Kiedy spadnie pierwszy śnieg

Beata Majewska
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Kiedy spadnie pierwszy śnieg
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

Ona z odzysku, on po przejściach. Hanka i Kajetan - oboje poturbowani przez życie i partnerów, ona bardziej, ale to Kaj nie umie, a może nie chce, odmrozić swojego serca. Nieufny, zraniony, pełen podejrzliwości wobec kobiet, zaszył się na odludziu i czeka nie wiedzieć na co, podczas gdy ślepy los właśnie podsuwa mu pod nos wielką szansę.

Oboje mają swoją gorzką przeszłość, sekrety i tajemnice, niektóre bolesne, inne wstydliwe. Czy pierwszy śnieg, który idealną bielą, pokryje wszystko wokół, również im przyniesie nowy początek? Kiedyś serce Kaja musi odtajać, przecież nieustannie bije, a Hanka, jak mało kto, zasługuje na szczęście.
Nowe życie, nowy dzień, nowa czysta karta.
Data wydania: 2021-11-10
ISBN: 978-83-8266-023-4, 9788382660234
Wydawnictwo: Jaguar
Kategoria: Romans
Stron: 344
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Beata Majewska Beata Majewska
Urodzona 1 maja 1970 roku w Polsce (Gliwice)
Autorka powieści obyczajowych, publikująca pod własnym nazwiskiem oraz pseudonimem Augusta Docher. Mama, żona, córka i siostra. Plastyczka, księgowa, manicurzystka i pisarka. Ogrodnik, kura domowa i bizneswoman. Polka, Ślązaczka. Tradycjonalistka mo...

Pozostałe książki:

Zapomnij, że istniałem Pamiętaj, że byłam Niegrzeczne święta Kim dla ciebie jestem? Jego wysokość
Wszystkie książki Beata Majewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Współczesna baśń o Kopciuszku

5.12.2021

Od pewnego czasu lubię zaglądać na strony księgarni internetowej Tania Książka, a szczególnie do zakładki nowości. W ten sposób trafiłam na zimową powieść Besty Majewskiej zatytułowaną "Kiedy spadnie pierwszy śnieg". Miałam nadzieję na jakieś świąteczne klimaty, a otrzymałam romantyczną odsłonę współczesnej baśni o Kopciuszku. I okazało się, że w... Recenzja książki Kiedy spadnie pierwszy śnieg

Cudowna historia

2.01.2022

To moje trzecie spotkanie z piórem autorki, za którym przepadam i już w ciemno chwytam za jej książki. Muszę przyznać, że dodatkowo do sięgnięcia po te pozycję, skusiła mnie piękna okładka jak i opis, który intryguje. Jakież było moje zdziwienie, gdy w środku nie znalazłam zimowego klimatu, ani nic związanego ze świętami. Jednak pod koniec lektur... Recenzja książki Kiedy spadnie pierwszy śnieg

@Izzi.79@Izzi.79 × 4

Kiedy spadnie pierwszy Śnieg ♥️♥️

11.12.2021

Witam, dziś mam dla was recenzję książki, Kiedy spadnie pierwszy Śnieg ♥️ autorki Beaty Majewskiej ♥️. „Ona z odzysku, On po przejściach”. „Nowe życie, Nowy dzień, Nowa czysta karta. Poznajcie Hankę i Kajetana”. Hanka kupuje mały domek na odludziu, by w końcu odetchnąć i zapomnieć minione lata. Kiedy się wprowadza, zastaje w nowym domku niezły ... Recenzja książki Kiedy spadnie pierwszy śnieg

Kiedy spadnie pierwszy śnieg

18.12.2021

O tym, że proza Beaty Majewskiej jest mi już znana, pisałam przy okazji recenzowania innych jej powieści. Dziś przyszła jednak pora na to, bym opowiedziała Wam coś więcej na temat najnowszej premiery autorki, czyli Kiedy spadnie pierwszy śnieg. Książka ta okazała się moją ostoją i wsparciem w ostatnich dniach, jednak może nie uprzedzajmy faktów. O... Recenzja książki Kiedy spadnie pierwszy śnieg

Moja opinia o książce

Opinie

@ela_r22
2022-01-17
5 /10
Przeczytane 2022 Literatura obyczajowa Romans

„Kiedy Spadnie Pierwszy Śnieg” Beata Majewska to moje pierwsze spotkanie piórem autorki. Książka zbiera mieszane opinie, ilu czytelników, tyle różnych odczuć. Jak wypadła w moich oczach?
Hanka i Kajetan oboje mają za sobą nieudane związki, oboje zostali skrzywdzeni przez swoje drugie połówki. Dzieli ich wiele, dwa różne światy, ale będzie coś, co ich połączy.

Książkę otrzymałam w prezencie od męża, który stwierdził, (..)najpierw rzuciła mi się w oczy piękna okładka, a opis był dość intrygujący (..). Niestety, ale tytuł i okładka mało mają wspólnego z treścią.
Bardzo chętnie sięgam po literaturę obyczajową, romans i bardzo lubię, gdy książka jest tajemnicza, wywołuje emocje. Mamy tu historia spokojna, wręcz leniwa, od samego początku przewidywalna, czytało się miło.

× 21 | link |
@Mirka
2021-11-30
Przeczytane

Sięgając po tę książkę, wiedziałam, że nie będzie to standardowa opowieść o miłości, lecz pełna gwałtownych przeżyć, wielu niespodziewanych wydarzeń, wzruszeń i zaskakujących epizodów. Od momentu, gdy otworzyłam pierwsze strony powieści, dałam się porwać, po raz kolejny, stworzonej historii pochłaniając ją w ciągu jednego wieczora i z ciekawością śledząc losy bohaterów. Autorka ma bardzo ujmujący styl pisania, bez zbędnych szczegółów, rysuje bardzo charakterystyczne postacie, otaczając ich wieloma pobocznymi wydarzeniami, dzięki czemu całość nabiera pełniejszego wyrazu.

„Kiedy spadnie pierwszy śnieg” nie jest typową, świąteczną opowieścią, lecz historią, która mogłaby wydarzyć się naprawdę. To poruszająca opowieść o zawiedzionych nadziejach, skutkach błędnych decyzji, budowaniu zaufania i związku na zgliszczach przeszłych zdarzeń, mimo trudnych doświadczeń. Tytułowy pierwszy śnieg ma tu znaczenie symboliczne, gdyż okrywając wszystko swoim białym puchem, sprawia, że świat wokół wydaje się piękniejszy. Jednak pod jego warstwą skrywają się brudy, które wyjdą na wierzch po jego stopnieniu, a wówczas trzeba się z nimi zmierzyć, by zrobić podłoże dla nowego życia i miłości.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/11/962-kiedy-spadnie-pierwszy-snieg.html

× 4 | link |
@nawysokimobcasie
2022-01-10
8 /10
Przeczytane

Osoby po przejściach doskonale wiedzą, że ostrożności nigdy za wiele. Niestety czasami zdarza się, że nasza zachowawczość przynosi nam samotność. To trudne, gdy zostajemy zranieni i nie potrafimy zaufać innym ludziom. Czasami jednak życie się do nas uśmiecha. Taką piękną historię możemy poznać w książce Beaty Majewskiej „Kiedy spadnie pierwszy śnieg”.
Tytuł: „Kiedy spadnie pierwszy śnieg’’

Autor: Beata Majewska

Wydawnictwo: Jaguar

Gatunek: literatura obyczajowa, romans

Data premiery: 10.11.2021

...

× 1 | link |
AG
2021-12-23
10 /10

Hanka po rozpadzie małżeństwa zaczyna życie na nowo, sama, w nowo zakupionym domku, który jak się okazuje, wewnątrz nie jest taki idealny jak planowała. Wymaga kilku poważnych napraw, z którymi sama sobie nie poradzi. Dowiaduje się, że w leśniczówce mieszka niejaki Kajetan, który wszystko potrafi zrobić, tylko jest dość nieprzyjazną osobą. Tak oto zaczyna się wspólna przygoda Hanki i Kajetana, który przy dłuższym poznaniu wcale nie jest taki zły jak go malują.

Czytając opinie o książce Beaty Majewskiej często spotykam się z informacją, że nie jest to typowo świąteczna literatura. Pewnie, że nie jest, tak naprawdę nie jest nawet specjalnie zimowa, ale właściwie tak naprawdę nie mamy powodu by zakładać, że ma być inaczej. Owszem, tytuł wskazuje, że akcja ma coś z zimą wspólnego i właściwie muszę Wam zdradzić, że tytuł ma bardzo duże znaczenie w kwestii zakończenia powieści.
Poza tym, "Kiedy spadnie pierwszy śnieg" jest po prostu piękną książką! Bardzo podobało mi się to, że nie mamy tu do czynienia z cukierkową miłością od pierwszego wejrzenia. Co to, to nie! Tak naprawdę fabuła dotyczy budowania relacji krok po kroczku, pracowania nad wzajemnym zaufaniem i kształtowaniu własnego poczucia wartości, a także o braniu odpowiedzialności za swoje czyny. Bo widzicie, Hankę zawsze ktoś prowadził za rękę, natomiast teraz musi zacząć radzić sobie sama, a co więcej tylko od niej już zależy jak potoczy się jej życie. Dla kogoś, kto zawsze miał wskazywany konkretny kie...

× 1 | link |
@Angel
2021-12-06
5 /10
Przeczytane

Kiedy spadnie pierwszy śnieg- niech nie zmyli Was okładka, tak jak mnie zmyliła ;) O ile nawet spodziewałam się, że to wcale nie musi być książka świąteczna, tak myślałam, że będzie typowo zimowa, taka piękna okładka! Śnieżny tytuł...
Nie, zdecydowanie nie, zimy tu malutko, chociaż ważna rzecz ma wtedy miejsce.
Cała historia zaczyna się latem.
I miało być tak pięknie!
Hanka miała właśnie wprowadzić się do domku, który kupiła i umeblowała, a tu... smród stęchlizny i cała sypialnia do remontu. Fachowiec potrzebny od zaraz!
Kajetan umie wszystko, ale jest odpryskliwy, ee tzn. opryskliwy ;)
Początkowo bardzo mi się to wszystko podobało.
Mała wioska.
Dom Kaja, leśniczówka, okolica, są tak opisane, że aż chciałoby się zobaczyć to miejsce, poczuć zapach. No, cudo!
Dwoje ludzi, z różnych bajek, a jednak ich ścieżki się przecinają i nagle coraz częściej tuptają obok siebie.
Hanka zawsze była z kimś, rodzice, facet, wspólne ścieżki. Czy łatwo jest wydeptać własną? A może w tym rzecz, żeby dreptać wspólnie, ale jednocześnie pozwolić sobie czasem odbiec na bok?

Zarówno Hanka, jak i Kaj trochę już w życiu doświadczyli.
No i właśnie, hmm...
Hanka, po tym co odpierdzieliła... oczekiwać, że wszystko będzie jakby nigdy nic? no nie rozumiem jej.
Niestety im dalej, dziewczyna robiła się jeszcze bardziej wkurzająca.
Szczerze podziwiałam Kaja, że potrafił wytrzymywać takie fochy.
W pewnym momencie, z tej historii zrobiła si...

× 1 | link |
AG
2021-12-06
8 /10
Przeczytane

📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚

"Przyrzekłem sobie, że gdy spadnie pierwszy śnieg, zrobię coś ważnego."

📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚

Hania, właśnie przeprowadziła się do nowego domu. Wszystko było by pięknie i idealnie, gdyby nie drobna awaria, dach przecieka. Teraz szybko musi znaleźć fachowca. W sklepie dostaje kontakt do Kajetana, który jest złotą rączką, ale również wielkim mrukiem. Kaj postanawia pomóc kobiecie. Od razu między nimi nawiązuje się nić porozumienie i zostają "przyjaciółmi". Tylko czy przeszłość do im spokój??? Czy będą w stanie pokonać swoje demony???
Hania, tak samo jak Kaj, są po przejściach. Ona dopiero co po rozwodzie, on próbuje się odnaleźć po zdradzie narzeczonej. Oboje mają problemy z zaufaniem. Tylko czy są gotowi, by zaryzykować i spróbować być razem???
Jest to kolejna książka Beaty Majewskiej, która miałam przyjemność przeczytać. Pochłonęłam tą historię na raz, co już samo dużo mówi. Nie da się od niej oderwać, a czyta się ekspresowo. Świetnie się na niej bawiłam. Mimo, że poruszane są tu ważne tematy, znajdziemy też tutaj dużo zabawnych sytuacji. Do tej pory ilekroć przypomnę sobie 📚📚📚 "Kajtek!!! Do budy!!!" 📚📚📚 zaczynam się śmiać jak wariatka🤭. Najbardziej podobał mi się humor, dzięki niemu książka dużo zyskuje. Niech was nie zwiedzie, ta śliczna zimowa okładka. Nie jest to książka ani świąteczna, ani zimowa. Ale i tak jest świetna i warta poznania. Jeżeli lubicie romantyczne historie o nieidealnych bohaterach z humorem to jest to ...

× 1 | link |
@monika8905
2021-11-24
7 /10
Przeczytane

"Kiedy spadnie pierwszy śnieg" to historia dwóch poranionych dusz.

Hanka ma za sobą nieudane małżeństwo, Kajetan też nie miał szczęścia w miłości. Kiedy tych dwoje się spotyka, nikt by nawet nie przypuszczał, że może połączyć ich jakieś uczucie. Oboje zaszywają się na odludziu, żeby odciąć się od przeszłości.

Czy pierwszy spadający śnieg może przynieść coś dobrego? Czy okaże się początkiem czegoś nowego?

Świetna lektura na długie, zimowe wieczory. Czyta się szybko i przyjemnie. Nie można się od niej oderwać, mi wystarczył jeden dzień na poznanie historii Hanki i Kajetana.

Nie zabraknie tu gorących scen, jak również zabawnych, które rozbawią czytelnika.

Uwielbiam książki pani Beaty Majewskiej i mogę wam je polecić z czystym sumieniem.× 1 | link |
@bookaholic.in.me
2021-11-28
7 /10

"Kiedy spadnie pierwszy śnieg" to pozycja, która z pewnością Was zaskoczy i to pozytywnie. Czyta się ją w mgnieniu oka, dzięki niepowtarzalnemu stylowi Autorki. Ci, którzy znają już twórczość Pani Beaty doskonale wiedzą, że mogą liczyć na mnóstwo humoru w jej książkach i tak jest także w tym przypadku. Dostajemy także mnóstwo dialogów, bez niepotrzebnej sztampy i wyniosłości, zwyczajnych, takich, jakie naprawdę mają miejsce między ludźmi. Właśnie dzięki tym elementom, oraz oczywiście wciągającej opowieści, jest to naprawdę ciekawa i warta zauważenia propozycja. Co ciekawe, moment pojawienia się pierwszego śniegu w tej historii jest kluczowy dla całej fabuły. Ale tak naprawdę wydarzenia dzieją się na przestrzeni różnych pór roku, dzięki czemu mamy czas by poznać zarówno bohaterów jak i ewoluującą między nimi relację. I choć głównym tematem książki jest- jakże by inaczej!- romans, to Autorka zgrabnie wplata w tę historię tematy naprawdę istotne, które mogą być przedmiotem codzienności każdego z nas lub osób z naszego otoczenia. Zawsze doceniam w powieściach zamieszczanie innych, życiowych wątków i tak jest właśnie w tym przypadku.
Hanka to kobieta z przeszłością. Po rozwodzie stara się zacząć wszystko od nowa, zarówno w kwestii miejsca zamieszkania jak i zatrudnienia. Nie jest otoczona przyjaciółmi, a nawet z rodziną nie utrzymuje zbyt ciepłych kontaktów. Trudno uwierzyć w to, że jest tak samotna, biorąc pod uwagę jej dobre serce, uczynność i emanujące z niej poz...

| link |
@mamazonakobieta
2021-12-05
8 /10
Przeczytane

Hanka ma za sobą nieudane małżeństwo i ciężki rozwód. Pragnie tylko zacząć wszystko od nowa, z dala od wspomnień, z dala od ludzi, którzy ją znali. Kupuje niedrogi domek i liczy na to, że to w nim będzie szczęśliwa. Niestety już po przekroczeniu progu czuje, że coś jest nie tak. Śmierdzi wilgocią, ściany są zalane, a ona czuje się rozczarowana. Jednak nie załamuje się na długo, szukając fachowca, trafia do domu Kajetana, który do miłych nie należy, jednak obiecuje zjawić się u niej i sprawdzić co się dzieje.
Czas spędzony wspólnie, podczas gdy mężczyzna naprawia, jej zbliża ich do siebie. Jednak oboje mają za sobą niełatwą przeszłość, tajemnice które skrywają. Co stało się w życiu Kajetana? Co połączy tę dwójkę? Jakie sekrety skrywa Hanka? Czy odnajdzie w małej miejscowości spokój o jakim marzy? Czy uda jej się zacząć wszystko od nowa?

Historia Hani i Kajetana zdecydowanie przypadła mi do gustu. Była bardzo ciekawa, wciągają na tyle, że nie mogłam się od niej oderwać. Akcja w książce nie jest bardzo szybka, jednak tym razem uważam to za zaletę. Czasem lubię sięgnąć po coś „wolniejszego”. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.

Bohaterowie doskonale wykreowani.
Hania to młoda kobieta która po nieudanym małżeństwie zaczyna wszystko od nowa. To kobieta silna, odważna, szczera, pomimo wszystko stara się iść do przodu, odnaleźć własne szczęście. Zdecydowanie ją polubiłam.
Kajetan jest mrukiem, kobieciarzem, można by nawet nazwać go egoistą...

| link |
@za.czyta.na
2022-03-10
Przeczytane

Hanna to młoda kobieta po przejściach. Po rozwodzie z mężem, który przez lata się nad nią znęcał, kupiła domek w spokojnej okolicy i tam chce rozpocząć nowe życie. Nie spodziewała się, że tak szybko spadną na nią problemy i już pierwszego dnia będzie musiała szukać pomocy.
Kajetan to gburowaty i opryskliwy młody mężczyzna, który ze stolicy uciekł do swojej samotni, po tym jak rozstał się z narzeczoną. Bogaty i wpływowy sąsiad Hani.
Awaria w domku zmusiła Hanię do szukania pomocy u Kaja, który od razu zgodził się jej pomoc, nie oczekując w zamian zapłaty. Mężczyzna jednak nie ujawnił przed kobietą prawdziwych powodów tak chętnej pomocy.
Między tą dwójką bardzo szybko zrodziła się sympatia i nić porozumienia. Mimo, że ona jest złamana przez życie, a on jest gburem, zaczyna się między nimi rodzić coś więcej niż przyjaźń. Jednak prawda o Hani, którą nieoczekiwanie poznaje mężczyzna, a także niedomówienia, sporo namieszają między tą dwójką.
Czy pomiędzy Hanką a Kajem zrodzi się uczucie? Czy zdołają zbudować wspólną przyszłość? Czy poradzą sobie z problemami jakie na nich spadną? Co wydarzy się kiedy spadnie pierwszy śnieg?
Książka zapewnia czytelnikowi szereg emocji. Będzie śmiech, strach, wzruszenie, niedomówienia, niepewność, nadzieja na lepsze jutro. Bohaterowie zostali bardzo fajnie wykreowani. Zarówno Kaj, jak i Hania, mocno dostali od życia w kość, przez co mieli problem ze zbudowaniem poważnej relacji. Obserwujemy intymność i namiętność, jaka ich łą...

| link |
@__ksiazkowelove_m
2021-11-29
Przeczytane

..."Przyrzekłem sobie, że gdy spadnie pierwszy śnieg, zrobię coś ważnego "...

Dziś nie mogłam oderwać się od nowej powieści @augustadocher_beatamajewska #kiedyspadniepierwszyśnieg wydanej nakładem @wydawnictwojaguar

Zmiany w życiu są potrzebne, zwłaszcza gdy chce się poprzednie życie oddzielić grubą kreską.Przekonała się o tym Hania,która wbrew byłemu mężowi i rodzicom kupiła dom z dala od przeszłości.W codziennych okolicznościach poznaje Kajetana,który w oczach mieszkańców jest gburem,ponurakiem i opryskliwym mężczyzną.Jak Hania poradzi sobie z ogromem problemów będąc zdana sama na siebie?
Zaczynając książkę Pani Beaty liczyłam się z tym,iż to będzie oklepany romans niczym kolejny dobrze napisany scenariusz.Jakież było moje zdziwienie,gdy przez większość książki Kaj był kreowany na człowieka o lodowym sercu!aleee...pokazał też momentami swoją dobrą stronę.Hanka z kolei pomimo trzydziestu lat przeszła wiele.W pakiecie z rozwodem dostała zobowiązanie,które nieustępliwie dawało o sobie znać w postaci bylego męża z jego "papierami".
Ta historia uświadomiła mi,że mimo trudności jakie stawia przed nami życie,szczęście czeka na nas niedaleko.Czasami potrzebna jest nam pomoc w poszukaniu tego uczucia a czasami sami potrafimy dążyć do wyznaczonego celu.
Oboje poturbowani emocjonalnie bohaterowie sprawili,że ta książka okazała się jedną wielką niewiadomą.
Autorka stworzyła niesztampową historię o trudach,jakie na nas czekają...

| link |
MA
2021-12-16
Przeczytane

Ona i on
Ona z odzysku
On po przejściach

Poznajemy Hanię i Kajetana, których los nie oszczędzał.
Hania po nieudanym małżeństwie wyjeżdża do swojego domku z dala od tego wszystkiego co ją spotkało.
Niestety to co zastaje po otwarciu drzwi mocno ją szokuje i musi działać.
Kajetan mieszka w leśniczówce, gdzie zabawia się, aby zapomnieć o tym co zrobiła mu była narzeczona.
Hanka i Kaj stają sobie na drodze. On nie odmawia pomocy sąsiadce, ona chętnie upiecze mu ciasto.
Czy to przesługa za przysługę?
Czy lód na ich sercach zostanie stopiony?
Przypadkowa umowa może wszystko zmienić między nimi, bo czy śnieg nie może przykryć tego co złe?
Wbrew temu co przedstawia nam okładka nie jest to typowa książka zimowa, ponieważ akcja dzieje się w różnym czasie. Jednak zima jest idealnym zwieńczeniem i podsumowaniem.
Tyle przygód i nieprzewidzianych zwrotów akcji ile zaserwowała nam autorka napewno nie pozwoli wam się nudzić.
Stworzyła świetne postacie, realne, z problemami, niedoskonałe.
Ona zasługująca na miłość po tym co przeszła.
On pod przykrywką twardziela cierpiący z brakiem zaufania.
To świetna powieść obyczajowa z problemami, które mogą spotkać każdego z nas. Dzięki autentyczności wciąga nas do tego świata, który jest tylko wykreowany przez autorkę. Jeśli potrafi nas zaciekawić i w pewnej momencie zaczynamy kibicować naszym bohaterom to znaczy, że autorce udało się pociągnąć czytelnika i zatrzymać.
Nie każd...

| link |
@Vernau
2022-08-02
7 /10
Przeczytane Romans
JU
2022-01-10
8 /10
Przeczytane
@Izzi.79
2022-01-02
9 /10
Przeczytane Posiadam
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Kiedy spadnie pierwszy śnieg. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl