Skazany na zło

Adrian Bednarek
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 30 ocen kanapowiczów
Skazany na zło
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 30 ocen kanapowiczów

Opis

Jedno wydarzenie. Jedna decyzja. Jeden błąd. I twoje życie już nigdy nie będzie takie samo. Dom na kredyt, skromna firma i kochająca żona – oto życie niespełna trzydziestoletniego Wiktora Hauke. Ale pewnego dnia wszystko, co uznawał za najważniejsze, zostanie przekreślone, a to za sprawą jednego, niewybaczalnego błędu... Przez jedną nieprzemyślaną decyzję Wiktor stał się niewolnikiem spełniającym czyjeś wynaturzone zachcianki. Aktorem wbrew woli osadzonym w roli przez wyjątkowo sadystycznego, bezwzględnego, zwyrodniałego reżysera. Czy będzie potrafił stawić opór swojemu oprawcy? Co będzie w stanie poświęcić, by zawalczyć o to, na czym zależy mu najbardziej? A może wynik tej okrutnej gry jest z góry przesądzony? „Adrian Bednarek to mistrz suspensu. U niego na początku jest trzęsienie ziemi, a potem tylko gorzej! W kreowaniu postaci socjopatów plasuje się w mojej osobistej czołówce!” – Agnieszka Lingas-Łoniewska, pisarka. „Adrian Bednarek funduje czytelnikom emocjonalny rollercoaster, bohatera skazując na zło, a czytelników na odrobinę niepewności, stresu i szaleństwa. Dajcie się porwać tej historii!” – Przemysław Garczyński, 3telnik.pl. „Poznałam zupełnie nową twarz Adriana Bednarka. To książka skazana na sukces! Ta historia po prostu wbija w fotel” – Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl. „Adrian Bednarek to gwarancja niebezpiecznie dobrego thrillera psychologicznego! Po raz kolejny ten autor rozstawia konkurencję po kątach i robi to po mistrzowsku! Polecam!” – Klaudia Pankowska-Bianek, porozmawiajmy-o-książkach.blogspot.com. Adrian Bednarek – urodzony w 1984 roku w Częstochowie. Zapalony fan sportu żużlowego. Uwielbia tworzyć historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane czarne charaktery. Autor docenionych przez czytelników thrillerów (Pamiętnik diabła, Proces diabła, Spowiedź diabła, Wyrok diabła) o Kubie Sobańskim, prawniku i seryjnym mordercy z Krakowa. Pisanie uważa za swój największy nałóg – w kolejce do publikacji czeka już dziesięć jego kolejnych powieści.
Data wydania: 2018-10-03
ISBN: 978-83-8147-016-2, 9788381470162
Wydawnictwo: Novae Res
Kategorie: Fantastyka, Horror
Stron: 328

Autor

Adrian Bednarek Adrian Bednarek
Urodzony w 1984 roku w Polsce (Częstochowa)
Adrian Bednarek – absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Od lat zafascynowany tematyką kryminalną, w szczególności postaciami seryjnych morderców. Wielki fan sportu żużlowego, nałogowy biegacz. Pisanie uważa za swoją największą pasję. Uwielbi...

Pozostałe książki:

Córeczki Zabójcze święta Inspiracja Obsesja Dziedzictwo zbrodni
Wszystkie książki Adrian Bednarek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Karma wraca?

28.01.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

O "Skazanym na zło" myślałam od dawna. Jakoś tak, z jednej strony bardzo chciałam przeczytać, z drugiej nie miałam ochoty i tak leciały inne książki jedna za drugą, a ta czekała na swoją kolej. W końcu się za nią wzięłam! Adrian Bednarek zbiera bardzo dobre opinie, zwłaszcza, za "Skazanego na zło". Czy to jest mój klimat? Teoretycznie ... {} Recenzja książki Skazany na zło

"Skazany na zło"- Adrian Bednarek

29.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Adrian Bednarek - o tym pisarzu usłyszałam całkiem niedawno i sama postanowiłam sprawdzić, co w trawie piszczy. Na początek poszedł specyficzny "Pamiętnik diabła", po którym nadal mam mocno mieszane uczucia. No a teraz czas na kolejną książkę z biblioteki, czyli "Skazany na zło". Jak się okazało już po fakcie, jedna powieść była dobra, a druga ta... {} Recenzja książki Skazany na zło

Mroczna i intrygująca

15.12.2018
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

To moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora. Czytałam o tej książce sporo dobrego więc moje oczekiwania co do niej były dość spore. Czy autor i jego książka sprostały moim oczekiwaniom? Historia zaskakująca i zdumiewająca. Autor wciąga czytelnika w mroczny umysł Reżysera – człowieka o chorym upodobaniu. Psychopaty, dla którego osiągnięcie... {} Recenzja książki Skazany na zło

O śmiertelnych błędach.

26.12.2018
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Mówią, że dobro powraca. A zło? Bywa, że w naszym umyśle tworzą się usprawiedliwiania dla popełnianych czynów. Kierowani chęcią wymuszenia zadośćuczynienia za zło, zemsty za czyn, którego nie jesteśmy w stanie wybaczyć, dajemy sobie prawo do samosądu, do wyznaczenia pokuty winnemu, do bawienia się w boga i karanie za grzechy. Łatwo osądzać takie za... {} Recenzja książki Skazany na zło

@Pani_Ka@Pani_Ka {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

VE
2019-02-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Główny bohater został tak przedstawiony, że dokładnie możemy poczuć jego emocje, uczucia i wątpliwości. W jednej chwili Wiktor jest przeciętnym facetem, a za moment staje się groźnym przestępcą. Jednakże przywracając kolejne strony, wielokrotnie zastanawiałam się, co ja bym zrobiła na miejscu Wiktora. Może podjęłabym podobne decyzje? Może zupełnie inne? W książce pojawia się również tajemniczy Reżyser, psychopata, który misternie kropka po kropce rozplanowuje swoje plany. Widać, że to osoba niezrównoważona psychicznie.. Książka ta stawia przed nami wiele pytań. Jest dobrze skonstruowana, a tego oczekuję po thilerze psychologicznym.

"Trwałem w bezruchu jeszcze przez chwilę. Do mojej świadomości wciąż nie docierało, co ma się wydarzyć."

Przede wszystkim trzeba przyznać, że Adrianowi Bednarkowi udało się dosyć realistycznie pokazać, do czego może dojść, gdy człowiek zostanie brutalny sposób zmuszony do określonego działania. Jakie mogą obudzić się w nim pierwotne demony i instynkty. Jak być podczas dokonywania zemsty może być bezwzględny.

Podczas czytania tej książki w umyśle powoli rodziła mi się świadomość, że każdy może znaleźć się w podobnej sytuacji. Obecny poziom rozwoju techniki pozwala na bardzo daleko posuniętą inwigilację. Jedynym ograniczeniem jest ilość pieniędzy i czasu, którą ma do dyspozycji oprawca, co jest przerażające.

,,Nie przewidział jedynie dwóch rzeczy. Zostawił ślad, a spełnieniem swoich fantazji zakorzenił we mnie zło'...

{}× 4 | link |
KR
2019-03-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Wiktor wiedzie spokojne życie- ma żonę, skromną firmę i dom na kredyt. Pewnego razu wybiera się na schadzkę z kochanką do lasu. Z niewiadomych przyczyn kochanka umiera na jego oczach. Wiktor staje przed ważną decyzją. Wezwać pomoc do nieżyjącej kochanki i pożegnać się ze swoim życiem- żoną, firmą czy pozbyć się ciała i udawać, że nic się nie stało. "Jedno wydarzenie. Jedna decyzja. Jeden błąd. I twoje życie już nigdy nie będzie takie samo". Wiktor podjął decyzję- jak się później okaże tragiczną w skutkach. Nie chcąc stracić żony, zakopuje ciało i pozbywa się śladów. Nie wie jednak, że jest obserwowany przez Reżysera. Wiktor w prezencie urodzinowym dostaje telefon wraz ze zdjęciami. Dowiaduje się, że został Aktorem a Reżyser przygotował dla niego scenariusz. Jak potoczą się losy Aktora? Co Reżyser zaplanował w scenariuszu? Czy Aktor zdoła odegrać rolę? Czy Aktor będzie potrzebował dodatkowej motywacji aby zadowolić Reżysera?
Po przeczytaniu tej lektury zadaję sobie pytanie co ja bym zrobiła na jego miejscu? Jaką ja bym podjęła decyzję? A ty czytelniku, co ty byś zrobił?
Polecam, książka trzyma w napięciu do końca, zaskakujące i tragiczne zakończenie
www.czytampierwszy.pl

{}× 4 | link |
ZA
2019-03-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Wiktor prowadzi przeciętne życie. Ma własną firmę, która ostatnio nie prosperuje ona zbyt dobrze, dom na ogromny kredyt i piękną żonę Igę, która jest tym, co dla niego w życiu najważniejsze.Żona stara się zmotywować go do walki z alkoholizmem, a mężczyzna wmawiając jej, że chodzi na mityngi AA, w rzeczywistości spotyka się z kochanką. I przez romans jego życie zmienia się w ciągu jednego dnia.
Zabiera kochankę na piknik w trakcie którego ona umiera. Wiktor nie wie dlaczego, ale ma świadomość, że jeżeli zgłosi to zdarzenie jego żona o wszystkim się dowie i z pewnością ją straci. Postanawia pozbyć się ciała i problemu. W tym momencie podpisał na siebie wyrok.
Bo te zdarzenia nie były przypadkowe.
Stoi za nimi człowiek uważający siebie za Reżysera, a Wiktora za najlepszego ze swych aktorów.
Teraz Wiktor będzie miał do odegrania rolę swojego życia.

***

"Tylko odskocznia do czasów, które mogą już nigdy nie powrócić, pozwoli mi choć na chwilę zapomnieć o brutalnej prawdzie. Stałem się pionkiem w chorej grze psychopaty. Stawką było życie. Nie zamierzałem przegrać."

***
Już po kilku stronach przekonałam się do tej książki. Byłam ciekawa, jak szybko zło może zakorzenić się w człowieku i jak wiele jest w stanie poświęcić, aby osiągnąć swój cel.
Czyta się szybko i z zapartym tchem, niecierpliwie czekając na dalszy przebieg zdarzeń. Główny bohater jest tym ciekawszą postacią, że spokojnie można uznać go za przeciętnego człowieka. Doda...

{}× 3 | link |
@Grzegorz
2021-05-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Thriller, kryminał, szpiegostwo

Bardzo wartki i wciągający thriller, po raz kolejny przekonałem się że pan Adrian Bednarek to bardzo dobry pisarz.

{}× 3 | link |
@w.moich.kregach
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
ID
2019-01-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Kryminały, ach kryminały. Są lepsze i gorsze. Są zawiłe, albo takie gdzie wszystko mamy podane na tacy. Jak prezentuje się "Skazany na zło" Adriana Bednarka?
Wiktor ma kochankę. Młodą, piękną i chętną, nie wymagającą zbyt wiele, tajemniczą. Mały skok w bok, jakich wiele. Paradoksalnie Wiktor kocha swoją żonę nad życie. Iga oczywiście niczego się nie domyśla. Podczas pikniku, na który wybierają się do lasu kochankowie, Monika umiera. Dlaczego? Udusiła się? Była na coś chora? Ktoś jej coś podał?
To wydarzenie to początek końca nudnego życia borykającego się z długami przedsiębiorcy. Jedna decyzja, podjęta w emocjach będzie miała wpływ na całe życie krakowianina.
Wiktor, tytułowy skazany na zło, w momencie podejmowania decyzji nie wie czegoś ważnego. W lesie gdzie miał odbyć się miłosny piknik, ktoś go obserwował. Ktoś, kto przewidział wiele.
Ile jesteśmy w stanie zrobić, aby nasze grzeszki nie wyszły na jaw? Czy mroczne tajemnice i pozornie szczęśliwe życie są warte ciągłego strachu? Pamiętaj, przeszłość może dopaść cię w najmniej oczekiwanym momencie. A wtedy zostaniesz z niczym.
W dorobku Adriana Bednarka jest jeszcze kilka pozycji. Kiedyś z pewnością po nie sięgnę.

{}× 2 | link |
@Nina
2019-10-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane E-book 2019

Adrian Bednarek zaznaczył, że to pierwsza napisana przez niego książka, według mnie to rzuca się w oczy. Nie mówię, że książka jest zła, bo nie jest, jednakże do mnie nie przemówiła tak, jak tego oczekiwałam. Czyta się szybko, to fakt, pomysł na fabułę był, tylko według mnie trochę nie wyszło. Za bardzo to było odrealnione, wydumane, kompletnie nieautentyczne. Lubię się wczuć w sytuację głównych bohaterów, zastanowić się "co ja bym zrobiła, gdyby to mnie spotkało coś takiego". W tym przypadku, to co spotkało naszego bohatera było sztuczne i wydumane. Ja po prostu nie uwierzyłam w tę historię.
Do tego przeszkadzały mi literówki i błedy stylistyczne. Bardzo tego nie lubię. Nigdy nie zwracałam uwagi na wydawnictwa ale ostatnio coraz częściej rzuca mi się w oczy niekompetencja wydawnictwa Novae Res. Brak dobrej korekty potrafi odebrać przyjemność czytania.

{}× 2 | link |
@malinka.a
2019-12-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Z autografem Kryminał/ thriller- przeczytane Przeczytane w 2018 Wydawnictwo Novae Res 'Domowe' kryminały

Książka nie wnosi ni nowego, odkrywczego do gatunku- to fakt. Zakupiłam w ciemno, ponieważ poprzedni cykl był dobry. Na początku myślałam ehh sztampowa wiem co się dalej wydarzy itp- kurcze szkoda. Jednak z każdą kolejną stroną zmieniałam zdanie i nie chciałam bez dotarcia do końca odkładać książki. Pomysł na fabułę trafił w moje gusta. Autor zręcznie i sprawnie mieszał wątki i zmieniał bieg losu gdy mu się tylko podobało. W każdej chwili ofiara mogła zamienić się w kata i odwrotnie. Po przeczytaniu zdania " nie wiesz wszystkiego" pod koniec książki już wiedziałam jak to się zakończy- trafiłam, co nie zmieniło faktu, że przyjemnie się czytało zakończenie i miałam myśli, że może autor oszczędzi bohatera i da mu wyjść na prostą, a nieco wcześniej myślałam o opcji kontynuowania "dzieła". Powyższe świadczy o tym, że historia mnie wciągnęła, zżyłam się z bohaterem i nawet próbowałam odgadywać zamiary autora. Opisy krajobrazu itp bardzo oszczędne, jedynie nakreślające miejsce i czas. Moim zdaniem bohaterowie dobrze scharakteryzowani, co pokrywało się później z ich wyborami. Polecam, nie będziecie żałować jeśli nie będziecie liczyć na literaturę wysokich lotów i widzieć w Bednarku mistrza gatunku ;).

{}× 1 | link |
@WolneLitery
2019-02-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

To zdecydowanie nie był kryminał dla mnie. Było zbyt brutalnie, okrutnie i krwawo. Miałam momenty, że książkę chciałam odłożyć, bo nie byłam w stanie dłużej jej czytać, a naprawdę rzadko mi się to zdarza! Przy 250 stronie zwątpiłam już totalnie, ale nie lubię nie kończyć książek, więc dobrnęłam do końca i co? Sama końcówka równie okrutna! Nie, nie i jeszcze raz nie. Wolę bardziej rozbudowane kryminały, w których jest więcej bohaterów, wątków i "normalnej" akcji. W których nie ma co 10 stron kolejnych morderstw, lania krwi i grożenia. Tutaj tak naprawdę mamy dwóch głównych bohaterów, 3 pobocznych i wszystko rozgrywa się wokół nich. Nie chce Wam zdradzać ile z nich dożywa ostatniej kartki, ale zdecydowanie za mało! Dla mnie średnia książka, taka typowo męska i mocna, nie dla mnie!

{}× 1 | link |
@zetbasia27
2019-08-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Wiktor prowadzi poukładane życie, ma firmę, dom na kredyt, kochającą żonę, walczy z alkoholizmem. Jest trochę znudzony rutyną więc chętnie wdaje się w romans z piękną dziewczyną poznaną w pubie. Czy taki zwykły skok w bok może być niezwykle brzemienny w skutki? Okazuje się, że ktoś może zmienić życie Wiktora w piekło i zmusić go do najgorszych czynów. Do czego zdolny jest zwykły człowiek doprowadzony do ostateczności przez strach o życie swoje i ukochanej? Czy może wygrać starcie z psychopatą, który zrujnował mu życie? Dobry thriller, szybko się czyta 👍

{}× 1 | link |
@ksiazka_ukryta_w_puszczy
2021-08-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Chyba nie znajdę tutaj osoby, która nie słyszała o Adrianie Bednarku lub nie czytała jego książek. Już od pewnego czasu miałam wielką ochotę poznać jego twórczość, bo ponoć chodzą słuchy, że pisze w sposób mistrzowski. Wiele pozytywnych opinii przeczytałam o jego powieściach i w końcu mi się udało, zabrać za jego pierwszy wydany thriller, dzięki @wydawnictwo_novaeres ❤️

Sięgając po "Skazanego po zło" nie spodziewałam się, aż tak dobrego i wciągającego thrillera psychologicznego, który porwałby mnie od pierwszej strony. A zaczęło się z grubej rury i z czasem napięcie tylko narastało i potęgowało, coraz większe trzęsienie ziemi w życiu bohatera. Autor zapewnił ogrom emocji, dostałam wszystko, czego oczekuję po dobrej książce. Od początku do końca trzyma w napięciu, niepewności i doprowadza tym do szaleństwa, oprócz tego jest brutalnie i przerażająco zła.

Genialny pomysł na książkę, z pewnym powiewem świeżości, pośród innych na rynku wydawniczym, podobnego thrillera jeszcze nie czytałam. Fabuła poprowadzona została po mistrzowsku i to w taki sposób, że wbiła mnie po prostu w fotel, czuję się jak po wypraniu z wirowaniem na największych obrotach w proszku Vizir😁 Autor świetne wykreował postać bohatera, która pomiędzy rozdziałami zmieniała się diametralnie. Jedna niewłaściwie podjęta decyzja zapoczątkowała ciąg wielu innych tragicznych zdarzeń, które z każdą chwilą wypełniały go nie...

{} | link |
@milady_2
2021-08-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Uwielbiam Bednarka, dlatego moja opinia będzie podyktowana sercem. Książka, jak i wszystkie inne tego autora, wspaniała. Polecam.

{} | link |
@magdalela84
2021-06-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Kryminał,sensacja,thiller Biblioteka
@Wiejska_biblioteczka
2020-08-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@katherinna1997
2020-05-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane NAJLEPSZE THRILLERY PSYCHOLOGICZNE by @katherinna1997
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Stałem się pionkiem w chorej grze psychopaty. Stawką było życie. Nie zamierzałem przegrać.”
{}
#
“Jedno wydarzenie. Jedna decyzja. Jeden błąd. I twoje życie już nigdy nie będzie takie samo. ”
{}
#
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe