Córka tatarskiego chana

"Iny Lorentz"
9.7 /10
Ocena 9.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Córka tatarskiego chana
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.7 /10
Ocena 9.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Rosja rok 1707. Wojska cara Piotra I tłumią krwawo powstanie Tatarów zamieszkujących Syberię. Gwarancją pokoju jest nie tylko ogromy okup, który Tatarzy mają zapłacić carowi. Rosjanie żądają jeszcze dodatkowo wydania zakładników, z których najważniejszym ma pierworodny syn chana Möngüra, książę Bahadur. Tłumiący powstanie generał carski nie wie jednak, że Bahadur nie żyje.
Ukochana żona chana wpada na pomysł, by jedną z córek Möngüra przebrać za chłopca i przekazać Rosjanom jako Bahadura. Podstęp się udaje i księżniczka Shirin zostaje zabrana na Kreml, gdzie ma przebywać jako zakładnik i gwarant pokoju.
Dla szesnastoletniej dziewczyny zaczyna się niebezpieczna gra. Za wszelką cenę musi ukryć swoją prawdziwą tożsamość, gdyż w przypadku odkrycia przez Rosjan podstępu grozi jej śmierć a jej narodowi zagłada. Wkrótce Shirin zostaje wysyła na wojnę, by walczyć ze Szwedami, którzy właśnie zaatakowali Rosję.
Data wydania: 2011-05-11
ISBN: 978-83-7508-336-1, 9788375083361
Wydawnictwo: Sonia Draga
Stron: 447

Autor

"Iny Lorentz" "Iny Lorentz" Iny Lorenz to pseudonim pary autorskiej Ingrid Klocke i Elmara Wohlratha. Już ich pierwsza książka Die Kastratin stała się w krótkim czasie bestsellerem. Natomiast prawdziwą sławę przyniosła Iny Lorentz Nierządnica, powieść historyczna zajmująca od ...

Pozostałe książki:

Nierządnica Kasztelanka Testament nierządnicy Wędrowna aptekarka Córka tatarskiego chana Uciekinierka Córka nierządnicy Handlarka złotem Kastratka Płomienna narzeczona Córy grzechu Fortele nierządnicy Grudniowy sztorm Kochanica heretyka Kwietniowa burza Lipcowy deszcz Między życiem a śmiercią Miłość aptekarki Nierządnica i lekarz z Orientu Barbarzyński kraj Czarne husyckie chmury Córa płomieni Historia kołem się toczy Jeszcze dalej w nieznane Królowa bezdroży Kłębowisko żmij Między młotem a kowadłem Miłość kontra polityka Najstarszy zawód świata Nareszcie w domu Niekończąca się niedola Niepokorna husarka Nierządnica i mniszka Pielgrzymka Pierwsza misja Powrót z zaświatów Prawdziwe oblicze ukochanego Promyk nadziei Przyczajona tygrysica Pułapka w Konstantynopolu Róża Asturii Skutki uboczne Smak zemsty Spisek Spotkanie po latach Szczyt obłudy Szczęście trwa tak krótko Sąsiedzkie potyczki Ucieczka Utracona pamięć W niewoli W nieznane Wanderhure Wygrana wojna Zamachowcy i porywacze
Wszystkie książki "Iny Lorentz"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Córka tatarskiego chana aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Remma
2021-05-20
9 /10
Przeczytane powieści historyczne
@elcia17
@elcia17
2020-07-21
10 /10
Przeczytane
MO
@morelka11
2011-11-12
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Córka tatarskiego chana. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl