Avatar @bunia

Aneta

@bunia
21 obserwujących. 18 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 15 lat.
Napisz wiadomość
Obserwuj
21 obserwujących.
18 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 15 lat.
26.11.2009
Zgadzam się w 100% z Laylą - choć pomysł na fabułę dobry, książka mocno przereklamowana! Chyba oczekiwałam czegoś innego - te wizje zupełnie do mnie nie trafiają. Nie będę się zagłębiać w szczegóły i wytykać, co mi się nie podobało, bo nie chcę urazić niczyich uczuć religijnych - może ktoś wierzy, że Duch Święty jest Azjatką, ale ja nie. Tak, wiem ...
@bunia@bunia
22.11.2009
Ciekawa i bardzo dobrze się czyta, muszę sięgnąć po inne pozycje tej autorki. Polecam:)
@bunia@bunia
13.11.2009
Można by prowadzić dysputy nad tym, czy papieżyca Joanna naprawdę istniała, ale tym, co mnie się spodobało jest profesjonalne podejście do tematu, dzięki czemu z książki można się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy na temat średniowiecza i jego najbardziej mrocznego wieku IX. Pozycja jak najbardziej warta uwagi, polecam.
@bunia@bunia
13.11.2009
Follett historyczny - to jest to! Autor, który znany jest czytelnikom jako pisarz książek sensacyjnych jest dla mnie niekwestionowanym królem powieści historycznej. Wielki ukłon w jego stronę za ogrom przygotowań, jakie poczynił, by napisać zarówno "Świat bez końca" jak i "Filary ziemi". POLECAM!
@bunia@bunia
27.10.2009
Czytając tę książkę momentami czułam się zażenowana (a jest to książka dla młodzieży) i bałam się, co też jeszcze autorka wymyśli, bo to naprawdę misz-masz problemów nastolatków. Może i książka uczy jak pozbywać się kompleksów, ale jest w niej sporo takich trochę dziwnych wypadków, np. główna bohaterka zakochuje się w chłopaku, który ją upokorzył (...
@bunia@bunia
27.10.2009
Pomysł niby fajny, ale realizacja mnie nie przekonała. Liczyłam na więcej humoru. No i to tłumaczenie - Zofia i Lucas...
@bunia@bunia
27.10.2009
Nazwisko autorki samo w sobie stanowi rekomendację - właśnie ono przekonało mnie, by sięgnąć po książkę, która okazała się dla mnie ciężkostrawna. Pogubiłam się czytając.
@bunia@bunia
27.10.2009
Niesamowicie się wynudziłam czytając te 500 stron, w których praktycznie się nic nie dzieje - główna bohaterka ucieka przez ponad połowę książki, by w końcu dać się złapać. Wszystko jest tu przewidywalne, nie ma tajemnicy i niepowtarzalnego klimatu. Jak na fantastykę to dla mnie trochę za mało, a spodziewałam się wiele po tej lekturze. Na pewno nie...
@bunia@bunia
26.10.2009
Historia GUŁagu od A do Z, świetna praca, która rozszerzyła moją wiedzę na temat sowieckich obozów, napisana w sposób przejrzysty i interesujący. Mogę ja polecić każdemu, ponieważ nie stawia bariery językowej, mimo iż jest to pracą naukową.
@bunia@bunia
26.10.2009
Moja ulubiona część HP, bo najwięcej się w niej dzieje.
@bunia@bunia
26.10.2009
Jak dla mnie za dużo techniki i różnych dziwnych urządzeń, których nie byłam sobie w stanie wyobrazić podczas czytania, dlatego książka do mnie nie trafiła.
@bunia@bunia
26.10.2009
Chyba nie trafia do mnie ten rodzaj humoru. Pomiędzy tym co zabawne, a tym co głupie granica jest niezwykle subtelna.
@bunia@bunia
22.10.2009
Warto przeczytać, żeby dotrzeć do fragmentu zawierającego tytułowe słowa książki, które wyrażają cały dramatyzm. Oto "Jeszcze dzień życia" - udało się uciec śmierci, ale jak będzie jutro - nie wiadomo, bo w tej książce opisuje Kapuściński życie z dnia na dzień, z chwili na chwilę w rzeczywistości, w której każdy może być zarówno wrogiem, jak i przy...
@bunia@bunia
21.10.2009
Zgadzam się z Mirabelką. Historia Hannah jest przykładem na to, jak nasze, często z pozoru nieistotne zachowania, mogą wyrządzić krzywdę innym ludziom. Książka warta polecenia głównie młodzieży.
@bunia@bunia
11.10.2009
Trochę mnie znudziła. Chyba Pamuk jest dla mnie nieco za ambitny. Może warta uwagi dla tych, którzy zakochani są w Stambule.
@bunia@bunia
11.10.2009
Książka o łagrach po łagrach, o tym, jak gorzko smakowała wolność amnestionowanych zmierzających w kierunku tworzącej się armii Andersa. Ale jest to także pozycja traktująca o Rosji i Rosjanach, których portret kreśli Czapski w czasie swej wędrówki po nieludzkiej ziemi. Lektura obowiązkowa.
@bunia@bunia
10.10.2009
Tragiczna w swej wymowie opowieść o pokoleniu młodych straceńców rzuconych w zawieruchę działań wojennych. Tragiczna o tyle, że uczestnikami wojny byli nierzadko nastoletni mężczyźni. Pomimo chęci zaprzestania walki, była w nich niemoc wobec ogromu zła, jakiemu próbowali sprostać.
@bunia@bunia
10.10.2009
Pouczające anegdoty z życia Papieża Polaka, wysuwające na pierwszy plan jego człowieczeństwo, to, że zawsze starał się być sługą wszystkich i w swoim postępowaniu kierował się przebaczeniem.
@bunia@bunia
10.10.2009
Niezwykle poruszająca. Dla mnie najistotniejsze jest zakończenie, w którym Szpilman wspominając swego wybawcę, Wilma Hosenfelda, obala stereotyp - "wszyscy Niemcy są źli". Bo tak naprawdę musimy przestać myśleć schematami - oto prawda, jaką chce nam uświadomić Szpilman.
@bunia@bunia
10.10.2009
Przeczytałam, bo książka była na topie. Nudziłam się podczas lektury, no i jeszcze te "chemiczne" fragmenty. Dla mnie przeciętna.
@bunia@bunia
10.10.2009
Dla mnie czytanie tej książki to strata czasu. Tabu istnieje przecież w każdej kulturze i chyba tylko w próbie odkrycia go autorka upatrywała swojego literackiego sukcesu, bo dla mnie książka nie ma żadnych innych walorów - w końcu ileż można się katować opisami stosunków seksualnych jakiejś nastoletniej lumpiary. Co za dużo, to nawet pies nie zje....
@bunia@bunia
10.10.2009
Dla mnie dobra, historia ciekawa, postacie nietuzinkowe, czytałam ją wyostrzając sobie apetyt na kolejne części, ale niestety nie dorównały poziomem, przez co trylogia po prostu mnie nieco znużyła.
@bunia@bunia
© 2007 - 2024 nakanapie.pl