Cokolwiek wybierzesz

Jakub Szamałek
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 81 ocen kanapowiczów
Cokolwiek wybierzesz
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 81 ocen kanapowiczów

Opis

Pierwsza część trylogii „Ukryta sieć” jednego z najbardziej obiecujących pisarzy młodego pokolenia.

Na warszawskiej ulicy dochodzi do wypadku. Ginie Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że stracił kontrolę nad pojazdem. Jednak Julita Wójcicka, dziennikarka plotkarskiego portalu, ma podstawy sądzić, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. Jej podejrzenia potwierdza anonimowe ostrzeżenie, którego zlekceważenie kończy się dla niej dramatycznie. Okazuje się, że w świecie rządzonym przez nowe technologie nic nie jest takie jak dawniej, a przestępcy działają w nowy, nieznany wcześniej sposób.

„Cokolwiek wybierzesz” to przeszywający thriller, którego finał na długo pozostaje w pamięci. Szamałek przekonująco rysuje postaci uwikłane w medialną machinę, znakomicie tworząc nastrój zbliżającej się katastrofy.
Data wydania: 2019-01-16
ISBN: 978-83-280-6124-8, 9788328061248
Wydawnictwo: W.A.B.
Cykl: Ukryta sieć, tom 1
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 448
dodana przez: mrbiggles
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Jakub Szamałek Jakub Szamałek
Urodzony w 1986 roku w Polsce
Pisarz, scenarzysta studia CD Projekt RED (producent serii gier „Wiedźmin”). Absolwent Oksfordu, doktor archeologii śródziemnomorskiej Uniwersytetu w Cambridge, stypendysta Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Autor trylogii kryminalnej o ateńskim dete...

Pozostałe książki:

Kiedy Atena odwraca wzrok Czytanie z kości Gdziekolwiek spojrzysz Kimkolwiek jesteś Cokolwiek wybierzesz
Wszystkie książki Jakub Szamałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wszyscy jesteśmy zhakowani

WYBÓR REDAKCJI
20.10.2021

Ten thriller informatyczny jest w dużej części książką instruktażową, pokazującą jak należy postępować, aby uchronić się przed hakerami, którzy mogą nas zniszczyć; to wcale niełatwe. Pokazuje Szamałek, że wszystkie nasze aktywności w internecie, emaile, zdjęcia, kliknięcia, teksty mogą dosyć łatwo stać się łupem hakerów i zostać użyte przeciwko na... Recenzja książki Cokolwiek wybierzesz

@almos@almos × 20

STRZEŻCIE SIĘ

WYBÓR REDAKCJI
17.01.2020

Po ostatnich wpadkach z wyborem lektur, czytając tę książkę przez cały czas trzymałam kciuki za autora, żeby tylko mu się udało. Dobrze zaczął, nieźle wkręca, bohaterów polubiłam, akcja szybko się rozwija, i żeby tylko tak do końca, żeby nie rozwaliło mnie jakieś absurdalne zakończenie – największa bolączka polskich autorów. Uff… udało się... Recenzja książki Cokolwiek wybierzesz

@Rudolfina@Rudolfina × 16

"Cokolwiek wybierzesz"- Jakub Szamałek

WYBÓR REDAKCJI
29.04.2020

"Cokolwiek wybierzesz" Jakuba Szamałka otrzymałam w prezencie prawie rok temu i jak widać, dość długo musiała ona czekać na swoją kolej do przeczytania. Jednak pozamykane biblioteki w dobie panującego Koronawirusa, zmusił mnie 😄 do zabrania się za moją półkę wstydu. Ta powieść jest kolejną pozycją z moich zasobów, którą czytałam z wielkim... Recenzja książki Cokolwiek wybierzesz

Cokolwiek dobrze!

WYBÓR REDAKCJI
30.10.2019

Książka polecona i dostarczona przez kolegę, z początku sceptycznie do niej podchodziłem, bo jakieś to nowoczesne za bardzo, może autor nie podoła technologiom itp., itd. Ale! Nic bardziej mylnego. Poza oczywiście oznaczeniem tej książki jako thriller, gdzie moim zdaniem nic wspólnego z thrillerem nie ma. Sensacja! I to bardzo dobra, podlana wątki... Recenzja książki Cokolwiek wybierzesz

@Johnson@Johnson × 9

Moja opinia o książce

Opinie

@Zuell_Zuell
2020-08-01
6 /10
Przeczytane

Waga i aktualność podjętej przez Jakuba Szamałka problematyki jest bezsprzeczna. Cyberprzestępczość stanowi realne zagrożenie i każdy sposób jest dobry, aby przypominać o jej istnieniu, skali i sposobach ochrony oraz powtarzać, że nie ma anonimowości w internecie, a każda nasza aktywność może być odnotowana i wykorzystana przez osoby niepowołane.

Z początku mi się nie podobało. Czytało się łatwo, ale cały czas miałam poczucie marnowanego czasu. Długo zawiązywała się akcja, byłam po stu stronach lektury, a dalej czułam się wprowadzana to tematu. Miałam wrażenie, że autor nie ma dokładnego pomysłu ani na fabułę, ani na formę. Usiadł do pisania bez planu i wymyśla ad hoc. Albo już wie, o czym chce opowiedzieć i na razie rysuje ogólny zarys. I na razie jest płytko, płasko i jakoś tak infantylnie.

Wszystko się zmienia, kiedy główna bohaterka, dziennikarka prowadząca prywatne śledztwo, staje się obiektem hakerskiego ataku. Internetowy szantażysta łatwo włamuje się do systemu i prywatnych plików, steruje działaniami w sieci, wreszcie kompromituje i praktycznie niszczy życie młodej dziennikarki.
I wtedy rusza prawdziwa akcja. Książka staje się powieścią sensacyjną, w której niezłomna bohaterka walczy o ujawnienie prawdy (i odzyskanie dobrego imienia), a czytelnik dostaje intrygującą i dynamiczną fabułę, ciekawe (choć słabo rozbudowane) postaci oraz ogrom wiedzy na temat cyberprzestrzeni i jej ciemnych stron.
Tempo naprawdę wzrasta imponująco, a ilość za...

× 18 | link |
@Betsy59
2020-07-05
7 /10
Przeczytane 2020

Znakomita książka. Kolejny zdolny młody polski autor. Trudno się oderwać, przeczytałam w 2 dni. Nie będę pisać opinii, bo do recenzji Rudolfiny i Maćkowego trudno coś dodać. Drugi tom już czeka na półce.

× 13 | link |
@Siostra_Kopciuszka
2020-08-04
7 /10
Przeczytane 👨 autor : Szamałek Jakub 📚Bieżące :)

'' Zadaniem dziennikarza jest pisanie artykułów które ludzie czytają, a nie które powinni czytać ''

'' Cokolwiek wybierzesz '' - Jakuba Szamałka, to bardzo ciekawie i zajmująco napisany thriller o zagrożeniach płynących z nowych, a właściwie już wcale nie nowych, tylko dość już dobrze zadomowionych w naszej obecnej rzeczywistości, technologii, głównie internetu, chociaż nie wyłącznie. Uważam że Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa słusznie się autorowi należała. Z internetu korzystamy dzisiaj niemal wszyscy, z telefonów, smartfonów i wszelkich apek instalowanych na tych urządzeniach. Śmiem mniemać iż wszyscy korzystamy z tych zdobyczy technologii dość, mówiąc delikatnie i oględnie, niefrasobliwie. I ktoś mógłby powiedzieć, '' no i nic się nie dzieje złego '', no właśnie, nie dzieje się dopóki nie nadepniesz komuś na przysłowiowy odcisk. A na taki właśnie '' odcisk '' nadepnęła bohaterka powieści pana Szamałka, Julita Wójcicka.

Julita to młoda kobieta z powiedzmy sobie, prowincji która po studiach dziennikarskich marzyła o pracy w wielkiej liczącej się i mającej ogromne rzesze czytelników, gazecie typu Newsweek. Niestety jak to często bywa, życie weryfikuje marzenia, czasami bardzo boleśnie. Młoda Wójcicka summa summarum ląduje w internetowym brukowcu o nazwie Meganewsy.pl. Nie jest zadowolona z tej pracy, marnie opłacany plotkarski serwis nie daje jej żadnej dziennikarskiej satysfakcji . Któregoś dnia takim mega niusem staje się wypadek i w jego wyn...

× 10 | Komentarze (2) | link |
@Nina
2019-10-31
8 /10
Przeczytane E-book 2019

Rewelacja! Naczytałam się w swoim życiu sporo kryminałów, thrillerów, itp. i naprawdę mało co mnie już zaskakuke. A tu proszę - lekki powiew świeżości, coś innego, coś od czego nie mogłam się oderwać, coś, co otworzyło mi oczy na to, w jak niebezpiecznych czasach żyjemy. Jak jesteśmy śledzeni na każdym kroku, jak nic już nie jest tajemnicą. Oczywiście, zdawałam sobie sprawę z zagrożeń, płynących ze wsółczesnego cyberświata, nie wiedziałam tylko, jak daleko jest to posunięte, jak głęboko wchodzi w nasze życie, i to nie jest literacka fikcja. Ja jestem pod wielkim wrażeniem i biorę się za część drugą. Bez chwili zwłoki!

× 10 | link |
@Antoniowka
2021-02-28
7 /10
Przeczytane

Ciężko mi ocenić „Cokolwiek wybierzesz”, bo jeśli chodzi o tematykę cyberprzestępczości, to pozycja ta zasługuje na bardzo wysoką ocenę. Uświadamia, że Internet to niebezpieczne miejsce, a nieświadomy użytkownik może popaść w nie lada kłopoty. Dzięki poruszeniu takiej tematyki mamy do czynienia z trochę innym kryminałem, który nie zlewa się przedstawicielami gatunku, pisanymi zazwyczaj pod jedno kopyto.

Autor postawił też na nośny ostatnio temat – przerażający i kontrowersyjny. I dzięki powiązaniu go z siecią internetową, wątek ten został przedstawiony w ciekawy sposób.

Na uwagę zasługuje też pokazanie kondycji dzisiejszego dziennikarstwa – co prawda na podstawie portalu plotkarskiego, ale myślę, że można to rozciągnąć na całe środowisko.

I na tym w zasadzie zachwyty się kończą. Julita, główna bohaterka, to – przepraszam za dosadność – taka trochę idiotka. Postać ze wszech miar stereotypowa – bardzo ładna osóbka, na której widok każdy mężczyzna myśli tylko o jednym. Historia, której jest uczestniczką, dzieje się trochę obok niej i pomimo niej, bo sama nie odkryłaby zbyt dużo, gdyby nie mężczyźni, którzy stają na jej drodze.

Seria zapowiada się ciekawie, mam jednak nadzieję, że Autor zmieni trochę pomysł na główną bohaterkę, bo jeśli nadal będzie tak lekkomyślną istotą, nie uwierzę, że uda się jej rozwiązać coś więcej niż tylko sznurówki u butów.

Poza tym, że książka jest dość dobrym kryminałem, który trzyma w napięciu, jest to...

× 6 | link |
@Vernau
2020-03-21
7 /10
Przeczytane Kryminał


„Cokolwiek wybierzesz” Jakuba Szamałka zaliczałabym do gatunku kryminał-thriller.

Julita Wójcicka, młoda i bezkompromisowa dziennikarka portalu internetowego przypadkiem wpada na sprawę Ryszarda Buczka, który zginął w wypadku samochodowym. Okazuje się, że to nie był wypadek, a ofiara ma sporo na sumieniu. Julita prowadząc prywatne śledztwo staje się jednocześnie ofiarą tajemniczego cyberprzestępcy. Wkraczamy w świat wirtualny, darknetu i przestępstw popełnianych z wykorzystaniem cyberprzestrzeni.

Książkę bardzo dobrze się czyta, porusza temat internetu i bezpieczeństwa w sieci. Autor naprawdę dobrze przygotował się do tematu walki z cyberprzestrzępczością i przedstawił to w sposób interesujący oraz zrozumiały.

Dla czytelnika nie będącego specjalistą od świata wirtualnego to bardzo ciekawa pozycja. Po jej lekturze jestem lekko przerażona, jak bardzo niebezpiecznym miejscem jest internet i jak bardzo jesteśmy nieprzygotowani do bezpiecznego korzystania z niego. Z drugiej strony nie da od niego zupełnie odciąć, bo pracujemy w nim, pewne usługi możemy tylko załatwić przez internet.

Dla ludzi korzystających masowo z mediów społecznościowych, to swoiste ostrzeżenie, żeby uważać, co publikujemy w sieci i jak bardzo, to może nam zaszkodzić. Szkoda, że brakuje ogólnej edukacji ludzi i młodzieży, jak bezpiecznie korzystać z internetu. „Cokolwiek wybierzesz” to mocne ostrzeżenie i świetn...

× 6 | link |
@Iwona_Nocon
2020-04-20
7 /10
Przeczytane

Na Cokolwiek wybierzesz miałam chrapkę już po pierwszych pozytywnych recenzjach na jakie udało mi się trafić. Wyszła już druga część a ja nadal nie zabrałam się do jedynki. Ostatnio jednak robiąc porządki przypominałam sobie o tej książce. Dzięki temu już dziś mogę podzielić się z wami moją opinią.
Ryszard Buczek znany pan z telewizji prowadzący niegdyś popularny program dla dzieci ulega wypadkowi samochodowemu. Z perspektywy świadków wydaje się, że mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą bądź dążył do samobójstwa. Julita Wójcicka pracująca dla jednej z plotkarskich gazet chcąc się wybić nieco wyżej, stara się podjąć dziennikarskie śledztwo, które nieco zamiesza nie tylko w jej życiu. W świecie internetu nie wszystko jest takie jakim się wydaje.
Od razu na wstępie przyznaję, że pomysł włączenia do fabuły internetu był strzałem w 10. Najchętniej usunęłabym teraz Facebooka, Instagram czy Tik-Toka, ale na to już było za późno w dniu zakładania kont na tych portalach. Jeżeli chodzi o ogólnie pojętą sieć internetową jestem straszą amebą, co podwójnie powoduje, że przerażają mnie sytuację opisane w tej książce. Jest tyle rzeczy w internecie o których nie mam pojęcia i chyba lepiej będę spała jeżeli przynajmniej połowa z nich do mnie nie dotrze. Już wystarczy mi wiedzą jaką nabyłam za pośrednictwem tej książki. Tu jestem pełna podziwu dla wiedzy i pracy jaką wykonał autor. Trochę jednak ubolewam nad poprowadzeniem fabuły związanej poniekąd z zagadką kryminalną. Tak d...

× 5 | link |
@Ewelina229
2019-11-13
10 /10
Przeczytane Posiadam

Uwielbiam po zakończonej lekturze powiedzieć wow... i tutaj własnie tak powiedziałam. Panie Jakubie - świetna robota.

Julita Wójcicka jest dziennikarką, zaczynając swoja karierę zupełnie inaczej wyobrażała ją sobie, rzeczywistość jednak szybko zweryfikowała, że do realizacji marzeń daleka droga przed Nią... praca w gazecie z ploteczkami o życiu celebrytów nie do końca była spełnieniem tych młodzieńczych marzeń.
Jednak pewnego dnia w wypadku ginie aktor Ryszard Buczek, znany z prowadzenia popularnego programu dla dzieci. Niby ot pech w życiu, wypadek jak wiele innych, ale znajduje się świadek, który twierdzi, że aktor przed wjechaniem w barierkę bezpieczeństwa płakał...
Julita podejmuje się tematu wyjaśnienia okoliczności śmierci Buczka, tylko pisząc pierwszy artykuł o swoich podejrzeniach nie wie jeszcze jak wielką machinę niebezpieczeństwa uruchomi...

Poza świetnie skonstruowaną fabułą, która bardzo szybko wciąga, można poznać bardzo istotne informacje na temat niebezpieczeństwa w sieci, i naprawdę jestem jak wielu zapewne z Was zwykłym laikiem w tym temacie, wchodzę odpalam przeglądarkę i klikam to, co mnie interesuje, zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego jakie mogę ponieść konsekwencję...

Genialna pozycja, serdecznie polecam :)
Ta książka to kolejny dowód na to, że nasi rodowici pisarze mają naprawdę ogromne talenty, doceńmy Ich wreszcie.

× 4 | link |
@Natula
2019-11-25
6 /10
Przeczytane Kryminalne wycieczki

Intryga całkiem fajna, wielki plus za pokazanie - jak ruskiej krowie w rowie - że internet to nie plac zabaw dla przedszkolaków. W sieci nie ma ludzi anonimowych, zawsze zostawiamy po sobie ślad. I że zanim umieścimy coś w mediach społecznościowych, to należy piętnaście razy puknąć się w głowę i zastanowić czy warto. To nie pierwsza książka, która porusza temat bezpieczeństwa w sieci, zresztą nie tylko w sieci, jednak autor w swojej fabule tak prosto przekazał niezbędną wiedzę o działaniu globalnego systemu, że każdemu laikowi powinny otworzyć się oczy tak, jak głównej bohaterce Julicie, która na własnej skórze boleśnie przekonała się, że świat rządzony przez nowe technologie potrafi być przerażająco niebezpieczny.

× 3 | link |
@KIRIKIJO
2019-02-05
9 /10
Przeczytane

"Cokolwiek wybierzesz" i Jakub Szamałek moja pierwsza styczność z tym autorem, bardzo dobry thriller o współczesnej rzeczywistości. Julita-dziennikarka, ambitna, ciekawska, nieustępliwa, niespełniona, którą nie odstraszają niebezpieczne tematy-nawet w momencie, gdy śmierć zagląda jej w oczy. Rzeczywistości, którą autor nam obrazuje - począwszy od realiów pracy młodej dziennikarki, poprzez zainteresowanie życiem celebrytów w internecie, wplątaniem w to wszystko tematu pedofili, naszym poświęceniu czasu i podporządkowaniu się nowoczesnym technologiom, skorumpowaniu w policji i ministerstwie chyba nie skończywszy... Można doszukać się wielu innych wątków.
Fabuła świetnie skonstruowana, inteligentna mocno dająca do myślenia. Za pewne długo pozostanie w mojej pamięci... i już czekam na kolejny tom...

× 2 | link |
@mala_mi
2022-01-05
7 /10
Przeczytane 2020

Bardzo dobre. Wprawdzie zupełnie się pogubiłam jak bohaterowie zaczęli rozmawiać o technicznej stronie bezpieczeństwa w sieci, ale nie znaczy to że nie rozumiem przesłania. Ogólnie nie jest ono optymistyczne. A sama książka fajnie napisana z bardzo ciekawymi bohaterami. Nie mogę się doczekać poznania ich dalszych losów, zwłaszcza Julity, którą z początkowej naiwnej dziuni wyrasta na prawdziwego bulteriera dziennikarstwa śledczego.

× 2 | link |
@zetbasia27
2019-12-31
8 /10
Przeczytane

 Ta książka to cyberthriller. Wciągający, przerażający, zmieniający sposób widzenia nowoczesnych technologii, których możliwości tak naprawdę nie znamy. Nie jesteśmy anonimowi, jeżeli korzystamy z internetu to jesteśmy widoczni dla zainteresowanych. Przekonała się o tym młoda dziennikarka pracująca w internetowym plotkarskim brukowcu.Zainteresowana niejasnymi okolicznościami tragicznego wypadku producenta programu dla dzieci, prowadzi własne śledztwo licząc na sensacyjny materiał. Dostaje ostrzeżenie od anonimowego nadawcy, lekceważy je i wtedy doświadcza próbki możliwości cyberprzestępcy. Akcja toczy się szybko, trudno odłożyć książkę, dobrze, że mogłam zarwać noc ☺ Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy, bo Julita Wójcicka to świetna dziennikarka ☺ inteligentna, odważna, przebojowa i szybko się uczy. Polecam z całego serca! 

× 1 | link |
CZ
2020-06-14
8 /10
Przeczytane Posiadam

"Cokolwiek wybierzesz" to pierwsza część trylogii - thriller, od którego nie da się oderwać!

W wypadku samochodowym ginie popularny aktor - Ryszard Buczek - czy stracił panowanie nad pojazdem, jak podaje policja? Sprawą zainteresowała się dziennikarka, Julita Wójcicka, która podejrzewa, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. W dziennikarskim śledztwie pomaga Julicie były policjant zajmujący się kiedyś cyberprzestępczością. Dostarcza jej sprzęt i instrukcje, gdzie i jak zdobywać potrzebne, zazwyczaj szyfrowane informacje. Co zdobędzie Julita w internecie? Uda się jej rozwiązać zagadkę śmierci aktora?

Autor pokazał niebezpieczeństwa czekające na nas, gdy odwiedzamy strony internetowe, gdy udostępniamy o sobie informacje, o których myślimy, że nie mają wpływu na naszą identyfikację. Jak bezpieczny jest w dzisiejszych czasach internet? Czy wogóle można bezpiecznie poruszać się w internecie?

W świecie internetu nie można zapewnić sobie prywatności! Nie zdajemy sobie sprawy jak łatwo zdobyć informacje o kimkolwiek!

Po przeczytaniu książki można się zastanowić, czy warto korzystać z różnych portali takich jak facebook, instagram, publikując tam informacje, zdjęcia, filmy, odkrywać własną prywatność! Czy wrzucone zdjęcie może doprowadzić kogoś do naszego mieszkania? Czy dbamy o nasze bezpieczeństwo informując w internecie, gdzie jesteśmy, gdzie wyjeżdżamy? W książce mamy poruszony aktualny wciąż temat - bezpieczeństwo w sieci. A czy s...

| link |
@ainerbooks
2021-03-22
7 /10
Przeczytane GRUDZIEŃ 2020

To moje pierwsze spotkanie z Panem Jakubem i musze przyznać, że całkiem udane :)
Co prawda audiobook, nie papier, ale tak samo wciągnął ;)

Julita - "dziennikarka" a'la pudelek, nie potrafi odpuścić sprawy śmierci znanego prowadzącego z TV. Groźby, zwolnienie, nawet próba zabicia jej nie wystarcza, żeby zostawiła ten temat w spokoju.

Czy dobrze na tym wyszła? Trzeba dowiedzieć się samemu :)

Jak dla mnie - wielkie brawa dla Pana Szamałka za research przy pisaniu książki. Można dowiedzieć się naprawdę sporo o darknecie i o tym jak niewiele trzeba, żeby dokopać się do tego co bardzo chcemy ukryć. Ale nie od dziś wiadomo, że w sieci nic nie ginie.

Historia wciąga, a końcówka jest rozegrana tak, że od razu zaczęłam słuchać kolejnej części.
Jestem ciekawa jak rozwinie się ta sytuacja...

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“No więc malware to złośliwe oprogramowanie. Takie, które działa bez wiedzy i zgody właściciela komputera. Z tego, co opowiadałaś, wygląda na to, że zainstalowano ci jakiegoś RAT-a. Czyli, uwag...”
#
“– No więc – ciągnął – remote access trojan to rodzaj oprogramowania, które daje atakującemu pełną kontrolę nad komputerem. Może robić na nim wszystko tak, jakby przy nim siedział. Na przykład ...”
#
“– A więc: internet jest zjebany, Julita. To pierwsza ważna informacja. Zbudowano go na błędnych założeniach. Albo inaczej: w innym celu, który nijak ma się do tego, jak używamy go dzisiaj. To ...”
#
“– Druga ważna informacja. Oprogramowanie, co do zasady, też jest zjebane. Bo powstaje byle jak. Byle szybciej, byle taniej niż konkurencja. Bo nikt go solidnie nie testuje. Bo ważniejsze, żeby...”
#
“Komputery też są zjebane. Już na poziomie hardware’u. Dam ci jeden przykład: rok temu wyszło na jaw, że wszystkie, dosłownie wszystkie procesory Intela, wyprodukowane po dziewięćdziesiątym pią...”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Kimkolwiek jesteś
Kimkolwiek jesteś
Jakub Szamałek
7.9/10
Kontynuacja thrillera Cokolwiek wybierzesz to pełna emocji opowieść o tym, co na co dzień trudno n...
Gdziekolwiek spojrzysz
Gdziekolwiek spojrzysz
Jakub Szamałek
7.8/10
Trzecia i najbardziej brawurowa część bestsellerowej trylogii „Ukryta sieć” Jakuba Szamałka. 202...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl