Proces diabła

Adrian Bednarek
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 53 ocen kanapowiczów
Proces diabła
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 53 ocen kanapowiczów

Opis

Nikt nie zrozumie mordercy lepiej niż inny morderca…

Rzeźnik Niewiniątek został ujęty przez policję i skazany na dożywocie, jednak piekło młodych dziewczyn wcale się nie skończyło. Jego dzieło kontynuuje bowiem zwyrodnialec dokonujący rytualnych morderstw na prostytutkach, nazwany przez media Rozpruwaczem z Krakowa.

Kiedy domniemany Rozpruwacz wpada wreszcie w ręce policji, jego adwokatem zostaje młody, spragniony sukcesów prawnik, Kuba Sobański, który postanawia zrobić wszystko, by wygrać proces. I wygląda na to, że może mu się to udać – w końcu nikt nie zrozumie mordercy lepiej niż inny morderca...
Sobański nie jest jednak świadomy, że wraz z Rozpruwaczem w jego życiu zagości tajemnicza kobieta, która na nowo rozbudzi w nim mroczne demony.
Data wydania: 2022-10-24
ISBN: 978-83-8219-966-6, 9788382199666
Wydawnictwo: Zaczytani
Cykl: Kuba Sobański, tom 2
Stron: 384
dodana przez: NovaeRes
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Adrian Bednarek Adrian Bednarek
Urodzony w 1984 roku w Polsce (Częstochowa)
Urodzony w 1984 roku w Częstochowie. Uwielbia pisać historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane czarne charaktery. Laureat nagrody Złoty Kościej za powieści: „Skazany na zło” (2018), „Zapomniany” (2021) oraz „Pamiętnik diabła” (2022), z...

Pozostałe książki:

Pamiętnik diabła Ona Spowiedź diabła Inspiracja Zapomniany Dziedzictwo zbrodni Proces diabła Wyrok diabła Obsesja W matni strachu Piętno diabła Rywal diabła Skazany na zło Zabójcze święta Córeczki Fascynacja Oczy lęku Dom Straussów Seryjni mordercy Pokusa Diabła Awers Pasażer na gapę Stella. Narodziny psychopatki Zły człowiek Pensjonat pod świerkiem Zakochane Trójmiasto Zbrodnia i kara
Wszystkie książki Adrian Bednarek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Diabelski proces.

7.11.2022

Nikt nie zrozumie mordercy lepiej niż inny morderca..." Wielokrotnie już pisałam, że jestem fanką polskiej literatury i zawsze jestem zadowolona sięgając po książki rodzimych autorów, tym bardziej, gdy okazują się one naprawdę dobre. Z lekturą książek Adriana Bednarka nie mam problemu, są one naprawdę niesamowicie wciągające, chociaż niektórzy uw... Recenzja książki Proces diabła

@maciejek7@maciejek7 × 27

W obronie mordercy stanie... psychopata

6.11.2022

Jeszcze dobrze nie ochłonąłem po Pamiętniku diabła ---> @Link, a już jestem po lekturze Procesu diabła, drugiego tomu cyklu o Kubie Sobańskim. Najpierw kilka słów o autorze, choć wiem, że fani thrillerów psychologicznych czy kryminałów znają sylwetkę pana Adriana Bednarka bardzo dobrze. Przypomnę dla tych, którzy nie mieli przyjemności. Autor urod... Recenzja książki Proces diabła

Dzika aria demonów - part II

2.06.2022

Całe życie wmawiano mi, że Kraków to miasto królów. Ale nastały czasy Adriana Bednarka, który obalił królewskość Krakowa. Okazało się, że to miasto seryjnych morderców, a królowie nie mają z tym nic wspólnego. Jak nie Rzeźnik Niewiniątek, to Rozpruwacz z Krakowa… Jak żyć w tym mieście i nie zwariować??? Wydaje się, że Kuba Sobański uciszył sza... Recenzja książki Proces diabła

@landrynkowa@landrynkowa × 12

Ile twarzy ma diabeł?

2.07.2023

Adrian Bednarek jest mistrzem ceremonii odbierania życia. Nie znam takiego drugiego autora, którego pióro jest tak odważne i brutalne. Wstrząsające i przerażające. W kolejnej powieści z cyklu o Kubie Sobańskim nie ma żadnej ulgi w tej materii … Po aresztowaniu Rzeźnika Niewiniątek nic się nie zmieniło. Nadal są mordowane prostytutki, panuje strac... Recenzja książki Proces diabła

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Logana
2021-11-06
8 /10
Przeczytane

Pierwszy tom serii o Kubie Sobańskim był debiutem literackim autora. Czytając kilka późniejszych dzieł jest widoczny ogrom pracy włożony w udoskonalenie fabuł. Jednak po zapoznaniu się z drugą częścią cyklu jestem zaskoczona w jak szybkim tempie postępuje progres u pisarza. Odnosząc się do mojej opinii o pierwszym tomie, tu autor wyrównał proporcje między treścią a opisami. Mało istotne wydarzenia nie były już przesadnie rozbudowane, zmniejszona została ilość nużących opisów ubiorów, fryzur oraz mało wnoszących dialogów. W tej powieści miałam natomiast nadmiar Klary. Nie chodzi, że było jej za dużo, a raczej za często, szczególnie na początkowych kilkudziesięciu stronach. Fabuła rozkręcała się w raczej spokojnym tempie. Inteligentny, atrakcyjny, młody prawnik, Kuba, właśnie dostaje swoją pierwszą sprawę. Ma bronić znanego lekarza oskarżonego o szereg zabójstw na prostytutkach. Jednak jego diaboliczna, mroczna dusza nadal pozostaje rządna krwi, a wewnętrzne demony rosną w siłę. Autor rewelacyjnie odświeżył pamięć czytelnikowi naturalnie i subtelnie wplatając przypomnienie najważniejszych wydarzeń z pierwszego tomu. To, na czym ciężko było mi się skupić to czasem kronikarska forma przekazania ważnych wydarzeń. Tak było w przypadku nakreślenia sylwetek ofiar Rozpruwacza z Krakowa oraz prowadzonego procesu sądowego.

Kreacja bohaterów i zamysł na brutalną, mroczną historię, jak zwykle, rewelacyjny. Po spokojniejszym początku fabuła nieprawdopodobnie się rozhuśtała i ...

× 22 | link |
@maciejek7
2022-11-07
8 /10
Przeczytane konkurs Posiadam kryminał

Wielokrotnie już pisałam, że jestem fanką polskiej literatury i zawsze jestem zadowolona sięgając po książki rodzimych autorów, tym bardziej, gdy okazują się one naprawdę dobre. Z lekturą książek Adriana Bednarka nie mam problemu, są one naprawdę niesamowicie wciągające, chociaż niektórzy uważają je za zbyt okrutne, przerażające i zbytnio nasycone przemocą.
"Proces diabła" to drugi tom cyklu "Kuba Sobański". Stylowo nie odbiega od pierwszej części, chociaż moim zdaniem nieco zbyt dużo w niej opisów tego co dzieje się w głowie głównego bohatera. Lecz może to tylko takie moje subiektywne odczucie.

× 11 | link |
@Eli1605
2019-11-27
9 /10
Przeczytane E-book 2018 2018 Posiadam

Mocna. I chociaż lubię książki pana Mroza to muszę przyznać, że przy panu Bednarku aureola Mroza blednie. Naprawdę jestem pod wrażeniem pióra pana Adriana. W tej, jak i pierwszej części poznajemy proces powstawania, dochodzenia i realizacji zbrodni ( notabene bardzo okrutnych) wczuwając się w umysł seryjnego mordercy. I jeszcze zaskakująca końcówka obwieszczająca, że kolejna część może być tylko lepsza. Polecam osobom o mocnych nerwach.

× 6 | link |
@Olaa_czyta
@Olaa_czyta
2019-04-27
8 /10
Przeczytane

Druga część serii o seryjnym mordercy Kubie Sobańskim. Po tym jak odsunął od siebie wszystkie podejrzenia i zaczął znów żyć pełnią życia Kuba dostaje obronę sławnego lekarza, którego oskarżono o brutalne morderstwa na prostytutkach. Córka oskarżonego ponownie budzi Jego demony.
Książka bardzo dobra, trzyma w napięci, a zakończenie nie pozostawia wyboru jak tylko sięgnąć po kolejną części. Jednak coś tu do końca nie współgrało. Zdecydowanie wolę pewnego siebie Kubę z pierwszej części cyklu, niż tego przerażonego z Procesu Diabła.

× 5 | Komentarze (1) | link |
@Marcela
2022-11-13
8 /10
Przeczytane

"Proces diabła" jest dużo lepszy niż "Pamiętnik...". Ta część jest bardziej przemyślana, jakby dojrzalsza. Szybko wciąga i utrzymuje w napięciu. Może nie jest to arcydzieło, ale mnie się podobało :)

× 5 | link |
PA
@Park2Read
2023-07-25
7 /10

Seria z Diabłem Adriana Bednarka, cykl o młodym prawniku Kubie Sobańskim, był debiutem autora, który niezwykle przypadł do gustu czytelnikom. Muszę Wam wyznać, że z powyższym bohaterem spotykam się po raz pierwszy. Pisarza znam już jednak z serii o Oskarze Blajerze.

Kto miał przyjemność zetknąć się z prozą Bednarka, rozpozna jego pióro wszędzie - autorowi nie można odmówić bowiem specyficznego stylu, który zdecydowanie wyróżnia go spośród innych twórców tego gatunku.

"Proces diabła" jest drugą z kolei częścią przygód piekielnego amatora pięknych kobiet. Sobański, młody, przystojny, nie jest jednak typowym amantem - chłopaka dławią mroczne żądze, którym poddaje się całkowicie, wdrażając w czym najbardziej nawet przerażające wizje. Przy czym udaje mu się wodzić za nos resztę świata, i pozostając bezkarnym snuć marzenia dalszych "podbojów".

W "Procesie" do swojej obrony zaangażuje Kubę, kontynuujący rytualne morderstwa na prostytutkach, Rozpruwacz z Krakowa. Któż zrozumie seryjnego mordercę lepiej niż inny zwyrodnialec? Sobański postanawia zrobić wszystko, by wygrać proces, nie jest jednak świadomy, że wraz z osobą klienta w jego życiu zagości tajemnicza kobieta, której obecność nie pozostanie bez wpływu na emocje adwokata. Ada wprowadza zamęt w głowie Kuby, budząc drzemiące w nim demony..

Walorem powieści Bednarka jest możliwość zaglądnięcia "do wnętrza" mordercy, czytel...

× 2 | link |
@zaczytanaangie
2023-01-14
9 /10
Przeczytane

O ile z reguły pamiętam, jakie emocje towarzyszyły mi podczas czytania, to szczegóły dotyczące fabuły często mi się zacierają. Jest to wygodne, gdy wracam do czytanych już wcześniej powieści, bo w pewnym sensie odkrywam je na nowo, a to tylko pozwala mi czerpać większą przyjemność z ponownej lektury. Muszę przyznać, że w przypadku serii z Kubą Sobańskim moja pamięć zadziałała wybiórczo, bo doskonale zapisał się w niej pierwszy i trzeci tom, czwarty w większości także, ale drugi prawie wcale. Tytuł przypominał mi, że chodziło o sprawę karną w sądzie, ale szczegóły zbrodni zupełnie mi uleciały.
"Proces diabła" jest właśnie tym zapomnianym przeze mnie drugim tomem diabelskiego cyklu. Jest on skoncentrowany wokół zawodowych spraw Kuby, a konkretnie jednej, w której podjął się obrony seryjnego mordercy. Chichot losu? Patrząc na przebieg zdarzeń, zdecydowanie, ale nie mogę Wam zdradzić dlaczego.
Rozpruwacz z Krakowa przyćmił swoimi "dokonaniami" Rzeźnika Niewiniątek, zwłaszcza że oskarżonym został znany i szanowany lekarz. Możemy śledzić proces z perspektywy Kuby, który radzi sobie doskonale jako prawnik. Kto jak kto, ale on wie jak budować pozory i odwracać uwagę od istotnych kwestii. Podobał mi się w tej roli, choć powiedzmy sobie szczerze, on robi na mnie wrażenie w każdej.
Adrian ma niebywały talent do pisania o psycholach, więc opowieść o kolejnym seryjnym mordercy mnie nie zawiodła. Przebieg zbrodni mnie zaskoczył, zresztą nie raz, bo sprawa okazała się być b...

× 2 | link |
@aniabex
2022-11-03
8 /10

,,Walki z nałogiem nie da się wygrać. Nałóg można co najwyżej, kontrolować."

Adrian Bednarek zaprasza na kolejny pełen wrażeń spacer po wybrukowanych tajemnicami krakowskich uliczkach oraz po zakamarkach mrocznego umysłu Kuby Sobańskiego. Diabła w ludzkiej skórze, który cieszy się spokojnym snem w swoim prywatnym raju na ziemi. Dziś nadal jest przystojnym, wysokim, wysportowanym blondynem o niebieskich oczach. Czarującym i szarmanckim. Nieco jednak zmężniał, nabrał dystansu i przystąpił do realizacji życiowych celów. A poprzeczkę postawił sobie niebagatelnie wysoko..
Kuba ma dziś 27 lat, mieszka w penthouse w Krakowie, jeździ sportowym bmw i pracuje w jednej z najlepszych kancelarii prawniczych w mieście. Lubi spędzać wieczory w towarzystwie piwa, kokainy i wspomnień.. Zraniony dzieciak w ciele dorosłego mężczyzny często wraca myślami do czasu pełnego bólu, wstydu i cierpienia, do chwil, które doprowadziły do ucieleśnienia jego żądzy i pragnień, których spełnienie wypierało słabości, a adrenalina doładowywała mu serce.. przynajmniej na chwilę.
Dziś Kuba jest przekonany, że nauczył się trzymać swoje żądze na smyczy.. Nie, nie, to nie starość. Jego potrzeba czai się w melinach jego umysłu tylko czekając na właściwy moment, by znów nim zawładnąć. Dzika bestia, która głodowała od kilku lat wraca do gry dokładnie w chwili, gdy przed młodym prawnikiem otwierają się wrota do rozwoju oszałamiającej kariery zawodowej..
Grzechy w raju mają inny wymiar, a walka...

× 2 | link |
@klaudia.nogajczyk
2020-03-14
8 /10
Przeczytane Najlepsze Seria Legimi
@Olga_Majerska
2022-11-06

Pisząc dla Was tę opinię zastanawiam się, jak to jest z tym złem? Dlaczego brzydzimy się go w rzeczywistości, a doszukujemy w książkach?
Chodzi o emocje? Mocne wrażenia? Doznania?
Wyobraźnia to w końcu bezpieczna przystań, z której można je chłonąć. I za to tak wielką miłością darzę thrillery.

„ Proces diabła ” mógłby być historią o psychopacie, jakich w książkach spotykamy wielu.
Ale nie jest. Dla mnie to ważny dowód na zaangażowanie Autora w jej tworzenie.
Na szacunek do czytelnika.
Na poziom rozwinięcia jego warsztatu pisarskiego.
Na intrygujący sposób przekazu. Czytanie z perspektywy głównego bohatera, i to brutalnego mordercy, zapewniło mi niesamowite uczucia. Moc doznań. Chłonęłam tę książkę, jakbym była na czytelniczym głodzie. Dosłownie. Nasyciłam się. Ale wciąż mi mało. I choć to dopiero drugi tom serii o Kubie Sobańskim, to już teraz wiem, że będzie należała do jednej z moich ulubionych.

Główny bohater, jak wiecie psychopatyczny morderca, staje tym razem przed wymiarem sprawiedliwości. Ale nic bardziej mylnego. Nie jest oskarżony, a co zaskakujące, występuje w roli tego, który w imieniu prawa walczy o uniewinnienie domniemanego seryjnego mordercy. Brzmi nieco niewiarygodnie, prawda? Może i tak jest. Może, jak Autor zaznaczył, ta rzeczywistość została nieco nagięta. Mi to zupełnie nie przeszkadzało. Wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej polubiłam Kubę.

Uśpione żądze wracają. Aby je nakarmić i napoić spełnieniem, kt...

× 1 | link |
@misako.amaya
2022-12-16
8 /10

Rzeźnik Niewiniątek został ujęty przez policję, a tymczasem na horyzoncie pojawia się ktoś, kto zyskuje tytuł Rozpruwacza z Krakowa. Kiedy wpada w ręce policji, to Kuba Sobański ma go bronić. Jest teraz młodym, początkującym, pragnącym sukcesów prawnikiem. Nie spodziewa się jednak, że przy okazji pojawi się ktoś, kto obudzi w nim dawne demony…

Twórczość Autora bardzo lubię, a pierwszy tom mnie bardzo zaintrygował, więc pewnie mi się nie dziwicie, że sięgnęłam po kontynuację. Musiałam ją sobie dawkować, bo po prostu była dobra i ciężko mi się było oderwać od lektury :D Serio. Uwielbiam to, jak Kuba rozpracowuje niektóre rzeczy, choć za nim samym nie przepadam. Dla mnie to taki cwaniaczek, który ma więcej szczęścia niż rozumu. No ale jakiś tam rozum też ma, skoro to wszystko planuje i póki co jest bezpieczny :D

Sprawa Rozpruwacza z Krakowa jest naprawdę interesująca i intrygująca. Tak samo jak to, w którą stronę poszedł prawnik, by go bronić.

Mega interesujący jest również koniec tego tomu, bowiem pojawia się ktoś z przeszłości Kuby i jest spragniony zemsty :D Powiem szczerze, że nie mogę doczekać się lektury – tym bardziej, że się okazuje, że ten ktoś miał kogoś po swojej stronie przez cały ten czas :D

Dziwnie to zabrzmi, patrząc na tematykę, ale przez tę historię się płynie i ciężko też przerwać czytanie. Styl Autora jest bardzo dobry, świetnie operuje językiem, który też tutaj nie jest jakiś...

× 1 | link |
@bethwithbooks
2023-01-10
9 /10
Przeczytane 2022

Bohaterką/bohaterem jakiej książki/serii na pewno NIE CHCIELIBYŚCIE być?🤔

Jeżeli ktoś ma już za sobą lekturę chociaż jednej części serii z Kubą Sobańskim autorstwa @adrian_bednarek_autor, to chyba nie zdziwi go, że jako kobieta, studentka raczej nie czułabym się pewnie w Krakowie, jaki przedstawił nam autor. Mogłoby się okazać, że wiodłabym spokojne życie i może nawet żyłabym długie lata, ale nie jestem pewna, czy chciałabym swoje bezpieczeństwo przetestować na własnej skórze 🤣

W drugiej części wracamy do Krakowa, który, pomimo ujęcia Rzeźnika Niewiniątek nadal wydaje się niezbyt bezpiecznym miejscem, zwłaszcza dla młodych kobiet. Tym razem największym potworem Krakowa stał się Rozpruwacz, atakujący i okaleczający prostytutki. Policja uważa, że złapała go na gorącym uczynku, gdy próbował dokonać kolejnego morderstwa. Jego adwokatem zostaje młody prawnik, dobrze nam już znany Kuba Sobański. A jak można się spodziewać dwa diabły zapewniają mieszankę wybuchową 😈

W tej części działo się naprawdę wiele, było sporo niepewności, niedopowiedzeń, tajemnic - i to właśnie kocham w książkach autora. No dobra, bardziej kocham chyba tylko tę rzadko spotykaną perspektywę czarnego charakteru, jedną z moich ulubionych ogólnie w książkach 🤭 Jeżeli nie przeszkadzają Wam brutalne i bardzo krwawe sceny w książkach, opisane w taki sposób, że aż czujecie na całym ciele ciarki to koniecznie sięgnijcie po książki Adriana Bednarka - a w tej chwili najbardziej polecam Wa...

× 1 | link |
@very.little.book.nerd
2022-12-13
7 /10
Przeczytane

Zapewniam Was, że kontynuacja “Pamiętnika diabła” dostarczy czytelnikowi równie mocnych wrażeń co tom pierwszy. W "Procesie diabła" Kuba Sobański nadal walczy ze swoimi demonami, wyładowując złość i bezsilność na niewinnych kobietach - pozbawia je życia w naprawdę bestialski sposób. Jednocześnie rozwija swoją prawniczą karierę, broniąc w sądzie człowieka oskarżonego o serię rytualnych morderstw.

Ponowne wejście w umysł seryjnego zabójcy było naprawdę interesującym przeżyciem. Tym razem Kuba skupiał się nie tylko na zaspokajaniu własnych, morderczych zapędów, ale także próbował zrozumieć innego zabójcę oraz rozgryźć, czy Remiszewski rzeczywiście jest Rozpruwaczem z Krakowa. A jeśli tak, to jakie wydarzenia doprowadziły go do miejsca, w którym się znalazł. W tej sprawie jednak nic nie jest oczywiste...

Adrian Bednarek nadal jest absolutnym mistrzem jeśli chodzi o robienie psychopatów ze swoich głównych bohaterów. Kuba to postać wykreowana tak dobrze, że nie da się go nie lubić - tak, nawet mimo tego, że jest seryjnym zabójcą. Ciężko to wyjaśnić, a żeby to zrozumieć trzeba po prostu poznać tę serię.

Zakończenie jest niespodziewane, brutalne i zapierające dech - narobiło mi jeszcze większej ochoty na kolejne części. Pamiętam, że trzecia podobała mi się chyba najbardziej i jestem mega ciekawa, czy i tym razem tak będzie.

× 1 | link |
ME
@menia71
2023-03-19
8 /10
Przeczytane

Tom drugi.
Pięć lat po skazaniu Rzeźnika Niewiniątek. Kuba Sobański skończył studia i pracuje w jednej z najlepszych kancelarii. Oczywiście w Krakowie.

Maska, czarny strój i... miecz samurajski pod nim.
Wieliczka. Magda - pracująca w agencji towarzyskiej miała zginąć. Zamiast tego ... doszło do aresztowania mężczyzny.

Każdy dzień bohatera wyglądał tak samo...praca, dom...czasem kobiety, kokaina i alkohol.
Noce należały do jego demonów.

Jedyna znajoma z dawnych czasów, z którą utrzymuje znajomość to Sandra.

Dostaje do prowadzenia nową sprawę. Ma bronić światowej sławy lekarza, którego aresztowano jako Rozpruwacza z Krakowa i udowodnić jego niewinność. Komplikacje i zamęt wprowadza w jego myśli Ada, córka klienta.

Stagnacja się skończyła. A żeby odzyskać kontrolę nad swoim idealnym życiem musi ...
dokonać aktu.
Plan
Wywiad
Obserwacja
Działanie

To nie mogło poczekać...
Proces ruszył.

Ciekawość Kuby doprowadza go do zaskakujących odkryć. Nie tylko on ma swoje demony.

Ma nowy cel...

Kolejna świetna opowieść. Trzyma w napięciu. Zaskakuje. Jest tu mniej brutalnych scen. Nadal jednak wędrujemy po umyśle mordercy egocentryka, prawnika, skrzywdzonego w dzieciństwie i szukającego...zemsty czy odkupienia a może wybaczenia?
A epilog... no, no...kolejna część zapowiada się ciekawie.

× 1 | link |
EK
@EwaK.
2023-05-05
8 /10
Przeczytane

Do Rzeźnika Niewiniątek dołącza Rozpruwacz z Krakowa. Zwyrodnialcy, demony, najgorsze instynkty. Mam dyskomfort nie dlatego, że to czytam, ale że mi się aż tak podoba. I cieszę się, że jeszcze kilka tomów przede mną.

× 1 | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Wejdź do mojego świata, spróbuj zrozumieć żądze, krew każą mi zabijać i przekonaj się, że prawdziwe zło ma tylko jedno oblicze... Ludzkie.
Ludziom często wydaje się, że stagnacja to coś negatywnego. Okres, w którym każdy poprzedni dzień zlewa się z następnym i kolejnym. W ten sposób mijają tygodnie, miesiące, lata. Tak kształtuje się codzienność milionów osobników żyjących na całym świecie. Szara, nudna i do bólu przewidywalna. Praca, dom, leniwe wieczory spędzane na kanapie, kilkugodzinny sen. A potem powtórka wszystkiego. Koło toczy się dzień w dzień, a jedynym bodźcem mogącym je zatrzymać wydaje się śmierć.
W oczach wszystkich widziałem jedynie zazdrość. Tu nie ma się kolegów i znajomych, są tylko konkurenci, a ja znów byłem lepszy od innych.
Walki z nałogiem nie da się wygrać. Nałóg można co najwyżej kontrolować. On wciąż czai się, gotowy do porwania w rozkoszne objęcia, gdzie żadne bariery nie istnieją.
Nie czuję się winny, współczuję ludziom, którzy czują się winni.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Pamiętnik diabła
Pamiętnik diabła
Adrian Bednarek
7.8/10
Witaj w moim idealnym, pozbawionym wad świecie. Mam dwadzieścia dwa lata i wszystko, czego mógłbyś z...
Spowiedź diabła
Spowiedź diabła
Adrian Bednarek
8.4/10
Niczego w życiu nie należy obawiać się bardziej niż zemsty kobiety… Siedemnastoletnia Sonia, dziew...
Wyrok diabła
Wyrok diabła
Adrian Bednarek
8/10
Bądź świadkiem pojedynku, w którym stawką jest wolność. Kuba Sobański, krakowski adwokat i nieuchw...
Piętno diabła
Piętno diabła
Adrian Bednarek
8.3/10
Starcie namiętności i pożądania z nienawiścią i chęcią zemsty. Dzięki wrodzonemu sprytowi Kubie So...
Rywal diabła
Rywal diabła
Adrian Bednarek
8.2/10
„Najważniejsze jest atakować tam, gdzie wróg nie będzie się bronił.” Sun Tzu Od kiedy Sonia Wodziń...
Pokusa Diabła
Pokusa Diabła
Adrian Bednarek
8/10
Życie na wolności jest pełne pokus. Kuba Sobański dobrze wie, jak trudno się powstrzymać, by po nie...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl