Po zmierzchu

Po zmierzchu
4.12
Ocena 4.12 na 5 możliwych
Na podstawie 67 ocen kanapowiczów
? najnowsza powieść Murakamiego; akcja toczy się w ciągu jednej nocy w Tokio;...
? najnowsza powieść Murakamiego; akcja toczy się w ciągu jednej nocy w Tokio; oczywiście nie brak także kotów i wron ? opis wielkiego miasta i jego mieszkańców na początku dwudziestego pierwszego wieku ? elementy realizmu magicznego i rozważania nad znaczeniem rzeczywistości i poszukiwaniu tożsam...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788374951630
Wydawnictwo: Muza

Recenzje

Noc a nocą gdy nie śpię Wychodzę choć nie chcę Spojrzeć na chemiczny świat Pachnący szarością z papieru miłością Gdzie Ty i ja
Unieśmy się na chwilę w górę i spójrzmy na miasto, skąpane w świetle dnia. Ulicami krążą spieszący się dokądś ludzie, przypominają nam mrówki krzątające się wokół mrowiska. Na drogach roi się od różnokolorowych samochodów. Wszędzie dookoła pośpiech, zgiełk, hałas i nawoływania. Wszyscy są skoncen...
Po zmierzchu
Murakami ma w sobie coś takiego, że przyciąga do swoich książek pełne gamy ludzi, o bardzo odmiennych gustach, a mimo to, większość jest oczarowana jego powieściami. Podobna sprawa jest z „Po zmierzchu”, które przeczytałam jako pierwszą powieść tego autora. Oczarowana może nie jestem, ale mile za...
Napisz swoją opinię

Opinie

@basima
@basima 2011-09-19
Przeczytane (2011-09-19)
Moim zdaniem dobra książka. Jednak nie dziwię się, że zdania są podzielone, bo jest o czym dyskutować. Fascynujące jest to, że to całkiem nowy gatunek, książka, która nie wnosi nic, nie uczy nas niczego, nie wciąga, nie porusza. Fascynujące jest to co robi z naszą psychiką - przenosi nas po prostu w inne miejsce, inny czas, daje nam na chwilę podejrzeć co robią inni ludzie, gdzieś daleko. Przenosimy się do innej rzeczywistości, a potem nagle znów spadamy na stare śmieci. Nie czytałam jeszcze takiej książki, dlatego było to nowe, ciekawe doświadczenie. (przepraszam za dwa komentarze, ale nie da się usunąć wcześniejszego, a mi się niechcący kliknęło :)
@adsum
@adsum 2012-11-28
Przeczytane (2012-11-28)
Mnie ta książka trochę rozczarowała. Jest faktycznie bardzo klimatyczna, ale czegoś jej brakuje - może autor powinien pogłębić analizę psychiki bohaterów, może bardziej rozwinąć wątek związany z Mari i jej siostrą, napisać więcej o Kaoru i jej przeszłości. Wtedy utwór miałby według mnie "więcej do powiedzenia" o japońskiej rzeczywistości i nie ograniczałby się do wymieniania spostrzeżeń, które, będąc ciekawymi, nie mają w sobie jednak typowej aury, którą na przykład "Kafka nad morzem" niewątpliwie posiada.
@annam
@annam 2011-01-12
Przeczytane (2011-01-12)
To jest pierwsza książka tego autora którą czytałam. Jestem zaskoczona lekkością prozy, a jednocześnie głębokimi przemyśleniami zawartymi w książce. Historia sama w sobie jest dziwna, trochę niejasna, ale wciągająca i skupiająca uwagę czytelnika. Napisana współczesnym językiem, prosta stylistycznie. Bardzo przyjemnie i szybko czytało mi się tą książkę. Myślę, że z wielką ciekawością sięgnę po następne książki tego autora.
@Bujaczek
@Bujaczek 2011-06-09
Przeczytane (2011-06-09)
To moje pierwsze spotkanie z Murakami i wiem, że nie ostatnie. Zachwycił mnie swoim stylem pisania. I choć na początku nie wiedziałam, nie rozumiałam co czytam z biegiem czasu to się zmieniało. Przeczytałam ją zaledwie w dwie noce, pewnie przeczytałabym w jedną, ale czytałam ebooka. Zachwycił mnie styl pisania autora. Sprawił, że mógł ze mną robić co by chciał. Dialog który z nami prowadzi jest fenomenalny.
@Karenina
@Karenina 2010-07-18
Przeczytane (2010-07-18)
Ta książka to było moje pierwsze spotkanie z Haruki Murakami i od tamtego momentu jestem jego wielką fanką. Fakt, że nie jest to najbardziej wciągająca i najlepsza jego książka, ale biorąc pod uwagę oryginalny styl pisania Murakamiego, warto od niej zacząć i przyzwyczaić się do jego świata, niby absurdalnego a jednocześnie tak nam bliskiego.
@Edhiel
@Edhiel 2010-06-17
Przeczytane (2010-06-17)
Ta książka to moje pierwsze spotkanie z tym autorem i oceniam je pozytywnie. Książka niesamowicie wciąga, jest lekka i przyjemna. Fajne było również to, że akcja książki rozgrywa się w jedną noc. Uważam również rozmowy Takahashiego z Mari za świetne. Polecam tą książkę i na pewno sięgnę po inne książki Pana Murakami.
@kemhide
@kemhide 2011-08-17
Przeczytane (2011-08-17)
Nuda! Ma się wrażenie jakby się czytało scenariusz do filmu i to b a r d z o dokładny. Z powodu rozciągnięcia niektórych scen, i napchania do nic dziwnych przemyśleń, akcja gdzieś się zapodziewa. Takie jest moje zdanie. Z niecierpliwością czekałam, aż książka będzie dostępna w mojej bibliotece i... się zawiodłam.
@Moira
@Moira 2010-01-08
Przeczytane (2008-05-11)
Jak dla mnie średnio ciekawa książka. Może dlatego, że akcja dzieje się podczas jednej nocy i nie jest obfita w jakieś ciekawe wydarzenia. Przeczytałam może nie z trudem, lecz bez poczucia żadnej fascynacji. Ot taki przeciętniak, którego nie trzymałabym z koniecznością w mojej domowej biblioteczce.
@wisenna
@wisenna 2010-08-11
Przeczytane (2010-08-06)
To była pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam. Niesamowity klimat. To on pozostał w mojej pamięci aż do dzisiaj. Świetne dialogi. Koniecznie muszę to przeczytać jeszcze raz. Dzięki tej pozycji sięgnęłam do reszty książek Murakamiego i nie zawiodłam się.
@Paideia25
@Paideia25 2010-08-26
Przeczytane (2010-08-26)
Murakami był pierwszym pisarzem z Japonii, którego miałam okazję poznać. I uważam, że ta książka jest intrygująca i warta przemyślenia. Murakami ma to do siebie, że nie pisze wprost, i nigdy nie wiadomo do końca, o co mu chodzi. W tym jego siła :)
Autorzy
Haruki Murakami
Haruki Murakami urodził się w Kioto w 1949 roku. Ukończył Dramat Klasyczny na wydziale Literatury Uniwersytetu w Waseda. W latach 1974-1981 prowadził klub jazzowy. Zadebiutował powieścią "Hear the ...
Inne książki:
Książka Koniec świata i hard-boiled wonderland
Książka Kronika ptaka nakręcacza
Książka Przygoda z owcą
Książka Przygoda z owcą
Książka Przygoda z owcą
Współtworzący tą stronę
puchar @SYSTEM @SYSTEM pierwsza opinia