Occulta

"Paulina Świst"
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 37 ocen kanapowiczów
Occulta
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 37 ocen kanapowiczów

Opis

Przez chwilę wydaje się, że życie całej trójki wróciło na w miarę normalne tory…

Ale tylko przez chwilę. Znowu zaczynają ginąć ludzie, znowu każdy może okazać się sprawcą.

Trzy miesiące po aresztowaniu Anioła Artur i Szymon jeżdżą po Polsce z odczytami na temat seryjnych morderców. Kto jak kto, ale oni wiedzą o tym naprawdę dużo. Może nawet więcej, niż sami by chcieli. Anka – jak to Anka – goni za sensacyjnym materiałem: uczestniczy w zorganizowanej na jachcie Occulta orgii, w której biorą udział wysoko postawione osoby. Niektóre z nich nie cofną się przed niczym, żeby rola w skandalicznej sprawie na zawsze pozostała tajemnicą.

Kiedy na ziemię pada cień Kruka, nikt nie może czuć się bezpieczny.

Wydanie 1 - Wyd. Akurat
Data wydania: 2023-11-22
ISBN: 978-83-287-2730-4, 9788328727304
Wydawnictwo: Akurat
Cykl: Incognito (Paulina Świst), tom 2
Stron: 320
dodana przez: Vernau

Autor

"Paulina Świst" "Paulina Świst"
Urodzona 27 września 1986 roku w Polsce (Gliwice)
Absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Czynny adwokat, specjalizuje się w prawie karnym. W swojej karierze pełniła funkcję obrońcy w wielu postępowaniach sądowych: od spraw drobnych kradzieży, aż po procesy zorganizowanej przestępczości. ...

Pozostałe książki:

Prokurator Karuzela Komisarz Podejrzany Paprocany Mala M. Sitwa Przekręt Chechło Grzeszne święta Fighter Sztauwajery Anyway Incognito Fu#k up Gorące lato. Grzeszne opowieści Occulta Zabójcze święta Świąteczne namiętności Niebezpieczne związki Facet na wakacje Grzeszny rok Oblitus
Wszystkie książki "Paulina Świst"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Cień Kruka

WYBÓR REDAKCJI
5.12.2023

@Obrazek „To nieprawda, że nie ma zbrodni doskonałych. SĄ. To po prostu te, o których nigdy się nie dowiedziano.” Słowo „occulta” oznacza tajemnicę, coś ukrytego, ale też i te określenia doskonale wpisują się w to, co dzieje się na kartach książki „Occulta”, która jest kontynuacją powieści „Incognito”. Jest w niej wiele niewiadomych, czuć ... Recenzja książki Occulta

@Mirka@Mirka × 6

OCCULTA

20.12.2023

"Occulta" to druga część cyklu "Incognito" Pauliny Świst. Zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy lubią tego typu literaturę, jednak dla mnie twórczość autorki jest rewelacyjna rozrywką. Oczywiście jest to lektura zdecydowanie dla osób dorosłych, zbyt wiele brutalnych opisów zbrodni jak również cięty język (słynne bluzgi autorki), nie wskazany raczej d... Recenzja książki Occulta

@maciejek7@maciejek7 × 28

Widziałam Kruka cień...

25.11.2023

„Jest tylko jedna możliwość, żeby wygrać z psychopatą. Nie grać”. Na jachcie „Occulta” organizowana jest tajna orgia, w której uczestniczą wysoko postawione osoby. Anka, w towarzystwie Szczepana, również uczestniczy w imprezie, by zdobyć materiał do napisania sensacyjnego artykułu. Nie wie jednak, że stała się celem bezwzględnego psychopaty, k... Recenzja książki Occulta

@landrynkowa@landrynkowa × 14

Kiedy na ziemię pada cień kruka...

28.11.2023

"Occulta" to drugi tom serii, który kontynuuje historię trzech głównych bohaterów: Anki, Artura i Szczepana. Po traumatycznych wydarzeniach poprzedniej części życie trójki wydaje się wracać na normalne tory, jednak szybko okazuje się, że spokój jest tylko złudzeniem. Nowy psychopatyczny morderca zaczyna siać strach, a każdy może być potencjalnym s... Recenzja książki Occulta

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@juswita_op.pl
2023-12-27
8 /10
Przeczytane

Nie dziwi mnie wysoka ocena tej książki, bo jeżeli wyjdziemy z założenia, że książka ma dawać rozrywkę to każda książka Pauliny Świst spełnia ten wymóg z nawiązką.
Druga część serii Incognito to dalszy pościg za kimś, kto poluje na główną bohaterkę Ankę, po drodze giną niewinne osoby, a morderca doskonale potrafi wodzić śledczych za nos. Zarówno w poprzedniej jak i w tej części poszlaki sugerują, że zabójcą mógłby być jeden z głównych bohaterów Szczepan lub Artur i czytelnikowi mimo wszystko zapala się czerwona lampka czy nie daje wodzić się za nos.
Oczywiście poza wątkiem kryminalnym, autorka kontynuuje niezwykle barwny miłosny trójkąt między Anką, Arturem i Szczepanem i to właśnie to napięcie, które jest między tą trójką, niezwykle zabawne i inteligentne dialogi sprawiają, że ta seria jest inna niż wszystkie poprzednie. Uwielbiam całą trójkę i nie wiem komu tak na serio kibicuję.
Oczywiście autorka nadal pastwi się nad czytelnikiem i nie kończy historii a jedynie daje znak, że bohaterowie nie są absolutnie bezpieczni, bo wróg wciąż na nich czeka.
No cóż nam pozostaje czekać na kolejną część, jednak jak pokazuje długoletnie doświadczenie z książkami autorki - warto czekać.
Świst pisz szybciej proszę!

× 2 | link |
@mamazonakobieta
2023-12-02
10 /10
Przeczytane


„Occulta” to książka, która jest mroczna, a jednocześnie zabawna, mocno wciągająca i zaskakująca. Z ogromną przyjemnością polecam.

× 2 | link |
@agnban9
2023-12-04
7 /10
Przeczytane

Znacie książki Pauliny Świst?? Je się albo uwielbia, albo nienawidzi, ja nie widzę innej opcji. Należę do tej pierwszej kategorii. Humor i sarkazm autorki idealnie do mnie trafia😈.

W pierwszej części grasował Anioł Śmierci, teraz nadszedł czas na tajemniczego Kruka.

Nasza trójeczka bohaterów, czyli Artur - prokurator, Szczepan - gliniarz oraz Anka - dziennikarka śledcza będą musieli rozwiązać łamigłówkę, kto tym razem jest mordercą. Tylko tym razem sprawa będzie miała podłoże prywatne, bo wszystko wskazuje na to, że Anka będzie jego celem. Zaczyna się wyścig z czasem, czy uda im się złapać mordercę, zanim wykona on misternie utkany plan? Czym jest tajemnicza Oculta, bo nie tylko statkiem, gdzie organizowane są orgie?

Jak nie przepadam za trójkątami, tak tutaj bardzo mi się podobał. Uwielbiam tą trójkę. Jest megazabawnie, ale czuć napięcie i nie chodziło mi tylko o seksualne. Czuć grozę, czuć czyhające na każdym kroku niebezpieczeństwo. Do samego końca, zastanawiałam się, kto tym razem jest mordercą. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to finałowa akcja. Za krótka, jak dla mnie była. Za szybko, to wszystko się stało. Ale i tak świetnie się na tym bawiłam. Niby to kryminał, ale dla mnie to bardziej komedia z elementami kryminału🤣. Nie zliczę ile razy śmiałam się jak głupia. To trio jest The Best. Strasznie jestem ciekawa jak dalej potoczą się ich losy. Czekam na więcej😁, a wam gorąco polecam😁.

× 1 | link |
ZA
@janowska.karolina
2023-12-11
10 /10

Gdy po ostatnich przejściach Ance wydaje się, że już koniec zamachów na jej życie, przychodzą jakby problemy przyziemne... traci wtyki, a razem z nimi tematy, na które może pisać. Gdy grozi jej wyrzucenie z pracy, jak gwiazdka z nieba spada na nią zaproszenie na orgię, która ma odbyć się na Jachcie Occulta - temat wydaje jej się gorący i porządany. Artur przeczuwa, że z tego nie może wyjść nic dobrego, więc Anka zabiera ze sobą jeszcze Szczepana. Jednak nikt nie przeczuwał, że właśnie tego dnia Kruk zapragnie podać swoją przystawkę, w postaci zabitej kobiety wyglądającej jak Anka. Z czasem cała trójka zaczyna coraz bardziej bać się o to, co przyniesie jutro, bo giną kolejne, bezbronne kobiety...
------
Bardzo polubiłam się z twórczością autorki. "Occulta" to nic innego jak kontynuacja "Incognito" i to świetna kontynuacja. Tu wszystko jest okraszone, ciętym językiem, pożądaniem, niebezpieczeństwem i strachem - chyba nikogo to już nie dziwi. Szczerze mogę powiedzieć, że ta część zrobiła na mnie większe wrażenie. Postacie świetnie wykreowane, a totalnie na plus zaskoczyła mnie postać Szczepana i jego zachowania względem Anki. Przyjemnie czytało się ten "miłosny trójkąt" w niebezpiecznych warunkach.

× 1 | link |
@marta582_82
2023-12-04
10 /10

" –Wiesz, że to wszyst­ko moja wina?
Yhym. Oczy­wi­ście. Sa­mo­umar­twia­nie czas za­cząć.
– Wszyst­ko –po­twier­dzi­łem zpo­wa­gą wgło­sie. –Od wojny trzy­dzie­sto­let­niej, aż po obec­ne ceny cze­re­śni. Je­steś pewna, że to nie ty strze­la­łaś do pa­pie­ża? (...)
– Jeśli chcesz się jesz­cze ubi­czo­wać, to ścią­gnij ubra­nie –po­ra­dzi­łem do­bro­tli­wie."
🔥🔥
Po aresztowaniu Anioła, życie Anki, Artura i Szczepana, tak jakby wróciło, do względnej normalności. Jednak zaproszenie na tajemniczą orgię do Gdyni, uruchamia całą lawinę niebezpiecznych wydarzeń.
Jeżeli myśleliście, że Anioł był psycholem, to poczekajcie aż poznacie Kruka, a to i tak zaledwie przedsmak tego co, prawdopodobnie, czeka na nas w kolejnej części.

Pod względem fabuły jest jeszcze lepiej niż w "Incognito". Zbrodnie są bardziej makabryczne, relacje pomiędzy trójką bohaterów się intensyfikują (czytaj: komplikują), a ostatnie rozdziały to po prostu atak pańki i jazda bez trzymanki w jednym.
Powtarzam swój apel jaki wystosowałam już po pierwszej części: "Nie każmy Ance wybierać!". Niech razem stworzą przykładny i zdrowy "trójkąt bermudzki".

Na koniec standardowe pytanko jeżeli chodzi o książki Pauliny Świst: "Kiedy kolejna część?"

× 1 | link |
@maciejek7
2023-12-20
8 /10
Przeczytane romans z humorem kryminał Legimi

"Occulta" to druga część cyklu "Incognito" Pauliny Świst.
Zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy lubią tego typu literaturę, jednak dla mnie twórczość autorki jest rewelacyjna rozrywką. Oczywiście jest to lektura zdecydowanie dla osób dorosłych, zbyt wiele brutalnych opisów zbrodni jak również cięty język (słynne bluzgi autorki), nie wskazany raczej dla młodszego pokolenia, chociaż jak zwykle pewnie znalazły by się wyjątki od tej reguły. Jednak błyskotliwe i niebanalne dialogi bawią doskonale, że ja nawet nie zwracam zbytniej uwagi na bluzgi, wiem, że tego mogę się po prostu spodziewać.

Wydaje się, że po poprzednich wydarzeniach zostały już tylko wspomnienia, ze wszystko wraca do normy. Prokurator Artur z Szymonem oraz innymi policjantami prowadzą w miastach całego kraju konferencje na temat zabójstw, zwłaszcza seryjnych morderców. Natomiast Anka cierpi na brak weny twórczej, a właściwie to na brak tematów do artykułów. Najgorzej, że szefowa zaczyna się już powoli czepiać. Naciska na nowy materiał. I straszy przeniesieniem do innego działu...

× 1 | link |
@sylwia923
2024-02-19
8 /10
Przeczytane

„Occulta” – Paulina Świst

Artur, Anka i Szczepan to trójka przyjaciół, których poznaliśmy już w pierwszej części „Incognito”. Anka stoi przed życiowym dylematem, czy iść za rękę za Szczepanem czy może jednak pozostać u boku swego najlepszego przyjaciela Artura. Trzy miesiące temu jej artykuły odniosły sukces, lecz teraz kobiecie brakuje weny, a wydawnictwo na nią napiera. Tylko… że znowu zaczynają ginąć ludzie, a każdy dokoła nich może okazać się sprawcą.

Kobieta wpada na trop ludzi wysoko postawionych, którzy niekoniecznie robią rzeczy zgodne z prawem. A wyjawienie ich na światło dzienne może spowodować, że kolejnym osobom spadnie głowa. Anka postanawia trochę powęszyć i zamierza wziąć ze sobą Szczepana, gdyż wie, że Artur kategorycznie jej odmówi.

Czy troje przyjaciół wpadnie na trop mordercy i zatrzymają serie morderstw? A może to oni będą w niebezpieczeństwie i to właśnie ich będzie trzeba koniecznie ratować z łap ludzi, którzy chcą zrobić im krzywdę?

Tylko, że każda kobieta, która ginie bardzo przypomina Ankę.. więc już wiedzą, że sprawca pragnie ją złapać i zakończyć jej żywot. Czy mu się uda? Kto okaże się tym brutalnym psycholem?

“Naśladowca. Niewykryty wspólnik. Kolejny uczeń. Znajomy z dawnych lat zamieszany w pierwszy cykl przestępstw.”

Dodatkowo można wyczuć napięcie pomiędzy całą trójką. Gdyż Anka nie potrafi się określić, a dwóch srok za ogon nie da się ciągnąć.

Autorka to jednak potrafi w mój g...

| link |
@pola841
2024-01-03
7 /10
Przeczytane

Za każdym razem gdy czytamj książki Pauliny Świst to świetnie się bawię i resetuję głowę.
"Occulta" to drugi tom nowej serii. Jak zwykle autorka zaskoczyła nas premierą tej książki. Uwielbiam takie niespodzianki!

Tym razem akcja przenosi się na chwilę do Trójmiasta. Anka dostaje cynk, że na wielkim jachcie "Occulta", przy erotycznych igraszkach, podejmowane są decyzje niezgodne z prawem przez znane szychy. Gdy nasza dziennikarka wybiera się tam ze Szczepanem dowiadują się naprawdę interesujących rzeczy. W międzyczasie ktoś znów zabija. I ofiara bardzo przypomina naszą bohaterkę. Czy i tym razem wszystkim uda się wyjść z tego cało?

Bardzo lubię styl autorki. Dialogi jakie odbywają się między bohaterami są tak pełne złośliwości, sarkazmu, cynizmu, humoru i w dodatku są tak błyskotliwe, że książka po prostu sama się czyta. Płynę przez ten tekst i czuję przyciąganie między głównymi postaciami. Tym razem mamy trójkąt. Anka, Artur i Szczepan. Między nimi tak mocno iskrzy, że w kolejnej części w końcu musi coś wybuchnąć. Dla mnie wątek kryminalny jest trochę taki poboczny, gdyż znów domyśliłam się kto jest mordercą. Ale kompletnie mi to nie przeszkadza. Bardziej mnie obchodzą relacje między bohaterami. Jestem ogromnie ciekawa kogo wybierze Anka. I mam nadzieję, że autorka nie da nam długo czekać na kolejną część. Świetnie się bawiłam i polecam wszystkie książki autorki.

| link |
AG
@agnieszkawa1
2023-12-12
10 /10

Podczas gdy Artur z Szymonem prowadzą po całej Polsce konferencje na temat seryjnych morderców, Anka głowi się jak utrzymać swoje stanowisko. Do napisania porządnego artykułu brakuje jej adrenaliny, a przez to do głowy zaczynają jej przychodzić głupie pomysły. Wszystko się zmienia kiedy dostaje maila od nieznanej osoby, oraz zaproszenie na orgię o uczestnikach której raczej nie powinno się opowiadać... Międzyczasie zostają odnalezione zwłoki ucharakteryzowane na Ankę... Cała trójka ponownie musi zmierzyć się z niebezpieczeństwem jednocześnie walcząc ze swoimi uczuciami.

Czekałam na "Occulte" to teraz z niecierpliwością będę wypatrywała kolejnej części. Nie dość, że autorka rewelacyjnie poprowadziła sprawę kryminalną, utrzymując czytelnika w ciągłym napięciu i zainteresowaniu to jeszcze tak zwany trójkąt miłosny pomiędzy głównymi bohaterami doprowadza człowieka do szału. Ja, która uwielbiam zarówno Artura jak i Szczepana, nie mam zielonego pojęcia, ani przeczucia co zrobi Anka w obecnej sytuacji. Powiedziałabym nawet, że znalazła się w sytuacji bez sensownego wyjścia. Ktoś tu skończy ze złamanym sercem...
Książki Świst czyta się niesamowicie dobrze również dzięki stylowi i językowi jakimi posługuje się autorka. Poczucie humoru oraz riposty są jedyne w swoim rodzaju i nie do podrobienia. No cóż... Czekamy na ciąg dalszy!

| link |
@mariola1995.95
2024-04-22
6 /10
Przeczytane

"Dzięki Ci, Boże za kretywnych i bystrych mężczyzn. Bez nich świat byłby tak samo nie do zniesienia, jak bez prosecco"."

W "Occulta" mamy dwóch takich mężczyzn. Doskonale rozumiem dylematy głównej kobiecej bohaterki - Anki. W którą stronę by nie poszła może dużo stracić.
Paulina Świst w swojej książce serwuje nam jak zawsze cięty język, pokręconą historię morderstw dokonywanych przez psychopatę, niespodziewane zwroty akcji i trochę zmysłowego erotyzmu dla dodania pikanterii. To wszystko sprawia, że miło się spędza czas z tą opowieścią. Nie jest to literatura skłaniająca do wnikliwego myślenia czy refleksji, ale nie taka jest jej rola.
Polubiłam głównych bohaterów: Ankę, Artura i Szczepana oraz ich pokręcone losy. Mam nadzieję, że kolejna część serii Incognito powstanie, a ja z przyjemnością poznam ich dalsze losy.

| link |
@lukaszgrudzinski21
2023-12-13
8 /10

Aby na chwilę trójka przyjaciół mogła odpocząć. Anka, która szuka sensacji, Artur i Szczepan którzy chcieliby zdobyć serce dziewczyny. Po raz kolejny muszą uchronić bohaterkę.

W tym tomie kruk morduje kobiety i daje znać, że chodzi mu o Ankę. Więc w książce trwa śledztwo, kto za tym stoi. No oczywiście mamy walkę dwóch kogutów o kobietę. A Anka jak to Anka dostarczą nam dużą dawne humoru.

W tej książce można śmiać się do łez, ale również dostać dreszczyku emocji. Idealna na jeden wieczór książka, przy której nudzić się nie da. Kolejna książka autorki, która wywołała u mnie wiele odczuć i z wielką przyjemnością ją czytałam.

I czekam na więcej, bo światowej nigdy dość.

| link |
@teskonieczna
2024-02-14
Przeczytane

Dziennikarka, komisarz policji i prokurator czyli Anka, Szczepan i Artur szukają seryjnego mordercy. Wszystko wskazuje, że Anka Sawicka ma być następną ofiarą, ale Artur i Szczepan nie mogą do tego dopuścić, wszak to ich najlepsza przyjaciółka i nie tylko. Narracja prowadzona przemiennie przez Ankę i Szczepana. Szybka akcja, ciekawa fabuła pełna napięcia, nie brakuje mimo wszystko odrobiny humoru. Dobrze wykreowani główni bohaterowie, których nie sposób nie lubić. Zaskakujące zakończenie. Doskonała książka do przeczytania w jeden wieczór.

| link |
NI
@Nievi19
2024-05-03
8 /10
Przeczytane
@kkupczyk6
2024-02-22
10 /10
Przeczytane
IZ
@iza1978123
2024-01-26
10 /10
Przeczytane Iza r
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

- Pierdolenie o Szopenie. - Zatrzasnęłam laptopa. - To na nic. Nie umiem. Po prostu nie umiem.
Nic nie wpływało na mnie gorzej niż rutyna. Byłam uzależniona od kortyzolu i adrenaliny.
Bożenka parsknęła śmiechem, grożąc mi jednocześnie palcem. Moja kochana, porządna, ruda małpa! Ciekawa byłam, kiedy wyszoruje mi usta szarym mydłem za te wszystkie moje bluzgi.
Może mnie zjebać, takie jej prawo jako szefowej. Ale wolałam od razu pokazać, że znam granice i na ich przekroczenie jej nie pozwolę. Nadal połowa gazet w tym kraju dałaby się pokroić na plastry, żebym dla nich pisała.
Obróciła w moją stronę telefon z najnowszym artykułem konkurencyjnej gazety. A jego autorem był złośliwy fiut, z którym ja i Artur chodziliśmy do szkoły. Totalnie nie wiem czemu, ale odkąd zaczęłam pisać, miał na mnie uczulenie. A teraz na dodatek wygrzebał jakąś korupcyjną aferę, o której ja nie wiedziałam NIC!
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Incognito
Incognito
"Paulina Świst"
8.5/10
Nieuchwytny seryjny morderca… Przynajmniej do chwili, kiedy pojawi się świadek incognito. Artur ...
Oblitus
Oblitus
"Paulina Świst"
8.2/10
Trzecia część cyklu. Trzeci element układanki. Trzeci bok trójkąta. Śmierć Kruka nie zakończ...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl