Avatar @ksiazkanaprezent

Książka na prezent

@ksiazkanaprezent
31 obserwujących. 16 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 3 lat. Ostatnio tutaj 2 dni temu.
ksiazkanaprezent
ksiazkanaprezent.blogspot.com
Napisz wiadomość
Obserwuj
31 obserwujących.
16 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 3 lat. Ostatnio tutaj 2 dni temu.
poniedziałek, 20 kwietnia 2020

"Z tobą zawsze" - Beata Sagan

Po raz kolejny sięgam po książkę dla młodszych odbiorców. Autorka Beata Sagan może pochwalić się swoją pierwszą powieścią, ale nie pierwszym napisanym tekstem. Publikuje z powodzeniem na Wattpad.com, gdzie znajdziemy wiele jej opowiadań.


Książka na prezent


Książka o młodzieży wchodzącej w dorosłe życie, problemach, zainteresowaniach i pierwszych miłościach. Bohaterka to ładna i lubiana Joasia. Ma kochających rodziców i dużo przyjaciół. Jak każda dziewczyna w wieku siedemnastu lat pragnie mieć chłopaka. Podkochuje się od dawna w przystojnym Marku. Należy on do grupy chłopców lubianych i nie narzeka na brak powodzenie u dziewczyn. Joasia marzy, by iść na studniówkę tylko z nim. Dziewczynę pilnuje nadopiekuńcza mama, brat, a nawet irytujący sąsiad, Wszyscy starają się, by nie wpadła w kłopoty i złe towarzystwo. Nastolatka usilnie poszukuje szczęścia w miłości. Tylko czy dobrze lokuje swoje uczucia ? Czy w tym wieku, da się uniknąć rozczarowań miłosnych i bólu złamanego serca ?

Moją uwagę przykuła okładka książki, jest dopracowana, a drobne detale doją tej książce wyjątkowego charakteru. Piękna okładka na miłym w dotyku papierze. Zakładki z informacją o autorce i opinia innych osób o książce, wszystko to razem wygląda bardzo profesjonalnie i zachęca, by książkę wziąć do ręki.
Opis z tyłu książki nie porwał mnie, co często mi się zdarza. Fabuła jednak okazała się bardzo ciekawa. Bohaterowie bardzo dobrze opisani ze szczegółami, które tworzą interesującą całość. Najbardziej podobało mi się tło fabuły. Rodzina dziewczyny, starszy brat, codzienne relacje rodzinne. Czyta się jednym tchem, bardzo płynnie przechodzi się do kolejnego rozdziału. Wzruszyłam się kilka razy, a przez większość czytania uśmiech nie schodził z mojej twarzy. Nie zabrakło dowcipnych dialogów i humorystycznych wątków. Narracja w pierwszej osobie, czasem może wydawać się nudna, ale tak nie jest, gdy pisze Beata Sagan. Książkę po prostu nie da się odłożyć, bo przyciąga do siebie, jak niedokończona tabliczka czekolady.

Cudowny debiut, lekkie pióro, wciągająca fabuła, mimo że, to książka dla młodzieży, świetnie spędziłam czas. Powieść porusza problemy, które są ponadczasowe i każdy dorosły doświadczył je, będąc młodym. Rozwiązywanie ich nie zawsze jest łatwe, a ich skutki mogą rzutować na resztę życia. Jak to wszystko pogodzić, by być szczęśliwym i żeby innych uszczęśliwić ? Często rodzice wyznaczają pewne ramy, narzucają swoje zdanie. Realizują poprzez młodych ludzi, swoje niespełnione aspiracje.
Książka przeniosła mnie do młodych lat, racząc miłą dawką wspomnień. Autorka doskonale poradziła sobie z przekazywaniem emocji, których tyle się kryje w młodych ludziach. Dobrze napisana, ciekawie wykreowani bohaterowie z energetyczną muzyką w tle. Ten debiut to naprawdę dobrze wykonana praca autorki. Wszystkie elementy do siebie pasują, a całość zasługuje na bardzo wysoką ocenę.
Więcej recenzji na blogu:
https://ksiazkanaprezent.blogspot.com/

#ksiazka#ksiazki#literatura#dlamlodziezy#powiesc#debiut#dladziewczyny#kobieta#pierwszamilosc#czytam
Komentarze

Archiwum

2020

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl