Avatar @ksiazkanaprezent

Książka na prezent

@ksiazkanaprezent
31 obserwujących. 16 obserwowanych.
Kanapowicz od 4 lat. Ostatnio tutaj 2 dni temu.
ksiazkanaprezent
ksiazkanaprezent.blogspot.com
Napisz wiadomość
Obserwuj
31 obserwujących.
16 obserwowanych.
Kanapowicz od 4 lat. Ostatnio tutaj 2 dni temu.
czwartek, 4 czerwca 2020

"Ostatnia szansa" - Małgorzata Kasprzyk

Czasem opis na książce, czasem recenzja lub poprzednie publikacje autora zachęcają mnie do czytania. Tym razem to okładka wykonana przez Martę Lisowską. Gdy ją ujrzałam, to uśmiech od razu pojawił się na mojej twarzy. Pomyślałam, że skoro do okładki się tak uśmiecham, to może i przy czytaniu będzie mi wesoło. Autorka Małgorzata Kasprzyk ma na swoim koncie już kilka wydanych powieści, w tym dwutomową sagę z historią w tle i zadbała o to, bym się nie zawiodła.


Książka na prezent

Rodzice dziesięcioletnie Ewy giną w wypadku samochodowym. Opiekę nad dziewczynką przejmuje wujek Waldek, brat jej matki. Traktuje siostrzenice jak swoją córkę i zapewnia jej wszystko, co najlepsze. Wujek jest kawalerem, a jego życie kręci się wokół pracy i Ewy. Ma świetnie prosperującą firmę, ale przy kobietach traci wiarę w siebie. Ewa dorasta i gdy kończy studia myśli o wyprowadzce. Szuka wujkowi odpowiedniej kandydatki, która by wypełniła pustkę po jej odejściu. Dziewczyna ma wyrzuty sumienia, że wujek, zajmując się nią, nie miał czasu interesować się płcią przeciwną i się zakochać. Czy uda jej się znaleźć odpowiednią partnerkę dla niego, a może sama padnie ofiarą strzały amora ?

Już po kilku stronach czuć lekkość tej historii okraszonej dużą dawką humoru. Jest to opowieść o ludziach, którzy pragną mieć kogoś bliskiego, by poczuć ciepło rodzinne i zaznać odrobinę szczęścia. Pragnienie miłości jest niezależne od wieku, tylko może inaczej smakuje, w inny sposób się ją celebruje. Jak się szuka miłości w średnim wieku ? W powieści dowiemy się tego z perspektywy mężczyzny, jak i kobiety. Czy ich sercowe rozterki tak bardzo się różnią?
Naturalność bohaterów sprawia, że polubimy ich od razu i kibicujemy w zawirowaniach sercowych. Intrygi miłosne Ewy nie zawsze wychodzą, a zabawne sytuacje tworzą humorystyczną fabułę dającą nadzieję na lepsze jutro. Mimo lekkiego czytania doskonale można zgłębić relację ludzi, którzy nie wierzą w swoją wartość, odpuszczają niepotrzebnie, tracąc szanse na cudowne uczucie. Piękno to pojęcie, które dla każdego znaczy coś innego i porównywanie się z innymi, nie doprowadzi do szczęścia, a jedynie do kompleksów i braku wiary we własne możliwości.
Każdy z bohaterów ma jakiś bagaż doświadczeń, a brak wiary w udany związek nie pozwala iść do przodu. W głębi duszy jednak bohaterowie chcą jeszcze odnaleźć tę drugą połowę. Jedno się nie zmienia, każdy chce być kochany niezależnie od wieku. Miło wiedzieć, że po powrocie do domu ktoś czeka i oby nie był to tylko kot.

Jeżeli chcemy spędzić miło czas i zapomnieć o własnych troskach, to polecam tę opowieść pełną lekkości i dobrego humoru. Nie rozmyślamy za dużo, nie analizujemy, po prostu płyniemy z fabułą, uśmiechając się do siebie, bo książka pozwala na relaks i odpoczynek dla naszego umysłu.

Więcej recenzji na blogu:https://ksiazkanaprezent.blogspot.com/
#ksiazka#ksiazki#recenzja#book#kobieta#literatura#czytam#premiera
× 1
Komentarze

Archiwum

2020