Światełko w tunelu

Hanna Greń
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Światełko w tunelu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Wiedzieli, że tylko od nich zależy, którą wersję zdarzeń wybiorą. Po ostatnich tragicznych wydarzeniach Gerard jest przekonany, że bezpowrotnie utracił to, co było dla niego najważniejsze. Po Kornelii pozostał mu jedynie maleńki kot, którego kobieta zostawiła pod jego opieką przed ich ostatnim rozstaniem. Okazuje się jednak, że ciało znalezione w domu Pliszki po pożarze należy do kogoś innego. Gdzie zatem podziała się Kornelia i dlaczego nie daje znaku życia? Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy komisarz dowiaduje się, że jego koledzy stawiają Kornelii absurdalne – jego zdaniem – zarzuty. Mężczyzna rzuca na szalę całą swoją zawodową przyszłość, żeby udowodnić, że podejrzewana przez policję kobieta jest niewinna. Jednak żeby to zrobić, trzeba ją najpierw odnaleźć. Rozpoczyna się polowanie na Pliszkę.
Data wydania: 2020-10-27
ISBN: 978-83-66481-84-8, 9788366481848
Wydawnictwo: Replika
Cykl: Polowanie na Pliszkę, tom 2
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 320
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Hanna Greń Hanna Greń
Urodzona w 1959 roku w Polsce (Wisła)
Urodziłam się dawno, dawno temu, w roku 1959, w mroźne, styczniowe popołudnie, a miało to miejsce w zasypanej śniegiem Wiśle. Tam mieszkałam przez wiele lat, potem przeniosłam się do Bielska-Białej. Z wykształcenia jestem ekonomistką, do dziś nie wie...

Pozostałe książki:

Wioska kłamców Więzy krwi Mam chusteczkę haftowaną Upiorne święta Północna zmiana
Wszystkie książki Hanna Greń

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Światełko w tunelu

22.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dzisiaj przychodzimy z książką "Światełko w tunelu". Opowieść ta jest ostatnią książką, która została nam podarowana do zrecenzowania w 2020 roku, więc oficjalnie zaczynamy nowy rok czytelniczy 😉 "Światełko w tunelu" to drugi tom z serii "Polowanie na pliszkę" od @Link oraz @Link Pierwszy tom niedawno z recenzowałyśmy, jeżeli macie ochotę to zapra... {} Recenzja książki Światełko w tunelu

Moja opinia o książce

Opinie

@sandrajasona
2019-11-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Przeczytane w 2017

Tym razem dwie, ponieważ to całość i trzeba czytać w kolejności i dwie razem :-)
Cóż trafiłam tym razem nie na kryminał, chociaż w sumie mamy zwłoki, ale bardziej na opowieść o zaufaniu, złym i dobrym życiu. Czy żałuję, chyba nie, opowiedziane to wszystko z humorem, trochę żartem, trochę sarkazmem. Ubawiłam się historią Kornelii i Gerarda, chociaż początek nie był zbyt optymistyczny. Kornelia niekochana przez rodziców, samotna traci najbliższą przyjaciółkę, nieznajomy próbuje ją zgwałcić, a potem nikt jej nie wierzy. Po wielu latach ktoś zaczyna ją prześladować i znowu policja jej nie wierzy, a sprawę przejmuje znów ten sam policjant, chociaż setki kilometrów od poprzedniego zdarzenia. Czy ma pecha, czy coś się zdarzy w jej życiu - warto przeczytać.
Dla mnie to lektura dla rozerwania się, pośmiania, zaciekawiła, chociaż nie do końca rozumiem czemu, może jesień tak na mnie wpływa, bo z gruntu rzeczy wolę mniej ckliwe opowieści

{}× 5 | link |
@Nina
2019-11-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2018 E-book

Samoczytajka. Czyta się szybciutko, bez zgrzytów, dobra kontynuacja części pierwszej. Zdecydowanie powieść obyczajowa, o czym mówi sama autorka, nie rozumiejąc dlaczego na portalu przypisana jest do gatunku kryminał. I jeśli ktoś nie nastawia się na kryminał i jest fanem dobrej obyczajówki, na pewno się nie zawiedzie. Ja przeczytałam z ogromną przyjemnością. I chociaż bywało czasami przesłodko i nierealnie, to mam to w nosie. Kornelia i Gerard wciągnęli mnie w swoją historię, odprężyłam się, a o to mi przede wszystkim chodziło. Jestem na tak, zdając sobie sprawę, że nie jest to żadna wielka literatura, a literatura zdecydowanie rozrywkowa.

{}× 2 | link |
@ejwa1960
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2017 Romans/obyczajowe/sensacja do biblioteki

Po przeczytaniu pierwszej części nie mogłam się doczekać kiedy ukaże się druga część o Pani Pliszce. A na dodatek kiedy ukazały się pozytywne oceny tej książki jak tylko zakupiłam książkę od razu wzięłam się zaczytanie.
No i tu nastąpiło wielkie rozczarowanie.Książka została podzielona na trzy części.
W pierwsza część to niby poszukiwania Korneli,polegało na tym,że zbierali się na odprawie podyskutowali,zakończyli i poszli do domu i tak przez kilkadziesiąt kartek.
Druga część to o Pliszce,jak miło sobie spędza czas w gospodarstwie agroturystycznym.
Może ta część miała jakiś związek z całą książką ,ale ja go nie znalazłam.
Moim zdaniem wystarczyło przeczytać trzecią i ostatnią część książki.

{}× 1 | link |
@Eli1605
2019-11-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2019

Lubię gdy kontynuacja cyklu nie odbiega od wcześniejszych pozycji lub jest lepsza. Pani Hanna, w mojej ocenie, utrzymała poziom z pierwszej części. Nie podobała mi się jedynie okładka. Wiem, że główna bohaterka zajmowała się krawiectwem, ale stara maszyna do szycia do mnie nie przemawia. Gdybym nie wiedziała czego mogę spodziewać to nawet nie spojrzałabym na taką okładkę i ominęła książkę dużym łukiem. A to byłaby zbrodnia, ponieważ jest to kryminał z humorem, który polecam.

{}× 1 | link |
@ewfor
2020-11-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Jeżeli ktoś zastanawia się, czy sięgnąc po tę książkę, to na wstępie napiszę, że jest to lektura z tych, które zaczynasz czytać i wówczas cały świat wokół znika, bo nagle przenosisz się ze swojego świata do świata bohaterów powieści.

Ta książka to połączenie kryminału policyjnego z dramatem, romansem i powieścią psychologiczną.Poruszone w powieści tematy szokują i frustrują wywołując czasami złość i poczucie ludzkiej klęski.

Pięknie, aczkolwiek bardzo dosadnie i dramatycznie opisany został w powieści pewien konflikt rodzinny, w którym dziecko, z którego wyrasta samodzielna, inteligentna kobieta od początku swojego życia jest nie tyle ignorowana przez najbliższych, tu mam na myśli rodziców, co wręcz potępiana za swoje istnienie.

Smutny, a może raczej tragiczny w skutkach jest też pokazany wątek solidarności pseudo-przyjacielskiej, i to w środowisku policyjnym. Muszę przyznać, że bulwersowałąm się czytając o bezgranicznej wierze w niewinność jakiegoś człowieka, gdzie nawet nie było próby zrozumienia drugiej strony. Prawie cały czas nasuwało mi się pytanie: jak dobrze znasz drugiego człowieka? Nawet tego, którego nazywasz swoim przyjacielem.

Muszę zwrócić uwagę również na wątek romantyczny, zrodzony w dość kontrowersyjnej sytuacji, gdzie dwoje ludzi nastawionych do siebie wrogo, nagle zaobaczyło w tej drugiej osobie kogoś bliskiego, kogoś komu wbrew wszystkiemu starało się zaufać. Tylko jak dale...

{} | link |
@gala26
2019-11-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Literatura współczesna Wypożyczone z biblioteki 2018

Kontynuacja losów Korneli Pliszki wypadła dużo słabiej niż się spodziewałam i przyniosła lekkie rozczarowanie. Zbyt szybko cała historia została pozbawiona tajemniczości i stała się bardzo przewidywalna. Wspominałam już w przypadku pierwszej części, że nie jest to kryminał i dziwi mnie fakt przypisania tej serii do tego gatunku. O ile w „ Jak kamień w wodę „ można było jeszcze przymknąć oko, to „ Światełko w tunelu „ jest zwykłą powieścią obyczajową, bo kryminału jest tu tyle, co kot napłakał ( może być w wykonaniu sympatycznego kociaka o imieniu Plamka), jedynie postacie głównych bohaterów stały się wspólnym mianownikiem i w jakiś sposób połączyły tę historię.
Hanna Greń silnie rozbudowała warstwę obyczajową, gdzie na pierwszy plan wysunęły się rozterki emocjonalne Gerarda i Kornelii. Wątek kryminalny został w zasadzie rozwiązany w pierwszej części, a Kornelia zyskuje status podejrzanej zamiast ofiary, mocno naciągane i niepotrzebne.
Zapewne tak naprawdę wystarczyłoby autorka dopisała jeszcze jeden rozdział i spokojnie wyjaśnić pewne kwestie i na tym zakończyć. W dalszym ciągu podoba mi się język Hanny Greń, sarkazm i błyskotliwe dialogi. Muszę przyznać, że bardzo sprawnie operuje słowem, to lekkie pióro właśnie sprawiło, że książkę przeczytałam równie szybo jak poprzednią część, chociaż samej akcji w książce jest trochę za mało.
Zmieniło się tylko moje nastawienie do dwójki głównych bohaterów.
O ile bardzo polubiłam wcześniej Kornelię za jej pasję, przeboj...

{} | link |
@etiudyliterackie
2020-12-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

Pierwsza część #jakakmieńwwodę kończy się domniemaniem, że Kornelia Pliszka nie żyje, zgineła w pożarze swojego domu. Gerard jest załamany, nie może pogodzić się ze stratą ukochanej. OKazuje się jednak, że znalezione ciało należy do kogoś innego. Co w takim razie stało się Pliszką i dlaczego zniknęła?Dodatkowo zostają postawione jej zarzuty. Najpierw jednak trzeba ją odnaleźć.

Wiedząc, że jest druga część tej serii domyślałam się, że tak nie może się to skończyć. Zastanawiałam się tylko jak to wszystko autorka uknuła :)
Jeśli chodzi o zaliczenie tej książki do gatunku kryminał to mocno bym się spierała, to w moim odczuciu raczej obyczajówka bardzo przyjemna w odbiorze. Kolejny raz zatapiamy się od pierwszych stron w ciąg zdarzeń i zapominamy o otaczającym nas świecie. Prowadzenie narracji bardzo temu sprzyja.
Fabuła poprowadzona jest w dużej mierze dwutorowo. Początkowo poznajemy rozterki Gerarda i podejmowane przez niego próby oczyszczenia Kornelii z zarzutów. W tej części jawi nam się jako zupełnie inny człowiek, niż w pierwszym tomie. Ewidentnie przemawia przez niego rozpacz po utraconej miłości. Na poznanie kolei losów Pliszki musimy chwilę poczekać, a gdy już dojdziemy do tego fragmentu, wszystkie karty się odkrywają. Zastanawiam się tylko dlaczego podjęła decyzję o ucieczce, przecież należy stawiać czoła problemom, a nie uciekać przed nimi jak najdalej się da. To w niczym nie pomaga, a w moim odczuciu jeszcze bardziej w...

{} | link |
KS
2021-09-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane B/STW 2021

Historia troszkę gorsza niż w poprzedniej części, mniej mnie wciągnęła. Zdecydowanie było tutaj dużo mniej kryminału. Szkoda.

{} | link |
@sistersasbooks
2021-01-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Czytam
PA
2020-07-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Vernau
2020-05-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Kryminał
@fajnaem
2021-08-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Betsy59
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane 2019
@napisaneslowa
2020-02-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Światełko w tunelu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Jak kamień w wodę
Jak kamień w wodę
Hanna Greń
{}7.5/10
Tylko ode mnie zależy twój los.. Nie uciekniesz przede mną. Kiedy Kornelia zaczyna otrzymywać t...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl