na nich zarabiać. czy właśnie to mogło być powodem tego, że psychiatra zginęła?
Zamordowano także Michała Stępnia - byłego partnera Agaty. I to właśnie Agata początkowo zostaje uznana za główna podejrzaną. Autorka pokazuje tutaj, że tak naprawdę czasami wcale wiele nie potrzeba, aby zostać skazanym w sprawie za coś czego się tak naprawdę nie zrobiło. Nieraz wystarczy być jak to się mówi w nieodpowiednim czasie i miejscu i kłopoty gwarantowane.
Książka „Grzech zaniechania” dla mnie jak do tej pory jest jedna z lepszych w cyklu. Ciekawa jestem jak będą prezentować się kolejne części tego cyklu.

| link |
KS
@ksiazkowyregal
2020-01-10
7 /10
Przeczytane

Bardzo lubię tą serię i ich bohaterów. Jednak ta część najmniej mnie wciągnęła, co nie znaczy, że była zła. Tym razem bardziej zagłebiamy się w psychikę ludzi, a nawet dzieci. Jak zawsze ciekawe dialogi i konkretne informacje na temat poruszanego problemu. Tym razem mamy dwie sprawy do rozwikłania. 

| link |
@Monika_Bocwinska
@Monika_Bocwinska
2019-07-07
8 /10
Przeczytane

Tak jak się spodziewałam, nie mogłam długo wytrzymać bez mojej serii. A ta część jest strasznie wciągająca. Jeśli miałabym stwierdzić, która część jest najlepsza to bym miała problem. Gdyż wszystkie są cudne. 

| link |
@bwalkiewicz72
@bwalkiewicz72
2024-01-29
10 /10
Przeczytane Dla relaksu
@Ania_Ka
@Ania_Ka
2023-05-02
7 /10
Przeczytane
EL
@e.gocka
2022-11-28
7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Grzech zaniechania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Zapłata
Zapłata
Małgorzata Rogala
7.3/10
Wciągająca powieść kryminalna rozgrywająca się we współczesnej Warszawie. Syn znanego adwokata zost...
Dobra matka
Dobra matka
Małgorzata Rogala
7.5/10
Czy wiesz, co może się stać, gdy nie pilnujesz swojej prywatności? W Lesie Kabackim zostaje zastrzel...
Ważka
Ważka
Małgorzata Rogala
7.2/10
Starsza aspirant Agata Górska rozpoczyna prywatne śledztwo w tajemnicy przed przełożonymi, gdy okazu...
Zastrzyk śmierci
Zastrzyk śmierci
Małgorzata Rogala
7.6/10
Morderca już wydał wyrok. Zostało niewiele czasu. Ewa Frydrych znajduje szczelnie owinięte taśmą cia...
Punkt widzenia
Punkt widzenia
Małgorzata Rogala
7.8/10
estsellerowa kryminalna seria! Sędzia orzekający w sprawach karnych odbiera przerażającą wiadom...
Cicha noc
Cicha noc
Małgorzata Rogala
7.7/10
Podczas przyjęcia, na którym świętowano sukces reality show „Nowe życie”, zostaje zamordowany reżys...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl