Avatar @ksiazkanaprezent

Książka na prezent

@ksiazkanaprezent
32 obserwujących. 16 obserwowanych.
Kanapowicz od 4 lat. Ostatnio tutaj 6 dni temu.
ksiazkanaprezent
ksiazkanaprezent.blogspot.com
Napisz wiadomość
Obserwuj
32 obserwujących.
16 obserwowanych.
Kanapowicz od 4 lat. Ostatnio tutaj 6 dni temu.
czwartek, 13 lutego 2020

Zostałaś wybrana, by stać się aniołem.

Karolina Wilczyńska oddała do rąk czytelników „Anielski kokon”. Autorka wielu znakomitych powieści, ale ja mam przyjemność zapoznać się z jej twórczością dopiero pierwszy raz.


Pewnego dnia trzydziestoletnia Olga, otrzymała wiadomość na swoją skrzynkę pocztową: „Zostałaś wybrana, by stać się aniołem”. Jedna wiadomość jest początkiem dziwnych zdarzeń. Olga ma pracę w prestiżowej firmie, własne mieszkanie, przystojnego i bogatego chłopaka. Jej życie dotychczas wydawało się poukładane i przewidywalne, ale może jednak czegoś jej brakowało do szczęścia ? Czegoś, co trudno uchwycić w kilku zdaniach i trudno wyrazić słowami, bo leży na dnie serca kobiety. Pewnego dnia zjawia się tajemniczy mężczyzna, który przekonuje ją, że została wybrana, aby czynić dobro.
Fabuła zaskakuje, bo zakończenie, które sobie wyobraziłam, po kilkudziesięciu stronach się nie sprawdziło. Książkę czyta się bardzo dobrze, jest napisana zrozumiałym językiem i bez zbędnych opisów. W fabule pojawiło się kilka drugoplanowych postaci ściśle związanych z bohaterką. Są zróżnicowane, a ich cechy charakteru wyraziste i nie pozwalają ich pomylić. 
 Autorka porusza głębszy problem, to nie bajka o aniołach i dobrych uczynkach. Każdy człowiek jest inny i inaczej postrzega świat. Składa się na to zawsze wiele czynników. Geny, które nosimy w sobie, charakter, wychowanie, okolica, w której spędzamy dzieciństwo. Czy to, co myślimy, jest dobre, czy tylko nam się tak wydaje ? A może inni mają racje, a my się mylimy ? Czy biedak, który śpi na ławce, jest dziwakiem, czy to może my w dużym łóżku z pięknie pachnącą pościelą wyglądamy dziwnie – czy to, co robi ogół, jest dobre, a jednostka złe?
Cała fabuła, wszystko tak pięknie mi się układało i bohaterowie i Olga, a tu nagle, to co wydawało się oczywiste, takie nie było. Pomału po karteczce, domyślałam się, co oznaczają kolejne wydarzenia. Pięknie napisana powieść. Nie mówi wszystkiego wprost, ale prowadzi czytelnika za rękę wolnym, lekkim krokiem.
Gdy zamknęłam ostatnią stronę, zamyślona byłam jeszcze długo. Książka zostawia po sobie wiele pytań, na które tylko czytelnik może sobie odpowiedzieć. Zmuszająca do przemyśleń opowieść o świecie rzeczywistym, jak i nierealnym. Obojętność wobec tej powieści nam nie grozi. Oryginalna fabuła sprawia, że z ciekawością ją dokończymy.

Polecam wszystkim. Więcej na blogu: https://ksiazkanaprezent.blogspot.com/
#ksiazki#ksiazka#dobraksiazka#literaturakobieca#recenzja#kobieta
× 2
Komentarze

Archiwum

2020

© 2007 - 2024 nakanapie.pl