Już nie czekam

Agnieszka Olejnik
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Już nie czekam
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

„Nigdy nie czekałem, aż los coś dla mnie zrobi. Przeciwnie. Brałem się z życiem za bary. I tylko o jedną sprawę nie potrafiłem walczyć. O tę największą. O miłość kobiety, która była dla mnie jedyna na świecie”.

Marika prowadzi prywatny gabinet psychologiczny. Próbuje stanąć na nogi po śmierci męża. Choć rozwiązuje problemy swoich pacjentów, nie potrafi pomóc samej sobie. Wspiera ją wieloletni przyjaciel, Eryk, wierny i lojalny, lecz zarazem borykający się z poczuciem winy. Historia Szymona, pacjenta cierpiącego na lęk przed zaśnięciem, pomoże Marice uwierzyć, że zły los to tylko wymówka dla tych, którzy boją się ująć ster we własne ręce. W nowej powieści Agnieszki Olejnik, niczym w wielobarwnym gobelinie, snują się i plączą nitki ludzkich losów, tworząc historię wzlotów i upadków, miłości i zdrad, uśmiechów i łez – po prostu życia.
Data wydania: 2022-03-23
ISBN: 978-83-8195-838-7, 9788381958387
Wydawnictwo: Filia
Stron: 352
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Agnieszka Olejnik Agnieszka Olejnik Polonistka, anglistka, pedagog. Pochodzi z rodziny „lotniczej”, jednak sama poprzestała na szybownictwie. Zakochana w Tatrach i jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Prywatnie jest mamą trzech synów. Hoduje wyżły weimarskie – i właśnie psy (obo...

Pozostałe książki:

Randka pod jemiołą Mów szeptem Rozmerdane święta Mazurskie lato Zupełnie inny cud
Wszystkie książki Agnieszka Olejnik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Z życiem za bary

WYBÓR REDAKCJI
10.04.2022

„Było mi prawie dobrze. Gdyby nie fakt, że było mi przede wszystkim źle”. Piękna, optymistyczna okładka, uśmiechnięta kobieta z różową parasolką, zwiastowałaby pełną uroku i miłości zawartość. Ale u Agnieszki Olejnik nic nie jest zbyt oczywiste, aby dojść do obiecanego szczęścia i miłości, należy najpierw pokonać kilka przeszkód. Główną z nich... Recenzja książki Już nie czekam

@Nina@Nina × 26

"Już nie czekam"

20.04.2022

„Nigdy nie rozcinaj czegoś, co da się rozplątać”. Marika niedawno straciła męża, zginął w wypadku samochodowym, jej świat nagle, całkowicie się zawalił. Byli bardzo zgranym, szczęśliwym małżeństwem, obydwoje prowadzili gabinety psychologiczne, ciągle zapracowani, cieszyli się tego co mają. Pogrążona w rozpaczy kobieta próbuje wrócić do życia i do... Recenzja książki Już nie czekam

juz nie czekam

10.05.2022

Nie sądziłam, że książka będzie aż tak refleksyjna. Z opisu sądziłam, że będziemy mieli lekką historię z romansem w roli głównej. Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim mamy tu coś, co mało jest spotykane, a mianowicie kilku bohaterów i rozdziały pisane z ich perspektywy. Marika to młoda kobieta, która niedawno straciła męża. Bardzo go kochał... Recenzja książki Już nie czekam

@Lalka1@Lalka1 × 6

Piękna powieść

17.04.2022

Zachwyciłam się piękną, radosną okładką tej książki i chociaż znałam opis, to nie spodziewałam się, że ta pozycja okaże się poruszać dosyć trudne oraz ciężkie tematy. Z twórczością autorki zetknęłam się po raz pierwszy i początkowo opornie szło mi czytanie, ale tylko do momentu, aż wgryzłam się w styl pani Moniki. Wielowątkowość tej powieści spraw... Recenzja książki Już nie czekam

@Izzi.79@Izzi.79 × 2

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2022-04-10
Przeczytane Przeczytane w 2022 Współpraca Wydawnictwo Filia

Marika prowadzi gabinet psychologiczny. Jest szanowana przez swoich pacjentów i niezwykle pomocna, jednak sama również zmaga się z traumą po utracie męża. U swojego boku ma oddanego przyjaciela Eryka, który jest na dobre i złe, ale skrywa pewne tajemnice.
W międzyczasie kolejnym pacjentem Mariki jest Szymon, mężczyzna ma lęk przed zaśnięciem, a do tego czuje się przytłoczony w pracy obecnością kobiety z tatuażami..

W tej powieści zapisane są dwa wątki, które łącząc się ze sobą, ukazują lepszy obraz na to, jak życie ludzkie bywa nieprzewidywalne i losy przypadkowych ludzi łączą się ze sobą, ale także oddziałują na całokształt.

Książka pani Agnieszki Olejnik jest wypełniona po brzegi przeróżnymi uczuciami jakie towarzyszą nam na codzień. Głębia rozpaczy, potęga przyjaźni i oddania, zawód emocjonalny, to tylko część, jaka towarzyszy bohaterom powieści. Pierwsze moje spotkanie z twórczością autorki i jak niezwykle poruszające, ta historia chwyciła moje serce, łez nie uroniłam jednak odczuwałam wszystko wraz z powstałymi bohaterami. Mówi się, że łatwo przedstawić emocje w książce jednak z takimi doświadczeniami jakie utworzyła tutaj autorka w życiu prywatnym bywa naprawdę różnie. Podziwiam główną bohaterkę i nawiązując do słów: jej rozwinięcie skrzydeł, kiedy to odkryła korzenie..

Śmiało mogę Wam polecić najnowszą powieść pani Olejnik, a sama również muszę sięgnąć po wcześniejsze książki autorki, gdyż posługuje się naturalnością i lekkością, spr...

× 9 | link |
@Kobietaczytajaca
2022-04-07
9 /10
Przeczytane

Obyczajówki czytam ostatnio bardzo rzadko. Jednak wiadomo człowiek potrzebuje odpocząć od tych wszystkich kryminałów i thrillerów, aby choć trochę się odmóżdżyć. Ja sięgnęłam po książkę Pani Agnieszki, która zbiera różne opinie. Mamy tu kilku bohaterów Marikę, Eryka, Szymona, Ritę oraz Jagodę. Zawsze powtarzam, że świetną sprawą jest pokazanie myśli i uczuć każdego bohatera oddzielnie i tak właśnie dzieje się w tej książce, pozwala to mi jako czytelnikowi jeszcze lepiej poznać danego bohatera. Jakie tematy porusza autorka, a więc miłość, która nie ma prawa bytu, zdradę, utratę ukochanej osoby, tajemnice sprzed lat, które ranią, ale też po ujawnieniu dają spokój i wytchnienie. Tak przyznam książka jest przewidywalna ale mi nic a nic nie przeszkadzał ten fakt. Opowieść ta jak dla mnie była mocno emocjonalna podczas czytania wzruszyłam się, tak się w czułam w tęhistorię, że nie potrafiłam jej odłożyć na bok, musiałam dowiedzieć się jak to się skończy. Mamy tu dwie oddzielne historie połączone ze sobą osobami. Każda z nich jest z życia wziętą i pokazaną w naprawdę dobry sposób. Jeżeli poszukujecie dobrej książki to sięgnijcie po tę nie będziecie żałować.

× 2 | link |
@ewfor
2022-04-04
7 /10
Przeczytane

Przyznam szczerze, że biorąc do ręki tę książkę, odrobinkę liczyłam na lekturę lekką, miłą i przyjemną. Ale w powieści tej jest jak na kolorowej łące, gdzie piękne kwiaty rosną obok chwastów, jedne wyglądają pięknie i pachną, a inne parzą jak pokrzywy.
Dobrze, że nauczyłam się nie sugerować się okładką, bo ona potrafi bardzo zmylić. Okładka tej książki zapewne również zmyli wiele czytelniczek, szczególnie te, które będą pewne, że za tym pogodnym zdjęciem znajduje się równie pogodna fabuła.
Ta powieść aż kipi od emocji i to takich, przy których często wilgotnieją oczy. Autorka niby spokojnie prowadzi nas drogami losów różnych osób, ale robi to w taki sposób, że ani na chwilę nie mamy ochoty zboczyć z tych dróg.
Mamy tu kilka wątków, które odnoszą się do różnych osób, nie jest to powieść szkatułkowa, w której ma końcu wszystkie wątki składają się w całość, ale w jakiś sposób historie te łączą się.
Główną bohaterką jest Marika, pani psycholog, do której przychodzi młody mężczyzna z problemami dotyczącymi jego sfery odpoczynku, a konkretnie snu.
Marika jest osobą, która nie potrafi poradzić sobie ze śmiercią męża, którego kochała i nadal kocha nad życie i może dlatego nie jest w stanie rozstać się z nim. Swoją żałobę przelewa na komputer pisząc do zmarłego męża listy, opowiadając mu każdego dnia o tym, co przeżyła, kogo spotkała itp. W rozpaczy i bólu nie dostrzega tego, że w jej życiu jest ktoś, kto zasługuje na większą uwagę niż zmarły mąż, który tak wł...

× 1 | link |
@edyta.kyziol
2022-04-15
8 /10
Przeczytane

Książka porusza kilka istotnych tematów, stratę bliskiej osoby, żałobę, adopcję a przede wszystkim życie w kłamstwie.

To wielowątkowa historia, którą poznajemy oczami kilku głównych bohaterów, gdyż to oni są narratorami.

Przede wszystkim Marika, pani psycholog, prowadząca swój prywatny gabinet. Niestety strata męża okazała się dla niej olbrzymim ciosem, z którym nie potrafi sobie poradzić. Do tego dochodzą dziwne, głuche telefony...

Drugi, chyba najciekawszy wątek, to Szymon, trener personalny. Wszystko było w porządku do czasu, gdy na jego zajęcia nie przyszła kobieta z dziwnymi tatuażami na rękach. Od tego czasu Szymon nie może spać, wręcz boi się zasypiać.

Są jeszcze kolejne, ale nie będę się rozpisywać, bo mogłabym przez przypadek zdradzić coś..

Książka wypełniona jest po brzegi przeróżnymi uczuciami. Łzy, rozpacz, zwątpienie, zaskoczenie, radość, ulga...

I pokazuje, że życie w kłamstwie na dłuższą metę nie ma szans.

× 1 | link |
@misako.amaya
2022-04-25
8 /10

Z twórczością Autorki nie miałam jeszcze do czynienia, ale z przyjemnością sięgnęłam po książkę, zwłaszcza że opis bardzo mnie zaciekawił. Muszę przyznać, że było to dość udane spotkanie i z chęcią sięgnę po przyszłe tytuły.

Marika próbuje się pozbierać po śmierci swojego męża. Pracuje jako psycholog, ale prawda jest taka, że sama sobie nie potrafi pomóc. Wspiera ją Eryk, wieloletni przyjaciel. Pojawia się tutaj jeszcze Szymon – pacjent, który boi się zasnąć. Oprócz tego pojawiają się jeszcze postaci poboczne – wszyscy są w pewien sposób ze sobą powiązani. Tajemnice, lęki, przeszłość, nowa rzeczywistość – jak sobie poradzą bohaterzy?

Te historie to po prostu życie, jakie znamy – zawiłe, pełne cierpienia, smutku, łez, ale i radości, nowej rzeczywistości. Początek nie sprawił, że wciągnęłam się w lekturę od razu. Nastąpiło to trochę później. Autorka świetnie oddała to, co każdy z bohaterów czuł. Bardzo dobrze pokazała ich emocje. Każdy rozdział dotyczył kogoś z bohaterów, śmiało się można było na danego z nich przełączyć – mam nadzieję, że wiecie, co mam na myśli – po prostu w każdym rozdziale czuć było bohatera, którego dotyczył, o!

Odziwo chyba bardziej nie polubiłam się z przyjaciółką Mariki, która to bardzo działała mi na nerwy. Sama przeżyła swoje i przez to się trochę zmieniła. Powiedziałabym, że na gorsze. Cieszę się też, że jednak Marika dostrzegła tę niekorzystną zmianę.

Jeśli chodzi o...

| link |
@important.books
2022-04-14
6 /10
Przeczytane

Po okładce spodziewałam się miłej, lekkiej lektury, w sam raz na oderwanie się od problemów.
Po przeczytaniu opisu myślałam, że w książce poruszone będą trudne tematy, ale ostatecznie cała historia będzie przepełniona nadzieją i radością życia.
Po przeczytaniu książki wiedziałam już, że moje przypuszczenia miały się nijak do powieści Agnieszki Olejnik.

Utrata najbliższej osoby, żałoba, strach, traumy dzieciństwa, trudna miłość- różni bohaterowie różne emocje, różne doświadczenia. W trakcie czytania miałam sporo przemyśleń, a niektóre z nich zostały bez odpowiedzi, jak np to, czy lepiej jest opłakiwać śmierć swojej największej miłości i żyć dalej w smutku po utracie czegoś pięknego, choć wcale tak nie było, czy może lepiej dowiedzieć się o zdradach i oszustwach osoby, którą się kochało, ale której już nie ma wśród nas, bez możliwości rozmowy i usłyszenia wyjaśnień. Który powód cierpienia jest "lepszy"? Nie potrafiłam sobie odpowiedzieć na to pytanie i mam ogromną nadzieję, że nigdy nie będę musiała się o tym przekonać.

"Już nie czekam" daje do myślenia, zostawia czytelnika z rozdartym sercem po tych wszystkich smutnych historiach wielu ludzi. Pokazuje, że życie ma wiele barw, są chwile pełne miłości i radości, ale mogą w każdej chwili się skończyć. Przypomina o tym, że w tym samym czasie ktoś przeżywa szczęście, a inny walczy o to, by jakoś przeżyć kolejny smutny dzień.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Filia 🤍

| link |
@mrsbookbook
2022-05-25
6 /10
Przeczytane Na mojej półce Do recenzji
@malgosia311
2022-05-18
9 /10
Przeczytane
@Lalka1
2022-05-10
8 /10
Przeczytane
LA
2022-04-20
7 /10
@tatiaszaaleksiej
2022-04-20
9 /10
Przeczytane
@Izzi.79
2022-04-17
8 /10
Przeczytane
@Nina
2022-04-10
7 /10
Przeczytane 2022 E-book
@sandra-molek_ksiazkowy
2022-04-10
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Już nie czekam. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl