Przygoda z owcą

Przygoda z owcą
4.17
Ocena 4.17 na 5 możliwych
Na podstawie 52 ocen kanapowiczów
Główny bohater, zwykły mieszkaniec zwykłego współczesnego miasta, żyje sobie ...
Główny bohater, zwykły mieszkaniec zwykłego współczesnego miasta, żyje sobie spokojnie swoim zwykłym życiem. Jednak pewnego dnia przyjaciel przysyła mu tajemniczą fotografię, przedstawiającą owce na pastwisku. Jedna z owiec ma na grzbiecie gwiazdę. Od tego momentu życie bohatera przestaje być zwy...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788373198630
Wydawnictwo: Muza
Napisz swoją opinię

Opinie

AL
@Aleksy_K 2012-08-03
Przeczytane (2012-08-03)
Sądzę, że w styl Murakamiego trzeba się wczuć, a w tym celu poświęcić książce wiele uwagi i cierpliwości. Z początku jego prosty styl mnie irytował, z książki na książkę jednak coraz bardziej go doceniam. "Przygodę z owcą" oceniam o wiele wyżej niż przeciętny "Norwegian Wood". Uważam, za ciekawszą pozycję niż melancholijny "Sputnik Sweetheart". Pierwszą połowę trzeba przebrnąć, wczuwając się w klimat historii i styl autora. W końcu powieść zaczyna wciągać i nabierać głębokiego sensu. Mną nawet lekko wstrząsnęła. Jeśli ktoś sięga po "Przygodę..." jak po lekki kryminalik na wakacje (opis fabuły mógłby rzeczywiście do tego zachęcać), to zapewne się zawiedzie, bo i zanudzi. Moim zdaniem to literatura innego typu. Czytamy, by lepiej poznać siebie, a nie jedynie po to, by się rozerwać.
@vivien
@vivien 2010-01-13
Przeczytane (2007-07-28)
kilka minut temu skończyłam czytać. jedyne nasuwające mi się określenie tej książki to... dziwna. pierwsza połowa to właściwie refleksje z wydarzeniami w tle, druga połowa to wydarzenia z refleksjami w tle. z początku nie za bardzo wiedziałam o co chodzi i do czego dywagacje głównego bohatera doprowadzą, ale w miarę czytania wszystko zaczęło się powolutku rozjaśniać. niewątpliwym plusem jest właśnie nieprzewidywalność całej historii, czułam coś w rodzaju lekkiego strachu przed tym, co autor jeszcze wymyśli. dreszcz emocji, który wręcz zmuszał do bezustannego czytania. plusem są też metafory i niedopowiedzenia, których jest tutaj bez liku i które nadają całej historii innego wymiaru, zmuszają czytelnika do refleksji. ogólnie oceniam książkę na 4+/5. naprawdę warto przeczytać.
@Edhiel
@Edhiel 2011-02-19
Przeczytane (2011-02-19)
Książka jest niesamowita! Cały Murakami. Uwielbiam jego styl. Z tyłu okładki jest napisane, że ta książka to trzeci tom trylogii a niestety pozostałe części nie zostały wydane w języku polskim, i pomimo tego że nie zauważa się tego w książce jestem ciekaw czy wyjaśniło by się coś jeszcze w tym tomie... Co do samej książki - świetna jak i inne książki autora. Każdy bohater został wspaniale przedstawiony. Jak najbardziej polecam. Czekam aż owca pojawi się we mnie :)
@DMusic
@DMusic 2013-05-17
Przeczytane (2013-01-01)
Ostatnio zaczęłam interesować się Japonią i jaj okolicami (Chiny, Korea itd), więc poszukałam trochę fajnych tytułów. Niestety w bibliotece raczej nie ma zbyt dużo książek japońskich autrów... Na "Przygodę z owcą" trafiłam zupełnie przypadkiem i nie wiedziałam czego się po niej spodziewać. Styl Murakamiego bardzo przypadł mi do gustu :D ogólnie książka, choć bardzo, hym... dziwna;), jest dobra:D Polecam! ^^
@kejti1
@kejti1 2011-08-11
Przeczytane (2011-08-11)
Moja pierwsza przygoda z Murakami. Jego styl wydał mi się trochę lakoniczny, ale podoba mi się ich prostota. Jeśli chodzi o fabułę to absurd goni dziwactwo, całość nieprzewidywalna i momentami człowiek się zastanawia "o co w tym chodzi? do czego on zmierza?". To pewnie pierwsza i nieostatnia styczność z tym pisarzem, na półce już czeka na mnie jego "Sputnik seewtheart". W skrócie ujmując: gorąco polecam.
@staszek89
@staszek89 2012-03-18
Przeczytane (2012-01-10)
Książki Murakamiego są przyjemne. To najlepsze określenie na tego typu książki. Historia wciąga ,ale nie zaskakuje. Ruchy głównego autora są przewidywalne, ale przecież nie jest to kryminał. Książka nie ma wielkiej głębi ,ale u Marukamiego nie szukamy tego. Ja lubię go czytać i również tą książkę polecam z przyjemnością .
@saya
@saya 2008-08-27
Przeczytane (2008-08-27)
Dosłownie pół godziny temu skończyłam...to cały Murakami. Czytasz, czytasz, oczekujesz, zachwycasz się minimalizmem azjatyckim, dalej czytasz, czytasz...aż wreszcie kilka ostatnich stron nadaje sens całej powieści. Warto, ale nie jako pierwszą z jego książęk. Lepiej zacząć od "Kroniki ptaka nakręcacza".
@pudel
@pudel 2007-08-26
Przeczytane (2007-08-26)
Całkiem niezła. Szkoda tylko, że przez 150 stron nic ciekawego się nie dzieje, a kolorytu nabiera ta powieść dopiero pod koniec. Ale przekonać trzeba się samemu...
@cyni
@cyni 2011-11-04
Przeczytane (2011-11-04)
" Jeżeli posiadanie w sobie owcy to całkiem naturalne uczucie, to właśnie ja dziś poczułam :)" Ja też, naprawdę:)
@encaminne
@encaminne 2011-01-18
Jeżeli posiadanie w sobie owcy to całkiem naturalne uczucie, to właśnie ja dziś poczułam :)
Autorzy
Haruki Murakami
Haruki Murakami urodził się w Kioto w 1949 roku. Ukończył Dramat Klasyczny na wydziale Literatury Uniwersytetu w Waseda. W latach 1974-1981 prowadził klub jazzowy. Zadebiutował powieścią "Hear the ...
Inne książki:
Książka Koniec świata i hard-boiled wonderland
Książka Kronika ptaka nakręcacza
Książka Przygoda z owcą
Książka Przygoda z owcą
Książka Na południe od granicy, na zachód od słońca
Współtworzący tą stronę
puchar @pudel @pudel pierwsza opinia