Malownicze. Wymarzony dom

Magdalena Kordel
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 26 ocen kanapowiczów
Malownicze. Wymarzony dom
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 26 ocen kanapowiczów

Opis

Zajrzyj do Malowniczego. Tu zawsze jest czas, by się uśmiechnąć i porozmawiać. Każdy ma swój Wymarzony Dom. Miejsce, w którym może znaleźć ukojenie, szczęście i miłość. Kiedy Magda podejmuje szaloną decyzję i kupuje stary dom w Malowniczem, miasteczku u podnóża Sudetów, nie wie jeszcze, jak bardzo zmieni się jej życie. W pierwszym odruchu chce się go pozbyć, ale dom nie chce wcale pozbyć się jej. Siła kryjąca się w jego wnętrzu pozwala Magdzie odnaleźć swoje miejsce i pomóc innym: Małej Marcysi, która potrzebuje mamy. Krysi, która leczy złamane serca kawą migdałową, a wieczorami piecze "kłopotki", by zapomnieć o przeszłości. Michałowi, który uczy się walczyć o miłość Magdy. "Malownicze. Wymarzony dom" to wzruszająca i pełna humoru opowieść o spełnianiu marzeń, a przede wszystkim o miłości, która zmienia życie i nadaje mu sens. Jeśli wyciągniesz rękę do innych i nauczysz się marzyć, los uśmiechnie się do ciebie.
Data wydania: 2014-02-17
ISBN: 978-83-240-2991-4, 9788324029914
Wydawnictwo: Znak
Cykl: Malownicze, tom 1
Stron: 400

Autor

Magdalena Kordel Magdalena Kordel
Urodzona w 1978 roku w Polsce
Zadebiutowała powieścią "48 tygodni”. Jest autorką, m.in. bestsellerowych powieści „Uroczysko" i „Sezon na cuda”. Pisać zaczęła, by poradzić sobie z trudną przeszłością, ale szybko okazało się, że jej książki stały się balsamem dla duszy tysięcy czy...

Pozostałe książki:

48 tygodni Sezon na cuda Anioł do wynajęcia Serce z piernika Zanim wyznasz mi miłość
Wszystkie książki Magdalena Kordel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Z wizytą w Malowniczym

30.04.2015

„(…) niekiedy życie to wypisz, wymaluj serial.” s.194 Magdalena Kordel jest jedną z moich ulubionych autorek. Po jej powieści sięgam z przyjemnością, wiedząc, ze spędzę z nimi przyjemne chwile. Oczarowała mnie ona powieścią „Uroczysko” i już wtedy wiedziałam, ze na pewno sięgnę po inne powieści tej autorki. I tak się stało. Właśnie skończyłam cz... Recenzja książki Malownicze. Wymarzony dom

@mad28@mad28 × 1

Wymarzony dom...

4.04.2014

W życiu funkcjonuje przysłowie, że "co się odwlecze to nie uciecze" - tak przynajmniej mawiała moja matematyczka z liceum. Wiele razy tęsknym wzrokiem patrzyłam na półkę, gdzie stoi książka Magdy Kordel "Okno z widokiem", ale wciąż nie mogłam zacząć jej czytać. Jednak jej najnowsza książka stała się dla mnie ogromnym marzeniem, które udało mi się s... Recenzja książki Malownicze. Wymarzony dom

@ejotek@ejotek × 1

Gdzieś u podnóża Sudetów...

8.02.2014

Najnowsza powieść Magdaleny Kordel opowiada o młodej kobiecie, Magdzie, której pewnego dnia życie wywraca się do góry nogami. W ciągu jednego dnia rozpadł się jej dwuletni związek, a także zrezygnowała z pracy. Na całe szczęście nie musi sobie zawracać głowy kwestią pieniędzy, gdyż na jej koncie znajdują się środki, dzięki którym może sobie pozwoli... Recenzja książki Malownicze. Wymarzony dom

@Amarisa@Amarisa × 1

Ucieczka przed przeznaczeniem

1.05.2014

Wielką popularność wśród przede wszystkim czytelniczek zyskała sobie literatura powielająca pewien schemat. Zagubiona dziewczyna z osobistymi, często nawarstwiającymi się problemami zdobywa stary dom gdzieś daleko, w miejscu, o którym nie miała wcześniej pojęcia. Następuje to drogą kupna, spadku, odnalezienia listu czy klucza. Kobieta wyjeżdża i za... Recenzja książki Malownicze. Wymarzony dom

@kingam@kingam × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Eli1605
2020-08-10
7 /10
Przeczytane 2020

Kolejna polska autorka trafia na moją prywatną listę autorów, których książki lubię czytać. Historia nieprawdopodobna, zbieg wielu dziwnych przypadków i okoliczności, które raczej w rzeczywistości nie zdarzyłyby się. A jednak właśnie dlatego jestem w stanie uwierzyć, że fikcja literacka mogłaby się ziścić. Odpowiada mi styl autorki, dowcipne dialogi. Trochę się pośmiałam, chwilami zakręciła mi się łza w oku. Czytało mi się miło, lekko i przyjemnie. Jestem zadowolona, że pani bibliotekarka dała mi od razu cały cykl. Zatem siłą rozpędu sięgam po drugą część.

× 17 | link |
@sara.samusionek
2017-09-25
8 /10

Nie przypuszczałam, że zadomowię się w Malowniczem, że Magdalena Kordel uraczy moją czytelniczą duszę wybornymi historiami, że poczuję się tam, jak w domu.

× 2 | link |
@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
9 /10
Przeczytane ❤ 2017 ❤ Odwiedzamy Polskę 📚 Posiadam 🔄 Z wymiany

Zaraz po Nowym Roku z przyjemnością sięgnęłam po "Anioła do wynajęcia" Magdaleny Kordel i bardzo mnie ucieszyło, kiedy jeden z wątków zakończył się w Malowniczem. Poznałam to urokliwe miasteczko położone u stóp Sudetów już przy okazji wcześniejszych powieści autorki i chyba dzięki "Aniołowi..." znowu zatęskniłam za tym miejscem.

Wybierając się wraz z Madeleine - główną bohaterką powieści "Wymarzony dom" z Warszawy na południe, a dokładniej południowy zachód wiedziałam, że nie będę żałować, gdyż Malownicze zawsze kryje w zanadrzu jakieś niespodzianki...

Ale od początku...

Madeleine - tłumaczka języka francuskiego, kobieta z rozbudowaną empatią i wiarą w ludzi w przypływie impulsu kupuje od matki swojej przyjaciółki dom właśnie w Malowniczem. Ta dość osobliwa transakcja ( bo kto dzisiaj kupuje "w ciemno" nieruchomość, do tego na prowincji) staje się powodem znaczących zmian w życiu bohaterki. Na skutek wcześniej podjętych decyzji kobieta i tak zamierza wyjechać ze stolicy, a teraz pojawia się ku temu powód i cel.

Nabytek Madeleine okazuje się być zaniedbanym domiszczem z dużym ogrodem zarośniętym chwastami. Jego położenie na uboczu, z dala od centrum Malowniczego z jednej strony zapewnia spokój i ciszę, z drugiej może... utrudniać życie. Bohaterka jednak odnajduje w swoim nowym - starym domu pozytywną energię i pragnie przywrócić go do życia. Decyduje się zmierzyć z remontem, w którym pomagają jej uczynni mieszkańcy, co więcej, chce nadać tem...

× 1 | link |
@BagatElka
2019-11-13
7 /10
Przeczytane ZZZ....oddane

Uroczyska,rozlewiska i inne malownicze zakątki,w których życie płynie spokojnie i pachnie ukwieconymi łąkami.Tam wyrywa się serce i dusza podczas czytania o urokach takich miejsc.
Przeczytałam już sporo książek o podobnej tematyce i zawsze jestem pełna podziwu dla osób,które decydują się na zamieszkanie na końcu świata.Świata odmiennego od tego,który był im dotychczas znany,wygodny,wręcz luksusowy w porównaniu z warunkami jakie panują w zrujnowanych chałupach.
Takie radykalne zmiany i opowieści o nich nie są dla wszystkich.
To co dla romantycznych dusz jest wonną łąką dla innych będzie zachwaszczonym ugorem.Sypiący się ze starości dom dla jednych będzie rumowiskiem do zawalenia a dla innych nadgryzionym zębem czasu uroczym domem z duszą.
Malownicze jest miasteczkiem z bajki,które urzeka pięknem,ciepłem i życzliwością.To po trosze magiczna kraina,w której większość mieszkańców ma w sercu dobro i nawet jeśli niektórzy błądzą to nie dlatego,że jest w nich zło ale z powodu traumatycznych przeżyć albo krzywd,których doznali w przeszłości.

Chciałabym wierzyć,że takie miejsca istnieją,że można żyć kochając bliźniego swego a nie życzyć mu wszystkiego co najgorsze.
Dobrze było w Malowniczym i chętnie zapoznam się z losami bohaterów poprzednich książek pani Kordel.
Lato to wspaniały czas aby marzyć i pragnąć zmienić swój świat na lepsze.
Zapraszam serdecznie do domu pośród zieleni ,pachnącego lawendą,wypełnionego uśmiechem i ciepłem mieszkańców.

× 1 | link |
@Vemona
2019-11-18
6 /10
Przeczytane Mam Proza polska

Nastawiłam się na lekkie czytadełko, nie pomyliłam się, ale okazało się lepsze, niż się spodziewałam. Początek wydawał się bardzo przeciętny, przypuszczałam, że tak będzie nadal, ale stopniowo się zdecydowanie poprawiło. Motyw wyjazdu na wieś, czy do małego miasteczka jest ograny, ale tu na szczęście nie ma nadmiaru lukru, są zaszłości z przeszłości, są bieżące problemy, pijaństwo, sieroctwo, buntująca się nastolatka, nie okazuje się, że wyjazd z miasta jest lekiem na całe zło. Przeszkadza mi motyw nawracania Madelaine, opowieści o boskim planie, dziwię się, że jako racjonalna i myśląca nie stwierdziła, że taki plan, którego częścią jest czyjeś nieszczęście, to plan sadysty.

× 1 | link |
@19emilka93
2020-01-20
6 /10
Przeczytane

Choć początek mnie przytłoczył: ogrom bohaterów- ciężko było mi zapamietać postacie i ich przypadki, książka z każdą kolejną stroną zyskuje. Po pierwsze taka ciepła historia, spokojna niczym Malownicze( aż chce się pojechać i odpocząć). Polecam do czytania na wieczór.

× 1 | link |
@monica
2017-10-06
8 /10
Przeczytane

Prosta, ale urocza, wciągająca historia, która pozwala dzięki bohaterom poczuć się lepiej i uwierzyć ,że zmiany są możliwe. Czekam na ciąg dalszy ....

× 1 | link |
@Monika_2
2021-04-17
7 /10
Przeczytane

Pierwszy tom serii Malownicze. Miałam już styczność z tą serią przy okazji innych części i byłam nią oczarowana. Piękna opowieść, pełna ciepła i nadziei na to, że zmiany mogą nam wyjść tylko na lepsze.
Magda podejmuje szaloną decyzję pod wpływem chwili i kupuje stary dom w Malowniczem.
Tym samym w jej życiu znajdą duże zmiany, a także w życiu osób z którymi zetknie ją los.
Polecam.

| link |
KA
2021-12-30
10 /10
Przeczytane
@MLB
2021-06-22
4 /10
Przeczytane Czytadła
@edyta.kyziol
2021-02-24
10 /10
Przeczytane
@Kawoszka
2021-02-22
8 /10
Przeczytane
@reniarenia
2021-01-07
7 /10
Przeczytane
@inthesilkscarf
2021-01-04
8 /10
Przeczytane
@Kinga42
2020-10-08
7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Malownicze. Wymarzony dom. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Wymarzony dom
Wymarzony dom
Magdalena Kordel
7.2/10
Każdy ma swój wymarzony dom. Miejsce, w którym może znaleźć ukojenie, szczęście i miłość. Kiedy Magd...
Wymarzony czas
Wymarzony czas
Magdalena Kordel
7.9/10
To czas na miłość, na szczęście. Czas radości, ale i zmian. Magda na dobre związana już z Malownicze...
Tajemnica bzów
Tajemnica bzów
Magdalena Kordel
8/10
Malownicze, ciche miasteczko ukryte w Sudetach. Miejsce, gdzie czas i miłość leczą rany. Pewnego dni...
Nadzieje i marzenia
Nadzieje i marzenia
Magdalena Kordel
7.4/10
Magda otrzymuje tajemniczy list z francuskiej kancelarii. Niebawem Malownicze zatrzęsie się od plote...
Pejzaż z Aniołem
Pejzaż z Aniołem
Magdalena Kordel
7.8/10
Adrianna od śmierci taty nie cierpi świąt. Od czasu kiedy zamieszkała z matką, grudniowa aura zamias...
Bo nadal cię kocham
Bo nadal cię kocham
Magdalena Kordel
8.2/10
Poczuj świąteczną magię miłości Zdarza się, że los nie pozwala zapomnieć o tym, co wydarzyło się pr...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl