Kapłanka w bieli Trudi Canavan

Okładka Kapłanka w bieli
autor:
Trudi Canavan
wydawnictwo:
GALERIA KSIĄŻKI
data wydania:
2010
ISBN:
9788392883753

Opis

Kiedy Auraya została wybrana na kapłankę, nie wierzyła, że po zaledwie dziesięciu latach stanie się jedną z Białych, najpotężniejszych sług bogów. Niestety, niewiele miała czasu, by przyzwyczaić się do niezwykłych mocy, jakie bogowie jej ofiarowali. Krainę nękają tajemniczy czarownicy z południa w czarnych szatach, a do Białych docierają pogłoski o gromadzącej się armii. Auraya i jej nowi koledzy pracują niestrudzenie, by przypieczętować przymierza i cały północny kontynent zjednoczyć pod swoim s..ztandarem. Czas jednak ucieka. Wojna przybywa do krain Białych i jeśli Auraya nie opanuje swoich nowych umiejętności, nawet łaska bogów może nie wystarczyć, by ich uratować. Trudi Canavan, autorka bestsellerowej Trylogii Czarnego Maga, rozpoczyna nowy cykl fantasy, umieszczony w klasycznym świecie magii, herosów, bogów i zakazanej miłości.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kapłanka w bieli to pierwszy tom trylogii tej autorki. Książka jest napisana w sposób lekki, przyjazny czytelnikowi. Autorce nie brak dużej dawki poczucia humoru. Po przeczytaniu połowy pierwszej strony akcja wciąga. Poznajemy losy Aurai w prologu, który dla niektórych może się okazać dziwnym w... więcej »
„Kapłanka w bieli” to pierwsza część Ery Pięciorga, która jest zupełnie osobnym cyklem do „Czarnego Maga”. Chociaż zawiera troszkę schematów z drugiej trylogii, nadal jest oryginalna i świetnie się ją czyta. Niestety, w porównaniu z Czarnym magiem wypada słabiej. Auraya pochodzi z małej wioski... więcej »
Era Pięciorga: Tom 1
Recenzent: Anhelli
Zawsze mnie ciekawiło, kto i na jakiej podstawie stwierdza, że jakiś bóg jest prawdziwy a inny nie? Skąd wiemy, co mu się podoba a co nie? Ale wiem na pewno, że jak długo istnieje świat, nigdy nie było i nie będzie żadnego dowodu na potwierdzenie jego istnienia czy nie-istnienia. Myślę, że właśni... więcej »
Fantastyczną twórczość Trudi Canavan jest bardzo łatwo znaleźć spośród wszystkich innych mniej znanym lub bardziej robaczków gromadzących się na półkach księgarni. To co tak bardzo przyciąga oczy do dzieła autorki, że aż chce się krzyczeć "To jej, to jej", to zdecydowanie okładki książek. Mimo ... więcej »
Cieszę się, że to moje pierwsze spotkanie z książkami Trudi Canavan .... bo jeszcze tyle przede mną ! Jestem zauroczona "Kapłanką" i językiem tej książki :) Wzięłam z biblioteki tylko pierwszy tom, bo nie wiedziałam czy mi się spodoba ( w kwestiach fantastyki ciągle raczkuję) i teraz żałuję... że... więcej »
Autorka stopniowo wprowadza nas w starannie wykreowany przez siebie świat. O jego niezwykłości dodatkowo przypominają niecodzienne nazwy i imiona, które niełatwo jest zapamiętać od razu. Akcja toczy się równolegle na kilku płaszczyznach, więc na początku trudno było zorientować się w sytuacji. Po... więcej »
Po paranormal romance najczęściej sięgałam z powodów dość prostych. To jeden z popularniejszych gatunków wśród ludzi młodych, ciągle pojawiają się nowe pozycje i najczęściej jedyną różnicą między nimi są powielone schematy. Stety bądź też nie - tego typu powieści najczęściej podrzucali mi znajomi... więcej »
Dodali do kolekcji
alarusse
steff
Nacia13
Immora_Fray
Majecian
Courage
Lawliett
Azzura
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!