Seryjni mordercy

Adrian Bednarek, Max Czornyj, Jan Gołębiowski, Marta Guzowska ...
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 23 ocen kanapowiczów
Seryjni mordercy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 23 ocen kanapowiczów

Opis

SERYJNY MORDERCA WG DEFINICJI DOPUSZCZA SIĘ TRZECH LUB WIĘCEJ MORDERSTW W ODDZIELNYCH EPIZODACH.

SERYJNE MORDERSTWA SĄ POPEŁNIANE DLA PATOLOGICZNEJ ŻĄDZY ZUPEŁNEGO PANOWANIA NAD OFIARĄ.

Seryjni mordercy terroryzowali ulice polskich miast XX i XXI wieku. Dlaczego popełniali okrutne zbrodnie i nie czuli potem skruchy?
Gdzie rodzi się zło i czy można mu zapobiec? Co kryje umysł mordercy? Skąd bierze się w człowieku bestia, zdolna do najokrutniejszych czynów?

Oto historie Tadeusza Ołdaka, Karola Kota, Bogdana Arnolda, Władysława Mazurkiewicza, Władysława Baczyńskiego, Stanisława Stańczyka, „Młotkarza z Torunia” czy „Wampira z Radomia”.
Autorzy bestsellerowych kryminałów, psycholog sądowy oraz profiler w fascynujący i przerażający zarazem sposób przenikają umysły psychopatycznych morderców.

Na kartach tej mrocznej książki poznajemy myśli i uczucia bestii.
Tu rodzi się zło.

Data wydania: 2020-10-28
ISBN: 978-83-8195-291-0, 9788381952910
Wydawnictwo: Filia
Stron: 416
dodana przez: Asamitt

Autor

Adrian Bednarek Adrian Bednarek
Urodzony w 1984 roku w Polsce (Częstochowa)
Adrian Bednarek – absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Od lat zafascynowany tematyką kryminalną, w szczególności postaciami seryjnych morderców. Wielki fan sportu żużlowego, nałogowy biegacz. Pisanie uważa za swoją największą pasję. Uwielbi...

Pozostałe książki:

Skazany na zło Zabójcze święta Inspiracja Obsesja Dziedzictwo zbrodni
Wszystkie książki Adrian Bednarek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Seryjni mordercy

2.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Bardzo rzadko sięgam po opowiadania, ale w tym roku postanowiłam dać im szanse. Osobiście, wolę dłuższe powieści, bo takie krótkie po prostu za szybko się dzieją i za szybko się kończą :P Ale w przypadku „Seryjnych morderców” było zupełnie inaczej! Pomimo krótkiej formy, niektóre opowiadania wywołały u mnie sporo emocji! Na pierwszym miejscu oczy... {} Recenzja książki Seryjni mordercy

@justus228@justus228 {}× 3

Seryjni mordercy - Recenzja

19.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Ludzie wierzą w pozory. Nie rozpoznają tego, co naprawdę siedzi w drugim człowieku. Najczęściej widzą to, co chcą widzieć.” Jest to zbiór ośmiu opowiadań, w których czytelnik ma do czynienia z ośmioma seryjnymi mordercami z Polski, którzy swoje zbrodnie dokonali w XX oraz XXI wieku... Dzięki tej lekturze, mogłam wejść w psychikę poszczególny... {} Recenzja książki Seryjni mordercy

⭐RECENZJA⭐

1.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Cześć, cześć 🖐🏻 Czy interesujecie się seryjnymi mordercami z Polski? Ja osobiście nie interesuję się taką tematyką, lecz od czasu do czasu poczytam sobie o jakimś psychopacie, którego morderstwa zapisały się na kartach polskiej zbrodni. I powiem Wam, że momentami szczęka naprawdę może opaść. ⭐RECENZJA⭐ Kolejna antologia za mną. Książka "Seryjn... {} Recenzja książki Seryjni mordercy

@szpaczek444@szpaczek444 {}× 1

Seryjni mordercy

6.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jan Gołębiewski przedstawia nam sposób myślenia mordercy na podstawie sprawy Tadeusza Ołdaka, mordercy - gwałciciela z Warszawy. Wchodzimy tu w rolę profilera. W opowiadaniu Adriana Bednarka wcielamy się w rolę zabójcy znanego pod nazwiskiem Kot. Karol Kot, który na ofiary nie patrzy jak na ludzi, ale jak na obiekt. Max Czornyj zabiera nas do K... {} Recenzja książki Seryjni mordercy

Moja opinia o książce

Opinie

@coolturka104
2020-12-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Kilku autorów bestsellerowych kryminałów, psycholog sądowy oraz profiler, postanowiło przybliżyć nam sylwetki seryjnych morderców, którzy terroryzowali ulice polskich miast.

Według definicji mordercę można nazwać seryjnym, gdy dopuszcza się trzech lub więcej morderstw w oddzielnych epizodach. Autorzy postanowili odpowiedzieć na kilka dręczących nas pytań: Dlaczego popełniali oni tak okrutne zbrodnie? Czy czuli później wyrzuty sumienia? Gdzie szukać źródła całego zła, które czyni z człowieka bestię?
Czy można mu zapobiec?

"Seryjni mordercy" to zbiór ośmiu opowiadań opartych na faktycznych wydarzeniach. Tadeusz Ołdak, Karol Kot, Bogdan Arnold, Władysław Mazurkiewicz, Sławomir T. (wampir z Radomia), Władysław Baczyński, „Młotkarz z Torunia” (autor nie podaje jednoznacznie jego imienia i nazwiska) oraz Stanisław Stańczyk.
Oto główni bohaterowie. Najbardziej przeraża mnie fakt, że z pozoru byli zwyczajnymi ludźmi, żyjącymi obok nas.

"Ludzie wierzą w pozory. Nie rozpoznają tego, co naprawdę siedzi w drugim człowieku. Najczęściej widzą to, co chcą widzieć".

Nie będę opisywać wszystkich opowiadań, wspomnę tylko, że wszyscy autorzy są mi znani, więc mniej więcej wiedziałam, czego mogę się po nich spodziewać. Obce było mi tylko nazwisko Jana Gołębiewskiego,
profilera kryminalnego, który przedstawił bardziej naukowe podejście.
Moją uwagę zwróciło opowiadanie Adriana Bednarka, który bardz...

{}× 8 | link |
@kamilaxddd
2020-11-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Jeśli tak jak ja lubicie czytać książki na faktach i w dodatku o mordercach to ta pozycja jest dla Was.
Nasi autorzy, psycholog sądowy oraz profiler mieli nie lada wyzwanie. Musieli wejść w głąb umysłu wybranego przez siebie mordercy i
odtworzyć dla nas historię ich oczami. Czy im się udało? Zdecydowanie tak.
Przeczytamy historię znanych bestii np. Karola Kota, Tadeusza Ołdaka czy Bogdana Arnolda. Najmniej znaną osobą był dla mnie
Władysław Baczyński, nie pamiętam nawet czy kiedykolwiek o nim słyszałam.
Nie przeczytałam niestety do końca historii utworzonej przez P. Martę Guzowską , nie wciągnęła mnie ani zbytnio nie zainteresowała.
Inne czytałam z zapartym tchem.
Nigdy nie zrozumiem motywów jakimi posługiwali się Ci mordercy. Nie wiem jak można być tak obrzydliwym, zimnym i okrutnym.
Czy tacy sprawcy rodzą się już z czymś takim, czy z biegiem lat coś im się przestawia? Nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć.
Mówią,że jakaś trauma z dzieciństwa może zapoczątkować takie działania ale czy napewno?

{}× 6 | link |
@czytanie.na.platanie
2020-12-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Współpraca Przeczytane 2020 Posiadam

Seryjni mordercy to zbiór opowiadań, z których każde porusza nie tyle temat zbrodni popełnionych przez ludzi uznanych na przestrzeni lat za polskich seryjnych morderców, co ich emocji. Nie jest to więc zbiór suchych faktów. Możemy wejść w psychikę mordercy, poznać motywy nim kierujące i ogrom jego psychozy. Czy są to emocje, które faktycznie odczuwali? Tego nie możemy być pewni, jednak autorzy autentycznie wczuli się w ich postaci penetrując zakamarki zwyrodniałych umysłów.
Każda z historii opiera się na znanych faktach, co nie pozostaje bez wpływu na wrażenia jakie wywiera. Czy przerażenie, obrzydzenie, niepokój odczuwane przy lekturze są przez to mniejsze? Z pewnością nie. Świadomość, że każdy z nich mógłby być naszym sąsiadem, czy kolegą z pracy jest porażająca. Pokazuje, że za fasadą normalności skrywa się czasem oblicze prawdziwej bestii.
Makabryczne teksty Adriana Bednarka, Maxa Czornyja, czy Marcela Mossa równoważą nieco mniej drastyczne Marcela Woźniaka, Marty Guzowskiej, czy Marka Stelara. Dopełnieniem jest rozdział napisany przez Jana Gołębiowskiego odkrywającego przed czytelnikiem tajniki profilowania.
Jeśli nie obawiacie się, że udzieli Wam się mrok wypełniający dusze zwyrodnialców, to sięgajcie śmiało po tę lekturę. Mocne emocje gwarantowane.

{}× 4 | link |
@zaczytanaangie
2021-04-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

"Seryjni mordercy" to zbiór opowiadań, po przeczytaniu którego utwierdziłam się w przekonaniu, że taka forma średnio mi odpowiada. Z jednej strony można w ten sposób poznać wielu autorów na raz, z drugiej niektórzy potrzebują więcej stron, by oczarować czytelnika.

Z pewnością będę chciała sięgnąć po książkę Jana Gołębiowskiego, bo profilowanie to bardzo interesująca dziedzina a język jakim się posługuje jest przystępny dla szarego człowieka.

Adrian Bednarek napisał najdłuższą spośród wszystkich historię, ale i tak mi było mało. W odróżnieniu od fikcyjnych pozycji autora ta raczej nie zostanie na długo w mojej pamięci.

Max Czornyj zabrał się za to, o czym lubi pisać najbardziej. Było obrzydliwie, brutalnie, bez ogródek. Dodatkowo nie znałam wcześniej "dokonań" bohatera jego opowiadania, więc może to wzbudzało moją ciekawość.

Marta Guzowska, czyli jedyna kobieta w tym doborowym gronie. I nie tylko to ją wyróżnia. Jej opowiadanie jest rewelacyjne ze względu na sposób narracji, jaki przybrała. Plus kolejny nieznany mi wcześniej morderca.

Marcel Moss postawił na najbardziej współczesnego zbrodniarza. Sprawa umknęła mi pewnie przez to, że nie mieszkałam już wtedy w Polsce. Jeśli chodzi o opowiadanie - wszystko to, co w tym autorze lubimy najbardziej się w nim znalazło.

Twórczość Marka Stelara dopiero przede mną, mam na półce jego powieść "Blizny". Widać po tej krótkiej historii zawartej w antologii, że solidnie przygotował...

{}× 1 | link |
@walczakmonis
2021-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@patryhap
2021-10-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
ZA
2021-09-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
AN
2021-07-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@budyn.malinowy
2021-07-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@ludziofil
2021-07-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@zaczytana.archiwistka
2021-07-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Bibliomaniaczka2202
2021-06-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@jasminowaksiazka
2021-03-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@polokokta
2021-06-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2021
@szpaczek444
2020-12-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Seryjni mordercy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl