Przekręt

Paulina Świst
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów
Książka Przekręt
Książka Przekręt
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów

Opis

Gdzie jest granica chciwości? Nie ma jej? A może po prostu jej nie widać, kiedy oczy przesłania mgła pożądania? Kilka osób będzie musiało poważnie się nad tym zastanowić...

„Orzeł” zostaje zatrzymany. Olka wraca za nim do Polski i prosi o pomoc prokuratora Łukasza Zimnickiego. Ten zgadza się, ale pod jednym warunkiem: Orłowski musi zostać „koroną”, czyli świadkiem koronnym. Problem w tym, że „Orzeł” nie bardzo ma na o ochotę. Równocześnie we Wrocławiu Lilka i Michał rozpracowują sektę, której głównym zadaniem jest pranie pieniędzy na rzecz Sitwy. A to zaledwie wierzchołek góry lodowej…

Data wydania: 2020-06-03
ISBN: 978-83-287-1241-6, 9788328712416
Wydawnictwo: Akurat
Cykl: Karuzela, tom 3
Stron: 320
dodana przez: Vernau

Autor

Paulina Świst
Urodzona w 1986 roku w Polsce (Gliwice)
Rocznik 1986, urodzona w Gliwicach, absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Czynny adwokat, specjalizuje się w prawie karnym. W swojej karierze pełniła funkcję obrońcy w wielu postępowaniach sądowych: od spraw drobnych kradzieży, aż po pro...

Książki Paulina Świst

Wszystkie książki Paulina Świst

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Przekręt"

2.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kolejna, zaskakująca część intrygującej serii. Rozterki, dylematy i cięty, pełen dobrego humoru język. Moje kolejne spotkanie z autorką, jestem zdecydowanie na tak. Ciekawe połączenie sensacji z erotykiem. „Ta sprawa przypominała jedno wielkie bagno”. Ponownie spotykamy się ze starymi dobrymi znajomymi: Zimny, Wyrwa i Kinga. Do ich grona dołąc... {} Recenzja książki Przekręt

Przekręt

9.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Gdzie jest granica chciwości? Nie ma jej? A może po prostu jej nie widać, kiedy oczy przesłania mgła pożądania? Kilka osób będzie musiało poważnie się nad tym zastanowić... „Orzeł“ zostaje zatrzymany. Olka wraca za nim do Polski i prosi o pomoc prokuratora Łukasza Zimnickiego. Ten zgadza się, ale pod jednym warunkiem: Orłowski musi zostać „koroną“... {} Recenzja książki Przekręt

@iza.81@iza.81 {}× 3

Ostra jazda 300 km/h

12.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Pauliny Świst nie trzeba przedstawiać. Znana jest z ciętego języka i ostro zarysowanej fabuły. Tym razem zaprasza nas do udziału w „Przekręcie”. „Przekręt” to kolejna część trylogii, która zaczęła się od „Karuzeli”, zahaczyła o „Sitwę”, by zwieńczyć dzieło ostrym przyspieszeniem. W tej części mamy równie ciekawe zwroty akcji, cięty język i spo... {} Recenzja książki Przekręt

@Zaneta@Zaneta {}× 3

Koniec „dzieła”?

22.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Chciwość rujnuje pokolenia, co wiadomo nie od dziś. Najlepiej zająć się swoimi sprawami i nie wtrącać przywłosowych trzech groszy tam, gdzie nie jest to konieczne. Kiedy górę bierze nad nami chciwość, automatycznie wyłącza się zdolność logicznego myślenia, analizowania i rozumowania rzeczywistości. Gdzie jest granica szaleństwa? A może jawi się on... {} Recenzja książki Przekręt

Moja opinia o książce

Opinie

@Vernau
2020-06-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Romans kryminalny

Paulina Świst znowu okazała się mistrzynią swojej serii. Naprawdę można pozazdrościć. Nie dość, że adwokatka od prawa karnego, to jeszcze zdolna pisarka. W "Przekręcie" umiejętnie splotła losy wszystkich bohaterów z poprzednich książek: Kingi Błońskiej i Prokuratora Zimnickiego, Komisarza Radka Wyrwy z Zuzą, Marysi Zimnickiej i Daniela Wyrwy, Michała Grosickiego i mecenas Liliany Płonki oraz Olki i Piotra "Orła". Głównymi bohaterami są prokurator Bartek Torbicki i nowa postać: Pola Szydłowska - policjantka z Wrocławia.
"Przekręt" ma wszystko to, co uwielbiają czytelnicy u Pauliny Świst: porywającą historię, bohaterów jedynych w swoim rodzaju, seks, humor i dialogi, w których riposta goni ripostę, uśmiech nie schodzi nam z twarzy, gdy je czytamy i zastanawiamy się, skąd autorka czerpie na nie pomysły.
Najciekawsze jest zakończenie, które daje znać, że to nie koniec serii i będzie następna książka.
Brakuje wyobraźni, jaka będzie, bo "Przekręt" jest po prostu świetny, w wyjątkowym i niepowtarzalnym stylu Pauliny Świst.

{}× 3 | link |
@ewfor
2020-07-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Przekręt to kolejna część serii kryminalnej, po „Karuzeli” i „Sitwie”. Moim zdaniem to kryminał erotyczny lub inaczej erotyk kryminalny. Jak zwał, tak zwał, ale nie wiem czego w tej książce jest więcej erotyki czy kryminału.
Przyznam szczerze, że jest to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i sięgnęłam po książkę głównie z dwóch powodów. Jednym jest oczywiście ciekawość, jak pisze jedna z najgłośniejszych w ostatnich czasach młoda polska pisarka kryminałów? A drugim miłość do kryminałów. Zdecydowanie jednak muszę powiedzieć, że chociaż fabuła książki wciągnęła mnie bardzo to…
No cóż… Wiem, że wulgaryzmy w książkach były, są i będą, szczególnie jeżeli bohaterami są gangsterzy albo policjanci, ale jak dla mnie wulgaryzmy w tej książce są rozsiane jak mlecze na wiosennej łące. Widać, że autorka jest bardzo zaznajomiona z „polską łaciną”. Tylko na jednej stronie naliczyłam aż osiem bardzo wulgarnych słów. Jak dla mnie to trochę aż nadto.
Narracja jest w pierwszej osobie czasu przeszłego, co lubię, bo wówczas mam wrażenie, że jestem bezpośrednim słuchaczem, a ten ktoś kto mówi, rozmawia właśnie ze mną.
Rozdziały w książce są krótkie i zostały napisane przemiennie. Raz czytelnik jest w centrum tego co mówi i myśli policjantka Pola, a raz tego co mówi i myśli prokurator Bartek.
Muszę przyznać, że oboje są dość specyficzni. Niby nawzajem się uzupełniają, chociaż jest to dość dziwny związek. Niby ciągle się o coś oskarżają, obrzuc...

{}× 1 | link |
CZ
2020-07-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Posiadam

"Przekręt" to trzecia i ostatnia część serii. Mamy tu wątek kryminalny (mafia, pranie brudnych pieniędzy, sekta) połączony z erotykiem.

Główni bohaterzy: Pola i Bartek - spotykają się po dziecięciu latach, kiedy to zerwali ze sobą. Pola - policjantka, we współpracy z Bartkiem - prokuratorem, rozpracowują szajkę, która zajmuje się handlem złotem, prowadzi nielegalne interesy. Chyba więcej w tej książce jest erotyku niż kryminału. Mamy tu szybką akcję, specyficzny humor, błyskotliwe, cięte dialogi z dużą ilością wulgaryzmów (czy taki jest język prokuratorów,adwokatów, policji?). Ale tak jest właśnie w książkach autorki :), opisuje swoje środowisko - sama specjalizuje się właśnie w prawie karnym.

Na pewno jest to szybka, lekka lektura na wakacje :).

{}× 1 | link |
@Monika_2
2020-06-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Najlepsza część z serii. Dużo wątków okazuje się ze sobą połączonych.
Dodatkowo pełny komplet bohaterów: Kinga, "Zimny", Radek i Daniel Wyrwa, Grosix, Lilka, Barti i Pola - nie do przegadania.
Uwielbiam te ich dysputy. W końcu nie można brać życia cały czas na poważnie.
A zakończenie..... Czekam na kolejne książki.
Polecam.

{}× 1 | link |
@silwana
2020-06-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Ostatni tom został napisany na takim samym poziomie jak drugi. Szybko się go czytało, akcja mnie wciągnęła. Na pewno przeczytam kolejne książki autorki.

{}× 1 | link |
@monikasiudziak0
2020-07-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytaneubawiłam się po pachy. książka genialna ,. zresztą każda książka Swista taka jest . wszystkie kupię w ciemno

{} | link |
@Skazananaksiazki
2020-07-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Wydawnictwo Muza Zredagowane
@MonikaKrysa
2020-07-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
NI
2020-07-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@pola841
2020-07-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@tatiaszaaleksiej
2020-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@natka294
2020-06-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
MA
2020-06-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@witch.
2020-06-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Przeczytane w 2020
IL
2020-06-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Przekręt”- Paulina Świst

Książka Sitwa
Sitwa Paulina Świst
{}7.1/10
Sitwa" Pauliny Świst to kolejny mocny tytuł w dorobku najg...
Książka Zaufasz mi
Zaufasz mi Diana Brzezińska
{}8.2/10
Policja w Szczecinie znów ma pełne ręce roboty. Miastem ws...
Książka Będziesz moja
Będziesz moja Diana Brzezińska
{}7.8/10
Ada Czarnecka: rudowłosa profilerka z ciętym językiem, pows...
Książka Gorące lato. Grzeszne opowieści
Gorące lato. Grzeszne opowi... Paulina Świst, Anna Wolf, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska ...
{}7.6/10
Gorące lato, plaża, szum fal, chłodne bryzgi morskiej wody,...
Książka Obiecasz mi
Obiecasz mi Diana Brzezińska
{}7.5/10
Trzecia część bestsellerowej serii kryminalnej o losach pod...

Cytaty z książki

“Chciałaś pójść na pierwsze spotkanie z moja matka w czerwonym T-shircie z napisem "Wredna Zdzira " - A co nie lubisz czerwonego... ”
{}
#
“"- Przepraszam serdecznie, że nie jestem tak niedojebana życiowo jak dziewczyny, które lubisz ty! I że nie wyglądam jak siódme dziecko ubogiej praczki i nie muszę się chwytać byle czego, tylko...”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Książka Karuzela
Karuzela Paulina Świst
{}6.4/10
Wielka kasa budzi wielkie namiętności. I wielkie pożądanie. ...
Książka Sitwa
Sitwa Paulina Świst
{}7.1/10
Sitwa" Pauliny Świst to kolejny mocny tytuł w dorobku najg...
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe