Niezwyciężony

Niezwyciężony
4.54
Ocena 4.54 na 5 możliwych
Na podstawie 24 ocen kanapowiczów
Niezwyciężony to wymarzony scenariusz wielkiego batalistycznego filmu, poświ...
Niezwyciężony to wymarzony scenariusz wielkiego batalistycznego filmu, poświęconego starciu ludzi z powstałą samorzutnie na odległej planecie populacją mikroautomatów niszczących wszelkie myślenie. Ale właśnie mechaniczne urządzenia - także te przez człowieka stworzone - nastawione są tam na odr...
Pełny opis
Data wydania: 2002
ISBN: 9788308032770
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Napisz swoją opinię

Opinie

@Zorg
@Zorg 2013-03-18
Moja ulubiona zaraz po Edenie. Za dużo techniki - fakt. Dowódca Horpach i pierwszy oficer Rohan są powtórzeniem schematu Głównego Inspektora i Porucznika ze "Śledztwa" oraz Szefa i Pirxa. Dialogi są fajne. Zwłaszcza jak uczeni mają coś powiedzieć. Kiedy Horpach zapytuje o atmosferę planety pada odpowiedź "Nie jestem specjalistą od chemii gazów." A jak Rohan pyta "Co może znaczyć ta cholerna dżungla?!" słyszy "Nie jestem jasnowidzem — odparł uczony. — Nie jestem nawet archeologiem. Myślę zresztą, że archeolog też by nic panu nie powiedział." Technika też się rozwija. W "Obłoku Magellana" był "dezintegrator", w "Edenie" miotacz antymaterii nie licząc pomniejszych gadżetów, tu zaś miotacz, świeżo wynalezione lasery oraz pole siłowe. Książka w sumie pesymistyczna, ale na pocieszenie dodam że ta podróż (jak w większości opowieści Lema) nie była by możliwa - musieli by lecieć szybciej od światła by tam dotrzeć.
EL
@Elzemer 2007-09-19
Przeczytane (2007-09-26)
Lem w jednym z ostatnich wywiadów powątpiewał o celowości wypraw kosmicznych w ogóle.Rzeczywiście:ogrom kretyńskiego wysiłku i zupełnie niepotrzebnych ofiar, jaki towarzyszył wyprawie Niezwyciężonego (szacunkowo wyprawa by była kosztowała 75 mld dolarów) musi prowadzić do konstatacji, że tego typu eksploracja jest bez sensu.
@frodo
@frodo 2008-07-21
Przeczytane (2008-01-08)
Jak dla mnie jedna z najlepszych książek Lema. Oprócz beznadziejności prób nawiązania kontaktu z obcą cywilizacją jest jednak w niej trochę nadziei na naszą lepszą przyszłość.
SE
@Ebol 2009-09-02
Przeczytane (2009-09-02)
W sumie książka dobra, trzymała w napięciu do końca, jaka jest prawda, jednakże spodziewałem się lpeszego zakończenia, więcej fajerwerków, których mi tutaj zabrakło...
@piotrsiuda
@piotrsiuda 2008-09-10
Przeczytane (2008-09-10)
Geniusz!!!
Współtworzący tę stronę
puchar @ida @ida pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
Lem Stanisław
Inne książki:
Książka Sex wars
Książka Tako rzecze... Lem
Książka Dzienniki gwiazdowe
Książka Cyberiada