Avatar @LiterAnka

@LiterAnka

53 obserwujących. 53 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj około godziny temu.
{} Napisz wiadomość
Obserwuj
53 obserwujących.
53 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj około godziny temu.
sobota, 1 stycznia 2022

Podsumowanie roku 2021

Noworoczny poranek to nadal dobry czas na podsumowania. Rok 2021 był dla mnie czytelniczo bardzo intensywny i bogaty. Poznałam wiele wspaniałych lektur, a wśród nich chciałabym wyróżnić te, które zrobiły na mnie największe wrażenie:

https://nakanapie.pl/ksiazka/lato-gdy-mama-miala-zielone-oczy

https://nakanapie.pl/ksiazka/silva-rerum-iii-883224

https://nakanapie.pl/ksiazka/gorzko-gorzko

https://nakanapie.pl/ksiazka/jak-wychowac-naziste-reportaz-o-fanatycznej-edukacji

https://nakanapie.pl/ksiazka/polki-na-montparnassie

https://nakanapie.pl/ksiazka/hodza-nasreddin-przygod-ksiega-druga-zaczarowany-ksiaze

Dla młodzieży i dla dzieci:

https://nakanapie.pl/ksiazka/stan-splatania

https://nakanapie.pl/ksiazka/wilka-smocza-dziewczynka

https://nakanapie.pl/ksiazka/dom-ukrytych-cudow

https://nakanapie.pl/ksiazka/kto-zgubil-kapelusz

Wyszło mi TOP 10 książek, które bardzo mocno zapisały się w mojej pamięci. Jak widać z ocen wystawionych przy recenzjach na portalu nakanapie.pl, nie zawsze od razu zrobiły na mnie wrażenie arcydzieł, jak też nie wszystkie książki ocenione na 10, znalazły się w tym zestawieniu. To pokazuje, że moja pierwsza reakcja na przeczytaną książkę nie zawsze wiąże się z długotrwałym zachwytem.   

W 2021 roku przeczytałam 145 książek. Absolutny rekord, którym jestem niemal zawstydzona. Wszystkie zrecenzowałam i nie wyobrażam sobie większych przyjemności (no, może poza zwiedzaniem ciekawych i urokliwych miejsc w Polsce i okolicach).

Chciałabym jednocześnie zwrócić uwagę na moje ulubione wydawnictwa, których ofertę śledzę uważnie. Wśród dziecięcych sprawa jest prosta, bo Wydawnictwo BIS to mój numer jeden. Książki, które tam powstają, są wyjątkowe, mądre i zachwycające. Niezmiennie doskonałą literaturę wydaje Wydawnictwo Literackie oraz Wydawnictwo Poznańskie. W tym roku jednak poznałam Książkowe Klimaty, które skupione jest na twórczości pisarzy pochodzących z Europy Środkowo-Wschodniej. Również Filtry coraz częściej pojawiają się w kręgu moich zainteresowań.

Jeśli chodzi o inne okołoczytelnicze i recenzenckie wydarzenia, to zerwałam współpracę z portalem Sztukater.pl. Uznałam, że kilka darmowych książek nie są warte atmosfery, jaką tworzy redakcja tego portalu. A całkiem niedawno podjęłam współpracę z portalem Writerat.pl. Tworzą go bardzo młodzi, kreatywni i zaangażowani ludzie, czuję się tam jak dinozaur, ale zdobywam też nowe umiejętności i doświadczenia.

Nadal jednak moim numerem jeden jest nakanapie.pl. Wspaniali ludzie, którzy dzielą się tu swoimi przemyśleniami, wkładają cząstki swoich zainteresowań i życia prywatnego, tworzą niepowtarzalną atmosferę, w której czuję się wyjątkowo dobrze. Inspirują i zaciekawiają. Przyjazna redakcja, z którą kontakt jest zawsze konstruktywny również wpływa na moją opinię i stałą obecność na portalu.

Myśląc o planach na przyszły rok, będę się starała więcej pisać, nie tylko recenzji. Lubię to robić, a kilka osób lubi to czytać.

{}× 13
Komentarze
@Vernau
@Vernau · 19 dni temu
Piękne podsumowanie starego Roku. Cieszymy się, że jesteś z nami 😊
{}× 7
@LiterAnka
@LiterAnka · 19 dni temu
Dziękuję bardzo
{}× 3
@LetMeRead
@LetMeRead · 19 dni temu
Czytasz świetne książki i piszesz świetne teksty, pod każdym względem, merytoryczne i żywe. Nawet ja z nauczycielskiego punktu widzenia nie mam się do czego przyczepić. :) A to rzadkość. ;-)
{}× 6
@LiterAnka
@LiterAnka · 19 dni temu
Dziękuję. Jest mi niezmiennie miło czytać takie słowa
{}× 5
@almos
@almos · 19 dni temu
145 zrecenzowanych książek, wow! Gratulacje! Twoje recenzje są często dla mnie inspiracją.
Życzę wielu dobrych czytelniczych wrażeń i objawień w Nowym Roku!
{}× 6
@LiterAnka
@LiterAnka · 19 dni temu
Bardzo się cieszę, i wzajemnie.
{}× 3
@jatymyoni
@jatymyoni · 19 dni temu
Interesujące podsumowanie i warte uwagi książki w nim zaprezentowałaś. Gratuluję ilości przeczytanych i zrecenzowanych książek, mnie w tamtym roku udało się tyle przeczytać. Cieszę się, że jesteś z nami.
{}× 4
@LiterAnka
@LiterAnka · 18 dni temu
Ach, zapomniałam wspomnieć o https://nakanapie.pl/ksiazka/szkola-bohaterek-i-bohaterow-czyli-jak-sobie-radzic-z-zyciem, którą również przeczytałam w ubiegłym roku, a jest BARDZO ważna. A więc ogłaszam moje TOP 11
I jeszcze zwracam uwagę na wydawnictwo Wyszukane 🙂. Te zestawienia nie mają końca...
{}
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl