Pierwsza zdrada Zachodu

Andrzej Nowak
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Pierwsza zdrada Zachodu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Sensacja naukowa – nieznane fakty wychodzą na jaw!
Po prawie stu latach profesor Andrzej Nowak odkrywa nieznane dokumenty, z których wynika, że w 1920 roku europejskie mocarstwa były gotowe przehandlować Polskę w zamian za pokój z bolszewicką Rosją.

Upalne lato 1920 roku. Armie sowieckie stoją pod Warszawą, Polacy gotują się do bitwy ostatecznej. Na kongresie Międzynarodówki panuje triumfalny nastrój, wszak „po trupie białej Polski wiedzie droga do pożaru, którego płomienie ogarną świat”. Przeciw pomocy dla Polski strajkują angielscy dokerzy, Czechosłowacja wykorzystuje okazję, by zająć Zaolzie. Sytuacja jest dramatyczna, ale Niemcy nie wyglądają na wystraszonych, bowiem sowieccy wysłannicy w Berlinie przekonują, że nie przekroczą ich granicy. Armia Czerwona oddaje Niemcom Działdowo.
Zachód występuje w obronie Polski, rokuje z Sowietami. Na konferencji w Spa jak zwykle oschły wobec Polaków Lloyd George wymusza na premierze Grabskim akceptację granicy na Linii Curzona. Każda cena jest warta pokoju, a w końcu Rzeczpospolita sama sobie winna. Każda cena jest warta przetrwania. A jaką cenę byli gotowi zapłacić nasi sojusznicy?

Pojęcie appeasementu jest powszechnie kojarzone z kapitulacyjną polityką względem Hitlera, której najbardziej haniebnym owocem było oddanie Niemcom Czechosłowacji. W swojej sensacyjnej pracy Andrzej Nowak używa tego terminu do opisania ściśle tajnych działań, które w 1920 roku państwa zachodnie podjęły wobec Polski. Opowiadająca o kulisach tych wydarzeń popularnonaukowa książka stanie się wydarzeniem na rynku książki historycznej.
Data wydania: 2022-02-23
ISBN: 978-83-08-07543-2, 9788308075432
Wydawnictwo: Literackie
Kategoria: Historia Polski
Stron: 464
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Andrzej Nowak Andrzej Nowak
Urodzony 12 listopada 1960 roku w Polsce (Kraków)
Andrzej Witold Nowak − polski historyk, publicysta, nauczyciel akademicki, sowietolog, profesor nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesor zwyczajny w Instytucie Historii PAN (kierownik Zakładu Historii Europy Wschodniej...

Pozostałe książki:

Dzieje Polski. Tom 1. Skąd nasz ród Dzieje Polski. Tom 3. 1340-1468 Królestwo zwycięskiego orła Dzieje Polski. Tom 2. Od rozbicia do nowej Polski Dzieje Polski. Tom 4. Trudny złoty wiek Chluba i zguba. Antologia najnowszej publicystyki patriotycznej
Wszystkie książki Andrzej Nowak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Pierwsza zdrada Zachodu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

PZ
2022-01-23
Przeczytane 2022 nie zdzierżyłem

Nad tą książką jest sporo zachwytów - nie będę im zaprzeczał, dodam jednak od siebie, że książka jest trudna dla osoby bez jako takiego przygotowania historycznego.

Osoba nie mająca przyzwoitej wiedzy w temacie, a sięgająca po "Pierwszą Zdradę Polski" z nadzieją, że czegoś ciekawego się dowie tylko się pogubi, zniechęci i rozczaruje.

Ja w każdym razie w pewnym momencie sobie odpuściłem. Cały czas się wszechstronnie edukuję i rozwijam, także w wiedzy historycznej, więc być może za kilka lat będzie moment aby spróbować jeszcze raz. Póki co - stanowczo za trudna. I sugeruję to wziąć pod uwagę potencjalnym czytelnikom.

| link |
@rimland
2021-12-29
9 /10
Przeczytane Historia XX wiek/ Polityka

Cytaty z książki

O nie! Książka Pierwsza zdrada Zachodu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl