Szepty z wyspy samotności

Magdalena Knedler
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Szepty z wyspy samotności
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieść o miłości, szaleństwie i zarazie.
Spinalonga zrobiła na Mirku ogromne wrażenie. Wracali tam z Agą kilkakrotnie, bez celu, po prostu pomilczeć. Żadne inne miejsce nie nadawało się do tego lepiej niż wyspa ciszy.
Kiedy po raz pierwszy postawił tam stopę, poczuł dławienie w gardle. Sam nie wiedział dlaczego. Teraz miał przed sobą fotografie zapisków, które sporządził jeden z mieszkańców Spinalongi. Thimios Demetriou. Trędowaty. Czym była dla niego wyspa? Więzieniem czy ziemią obiecaną? I co właściwie usiłował utrwalić?
Magda Knedler napisała przejmującą powieść o czasach zarazy i trudnych relacjach między ludźmi. O samotności, izolacji, ale też o pasji życia. Na wyspie trędowatych codzienność wygląda zupełnie inaczej, a jednak trzeba zachować pozory normalności. Miłość, wspomnienia, zwyczajne zmagania i dawne urazy wciąż pozostają żywe. Jaką tajemnicę skrywa to niezwykłe miejsce?
Data wydania: 2020-05-06
ISBN: 978-83-277-1756-6, 9788327717566
Wydawnictwo: Mando
Stron: 320
dodana przez: Justyna_K

Autor

Magdalena Knedler Magdalena Knedler Autorka trzynastu powieści różnorodnych gatunkowo i tematycznie. Dwukrotnie nominowana do nagrody WARTO, laureatka nagrody EMOCJE przyznawanej przez Radio Wrocław Kultura za „powieści, które dowodzą, że gatunkowa wszechstronność i pisarska pracowito...

Pozostałe książki:

Zabójczy pocisk Położna z Auschwitz Miłość z widokiem na morze PS I życzę Ci dużo miłości Teraz cię rozumiem, mamo!
Wszystkie książki Magdalena Knedler

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Szepty z wyspy samotności"

{} WYBÓR REDAKCJI
16.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kiedy tylko zobaczyłam zapowiedź tej książki, moja pierwsza myśl dotyczyła tego, że ta powieść nie poradzi sobie i wypadnie blado w porówanniu z książką Victorii Hislop "Wyspa" @Link. I tak się stało, "Szepty w wyspy samotności" nie urzekły mnie, nie wywołały żadnych emocji, a książkę czytałam dość długo, nie czułam potrzeby jak najszybszego pozna... {} Recenzja książki Szepty z wyspy samotności

@Justyna_K@Justyna_K {}× 23

Szepty z wyspy samotności

26.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Szepty z wyspy samotności" @magdaknedler Thimios, Talos, Mirek, Aga. Bohaterów tej powieści łączy wiele. Są to niewypowiedziane słowa, tęsknota, rozczarowanie, śmierć, potworne poczucie winy i przeszłość. Szepty z wyspy samotności to nie tylko powieść o chorych ludziach, których trąd wygnał na wyspę. Chociaż autorka dosadnie przedstawia oblicze t... {} Recenzja książki Szepty z wyspy samotności

Moja opinia o książce

Opinie

@esclavo
2020-05-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Do tej pory żyłam w totalnej nieświadomości i niewiedzy o Spinalondze, greckiej wyspie gdzie zsyłano chorych na trąd. Trędowaci zostawali tam na całe życie, życie które mimo choroby, miało przypominać to takie normalne, pośród rodziny i znajomych. Pozostawieni sami sobie, tworzyli społeczność w której każdy pragnął tylko tego by go kochać.

Wydawałoby się że wyspa jest tylko tłem dla historii Agi i Mirka, jednak ja uważam, że Spinalonga jest głównym motywem. Razem z bohaterami czytamy wspomnienia zawarte w dzienniku, listach osób związanych z wyspą. Z każdą stroną obraz Spinalongi się klaruje, tajemnice rodzinne się wyjaśniają, a my przeżywamy smutek i dramat trędowatych.

Powieść jest piękna, nostalgiczna i trudna. Trudna pod względem ładunku emocjonalnego jaki ze sobą niesie. To nie jest książka na jeden wieczór, mimo niewielkiego gabarytu. Musimy się nad nią pochylić, zastanowić i pamiętać, że chociaż nie jest to książka historyczna to bazuje na faktach. Autorka potrafi ubrać w słowa emocje, pokazuje jak wygląda smutek i ciemność duszy. Posępna, nieoczywista i rozrywająca. Uświadamia jak mało wiemy o świecie, o ludziach i o miłości.

{}× 1 | link |
@aalexbook
2021-08-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Książka Magdy Knedler ,,Szepty z wyspy samotności" opowiada wydarzenia z perspektywy mężczyzny zesłanego na Spinalongę z powodu trądu w latach 30, Talosa - mieszkańca Krety żyjącego kilkadziesiąt lat później i Mirka - wykładowcy oraz jego byłej partnerki Agi w 2019 roku. Wraz z Mirkiem poznajemy zapiski z dzienników i listy, które pomagają dotrzeć do prawdy o wydarzeniach z poprzedniego stulecia. Przedstawiają one również życie ludzi zesłanych na Spinalongę, uczucia jakie nimi kierowały, ich zachowania.

Książka opowiada o wielkiej samotności, o dylematach jakie nachodzą człowieka będącego w sytuacji zamknięcia, bez możliwości opuszczenia wyspy, mitologii greckiej i jej powiązaniu z wydarzeniami, które miały miejsce przez kolejne lata. Nie czytało się jej łatwo, ponieważ sam temat był trudny, aczkolwiek jest ona dobrze napisana. Przedstawiona w niej zagadka samobójstwa jednej z mieszkanek Spinalongi i tego po co Aga poprosiła Mirka o przeczytanie dzienników jest w moim odczuciu tłem dla całego zarysu psychologicznego osób zamieszkujących wyspę i przedstawienia ich, niekiedy krótkiego, życia. Zagadka była dobrze poprowadzona, zakończenie było zaskakujące i ciekawe.

Podsumowując książka mi się podobała i uważam, że jest niedoceniona i za mało się o niej mówi. Gdyby nie to, że poleciła mi ją pani w bibliotece możliwe, że nigdy bym o niej nie usłyszała, a naprawdę wiele bym przez to straciła. Polecam wszystkim ją przeczytać!

{} | link |
@a.anna.sozanska
2020-08-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@blackinktrio
2020-07-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@podrugiejstroniematki
2020-07-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
@portana36
2020-07-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Justyna_K
2020-05-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Ebook/Legimi

Cytaty z książki

O nie! Książka Szepty z wyspy samotności. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl