Sekrety Marianny

Agnieszka Olejnik
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów
Sekrety Marianny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 15 ocen kanapowiczów

Opis

Dla panny tak urodziwej jak Marianna Johnson, a przy tym oczytanej i bystrej, znalezienie męża nie powinno stanowić problemu. Niestety dziewczyna nie ma posagu, więc nie może przebierać w kandydatach jak w ulęgałkach. Sądzi, że James Hint, emerytowany wojskowy, będzie dobrym wyborem. Nie ma pojęcia, że popełnia tragiczny błąd… Małżeństwo okazuje się pasmem rozczarowań, a los dość szybko czyni z Marianny wdowę bez pieniędzy i dachu nad głową. Nieoczekiwaną pomoc oferuje jej Swen, młody prawnik, który jednak nie robi tego bezinteresownie. Proponuje Mariannie układ finansowy… Tylko czy na pewno chodzi wyłącznie o pieniądze?

Sekrety Marianny to romans historyczny z kroplą erotyki. Powieść przenosi nas do XIX-wiecznego Londynu i na zielone łąki Saksonii, do świata angielskich dworków, pięknych sukien i konwenansów. Z pewnością spodoba się wielbicielkom "Dumy i uprzedzenia" czy "Dziwnych losów Jane Eyre".
Data wydania: 2021-06-16
ISBN: 978-83-245-8480-2, 9788324584802
Wydawnictwo: Książnica
Kategoria: Romans historyczny
Stron: 304
dodana przez: jelonka11

Autor

Agnieszka Olejnik Agnieszka Olejnik Polonistka, anglistka, pedagog. Pochodzi z rodziny „lotniczej”, jednak sama poprzestała na szybownictwie. Zakochana w Tatrach i jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Prywatnie jest mamą trzech synów. Hoduje wyżły weimarskie – i właśnie psy (obo...

Pozostałe książki:

Ławeczka pod bzem Randka pod jemiołą Mów szeptem Rozmerdane święta Mazurskie lato
Wszystkie książki Agnieszka Olejnik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Sekrety Marianny"

3.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Wiele już przeszła, wiele wycierpiała, a wraz z każdym trudnym doświadczeniem rosła jej życiowa mądrość, która podpowiadała, że rany się goją, a ból przemija.” Przenosimy się w czasie do XIX wieku, ponury Londyn i przepełniona zielenią Saksonia. Poznajemy Mariannę Johnson, dziewczynę inteligentną, bystrą, piękną. Znalazła się w bardzo trudnej ży... {} Recenzja książki Sekrety Marianny

Kolejny romans historyczny Pani Agnieszki Olejnik

14.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Po Wyborze Charlotty, o którym pisałam tutaj @Link kolejna książka Pani Agnieszki Olejnik, w której autorka przenosi nas do XIX - wiecznej Anglii. I tak jak do pierwszej podchodziłam z pewna dozą nieśmiałości tak po Sekrety Marianny sięgnęłam z pełną świadomością i premedytacją, bo wiedziałam już, że czeka mnie doskonała zabawa. Oczywiście... {} Recenzja książki Sekrety Marianny

@rudemysli71@rudemysli71 {}× 2

Sekrety i konwenanse

22.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Sekrety Marianny" najnowsza powieść Agnieszki Olejnik przypomina mi dzieła napisane przez moją ulubioną autorkę, czyli Jane Austen. Główna bohaterka ma na imię Marianna, a jej kuzynka Eleonora, tak jak postacie z "Rozważnej i romantycznej". "Sekrety Marianny" to romans historyczny z nutką erotyki. To historia panny Marianny Johnson, inteligen... {} Recenzja książki Sekrety Marianny

Sekrety Marianny

22.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Powszechnienie znana prawda głosi, że wielu inspiruje się stylem pisania i twórczością Jane Austen. Jednak niewielu to się udaje. Można zadać sobie pytanie o jej fenomen. Z jakiego powodu miliony nadal sięgają po „Dumę i uprzedzenie” czy po „Rozważną i romantyczną”, a setki tysięcy naśladują ją. Przynajmniej próbują. Ja odpowiedzieć mogę jedynie w... {} Recenzja książki Sekrety Marianny

Moja opinia o książce

Opinie

@coolturka104
2021-07-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Gdy tęsknota za kolejną częścią przygód rodzeństwa Bridgerton staje się nieznośna, na ratunek przybywa pani Agnieszka Olejnik ze swym drugim romansem historycznym pod tytułem "Sekrety Marianny".

Marianna jest panną na wydaniu niezwykle urodziwą i inteligentną, ale może zapomnieć o małżeństwie z miłości, ponieważ nie posiada posagu. Schorowany ojciec i wrażliwy młodszy brat stają się przyczyną jej zamążpójścia z powodów stricte finansowych. To małżeństwo okaże się udręką...

Przenoszę się do XIX-wiecznego Londynu i zielonej Saksonii. Wkraczam do świata angielskich dworków, proszonych herbatek i konwenansów. Powierzchowne rozmowy, flirty i romanse są tutaj na porządku dziennym, a małżeństwo jest tylko kolejną z transakcji.

Marianna poświęca się w imię wyższego dobra i wychodzi za mąż za dużo starszego, brutalnego mężczyznę. Nie potrafi on wprowadzić dziewczyny w intymny świat, który od tej pory kojarzyć jej się będzie z bólem i strachem.
Dopiero związek z innym mężczyzną pokaże jej jak może i powinno wyglądać zbliżenie dwóch osób, a kobieta w końcu odkryje radość ze swej seksualności.
Marianna zaprzyjaźnia się też z Charlottą, bohaterką poprzedniego romansu historycznego pani Agnieszki.

Niezwykle przyjemna powieść romantyczna, która czerpie wszystko, co najlepsze z klasyki literatury. To opowieść niepozbawiona erotyki, traktująca o tym jak dużą rolę odgrywa ona w naszym życiu.

{}× 5 | link |
BL
2021-06-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Marianna to inteligentna, ładna i młoda kobieta. Jednak ze względu na brak posagu, nie wzbudza zainteresowania. Dodatkowo krótkie małżeństwo z emerytowanym wojskowym przyniosło jej tylko więcej cierpienia oraz jeszcze większą biedę. Kiedy wystawiona zostaje na skraj wytrzymałości, pomaga jej prawnik Swen. Jednak za jego pobudkami również kryją się ukryte cele.

“Sekrety Marianny” to romans historyczny, gdzie bohaterką jest tytułowa Marianna, o której wzmianka była w “Wyborze Charlotty”. I już na wstępie muszę powiedzieć, że kontynuacja bardziej mi się podobała, niż przygody Charlotty. Spowodowane było to większą ilością wątków pokazujących zawirowania, jakie dzieją się wokół bohaterki. Poza tym były one dla mnie ciekawsze. Jedynie do czego mogę się przyczepić to do wątku romantycznego. Tak jak w poprzedniej części, zabrakło mi odrobinę większej ilości sytuacji budujących relacje pomiędzy bohaterami. Dodatkowo w pewnym momencie irytować się zaczęłam, kiedy Marianna i Swen kolejny raz szli w domysły, zamiast ze sobą porozmawiać. Bardzo ułatwiłoby to wszystkim życie.

Książka została napisana w dość prosty sposób, przez co czyta się ją bardzo szybko. Natomiast sam klimat historyczny był przeze mnie bardzo odczuwalny, a w połączeniu z całą historią wyszedł całkiem dobrze. Spowodowało to, że nie mogłam się oderwać od tej powieści. A jako miłośniczka romansów historycznych, byłam bardzo usatysfakcjonowana.

...

{} | link |
ZA
2021-08-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

❤Recenzja ❤

Zapraszam na recenzje książki "Sekrety Marianny "autorki @agnieszka.olejnik.official
Wydawnictwo Książnica @publicat_sa

Opis
Dla panny tak urodziwej jak Marianna Johnson, a przy tym oczytanej i bystrej, znalezienie męża nie powinno stanowić problemu. Niestety dziewczyna nie ma posagu, więc nie może przebierać w kandydatach jak w ulęgałkach. Sądzi, że James Hint, emerytowany wojskowy, będzie dobrym wyborem. Nie ma pojęcia, że popełnia tragiczny błąd… Małżeństwo okazuje się pasmem rozczarowań, a los dość szybko czyni z Marianny wdowę bez pieniędzy i dachu nad głową. Nieoczekiwaną pomoc oferuje jej Swen, młody prawnik, który jednak nie robi tego bezinteresownie. Proponuje Mariannie układ finansowy… Tylko czy na pewno chodzi wyłącznie o pieniądze?

Sekrety Marianny to romans historyczny z kroplą erotyki.
Powieść przenosi nas do XIX-wiecznego Londynu i na zielone łąki Saksonii, do świata angielskich dworków, pięknych sukien i konwenansów. Z pewnością spodoba się wielbicielkom "Dumy i uprzedzenia" czy "Dziwnych losów Jane Eyre.
Główni bohaterzy Marianna i Swen poznają się przy nie codziennej okazji Ona staje się wdową po tragicznym wypadku męża. On jest młodym prawnikiem,który oferuje jej pomoc. Przy bliżyszm poznaniu powoli miedzy nimi rodzi się uczucie ale
nie porozumienie które wynika z zazdrości dawnej ukochanej nie daje im zbliżyć się do siebie .Czy bedą razem i miłość zwycięży musicie przecztać niezwykłą historię ...

{} | link |
@aggieczyta
2021-07-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Współczesna powieść o dziewiętnastowiecznej Anglii? Sekret Marianny jest idealny dla wielbicielek Dziwnych losów Jane Eyre. W mojej głowie był strach, czy współczesna autorka jest w stanie podołać zadaniu.

Co prawda Jane Eyre jeszcze nie czytałam. Ciągle odkładam tę książkę na później (sama nie wiem dlaczego, bo przecież tak bardzo chcę ją przeczytać!), ale lubię klasyki. Uwielbiam! Dlatego wygrała ciekawość i zdecydowałam się sięgnąć po Sekrety Marianny.

Autorka spisała się na medal! Miło spędziłam czas z tą książką. Obserwowanie losów Marianny było emocjonujące. Czytając tę książkę towarzyszył mi smutek, współczucie, ale również radość. Oczywiście nie wszystko jest kolorowe i idealne. Zwłaszcza w XIX-wiecznej Anglii, gdzie to mężczyźni wiodą prym, a zdanie kobiet nie jest istotne.
Marianna wyszła bogato za mąż, aby móc skorzystać z środków Pułkownika Hinta na leczenie schorowanego ojca. Po śmierci męża… Zaczęła się jej tułaczka i mniejsze, jak i większe problemy. Na jej drodze pojawiają się bardziej i mniej pomocni ludzie, a miłość… Miłość gdzieś powoli dojrzewa. Ta prawdziwa, a nie ze względu na pieniądze.

To była miła i przyjemna lektura. Cudowna rozrywka na jeden, może dwa wieczory.

{} | link |
@esclavo
2021-08-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Kontynuacja cyklu, można powiedzieć "angielskiego", drugi tom po "Wyborze Charlotty", i okazuje się, że może być tylko lepiej. Pierwsza część podobała mi się, nawet okazało się, że takie klasyki mi nie straszne.

Gdy młoda dziewczyna wychodzi za mąż dla pieniędzy, a w dodatku nic nie wie o życiu, to to nie może skończyć się dobrze. A takie realia panowały i takie sytuacje były na porządku dziennym. Młodziutka Marianna szybko poznaje smak goryczy, smutku, samotności i bezsilności. Jednak los ma dla niej całkiem inną rolę. Jest to drugi tom, jednak swobodnie można go czytać bez znajomości poprzedniego, ponieważ opowiada on o innych bohaterach. Książka jest utrzymana w klimacie, nasiąknięta angielską atmosferą i dobrze pokazuje ówczesną rzeczywistość. Może nie jest to powieść porywająca, bo dużo tutaj stateczności, ale czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Nie jest stereotypowa, bo nie chodzi tu tylko o uczucia, ale też nie odbiega od klasycznych dzieł tego gatunku.

Myślę że jest to taka idealna "próbka" klasycznej literatury, ale nie wydłużona do granic możliwości. Po 300 stronach łatwo nam będzie ocenić, czy to "nasz" typ. Ja ze swojej strony mogę tylko zachęcić do tej podróży w czasie.

{} | link |
@moj.swiatksiazek
2021-06-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Jedna z najbardziej klimatycznych polskich książek historycznych. Choć nie czytałam pierwszego tomu to muszę po niego jak najszybciej sięgnąć.
Agnieszka Olejnik zabrała mnie do dziewiętnastowiecznej Anglii, czyli w lata, które uwielbiam. Kiedy zaczęłam czytać "Sekrety Marianny" wiedziałam, że to będzie dobre... To musiało być dobre i było! Autorka w przepiękny sposób maluje słowem, przedstawia okolicę (w której przepadłam) i opisuje życie Marianny, które, choć mogłoby się wydawać, nie jest usłane różami.

Autorka stworzyła świat i historię, która zapiera dech w piersi, która szokuje, wyciska łzy, zaskakuje, wzrusza. To powieść pełna miłości, smutku, zrozumienia, marzeń. Tutaj dzieje się wszystko, a za razem nie ma jakiegoś większego mętliku i wszystko idealnie się zaciera.
Zdecydowanie polecam, a ja tymczasem biegnę po pierwszy tom.

{} | link |
@jelonka11
2021-06-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane

Marianna wychodzi za mąż z pobudek finansowych. nienawidzi seksu i woli nawet śmierć niż figle w sypialni. Do czasu. Gdy poznaje drugiego męża, już po pierwszym spojrzeniu na mężczyznę- jej ciało płonie :))) a ta kropla erotyki to parę zdań na ostatniej stronie :))

{} | link |
@nellik29
2021-10-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@rudemysli71
2021-07-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@hag
2021-08-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2021-07-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
DA
2021-06-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@inthesilkscarf
2021-06-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Justyna_K
2021-06-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Ebook/Legimi Biblioteczka pod Różą/Romanse historyczne XIX w/Retro/Belle epoque/lata 20 i 30
MA
2021-09-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Sekrety Marianny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe